Türkiye Cimnastik Federasyonu

Türkiye Cimnastik Federasyonu

Son dakika Türkiye Cimnastik Federasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Cimnastik Federasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Cimnastik Federasyonu haber sayfamızda...

Türkiye Cimnastik Federasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 212 türkiye cimnastik federasyonu haberi bulunmuştur.
Cimnastikte dev sponsorluk anlaşması
Cimnastikte dev sponsorluk anlaşmasıVestel, Cimnastik Federasyon ile olan sponsorluk sözleşmesinin kapsamını genişletti. Daha önce federasyonun co-sponsoru ve Ritmik Dal ana sponsoru olan Vestel, tüm cimnastik alt ana dallarının destekçisi oldu
15.12.2021Diğer
Türkiye Cimnastik Federasyonu'nuna dev sponsor
Türkiye Cimnastik Federasyonu'nuna dev sponsorVestel, Türkiye Cimnastik Federasyonu ile olan sponsorluk sözleşmesinin kapsamını genişletti. Daha önce Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun co-sponsoru ve Ritmik Dal ana sponsoru olan Vestel, tüm cimnastik alt ana dallarının kadınlar ve erkeklerde sponsoru oldu.
15.12.2021Diğer
Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, aktif spor hayatını noktaladı
Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, aktif spor hayatını noktaladıMilli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, 41 yaşında aktif sporculuk hayatını noktaladığını açıkladı.
17.11.2021Diğer
Spor federasyonlarından 15'inin başkanı değişti
Spor federasyonlarından 15'inin başkanı değiştiGüreş, atıcılık ve avcılık, halter, oryantiring, kürek, hentbol, hava sporları, muaythai, golf, binicilik, briç, bisiklet, masa tenisi, üniversite sporları ve işitme engelliler federasyonlarında başkan değişikliği yaşandı. Tokyo Olimpiyatları'nda beklentilerin altında kalınan güreş branşında federasyonun yeni başkanı, olimpiyat ikincisi, dünya ve Avrupa şampiyonu Şeref Eroğlu oldu.
8.11.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu, FIG Başkan Yardımcılığına seçilen Suat Çelen'i tebrik etti
Bakan Kasapoğlu, FIG Başkan Yardımcılığına seçilen Suat Çelen'i tebrik ettiGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) Başkan Yardımcılığına seçilen Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen'i kutladı.
7.11.2021Diğer
67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu
67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini bulduDünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 6. kez düzenlenen “67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni Volkswagen Arena’da yapıldı. Muhteşem gecede 'Sporun Oscarları' sahiplerini buldu. Gecenin en çok merak edilen ödüllerinden biri olan 67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülü'nü başarılı milli cimnastikçimiz İbrahim Çolak kazandı.
29.09.2021Diğer
Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merve Tuncel
Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merve Tuncel67. Gillette-Milliyet Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü'nü milli yüzücümüz Merve Tuncel kazandı. Ödülünü Tuncel'e Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen verdi.
29.09.2021Programlar
Başkan Suat Çelen’in hayalleri cimnastik gerçekleri
Başkan Suat Çelen’in hayalleri cimnastik gerçekleriTokyo 2020 Olimpiyatları’nın Türkiye açısından en dikkat çekici gelişmesi, geçmişte hiç madalya kazanılamayan branşlarda madalyaların gelmesi oldu. Bunlar içerisinde en önemlilerden biri şüphesiz, cimnastikti. Ferhat Arıcan’ın üçüncülüğü, Türkiye’nin olimpiyatlar tarihinde bu dalda kazandığı ilk madalyayı getirdi.
Boynunda bronz kalplerde altın
Boynunda bronz kalplerde altınFerhat Arıcan artistik cimnastik paralel bar finalinde 15.633 puanla bronz madalya kazanarak tarih yazdı. Türk cimnastiğinin tarihteki ilk olimpiyat madalyasını kazanan milli sporcumuz göğsümüzü kabarttı.
Ferhat Arıcan: İnşallah daha da iyileri gelecek
Ferhat Arıcan: İnşallah daha da iyileri gelecek2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda paralel barda üçüncü olarak Türkiye'ye cimnastikteki ilk olimpiyat madalyasını getiren milli sporcu Ferhat Arıcan, Türk spor tarihi açısından çok önemli bir başarı elde ettiğini söyledi.
Ergün Güler: Türk sporunun yükselişi için desteğimizi sürdürüyor ve çeşitlendiriyoruz
Ergün Güler: Türk sporunun yükselişi için desteğimizi sürdürüyor ve çeşitlendiriyoruz Türkiye’de sporun her alanını destekleyen en önemli markalardan Vestel, başta voleybol olmak üzere futbol, hentbol, cimnastik, yelken ve espor yatırımlarını artırıyor. Spor yatırımlarının başında voleybol ve cimnastiğin geldiğini belirten Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, “Son on yılda Türk sporu uluslararası platformlarda büyük başarılar elde etti. Bu başarıda sürdürülebilirliğin sağlanması ve farklı branşlardaki Türk sporcularının dünya markası olması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
30.07.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu’ndan desteğe devam
Bakan Kasapoğlu’ndan desteğe devamOlimpiyat için hazırlıklarına Türkiye’de devam eden sporcuları tek tek ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun sıradaki durağı Erzurum oldu. Kasapoğlu hazırlıklar hakkında bilgi alırken herkese başarılar diledi
19.07.2021Diğer
Tokyo'da gözler cimnastikçilerimizde
Tokyo'da gözler cimnastikçilerimizdeTürkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’in ‘Benim hayallerim, onların gerçekleri’ dediği 5 sporcumuz Tokyo’da madalya arayacak. Rio’daki kota sayısının 2’den 5’e çıkması göğsümüzü dev organizasyon öncesi kabartırken gözler İbrahim Çolak ve Ferhat Arıcan’ın üstünde olacak
Yılmaz Göktekin: Olimpiyat diğerlerine benzemez
Yılmaz Göktekin: Olimpiyat diğerlerine benzemezArtistik Cimnastik Erkek Milli Takım Antrenörü Yılmaz Göktekin, 5 sporcu ile katılacakları 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi, olimpiyat oyunlarının diğer şampiyonalara benzemediğini vurguladı. Son viraja girdiklerini ve olimpiyatta yapılacak serileri son yarışmalarda denediklerini söyleyen Göktekin, "Olimpiyatlar farklı bir atmosfer. İlk defa gidecek sporcularımız var, keza ben de antrenör olarak ilk defa olimpiyatlara katılacağım. Oraya seçilmiş, en iyi ve sayılı sporcular geliyor. Kimin geleceğini biliyoruz, bir Dünya Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası gibi değil. Kısıtlı sayıda sporcular geliyor. En iyinin en iyisi" mesajı verdi.
TMOK 2020 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin kazananları açıklandı
TMOK 2020 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin kazananları açıklandıTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından "İyiye, doğruya, güzele" sloganı ile bu yıl 39'uncusu verilen Türkiye Fair Play Ödülleri'nin kazananları Olimpiyatevi'nde düzenlenen çevrim içi basın toplantısı ile açıklandı.
29.06.2021Diğer
Altın adam Ferhat Arıcan
Altın adam Ferhat ArıcanArtistik Cimnastik Dünya Kupası’nın son gününde Ferhat Arıcan rüzgârı esti. Paralel bar finalinde milli sporcumuz 16.566 puanla rakiplerini geride bırakarak zirveye çıktı
27.06.2021Diğer
Son dakika - Ferhat Arıcan Katar'da altın madalya kazandı!
Son dakika - Ferhat Arıcan Katar'da altın madalya kazandı!Katar'da düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nda paralel bar finalinde Ferhat Arıcan 15.566 puanla altın madalya kazandı.
26.06.2021Diğer
Son dakika - Olimpik cimnastik salonu projesine dair anlaşma imzalandı
Son dakika - Olimpik cimnastik salonu projesine dair anlaşma imzalandıAnkara’da yapılması planlanan olimpik cimnastik salonu projesine dair anlaşma imzalandı.
24.06.2021Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan, madalya alan cimnastikçileri kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, madalya alan cimnastikçileri kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya alan cimnastikçileri kabul etti.
2.06.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, madalya alan cimnastikçileri kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, madalya alan cimnastikçileri kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya alan cimnastikçileri kabul etti.
2.06.2021Siyaset
Son dakika - Suat Çelen: Bu şampiyonluklarla Türkiye'de cimnastik daha çok gelişecek
Son dakika - Suat Çelen: Bu şampiyonluklarla Türkiye'de cimnastik daha çok gelişecekTürkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı'yı tebrik ederek, "Umarım bu şampiyonluklarla birlikte Türkiye'de cimnastik daha çok gelişecek ve daha çok büyüyecek" dedi.
28.05.2021Diğer
Son dakika! Dünya bu 2 Türk kızını konuşuyor: Büyük gurur!
Son dakika! Dünya bu 2 Türk kızını konuşuyor: Büyük gurur!Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’nda Türkiye’ye ilk bireysel bronz madalyayı, senkronize finalinde ise ilk gümüş madalyayı kazandıran Elif Çolak ve Sıla Karakuş’un hedefi, 2024 olimpiyatları. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen, “Tüm dünya cimnastiği Türkiye’yi konuşuyor. Artistik, ritmik, trampolin, aerobik, parkur tüm disiplinlerdeki yükselişimiz Türkiye’nin artık bir cimnastik ülkesi olduğunu gösteriyor” dedi.
4.05.2021Gündem
Manısa’nın cimnastikçileri Türkiye’de ilke imza attı
Manısa’nın cimnastikçileri Türkiye’de ilke imza attıManisa’nın ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Muradiye Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
10.04.2021Ege
Türkiye şampiyonası Manisa'da başladı
Türkiye şampiyonası Manisa'da başladıGençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Manisa’da başladı.
10.04.2021Ege
Spor camiasından "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi" mesajları
Spor camiasından "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi" mesajlarıSpor camiası, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü" nedeniyle mesajlar yayımladı.
18.03.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Cimnastik Federasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.