Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Son dakika Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı haber sayfamızda...

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.189 türkiye petrolleri anonim ortaklığı haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez duyurdu! Varınca-1 kuyusu yeniden devreye alındı
Bakan Dönmez duyurdu! Varınca-1 kuyusu yeniden devreye alındıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisiyle 2022'nin ilk çeyreğinde bir arama kuyusu daha kazılacağını belirterek, "Eski sahalarımızı yeni bir anlayışla, yeni metot ve yöntemlerle yeniden ele alıyoruz. 1982 yılında kapatılan Varınca-1 kuyumuzu, bugün yeni teknolojilerle yeniden değerlendirdik ve günlük 3 bin varilin üzerinde bir üretimle devreye aldık." dedi.
25.11.2021Ekonomi
Türkiye, 5 enerji gemisiyle denizlerde bayrağını dalgalandırıyor
Türkiye, 5 enerji gemisiyle denizlerde bayrağını dalgalandırıyorTürkiye, enerji bağımsızlığı adımlarını hızlandırırken "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle denizlerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
12.11.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklaması
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki yılın ortalarında Karadeniz'in tabanına doğal gaz için boru serip ilk kaynağı vuracağız. Şu ana kadar gerekli boruların yüzde 50'den fazlasınının üretimi tamamlandı." dedi. Dönmez, "Yerli doğal gazda hedef belli, 2023'te gazın ilk fazını sisteme vereceğiz" ifadelerini kullandı.
5.11.2021Ekonomi
Batman Valisi: Petrol sahalarından çalınan kablolar üretimi sekteye uğratıyor
Batman Valisi: Petrol sahalarından çalınan kablolar üretimi sekteye uğratıyorBatman Valisi Hulusi Şahin, petrol sahalarında çalınan kabloların petrol üretimini sekteye uğrattığını söyledi.
1.11.2021Ekonomi
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyor
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyorKaradeniz'de keşfedilen doğal gazın çıkarılacağı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'nda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) tahsis edilen 1 milyon dönümlük alanda, yüzlerce kamyon ve personel ile rafine ve boru hatları için çalışması yapıyor. Kıyı Lojistik Merkezi Müdürü Özgür Erden "Karada yapılan her şeyi su altında iş makineleriyle yapıyoruz. Deniz tabanında su altı robotlarıyla çalışıyoruz" dedi.
1.11.2021Ekonomi
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyorKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarının 2022'de 61,9 milyar lira yatırım yapması planlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'de
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deTürkiye'nin sondaj gemilerinden 'Yavuz', Karadeniz'de gerçekleştirilen sondaj faaliyetlerine katılmak için Zonguldak'a ulaştı. Filyos Limanı'nda kule montajı yapılacak 'Yavuz', ardından Karadeniz'deki ilk görevine başlayacak.
7.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldıYavuz sondaj gemisi, kule direklerinin sökümünün ardından petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına katılmak üzere İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Geminin boğaz geçişine Kıyı Emniyeti Kurtarma römorkörü de eşlik etti.
6.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyor
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyorYavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.
27.09.2021Ekonomi
Adıyaman'da enerji nakil hattı yapım işi ihalesi yapılacak
Adıyaman'da enerji nakil hattı yapım işi ihalesi yapılacakTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile Adıyaman Bölge Müdürlüğüne ait tüm üretim sahalarının enerji nakil hattı yapım işi ihaleye çıkarıldı.
17.09.2021Ekonomi
TPAO: İlk kez bir petrol kuyusuna şehidimizin ismini verdik
TPAO: İlk kez bir petrol kuyusuna şehidimizin ismini verdikTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Şırnak'ta petrol keşfedilerek üretime alınan kuyuya "Şehit Esma Çevik-1" adının verildiğini hatırlatarak, bunun bir ilk olduğunu söyledi.
16.09.2021Ekonomi
Şırnak'ta petrol keşfedilen kuyuya şehit Esma Çevik'in adı verildi
Şırnak'ta petrol keşfedilen kuyuya şehit Esma Çevik'in adı verildiŞırnak'ın Cizre ilçesinde petrol keşfedilerek üretime alınan kuyuya, şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik'in adı verildi.
16.09.2021Ekonomi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildiKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.
12.09.2021Ekonomi
Petrol arama ruhsatı kararı
Petrol arama ruhsatı kararıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü'ne Diyarbakır'da bir saha için petrol arama ruhsatı verildi.
7.09.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Yavuz sondaj gemisinin Haydarpaşa Limanı'na yanaştığı ve hazırlıkların ardından Karadeniz'e hareket edeceği bilgisini paylaştı.
15.08.2021Ekonomi
Karadeniz'de kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandı
Karadeniz'de kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2022'de Karadeniz'de tabana serilecek 169 kilometrelik boru hattı için üretimlerin başladığını bildirdi.
1.08.2021Haberler
Karadeniz'de kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandı
Karadeniz'de kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2022'de Karadeniz'de tabana serilecek 169 kilometrelik boru hattı için üretimlerin başladığını bildirdi.
1.08.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladı
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladıFatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni tespit kuyusu Türkali-4'te sondaja başladığı bildirildi.
31.07.2021Ekonomi
Doğal gaz yakma testi rezervi kanıtlayacak
Doğal gaz yakma testi rezervi kanıtlayacakKadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Volkan Ediger, Sakarya sahasındaki gaz yakma testinin rezervi tespit amacıyla yapıldığını söyledi. Ediger, “İspatlanan rezerv en iyisidir, yüzde 90 ihtimalle çıkarılabilir demektir” bilgisini verdi.
30.07.2021Ekonomi
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandı
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda gerçekleştirilen ilk kuyu akış testinin başarıyla tamamlandığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.
13.07.2021Ekonomi
Şah Deniz - 2 Güneydoğu  Kanadı’nda üretim başladı
Şah Deniz - 2 Güneydoğu Kanadı’nda üretim başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), BP ve Petronas gibi şirketlerin de aralarında bulunduğu Şah Deniz Konsorsiyumu, Şah Deniz-2 Güneydoğu Kanadı’nda doğal gaz üretimine başladığını bildirdi
8.07.2021Ekonomi
Şah Deniz-2 Güneydoğu Kanadı'nda doğal gaz üretimine başlandı
Şah Deniz-2 Güneydoğu Kanadı'nda doğal gaz üretimine başlandıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bp ve Petronas gibi şirketlerin de aralarında bulunduğu Şah Deniz Konsorsiyumu, Şah Deniz-2 Güneydoğu Kanadı'nda doğal gaz üretimine başladığını bildirdi.
7.07.2021Ekonomi
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiTürkiye'nin "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla 2018'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından satın alınan "Yavuz" gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
29.06.2021Ekonomi
Son dakika: Karadeniz gazı için ortak çalışma sinyali
Son dakika: Karadeniz gazı için ortak çalışma sinyaliSOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vagif Aliyev, Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşiflerinin stratejik açıdan önemli olduğunu belirterek, "Teorik olarak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile saha geliştirme ve üretim faaliyetlerinde birlikte çalışmamız söz konusu olabilir. Profesyonel olarak ilgi alanımızda." dedi.
16.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.