Uçan Araba

Uçan Araba

Son dakika uçan araba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uçan araba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uçan araba haber sayfamızda...

Uçan Araba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 267 ucan araba haberi bulunmuştur.
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE 250.000 ZİYARETÇİ
8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE 250.000 ZİYARETÇİKonya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Konya Bilim Festivali tamamlandı. Açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da ziyaret ettiği festival, Konya’dan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden 250 bin bilim meraklısına ev sahipliği yaptı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Bilim Festivali’nin katılan firma sayısı ve ziyaretçisiyle rekor kırdığını belirterek, “Çocuklarımızın gözündeki ışık bizi gelecek için yıl çok daha heveslendirdi. İnşallah gelecek yıllarda çok daha büyüyerek Konya Bilim Festivali yoluna devam edecek.” dedi.
12.10.2021Advertorial
GTA 3 Hileleri: GTA 3 Araba, Helikopter, Yüzme ve Ölümsüzlük Hilesi
GTA 3 Hileleri: GTA 3 Araba, Helikopter, Yüzme ve Ölümsüzlük HilesiGTA serisinin üçüncü oyunudur. Dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olan ve hala günümüzde oynanmaya devam eden GTA 3 2001’de yayımlanmıştır. Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen GTA 3’ü daha eğlenceli hale getirmek isteyenler için araba, silah, helikopteri ölümsüzlük, para ve tank gibi hileleri bulunur. Bunun yanı sıra GTA 3 hileleri ile oyunda geçilmesi zor görevlerin tamamlanmasına yardımcı olur. GTA 3 araba, helikopter ve ölümsüzlük hilesi için “GTA 3 Hileleri” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
4.10.2021Oyun
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.10.2021Oyun
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacak
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'un güçlü altyapısı ve üstyapısıyla, konaklama kapasitesiyle, ulusal ve uluslararası organizasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlayan tesisleriyle, 2 devlet üniversitesiyle, gençlere sunduğu imkanlarla 2022'de Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını belirtti.
26.09.2021Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyor
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyorGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEKNOFEST alanında önemli açıklamalarda bulundu.. SİHA'ların Türkiye'nin gücünü göstermek için uçtuğunu belirten Erdoğan, 'TEKNOFEST'in yüreği kıpır kıpır atan genç mucitleri, inşallah 2053 ve 2071 Türkiye'sinin mimarları olacaktır.' dedi. Önümüzdeki yıl TEKNOFEST'i uluslararası bir marka haline getirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz' ifadelerine yer verdi.
25.09.2021Siyaset
Selçuk Bayraktar: Gayretimiz uçan araba teknolojisini geliştirmek
Selçuk Bayraktar: Gayretimiz uçan araba teknolojisini geliştirmekTEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Bütün bu robotik teknolojisinin, otonom gelişmesiyle birlikte aslında bütün çabamız, gayretimiz geleceğin mobilitesinde devrim yaratacak uçan araba teknolojisini geliştirmek. Yani uçan akıllı mobiliteyi bir anlamda geliştirmek" dedi.
22.09.2021Teknoloji
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarSon dakika haberine göre, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceğini Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de değerlendirdi. Bayraktar, İHA'ların öyküsünü detayları ile anlattı
16.09.2021Gündem
Gökyüzünde dillere destan başarı! Selçuk Bayraktar: Dönüm noktasındayız
Gökyüzünde dillere destan başarı! Selçuk Bayraktar: Dönüm noktasındayızTürk İHA ve SİHA'ları savaş denklemini değiştirdi. İnsansız hava teknolojileri Türkiye'nin gücüne güç katıyor. CNN Türk sunucusu Sinan Kunter, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a sordu. Bayraktar, hem Türkiye'nin başarısını hem de hedeflerini anlattı. Bayraktar, "Ülkemiz muharebenin bir anlamda boyut değiştirdiği, makas değiştirdiği dönüm noktasında, şu anda insansız hava araçlarında öncü durumdayız" dedi.
22.08.2021Haberler
Gökyüzünde dillere destan başarı! Selçuk Bayraktar: Dönüm noktasındayız
Gökyüzünde dillere destan başarı! Selçuk Bayraktar: Dönüm noktasındayızTürk İHA ve SİHA'ları savaş denklemini değiştirdi. İnsansız hava teknolojileri Türkiye'nin gücüne güç katıyor. CNN Türk sunucusu Sinan Kunter, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a sordu. Bayraktar, hem Türkiye'nin başarısını hem de hedeflerini anlattı. Bayraktar, "Ülkemiz muharebenin bir anlamda boyut değiştirdiği, makas değiştirdiği dönüm noktasında, şu anda insansız hava araçlarında öncü durumdayız" dedi.
22.08.2021Gündem
Selçuk Bayraktar'dan açıklama geldi: "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı"
Selçuk Bayraktar'dan açıklama geldi: "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı"Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı. Şu anda 4 ülkeye ihraç edildi, 10'dan fazla ülke de sırada." dedi.
4.08.2021Teknoloji
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyor
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyorKütüphanedeki "Keşif", "Tasarım ve Üretim" ile "Teknoloji" atölyelerinde, 5-17 yaş arasındaki çocukların bilimsel düşünme, tasarım, modelleme, üretim ve elektronik programlama becerilerinin artırılması için etkinlikler düzenleniyor.
22.07.2021Teknoloji
Uçan otomobil ilk şehirlerarası uçuşunu tamamladı!
Uçan otomobil ilk şehirlerarası uçuşunu tamamladı!Uçan araba modeli olan AirCar , bu hafta yeni bir başarıyla karşımıza çıkan aracın, 35 dakikalık uçuşu sorunsuz gerçekleştirdiği paylaşıldı.
30.06.2021Haberler
Uçan otomobil ilk şehirler arası uçuşunu tamamladı!
Uçan otomobil ilk şehirler arası uçuşunu tamamladı!Uçan araba modeli olan AirCar , bu hafta yeni bir başarıyla karşımıza çıkan aracın, 35 dakikalık uçuşu sorunsuz gerçekleştirdiği paylaşıldı.
30.06.2021Teknoloji
Direksiyonu göklere kırmaya hazır olun
Direksiyonu göklere kırmaya hazır olunArabanıza atlayıp gökyüzünde tur atmaya ne dersiniz? Dev Amerikan şirketleri Microsoft ve American Airlines’ın, elektrikli ‘uçan araba’ geliştiren İngiliz şirketine yatırım desteği verdiği duyuruldu.
15.06.2021Ekonomi
Single başarı getirdi
Single başarı getirdiMaroon 5 ve Megan Thee Stallion’ın 3 Mart’ta yayınladıkları single ‘Beautiful Mistakes’, başarıdan başarıya koşuyor.
28.03.2021Cadde
Şehir içi ulaşıma uçan araba gelecek!
Şehir içi ulaşıma uçan araba gelecek!Geleceğin teknoloji trendleri arasında, uçan arabalar, robot iş arkadaşları, kuantum bilgisayarlar, dijital göçebelik yer alıyor…
17.02.2021Ekonomi
TEKNOFEST 2021 ne zaman? Teknofest başvuru nasıl yapılır? İşte TEKNOFEST yarışmaları
TEKNOFEST 2021 ne zaman? Teknofest başvuru nasıl yapılır? İşte TEKNOFEST yarışmalarıTEKNOFEST 2021 için geri sayım başladı. Bu yıl da binlerce öğrencinin katılacağı TEKNOFEST yarışmalarına nasıl başvuru yapılır? TEKNOFEST 2021 ne zaman yapılacak? TEKNOFEST Teknoloji festivali ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını verdik.
4.02.2021Teknoloji
Milli uçan arabaya imza atmak isteyenler TEKNOFEST’te yarışmaya!
Milli uçan arabaya imza atmak isteyenler TEKNOFEST’te yarışmaya!TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında BAYKAR yürütücülüğünde düzenlenen Uçan Araba Tasarım Yarışmasına katılmak için hazır mısın? Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm üniversite (lisans, yüksek lisans, doktora) ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 28 Şubat’a kadar yapılabiliyor.
25.01.2021Teknoloji
Siirtli kaşif hayalindeki 'uçan arabayı' uçurmayı başardı
Siirtli kaşif hayalindeki 'uçan arabayı' uçurmayı başardıSiirt’te yaşayan 46 yaşındaki Burhan Canpolat, çocukluk hayali olan uçan arabayı yapmak için farklı yerlerden parça topladı. Sonunda uçan arabasına kavuşan Canpolat, ilk denemesinde aracını uçurmayı da başardı.
24.11.2020Teknoloji
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyor
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyorŞırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayanlar, Türkiye'nin ilk yerli uçan arabası 'CEZERİ'nin uçuş denemesinin, adını aldığı ve 12'nci yüz yılda dünyanın ilk robotlarını yapan ünlü İslam alimi İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin doğduğu ilçede yapılmasını istiyor.
9.11.2020Gündem
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyor
Cizreliler uçan araba 'CEZERİ'nin ilçede uçurulmasını istiyorŞırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayanlar, Türkiye'nin ilk yerli uçan arabası 'CEZERİ'nin uçuş denemesinin, adını aldığı ve 12'nci yüz yılda dünyanın ilk robotlarını yapan ünlü İslam alimi İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin doğduğu ilçede yapılmasını istiyor.
9.11.2020Gündem
Karşınızda uçan otomobil! Üç dakikada havalandı
Karşınızda uçan otomobil! Üç dakikada havalandıPistte sıradan bir araba gibi başlayan yolculuk 180 saniye içerisinde uçağa dönüştü, uçan otomobille 1000 kilometre yolculuk yapılabileceği bildiriliyor.
7.11.2020Teknoloji
Türk mühendisler yaptı; Uçan araba 'Tusi'nin test sürüşlerine başlandı
Türk mühendisler yaptı; Uçan araba 'Tusi'nin test sürüşlerine başlandı'İstanbul Gelişim Üniversitesi'ndeki Teknoloji Transfer Ofisi'nde (TTO) Türk mühendisler tarafından yapımına 2018 yılında başlanan uçan araba 'Tusi'nin açık alanda test sürüşlerine başlandı. 'Tusi' adı verilen araç 2,5 saatte şarj olup, 9 dakika havada kalabiliyor.
19.10.2020Haberler
Yerli ve milli uçan araba "Tusi" test sürüşlerine başladı
Yerli ve milli uçan araba "Tusi" test sürüşlerine başladıAdını 13. Yüzyılın önemli İslam bilim insanlarından biri olan Nasirüddin Tusi’den alan ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Mekatronik Bölümü tarafından geliştirilen yerli uçan araba “Tusi” test sürüşlerine başladı.
19.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

teknofestuçan arabaselçuk bayraktarteknolojibaykar

Uçan Araba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.