Türkiye Büyük Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Son dakika Türkiye Büyük Millet Meclisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Büyük Millet Meclisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Büyük Millet Meclisi haber sayfamızda...

Türkiye Büyük Millet Meclisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48.196 türkiye büyük millet meclisi haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
28.05.2022Ekonomi
Erdoğan, 27 Mayıs’ın yıldönümü etkinliğinde muhalefete seslendi: Aklınızı başınıza alın, ihaneti bırakın
Erdoğan, 27 Mayıs’ın yıldönümü etkinliğinde muhalefete seslendi: Aklınızı başınıza alın, ihaneti bırakınYeni adı ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ olan Yassıada’da konuşan Erdoğan, “Ülkenize ve milletinize ihanet derecesine varan söylemlerinizi, davranışlarınızı, provokasyonlarınızı artık bir kenara bırakın, aklınızı başınıza alın” dedi.
28.05.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Afrika Kıtası ile 50 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Kirişci: Afrika Kıtası ile 50 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruzTARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Afrika Kıtası ile ticari ve ekonomik ilişkilerimiz kazan-kazan ilkesi temelinde gelişmekte. Pandemi koşullarına rağmen, kıtayla olan toplam ticaretimiz 2003’te 5,3 milyar dolardan 2021 sonunda 34,5 milyar dolara yükselmiştir. Kısa vadede 50 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
27.05.2022Ekonomi
Bakan Kurum'dan Türkiye Çevre Ajansı hakkındaki haberlere sert tepki!
Bakan Kurum'dan Türkiye Çevre Ajansı hakkındaki haberlere sert tepki!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Türkiye Çevre Ajansı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği'ne bağlı kuruluşlarımızdan bir tanesidir. Bir kamu iştirakidir. Görev ve yetki tanımlaması kanunlar çerçevesinde belirlenmiştir. Hukukidir, meşrudur ve olağandır. Hiçbir özel şahısla ilgisi, ilintisi veyahut illiyeti yoktur" dedi.
27.05.2022Gündem
İstiklal Marşı 10 Kıtası: İstiklal Marşı Sözleri, Okunuşu ve Kabulü
İstiklal Marşı 10 Kıtası: İstiklal Marşı Sözleri, Okunuşu ve KabulüTürkiye Cumhuriyeti’nin ve milletinin bağımsızlığını simgeleyen İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmıştır. Bestesi Osman Zeki Üngör'e aittir. İstiklal Marşı toplamda 10 kıtadır. Özel günler ve törenlerde İstiklal Marşı’nın ilk 2 kıtası okunur. Sözleri ve okunuşu açısından Türk milletinin ruhunun derinliklerine işleyen İstiklal Marşı milli marş yarışması sonucunda kabul edilmiştir. İstiklal Marşı kaç kıta? İstiklal Marşı 10 kıtası sözleri, kabulü, notaları ve okunuşu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
27.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medyadaki para transferi paylaşımları hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açtı
27.05.2022Gündem
Ücretli uygulamayla 'poşet kirliliği' yüzde 81 azaldı
Ücretli uygulamayla 'poşet kirliliği' yüzde 81 azaldıÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın, çevre kirliliğinin önlenmesi, plastik poşet ve ambalajların kullanımının azaltılması amacıyla 1 Ocak 2019'da yürürlüğe koyduğu, plastik alışveriş poşetlerinin tüketiciye ücretli verilmesi kararının ardından kirlilik yüzde 81 azaldı.
27.05.2022Gündem
‘Dezenformasyon Yasası’ teklifi Meclis’e sunuldu
‘Dezenformasyon Yasası’ teklifi Meclis’e sunulduAK Parti ve MHP’nin ortak hazırladığı ‘Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
27.05.2022Siyaset
Son dakika: Sosyal medya teklifi Meclis'e sunuldu
Son dakika: Sosyal medya teklifi Meclis'e sunulduSon dakika haberine göre; AK Parti ve MHP'nin teklifiyle sosyal medya düzenlemesi TBMM başkanlığına sunuldu. Buna göre; yanıltıcı haber yayanlara ilk kez yaptırım gelecek, gerçek hayatta suç olan internette de suç olacak. Ayrıca internet siteleri de ilanlardan faydalanabilecek.
26.05.2022Gündem
Son dakika: Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Ekonomik düzenlemeler içeren yasa teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Öte yandan Dezenformasyonla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi AK Parti ve MHP’nin ortak imzası ile TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle; internet haber siteleri süreli yayınlara dahil ediliyor. İnternet haber siteleri de ilanlardan faydalanabilecek.
26.05.2022Ekonomi
Şentop ve Soylu, Trabzon Tanıtım Günleri'nin açılışını yaptı
Şentop ve Soylu, Trabzon Tanıtım Günleri'nin açılışını yaptıTBMM Başkanı Mustafa Şentop ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '17'nci Trabzon Tanıtım Günleri' fuarının açılışını gerçekleştirdi.
26.05.2022Siyaset
AK Parti'li İskenderoğlu: 'Çanakkale markalaşmaya, büyümeye devam ediyor'
AK Parti'li İskenderoğlu: 'Çanakkale markalaşmaya, büyümeye devam ediyor'AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’nin 10’uncu coğrafi işaret tescili ürünü Lapseki şeftalisiyle Çanakkale’nin markalaşmaya ve büyümeye devam ettiğini belirtti.
26.05.2022Siyaset
Bakan Yanık: Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruz
Bakan Yanık: Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Yeni bir Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruz. Bu yeni planda eğitim, istihdam, sağlık, barınma, sosyal hizmet-sosyal yardım olmak üzere 5 farklı alanda Roman vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve hayat standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz" dedi.
26.05.2022Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan ile normalleşme süreci tarihi fırsat
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan ile normalleşme süreci tarihi fırsatTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ermenistan ile başlatılan normalleşme sürecini bölge için önemli ve tarihi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz" dedi.
26.05.2022Siyaset
AK Parti'li Elitaş: Covid-19 izninden 640 bin hükümlü yararlanacak
AK Parti'li Elitaş: Covid-19 izninden 640 bin hükümlü yararlanacakAK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerinin, 31 Temmuz 2023'e uzatılmasına ilişkin, "Halen Covid-19 izninde 103 bin 533 kişi bulunuyor. Önerge, verdiğimiz sürede kabul edilirse bu izinden faydalanan kişi sayısının yaklaşık 640 bin kişi olacağı tahmin edilmektedir" dedi.
26.05.2022Siyaset
‘Karanlık odaklar başaramayacak’
‘Karanlık odaklar başaramayacak’Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik iddialarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepkiler sürüyor. TBMM Başkanı Şentop, “Cumhurbaşkanımız ‘kaçmak’ fiiliyle yan yana konulabilecek ülkedeki son kişidir” derken, Adalet Bakanı Bozdağ, “İftira, yalan ve çarpıtma, siyaset yapma değildir, ahlaksızlıktır” ifadelerini kullandı.
26.05.2022Siyaset
Açık cezaevlerinde Kovid-19 izni uzatıldı
Açık cezaevlerinde Kovid-19 izni uzatıldıTBMM Genel Kurulu’nda, açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 31 Mayıs 2022’de sona erecek izin sürelerinin 31 Temmuz 2023’e kadar uzatılmasına ilişkin madde kabul edildi.
26.05.2022Siyaset
Abdülhamit yanıtı: Tarihi öğrenemiyor
Abdülhamit yanıtı: Tarihi öğrenemiyorİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin dünkü TBMM Grubu toplantısında, partiye geri dönen Adana Milletvekili İsmail Koncuk’a rozetini taktı.
26.05.2022Siyaset
Bakan Kirişci: Tarım ve gıda sektörü, stratejik bir sektördür
Bakan Kirişci: Tarım ve gıda sektörü, stratejik bir sektördürTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Önce pandemiyle sonra Rusya-Ukrayna savaşı ile gördük ki tarım ve tarımdan hareketle de gıda sektörü, stratejik ve vazgeçilmez bir sektör. Bu sektör mutlak suretle asgariden yerli ve milli olmak zorunda" dedi.
25.05.2022Ekonomi
Son dakika: Covid-19 izni uzatılıyor! Yasa teklifine eklendi
Son dakika: Covid-19 izni uzatılıyor! Yasa teklifine eklendiTBMM Genel Kurulu’nda, 31 Mayıs’ta sona erecek açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerinin, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatılmasıyla ilgili düzenleme Genel Kurul’da görüşmeleri süren yasa teklifine eklendi. Covid-19 izniyle ilgili eklenen madde 5 siyasi parti; AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’nin ortak önergesiyle verildi.
25.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop Müslüman kanaat önderlerini kabul etti
TBMM Başkanı Şentop Müslüman kanaat önderlerini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın misafiri olarak Türkiye'de bulunan ABD ve Kanadalı Müslüman kanaat önderlerini kabul etti.
25.05.2022Siyaset
Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç yapımı tanksavar silahı çıktı
Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç yapımı tanksavar silahı çıktıMilli Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu kapsamında tespit edilen mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmatın yanı sıra İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildiğini duyurdu.
25.05.2022Gündem
Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili Erdoğan'ın avukatından açıklama: Yasal yollara başvurulacak
Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili Erdoğan'ın avukatından açıklama: Yasal yollara başvurulacakCumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddiaları nedeniyle aleyhinde yasal yollara başvurulacağını açıkladı.
25.05.2022Siyaset
AK Parti'de yeni Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç
AK Parti'de yeni Grup Başkanvekili Yılmaz TunçAK Parti'de Cahit Özkan’dan boşalan grup başkan vekilliğine, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.
25.05.2022Siyaset
Müsilaja karşı ileri biyolojik arıtma tesisleri yaygınlaştırılacak
Müsilaja karşı ileri biyolojik arıtma tesisleri yaygınlaştırılacakTBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, Marmara Denizi'nde görülen müsilajla ilgili, "İleri biyolojik arıtma tesislerini yaygınlaştırarak kirli suları temizleyip doğaya bırakmak istiyoruz" dedi.
25.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.