Türksat 5A

Türksat 5A

Son dakika Türksat 5A haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türksat 5A gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türksat 5A haber sayfamızda...

Türksat 5A

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 495 türksat 5a haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: Zigana Tüneli'nin bu yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor
Bakan Karaismailoğlu: Zigana Tüneli'nin bu yıl sonunda tamamlanması hedefleniyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni Zigana Tüneli projesinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, "14,5 kilometre çift tüp tünel inşaatı ve birlikte bağlantı yolu ile projemiz toplamda 15 kilometreyi geçecek. Bu yılın sonunda tamamlamayı hedeflediğimiz projemizin hizmete girmesiyle birlikte, mevcut yol tam 8 kilometre daha kısalacak" dedi.
3.05.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Derin vadileri tünel ve viyadüklerle aştık
Bakan Karaismailoğlu: Derin vadileri tünel ve viyadüklerle aştıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya-Burdur Ayrımı-Taşkapı-Yeşilbaş-Ağlasun Yolu Projesi'nin Ağlasun İlçe Yolu Temel Atma Töreni'nde konuştu.
29.04.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: “Yeni Türkiye’nin geleceğini planlıyoruz”
Bakan Karaismailoğlu: “Yeni Türkiye’nin geleceğini planlıyoruz”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Üretimde, istihdamda, ihracatta, büyümede yerli ve millî çözümlerle, Yeni Türkiye’nin geleceğini planlıyoruz. Ulaştırma ve altyapı yatırımlarımızla Türkiye’yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükseltmek için çalışıyoruz” dedi.
28.04.2022Ekonomi
Işık göründü! Bakan Karaismailoğlu açıkladı... Hem zamandan hem akaryakıttan dev tasarruf
Işık göründü! Bakan Karaismailoğlu açıkladı... Hem zamandan hem akaryakıttan dev tasarrufUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tamamlandığında Doğu Anadolu Bölgesi ve Ardahan'ı Çıldır üzerinden Aktaş Sınır Kapısı ve Gürcistan'a bağlayacak olan Aşık Şenlik Tüneli'nin ışık görme törenine katıldı. Bakan Karaismailoğlu, 666 milyon 320 bin liraya mal olacak tünelle zamandan 2.2 milyon, akaryakıttan ise 2.2 milyon TL tasarruf sağlanacağını söyledi.
22.04.2022Ekonomi
Türkiye uzaydaki gücünü Washington’a taşıyor
Türkiye uzaydaki gücünü Washington’a taşıyorABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük uydu fuarı Sattellite 2022’e bu yıl Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türksat ve Profen firmaları ile birlikte katılarak çıkarma yapacak.
19.03.2022Teknoloji
'Uzaya hız verdik'
'Uzaya hız verdik'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Uzay Vatan'daki varlığımızı güçlendirmek için uydu ve uzay çalışmalarımıza hız verdik" dedi.
10.03.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, akıllı ulaşım sistemlerindeki yerli ve milli çözümlerin artması için tüm paydaşlara çok büyük iş düştüğünü belirterek, "Kamu-özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile birlikte tüm imkan ve kaynaklarımızı seferber ediyoruz" dedi.
9.03.2022 Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Covid-19'un dünyayı sardığı ortamda uzaya 2 uydu gönderdik
Bakan Karaismailoğlu: Covid-19'un dünyayı sardığı ortamda uzaya 2 uydu gönderdikUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021'de 2 uyduyu uzaya fırlattıklarını belirterek, “20 yıl önce ‘Türkiye 1 yıl içinde uzaya 2 yeni nesil uydu gönderecek' deselerdi herkes gülerdi. Covid-19'un dünyayı sardığı, bütün sistemlerin kapandığı, fabrikaların kapatıldığı ortamda 2021 yılı içinde uzaya 2 uydu gönderdik” dedi.
25.02.2022Ekonomi
'Elektronik ihracatta lider ülkeler arasına girmek için yeni stratejiler üretiyoruz'
'Elektronik ihracatta lider ülkeler arasına girmek için yeni stratejiler üretiyoruz'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizi elektronik ihracatta lider ülkeler arasına taşımak için yeni stratejiler üretiyoruz. Böyle bir çağda teknolojik bağımsızlık, milli bağımsızlığımızın da teminatıdır" dedi.
5.01.2022Ekonomi
Köprü, otoyol ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin flaş açıklama
Köprü, otoyol ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin flaş açıklamaUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü, otoyol geçiş ücretleri ve uçak bileti fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu yılbaşında yenilenecek olan köprü ve otoyol geçiş ücretlerine ilişkin olarak, "Vatandaşa yük gelmeyecek şekilde bir kısmını bütçeden bir kısmını da vatandaştan almak şekilde sübvanse edebiliriz. " ifadelerini kullanırken, uçak bileti fiyatlarına ilişkin ise ,"Tavan fiyat konusunda havayolu şirketlerimizin bir artış talebi var. O da değerlendirildi ve kendilerine bildirildi." dedi.
23.12.2021Ekonomi
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladı
Son dakika: SpaceX canlı yayınladı! Türksat 5B'nin uzay yolculuğu başladıTürksat 5B uydusu, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden uzaya fırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türksat 5B'nin uzaya gönderildiği dakikalarda yaptığı paylaşımda "42 derece doğu yörüngesinde ülkemize 35 yıl boyunca hizmet etmek üzere uzay yolculuğuna başlıyor." dedi. Erdoğan törene gönderdiği videolu mesajda ise Elon Musk'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun iletişim kapasitesini 15 kat arttıracağını açıkladı.
19.12.2021Teknoloji
Türksat 5B nedir, ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B ne işe yarar?
Türksat 5B nedir, ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B ne işe yarar?Yeni nesil haberleşme uydusu Türksat 5B ile ilgili, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk bir görüşme gerçekleştirmişti. Son dakika haberleri arasında yer alan ve büyük merakla araştırılan Türksat 5B için geri sayım başladı. Türkiye'nin veri iletişim kapasitesini artıracak olan Türksat 5B ne zaman fırlatılacak? Türksat 5B ne işe yarar? İşte tüm detaylar...
18.12.2021Gündem
Erdoğan’dan Elon Musk’a anlamlı hediye
Erdoğan’dan Elon Musk’a anlamlı hediyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile video konferans ile görüştü.
18.12.2021Siyaset
Son dakika: Türksat 5B uydusu 19 Aralık'ta fırlatılacak
Son dakika: Türksat 5B uydusu 19 Aralık'ta fırlatılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5B uydumuzu 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 06.58’de, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Space X Falcon 9 roketiyle fırlatacağız" dedi.
10.12.2021Ekonomi
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Haberler
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecek
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5A'yı 28 Haziran 2021 tarihinde hizmete aldık. 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye'nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A'yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.
18.11.2021Ekonomi
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgası
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgasıUlaştırma ve iletişim sektörlerinde gelecek yıl ve 2023'te hayata geçirilecek projeler hem hayatı kolaylaştıracak hem de yerli ve milli sistemlerle Türkiye'yi uluslararası arenada daha fazla söz sahibi yapacak.
17.11.2021Ekonomi
Mobil abone sayısında hedef belirlendi
Mobil abone sayısında hedef belirlendiTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Uzmanpara
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyor
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyorTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Teknoloji
Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye damgası!
Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye damgası!Türkiye'nin uydu alanında faaliyet gösteren firmaları Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve PROFEN, ABD'nin başkenti Washington'daki dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'de ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.
8.09.2021Ekonomi
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılım
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılımTürkiye, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türksat, TUSAŞ ve PROFEN firmaları ile geniş kapsamlı katılım sağlayacak.
4.09.2021Teknoloji
Türksat 5A'nın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yolda
Türksat 5A'nın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yoldaTürksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Kuzey Afrika bölgesinde Türksat 5A'yı televizyon yayıncılığı anlamında önemli bir uydu olarak konumlandırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kuzey Afrika ülkelerine Türksat 5A frekans satışı için görüşmelerimiz devam ediyor, kısa sürede içinde sözleşme imzalayacağız." dedi.
23.08.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yok
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yokTürkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Milli Uzay Programına ilişkin, "Elbette bazı konular biraz zaman istiyor. Özellikle ay ve astronot programı gibi büyük hedeflerde bazı adımları atmak biraz zaman alabilir ama programdan şaşma yok. Her bir hedef için çalışmalara devam ediyoruz." dedi.
22.08.2021Teknoloji
Türkiye'nin aktif uydu sayısı Türksat 5A'nın hizmete girmesiyle 7'ye yükseldi
Türkiye'nin aktif uydu sayısı Türksat 5A'nın hizmete girmesiyle 7'ye yükseldiUzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5A'nın da hizmete alınmasıyla 7'ye yükseldi.
29.06.2021Teknoloji
‘Hedefimiz 10 ülke arasına girmek’
‘Hedefimiz 10 ülke arasına girmek’Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TÜRKSAT 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde, “Türksat 6A uydumuzu önümüzdeki yıl uzaya fırlatmayı planlıyoruz. Böylece Türkiye dünyada haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasına girecektir” diye konuştu
29.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türksat 5A ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.