Uğur Şahin

Uğur Şahin

Son dakika Uğur Şahin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uğur Şahin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uğur Şahin haber sayfamızda...

Uğur Şahin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.710 ugur sahin haberi bulunmuştur.
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi' Almanya Şansölyesi’ni Huber Köşkü’nde ağırlayan Erdoğan, Merkel’in 16 yıldır gerçekleştirilen görüşmelerde her zaman sağduyulu ve çözüm odaklı bir yaklaşım sergilediğini, AB’nin içinden geçtiği krizlerde liderliğinin belirleyici olduğunu söyledi...
17.10.2021Siyaset
Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Haberler
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
Bilim Nobelleri’nin şifreleri  nasıl çözülür?
Bilim Nobelleri’nin şifreleri nasıl çözülür?Tıp, fizik ve kimya alanında Nobel’e layık görülen isimlerin çalışmaları bilim dünyasında nasıl bir çığır açtı, insanlığa katkısı ne oldu? Türkiye’de aynı alanda çalışan uzmanlara sorduk
10.10.2021Pazar
Nobel Tıp Ödülü David Julius ve Ardem Patapoutian'a verildi
Nobel Tıp Ödülü David Julius ve Ardem Patapoutian'a verildiDavid Julius ve Ardem Patapoutian, "ısı ve temas reseptörlerini keşiflerinden" ötürü 2021 Nobel Tıp Ödülü'nü kazandı.
4.10.2021Haberler
Son dakika... Nobel Tıp Ödülü açıklandı
Son dakika... Nobel Tıp Ödülü açıklandı2021 yılı Nobel Psikoloji veya Tıp Ödülü, David Julius ile Ardem Patapoutiana sıcaklık ve dokunma reseptörleri keşfettikleri için verildi. Bilim insanlarına verilecek para ödülü de belli oldu.
4.10.2021Dünya
Son dakika! BioNTech'in kurucu Uğur Şahin: Çok daha farklı bir durum ile karşı karşıya kalabiliriz
Son dakika! BioNTech'in kurucu Uğur Şahin: Çok daha farklı bir durum ile karşı karşıya kalabilirizBioNTech şirketinin üst yöneticisi ve kurucu ortağı Uğur Şahin, koronavirüs salgını ve aşıların geleceğine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, salgınla mücadelede kullanılan aşılarda gelecek yıl farklılıkla karşılaşabileceklerini söyledi.
3.10.2021Dünya
BioNTech kolon kanseri aşısının Faz 2 denemelerine başladı
BioNTech kolon kanseri aşısının Faz 2 denemelerine başladıKoronavirüs salgını öncesinde kanser tedavisi üzerinde çalışmalar yapan Alman biyoteknoloji firması BioNTech, deneysel kolon kanser aşısının Faz-2 denemelerine başladığını açıkladı.
1.10.2021Dünya
‘Bugün olsa Atatürk nakille yaşardı’
‘Bugün olsa Atatürk nakille yaşardı’Dünyanın önde gelen organ nakli otoritelerinden biri olarak kabul edilen ve ‘Karaciğer nakli yapan ilk Türk doktor’ unvanına sahip Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, dolu dolu yaşadığı yılları ‘Hatırda Kalanlar’ kitabında anlattı. İlk nakil heyecanından, Sadri Alışık’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimlerle anılarına kadar yaşamından kesitler aktaran Prof. Dr. Kalayoğlu ‘Atatürk bugün kurtarılabilir miydi?’ sorusunu ‘Nakille yaşardı’ diye yanıtladı.
26.09.2021Gündem
Delta Plus virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta varyantına karşı etkili mi?
Delta Plus virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta varyantına karşı etkili mi?Delta virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken salgın farklı varyantlar ile bulaşıcı oluyor. En güçlü varyantlardan olan Delta Varyantı ise tehlike oluşturuyor. Peki, Delta Plus Varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Aşılar Delta Virüsüne etki ediyor mu?
25.09.2021Gündem
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortada
Son dakika: Erdoğan'dan ABD'de çok net FETÖ mesajı: Artık gün gibi ortadaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 'Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır' dedi.
20.09.2021Siyaset
Türeci ve Şahin'e Köln Üniversitesinden 'Fahri Doktora' unvanı
Türeci ve Şahin'e Köln Üniversitesinden 'Fahri Doktora' unvanıAlmanya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı geliştiren Biontech şirketinin kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci'ye, Köln Üniversitesi tarafından "fahri doktora" unvanı verildi.
17.09.2021Dünya
Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onayı isteyecek
Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onayı isteyecekAmerikan ilaç şirketi Pfizer’in kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne (FDA) başvuracağı bildirildi.
15.09.2021Dünya
Son dakika: 14 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 14 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 334 bin 535 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 802 kişinin testi pozitif çıktı, 276 kişi yaşamını yitirdi.
14.09.2021Gündem
Prof. Dr. Uğur Şahin, 'Uzun bir savaş olacak' dedi ve uyardı
Prof. Dr. Uğur Şahin, 'Uzun bir savaş olacak' dedi ve uyardıDünyada onaylanan ilk koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech şirketinin CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin ile Dr. Özlem Türeci, İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. Türeci ile Şahin çifti, “Virüs mutasyona uğramaya devam edecek. Bu uzun bir savaş olacak ve halihazırda sadece mutasyonun ilk jenerasyonunu görüyoruz” dedi.
14.09.2021Dünya
İETT araçları için bakım komisyonu
İETT araçları için bakım komisyonuİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler nedeniyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.
14.09.2021Gündem
Prof. Dr. Şahin’den 3’üncü doz önerisi
Prof. Dr. Şahin’den 3’üncü doz önerisiBioNTech yöneticisi Prof. Dr. Uğur Şahin, kendi üretimleri olan koronavirüs aşısının bu yıl içinde 5-11 yaş arası çocuklara uygulanabileceği yönünde beklentisi olduğunu açıkladı.
14.09.2021Gündem
Tartışmanın galibi SPD
Tartışmanın galibi SPD26 Eylül’de yapılacak seçimde görevini bırakacak olan Angela Merkel’in yerine adaylıkları öne çıkan 3 siyasetçi, televizyon tartışmasında karşı karşıya geldi. Merkel’in kabinesinde Maliye Bakanlığı görevini yapan Sosyal Demokratların (SPD) adayı Olaf Scholz, seçmen gözünde Muhafazakarların adayı Armin Laschet karşısında son tartışmayı önde bitirdi.
14.09.2021Dünya
Almanya'da seçime iki hafta kaldı! Türklerle buluştu
Almanya'da seçime iki hafta kaldı! Türklerle buluştuAlmanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Genel Başkanı Norbert Walter-Borjans, Almanya'ya göç eden Türklerin ülkelerinin bugünkü mevcut ekonomik güce kavuşmasında büyük katkıları olduğunu söyledi.
12.09.2021Dünya
Prof. Dr. Uğur Şahin açıkladı! Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecek
Prof. Dr. Uğur Şahin açıkladı! Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecekAlmanya’da mRNA teknolojisiyle yeni tip koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şahin, gelecekte, hasar görmüş organların gençleştirilmesinin mümkün olabileceğine inandığını söyledi.
12.09.2021Dünya
Eczacıbaşı Tıp Ödülü aşı mucitlerine
Eczacıbaşı Tıp Ödülü aşı mucitlerineEczacıbaşı Topluluğu’nun 1959 yılında tıp ve eczacılık bilimlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri 62. yılında da sahiplerini buldu.
9.09.2021Gündem
“Hemşerim memleket nire”
“Hemşerim memleket nire”60 yıl önce başlayan Türkiye’den Almanya’ya göç bugün istanbulberlin’in projesiyle müzik üzerinden okunuyor. Proje kapsamında dönem tanıklarıyla görüşme ve anekdotlarla zenginleştirilen yazılar, müzisyenlerle söyleşiler ve kısa göç hikâyeleri yer alıyor. En önemli bölümse bugün. Çünkü proje gösteriyor ki bugün artık kökenin neresi olduğunun bir önemi yok hatta ‘memleket neresi?’ sorusu ırkçılığa işaret edebiliyor. Dolayısıyla bugünü değerlendirirken yeni kıstaslara ihtiyacımız var
Aşılar delta varyantında etkili mi? Uğur Şahin bizzat duyurdu
Aşılar delta varyantında etkili mi? Uğur Şahin bizzat duyurduBiontech Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi'nde (ECI), "Aşı üretimimiz 2019'da 10 bindi. Ortağımız Pfizer ile yıl sonuna kadar 1 trilyon dozdan fazla aşı üreteceğiz. Bu müthiş bir artış." dedi.
3.09.2021Dünya
Delta Plus virüsü belirtileri neler? Aşıla Delta virüsüne karşı etkili mi?
Delta Plus virüsü belirtileri neler? Aşıla Delta virüsüne karşı etkili mi? Delta virüsü nedir? Koronovirüs tüm dünyada etkisini sürdürürken her geçen gün farklı varyantlar ile bulaşıcı olabiliyor. En sık görülen varyantlardan olan Delta Plus varyantı ile ilgili ayrıntılar ise merak ediliyor. Delta virüsü belirtileri neler? Aşılar Delta virüsüne karşı etkili mi?
28.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsalmanyauğur şahinbiontechaşı

Uğur Şahin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.