Türksat 6A

Türksat 6A

Son dakika Türksat 6A haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türksat 6A gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türksat 6A haber sayfamızda...

Türksat 6A

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 365 türksat 6a haberi bulunmuştur.
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyor
Karaismailoğlu: Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılması planlanıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2021 Aralık ayı sonunda Türksat 5B uydusunun, Space X firmasının ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Falcon 9 tip roketiyle fırlatılması planlanıyor" dedi.
24.11.2021Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecek
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5A'yı 28 Haziran 2021 tarihinde hizmete aldık. 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye'nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A'yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.
18.11.2021Ekonomi
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgası
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgasıUlaştırma ve iletişim sektörlerinde gelecek yıl ve 2023'te hayata geçirilecek projeler hem hayatı kolaylaştıracak hem de yerli ve milli sistemlerle Türkiye'yi uluslararası arenada daha fazla söz sahibi yapacak.
17.11.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, açılış töreninde konuştu: Göller yöremizin turizmine canlılık katacak
Bakan Karaismailoğlu, açılış töreninde konuştu: Göller yöremizin turizmine canlılık katacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Beyşehir Çevre Yolu'nun 202 ton karbon emisyon azalımı sağlayacağını ve göller yöresi turizmine canlılık katacağını söyledi.
2.11.2021Ekonomi
Mobil abone sayısında hedef belirlendi
Mobil abone sayısında hedef belirlendiTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Uzmanpara
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyor
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyorTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Teknoloji
Haydi gençler gelecek uzayda
Haydi gençler gelecek uzaydaUzayla bağımız her geçen gün artıyor. Türkiye de 2023’te Ay’a gitmeyi hedefliyor. Bu nedenle uzayda söz sahibi olunabilmesi için yetişmiş insan gücüne olan ihtiyaç da artacak
10.10.2021Gündem
Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı SpaceX fırlatacak
Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı SpaceX fırlatacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretim ve test süreci 2022'de tamamlanması planlanan Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın fırlatma hizmeti temini sözleşmesinin, Türksat AŞ ile SpaceX firması arasında imzalandığını bildirdi.
17.09.2021Teknoloji
Türk firmaları dünyanın en büyük uydu fuarında boy gösterdi
Türk firmaları dünyanın en büyük uydu fuarında boy gösterdiTürkiye'nin uydu alanında faaliyet gösteren firmaları Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve PROFEN, ABD'nin başkenti Washington'daki dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'de ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.
8.09.2021Haberler
Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye damgası!
Dünyanın en büyük uydu fuarına Türkiye damgası!Türkiye'nin uydu alanında faaliyet gösteren firmaları Türksat, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve PROFEN, ABD'nin başkenti Washington'daki dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'de ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.
8.09.2021Ekonomi
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılım
Dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türkiye'den kapsamlı katılımTürkiye, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türksat, TUSAŞ ve PROFEN firmaları ile geniş kapsamlı katılım sağlayacak.
4.09.2021Teknoloji
Türksat 5A'nın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yolda
Türksat 5A'nın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yoldaTürksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Kuzey Afrika bölgesinde Türksat 5A'yı televizyon yayıncılığı anlamında önemli bir uydu olarak konumlandırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kuzey Afrika ülkelerine Türksat 5A frekans satışı için görüşmelerimiz devam ediyor, kısa sürede içinde sözleşme imzalayacağız." dedi.
23.08.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yok
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı: Milli Uzay Programından şaşma yokTürkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Milli Uzay Programına ilişkin, "Elbette bazı konular biraz zaman istiyor. Özellikle ay ve astronot programı gibi büyük hedeflerde bazı adımları atmak biraz zaman alabilir ama programdan şaşma yok. Her bir hedef için çalışmalara devam ediyoruz." dedi.
22.08.2021Teknoloji
Türkiye'nin aktif uydu sayısı Türksat 5A'nın hizmete girmesiyle 7'ye yükseldi
Türkiye'nin aktif uydu sayısı Türksat 5A'nın hizmete girmesiyle 7'ye yükseldiUzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5A'nın da hizmete alınmasıyla 7'ye yükseldi.
29.06.2021Teknoloji
‘Hedefimiz 10 ülke arasına girmek’
‘Hedefimiz 10 ülke arasına girmek’Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TÜRKSAT 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde, “Türksat 6A uydumuzu önümüzdeki yıl uzaya fırlatmayı planlıyoruz. Böylece Türkiye dünyada haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasına girecektir” diye konuştu
29.06.2021Siyaset
Türksat 5A hizmete alındı
Türksat 5A hizmete alındıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de iletişim altyapısını geleceğe uygun biçimde kurmaya katkı sunacak Türksat 5A'nın 1728 megahertz kapasitesiyle Ku-bantta Türksat uydu filosunun en kapasiteli uydusu olduğunu belirterek, "Önceki haberleşme uydularımıza göre yüzde 30 daha fazla kapasiteye sahip." dedi.
28.06.2021Uzmanpara
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A, Türksat uydu filosunun en kapasiteli uydusudur
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A, Türksat uydu filosunun en kapasiteli uydusudurUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de iletişim altyapısını geleceğe uygun biçimde kurmaya katkı sunacak Türksat 5A'nın 1728 megahertz kapasitesiyle Ku-bantta Türksat uydu filosunun en kapasiteli uydusu olduğunu belirtti. Karaismailoğlu, "Önceki haberleşme uydularımıza göre yüzde 30 daha fazla kapasiteye sahip." dedi.
28.06.2021Siyaset
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandı
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Milli Muharip Uçak için hedeflerinin 2023'te "motor çalıştırmak" olduğunu söyledi.
5.05.2021Teknoloji
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardı
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocakta fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun dün itibarıyla 31 derece doğu yörüngesine ulaştığını belirterek, "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak." dedi.
4.05.2021Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Bayburt İl Başkanlığında konuştu
Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Bayburt İl Başkanlığında konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmara Ringi ve Kanal İstanbul'un sadece bulundukları bölgeye has projeler olmadığını, bunların birer Türkiye projesi ve küresel ticaret için de elzem yapılar olduğunu söyledi.
24.04.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu:''Bilişim teknolojilerine çığır açacak 5G'ye hızlı geçiş yapacağız''
Bakan Karaismailoğlu:''Bilişim teknolojilerine çığır açacak 5G'ye hızlı geçiş yapacağız''Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003 yılından bu yana alanlarında 1 trilyon 86 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, "Yaptığımız ve devam eden projelerimizin toplam nihai yatırım meblağı 1 trilyon 555 milyon liraya ulaşılacak." dedi.
8.04.2021Haberler
Bakan Karaismailoğlu: 5G'ye geçiş yapabilmek, en önemli gündem maddelerimizden
Bakan Karaismailoğlu: 5G'ye geçiş yapabilmek, en önemli gündem maddelerimizdenUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003 yılından bu yana alanlarında 1 trilyon 86 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, "Yaptığımız ve devam eden projelerimizin toplam nihai yatırım meblağı 1 trilyon 555 milyon liraya ulaşılacak." dedi.
8.04.2021Ekonomi
Türksat 5A mayısta yörüngeye ulaşacak
Türksat 5A mayısta yörüngeye ulaşacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, “Uydumuz, mayısın ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak” dedi.
8.04.2021Ekonomi
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklaması
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, "Uydumuz, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak." dedi.
7.04.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş 'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan flaş 'Kanal İstanbul' açıklamasıBakan Karaismailoğlu: Şu an itibariyle, Kanal İstanbul’un proje çalışmaları, imar planları tamamlanmıştır ve ihale hazırlıkları devam etmektedir. Çok yakın bir zamanda bu projeye başlayacak ve kısa sürede tamamlayacak güçte ve kararlılıkta olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.
5.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türksat 6A ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.