Türk Savunma Sanayi

Türk Savunma Sanayi

Son dakika türk savunma sanayi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türk savunma sanayi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türk savunma sanayi haber sayfamızda...

Türk Savunma Sanayi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.076 turk savunma sanayi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Türk SİHA'ları Fransa'da manşette! Böylesi ilk kez oldu
Son dakika... Türk SİHA'ları Fransa'da manşette! Böylesi ilk kez olduTürk savunma sanayi ürünleri hemen her gün dünya basınının manşetlerinde yer alıyor. Fransız Le Figaro SİHA'ların askeri stratejilerde çok önemli bir yere sahip olduğunu yazdı. Gazete Türk İHA ve SİHA'ları manşetine taşıdı. Türk SİHA'larının Libya ve Karabağ'daki başarılarını örnek veren gazete Fransa'nın bu işte geç kaldığı yorumunda bulundu.
9.07.2021Dünya
Türk SİHA'larının başarıları Fransa'da manşette
Türk SİHA'larının başarıları Fransa'da manşetteTürk Savunma Sanayi ürünleri hemen hergün Dünya basınının manşetlerinde yer alıyor. Fransız Le Figaro gazetesi SİHA'ların askeri stratejilerde artık çok önemli bir yere sahip olduğunu yazdı. Fransız gazete Türk İHA ve SİHA'larını manşetine taşıyarak, Libya ve Karabağ'daki başarılarını örnek verdi. Fransa'nın bu işte geç kaldığı yorumunda bulundu.
9.07.2021Haberler
Türkiye’nin silah gücü bütün dünyanın dilinde! İşte yeni akıllı silah ağı
Türkiye’nin silah gücü bütün dünyanın dilinde! İşte yeni akıllı silah ağıTürkiye’nin geliştirdiği silah teknolojileri dünyanın pek çok ülkesinde dikkat çekiyor. Özellikle yabancı basında oyun değiştirici olarak adlandırılan Türk savunma sanayii, yeni bir ‘Akıllı Silah Ağı’ ile karşımıza çıkacak. Geleceğin harp sistemi için çalışmalar başladı!
7.06.2021Teknoloji
Alçak saldırıda o ülkenin izi çıktı! Türkiye frekansı çözdü
Alçak saldırıda o ülkenin izi çıktı! Türkiye frekansı çözdüTerör örgütü PKK’nın önceki gece Diyarbakır’daki 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na iki maket uçakla yaptığı saldırı girişimi, Mehmetçiğin dikkati sayesinde önlendi. Etkisiz hale getirilen maket uçaklar ve PKK’nın daha önce kullandığı dronları hayalet hale getiren beyin kartlarının, Kanada’dan alındığı tahmin ediliyor.
20.05.2021Gündem
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir 1500 beygir gücündeki ilk motorumuz BATU hakkında bir paylaşım yaptı.
5.05.2021Haberler
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir 1500 beygir gücündeki ilk motorumuz BATU hakkında bir paylaşım yaptı.
5.05.2021Teknoloji
Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!
Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bir Twitter paylaşımı yaptı. TSK envanterinde yer alan M60TM, hem geliştiriliyor hem de dışa bağımlılığı azaltmaya odaklanıyor.
3.05.2021Haberler
Son dakika: Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!
Son dakika: Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bir Twitter paylaşımı yaptı. TSK envanterinde yer alan M60TM, hem geliştiriliyor hem de dışa bağımlılığı azaltmaya odaklanıyor.
3.05.2021Teknoloji
300 bin saat: Tam bugün tarih yazıldı!
300 bin saat: Tam bugün tarih yazıldı!Türk Savunma Sanayi ve teknolojik gelişmeleri adına önemli bir eşik olan Bayraktar TB2 bundan tam 7 yıl önce ilk kez uçuruldu. Tarihler 29 Nisan 2014'ü gösterdiğinde tarihi uçuş başladı.
29.04.2021Haberler
Son dakika haberi! Selçuk Bayraktar duyurdu: Tarih yazıldı!
Son dakika haberi! Selçuk Bayraktar duyurdu: Tarih yazıldı!Gelen son dakika haberine göre, Türk Savunma Sanayi ve teknolojik gelişmeleri adına önemli bir eşik olan Bayraktar TB2 bundan 7 yıl önce ilk kez uçuruldu. Tarihler 29 Nisan 2014'ü gösterdiğinde tarihi uçuş başladı.
29.04.2021Teknoloji
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...Yerli ve yabancı birçok savunma sanayi firmasını bir araya getirecek, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021), mayıs ayı sonunda İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yerli silahların da tanıtılacağı fuarda, yeni iş ortaklıklarının kurulması hedefleniyor. Dünyanın en büyük dört savunma sanayi fuarından biri olan ve Türk savunma sanayi ürünlerinin vitrine çıktığı IDEF, bu yıl 15. kez düzenleniyor.
19.03.2021Ekonomi
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 artık bir dünya markası
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 artık bir dünya markasıTürk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen taktik tekerlekli zırhlı araç Ejder Yalçın 4x4, ihracatta yakaladığı başarılara yenilerini ekliyor.
10.03.2021Ekonomi
Son dakika... 24 saate çıktı! TSK'da bu yıl başlıyor...
Son dakika... 24 saate çıktı! TSK'da bu yıl başlıyor...Gelen son dakika haberine göre, pandemiye rağmen üretimini durdurmayan Türk savunma sanayi, 2021'de millî teknoloji hamlesi dâhilinde yoğun mesai harcayacak. Bazı firmalar 24 saat çalışacak. Kara, hava ve deniz platformları için özel tasarlanan birçok yerli silah, bu yıl TSK'da göreve başlıyor.
2.01.2021Teknoloji
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'
'Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı'SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, savunma sanayisindeki yerlilik oranının son 20 yılda Milli Teknoloji Hamlesi'nin de katkısıyla yüzde 20'lerden yüzde 70'lere ulaştığını söyledi.
31.12.2020Ekonomi
Yeni silah sistemleri  TSK’ya güç katacak
Yeni silah sistemleri TSK’ya güç katacakTürk savunma sanayi, 2021 teslimatları kapsamında, bir çok silah sistemini güvenlik güçlerinin envanterine kazandıracak. TCG Anadolu gemisi, Akıncı TİHA, Deniz Kuvvetleri’nin amfibi zırhlı araç ihtiyacını karşılamak için geliştirilen ZAHA, Türkiye’nin yerli ve milli ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA ULAQ, Gökbey helikopteri, Atmaca füzesi, insansız mini tank gibi bir çok ürün 2021’de kullanıma sunulacak.
26.12.2020Gündem
Pakistan, MİLGEM korvetlerini üçledi
Pakistan, MİLGEM korvetlerini üçlediTürkiye tarafından Pakistan’ ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zubaida Jalal Khan’ın katıldığı törenle kızağa konuldu.
26.10.2020Siyaset
Bakan Akar'dan Pakistan'da dünyaya net mesaj
Bakan Akar'dan Pakistan'da dünyaya net mesajTürkiye tarafından Pakistan' ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zubaida Jalal Khan'ın katıldığı törenle kızağa konuldu.
25.10.2020Siyaset
Büyük öğretmenle iş birliği artırılacak
Büyük öğretmenle iş birliği artırılacak“Afrika büyük bir öğretmen” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrikalı iş insanlarına seslenerek, “İş birliğimizi derinleştirebileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu
9.10.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a: Uzlaşmaz ve şımarık tavırlar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a: Uzlaşmaz ve şımarık tavırlarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılış oturumunda video konferansında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Ermenistan'ın uzlaşmaz ve şımarık tavırları sebebiyle 30 yıldır adeta kangrene dönmüş bu meselenin çözümü, işgalin son bulmasıdır. İşgali meşrulaştıran önerilerin artık sahada uygulanma şansı yoktur. Azerbaycan'ın da topraklarını özgürleştirme konusunda son derece kararlı olduğunu görüyoruz' ifadelerini kullandı.
8.10.2020Siyaset
Son dakika... Ermenistan çıldırdı, Azerbaycan vuruyor! Yaşananlar saniye saniye Ankara'da
Son dakika... Ermenistan çıldırdı, Azerbaycan vuruyor! Yaşananlar saniye saniye Ankara'daSon dakika haberine göre, Azerbaycan'ın Ermenistan’ın saldırgan tutumu nedeniyle bölgede yaşadığı gerilimde Türkiye tüm gelişmeleri yakından takip ediyor.
28.09.2020Gündem
Antonov’da ortak üretime ilk adım
Antonov’da ortak üretime ilk adımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy ve aralarında uçak üreticsi Antonov, uçak motoru üreticisi Motor-Sich gibi Ukrayna savunma ve uçak sanayiinin önemli firmalarından temsilcilerin yer aldığı heyeti kabul etti.
29.08.2020Siyaset
Zelenskiy 20 tutuklu için destek talep etti
Zelenskiy 20 tutuklu için destek talep ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy ile telefon görüşmesinde Rusya kontrolündeki Kırım’da tutuklu bulunan isimler gündeme geldi.
24.08.2020Siyaset
Türk savunma sanayisi Roket gibi yükseldi
Türk savunma sanayisi Roket gibi yükseldiDünyanın en prestijli savunma sanayi listesindeki Türk şirket sayısı 7’ye yükseldi. ASELSAN ilk 50’ye girdi, TUSAŞ 16 basamak çıkıp 53. oldu.
18.08.2020Ekonomi
"Savunmanın devleri" listesine 7 Türk şirketi girdi
"Savunmanın devleri" listesine 7 Türk şirketi girdi Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen "Defense News Top 100"de yer alan Türk şirketi sayısı 7'ye yükseldi.
17.08.2020Ekonomi
Isıl pillere ilişkin yurt dışına bağımlılığımız tamamen ortadan kalktı
Isıl pillere ilişkin yurt dışına bağımlılığımız tamamen ortadan kalktıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle füzelerde ana güç kaynağı, havacılık sanayisinde de acil durum yedek güç kaynağı olarak kullanılan ısıl pillerin milli imkanlarla üretilmesi sayesinde 91 milyon doların Türkiye'de kaldığını açıkladı. Bakan Varank, "Isıl pillere ilişkin yurt dışına bağımlılığımız tamamen ortadan kalktı. Almanya'dan sonra bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinden daha ön sipariş aldık. Önemli bir sözleşmeyi imza aşamasındayız" dedi.
4.08.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyetürk savunma sanayisihaihaazerbaycan

Türk Savunma Sanayi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.