Uğur Şahin

Uğur Şahin

Son dakika Uğur Şahin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uğur Şahin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uğur Şahin haber sayfamızda...

Uğur Şahin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.585 ugur sahin haberi bulunmuştur.
BioNTech’ten Asya atağı: Singapur'a fabrika kuracak
BioNTech’ten Asya atağı: Singapur'a fabrika kuracakBioNTech Singapur’da fabrika ve bölgesel merkez kurmayı planlıyor. Şirket Çin’de üretim yapmak için de girişimde bulundu.
10.05.2021Dünya
ABD’nin patent önerisine ret
ABD’nin patent önerisine retAlman hükümeti, ABD’nin aşı patent haklarının kaldırılması önerisini geri çevirdi. Berlin, aşı üretimindeki sıkıntıların patent hakkından kaynaklanmadığını söylüyor
8.05.2021Dünya
‘Aşılamada turizm beldeleri öncelikli’
‘Aşılamada turizm beldeleri öncelikli’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bir araya geldi.
7.05.2021Siyaset
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığı
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığıABD’de Joe Biden hükümeti, Kovid-19 aşıları ile ilgili patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısında bulundu. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen de bu öneriyi görüşebileceklerini dile getirdi. Dünya Ticaret Örgütü, olumlu karşıladığı öneriyi en kısa sürede masaya koyun çağrısını yaptı. DSÖ, ABD’nin kararını ‘kahramanca’, ilaç üreticileri ise ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi
7.05.2021Dünya
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı!
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı!Almanya’nın, ABD yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı olduğu bildirildi.
6.05.2021Dünya
Son dakika... Tokyo Olimpiyatları için Biontech aşısı!
Son dakika... Tokyo Olimpiyatları için Biontech aşısı!ABD'li ilaç şirketi Pfizer ve Alman ilaç firması BioNTech, Tokyo Olimpiyatları'na katılacak atletlere ve delegelere yen tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı sağlayacaklarını açıkladı.
6.05.2021Dünya
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
AB "aşı patentleri kaldırılsın" fikrini görüşmeye hazır
AB "aşı patentleri kaldırılsın" fikrini görüşmeye hazırABD’nin, koronavirüs aşılarının patentlerini geçici olarak askıya alma önerisine AB’den yanıt geldi. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen konuyu görüşebileceklerini dile getirdi.
6.05.2021Dünya
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, ABD'nin Kovid-19 aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasını desteklemesine övgüde bulunarak "Bu, Kovid-19 ile mücadelede muazzam bir an." ifadesini kullandı.
6.05.2021Dünya
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamle
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamleABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyetin kaldırılmasını desteklediklerini, Dünya Ticaret Örgütün'de (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını bildirdi.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Uğur Şahin'den flaş açıklama! Daha uzun süre dayanan Kovid-19 aşısı yolda!
Son dakika... Uğur Şahin'den flaş açıklama! Daha uzun süre dayanan Kovid-19 aşısı yolda!Reuters'ta yer alan son dakika haberine göre BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uzun süre dayanan bir koronavirüs aşısı için çalışmalara başladıklarını açıkladı.
4.05.2021Gündem
Sputnik V aşısının üretileceği tesisleri, ilk kez görüntülendi
Sputnik V aşısının üretileceği tesisleri, ilk kez görüntülendiRusların geliştirdiği Sputnik V aşısının Türkiye’de üretileceği CinnaGen İlaç tesislerini ilk kez görüntülendi. Aşının önümüzdeki günlerde deneme üretimine başlanacak, ilk numuneleri hem Rusya hem de Türkiye tarafı inceleyecek. Yaza doğru yüksek hacimli üretimlere geçilecek. CinnaGen İlaç CEO’su Ferhat Farsi, Çerkezköy’de 30 milyon Euro yatırımla kansere karşı biyoteknolojik ürünler geliştirmek amacıyla kurdukları tesiste Uğur Şahin’in ile benzer bir kaderi paylaştıklarını anlattı.
30.04.2021Gündem
Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak, ertelendi mi? Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek?
Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak, ertelendi mi? Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek?Sağlık Bakanlığı duyurdu. Biontech aşısının ilk dozunu vurulanlar veya biontech aşısı tercih edecek vatandaşları ilgilendiren açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuru biontech aşısı olacakları yakından ilgilendiriyor. Biontech aşısı 2. doz için süre uzatıldı. BioNTech aşısında 2. doz randevu almak isteyenler yeni süreyi merak etmeye başladı. Peki Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek? Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak?
29.04.2021Gündem
Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak? Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek?
Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak? Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek?Sağlık Bakanlığı duyurdu. Biontech aşısının ilk dozunu vurulanlar veya biontech aşısı tercih edecek vatandaşları ilgilendiren açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuru biontech aşısı olacakları yakından ilgilendiriyor. Biontech aşısı 2. doz için süre uzatıldı. BioNTech aşısında 2. doz randevu almak isteyenler yeni süreyi merak etmeye başladı. Peki Biontech aşısı 2. doz randevuları ne kadar süre sonra verilecek? Biontech aşısında 2. doz ne zaman vurulacak?
29.04.2021Gündem
Biontech ikinci doz aşı randevuları iptal mi? Bakanlıktan yeni düzenleme
Biontech ikinci doz aşı randevuları iptal mi? Bakanlıktan yeni düzenlemeSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Pfizer/Biontech aşısıyla ilgili doz aralığının 6-8 haftaya çıkarılacağını açıklamasının ardından, Bakanlıktan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Pfizer/Biontech aşısı için ikinci doz randevularını almış olanların randevuları korunacak.
29.04.2021Haberler
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan ikinci doz aşı kararı!
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan ikinci doz aşı kararı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Bugün yaptığımız Bilim Kurulu toplantısında aşıyı geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin Hocamızın da görüşünü alarak Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir" dedi. Kararın, mevcut randevuları da etkilediği belirtildi.
29.04.2021Gündem
Bakan Varank, yerli aşı hakkında açıklamalarda bulundu
Bakan Varank, yerli aşı hakkında açıklamalarda bulunduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'de geliştirilen virüs benzeri parçacıklara (VLP) dayalı aşı adayının başarılı olması durumunda dünyaya "Aşımızın etkinliği ile koruyuculuğu çok daha iyi ve uygun şartlarda üretilebilir" denilebileceğini belirterek, "Eğer her şey başarılı olursa sonbaharda VLP teknolojisindeki aşımızı elimize alabiliriz." dedi.
29.04.2021Teknoloji
İki doz arası 8 haftaya çıkarıldı
İki doz arası 8 haftaya çıkarıldıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verildiğini açıkladı.
29.04.2021Gündem
Son dakika | Aşılar ertelendi mi? Biontech ikinci doz ne zaman, aşı arası kaç gün? Açıklama geldi
Son dakika | Aşılar ertelendi mi? Biontech ikinci doz ne zaman, aşı arası kaç gün? Açıklama geldiBiontech ikinci doz ne zaman? Koronavirüs aşısı hakkında son dakika haberleri sorgulanıyor. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Sinovac, Biontech ve Sputnik V aşısı ile ilgili detayları paylaştı. Vatandaşlar da açıklama sonrası aşılar ertelendi mi, ikinci doz ne zaman yapılacak sorularına yanıt arıyor.
28.04.2021Gündem
Son dakika: BioNTech aşısı için önemli açıklama! İkinci dozlar için yeni takvim
Son dakika: BioNTech aşısı için önemli açıklama! İkinci dozlar için yeni takvimGelen son dakika haberine göre; Kovid-19 ile mücadele kapsamında BioNTech aşısının iki dozunun 6-8 hafta arayla uygulanması kararı nedeniyle ikinci doz için randevu oluşturanların işlemleri ertelenecek.
28.04.2021 Gündem
Son dakika: Bakan Koca tarih verip açıkladı! Sputnik V aşısı için anlaşma tamam
Son dakika: Bakan Koca tarih verip açıkladı! Sputnik V aşısı için anlaşma tamamGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, "Türkiye, Sputnik V aşısından 6 ay içinde 50 milyon doz almak için anlaşma imzaladı. İlk sevkiyat mayıs ayı içinde gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.
28.04.2021Gündem
Son dakika: Uğur Şahin’den Hindistan varyantı açıklaması
Son dakika: Uğur Şahin’den Hindistan varyantı açıklamasıSon dakika haberlere göre, koronavirüs aşısını geliştiren bilim insanı ve BioNTech CEO’su Uğur Şahin, aşılarının çifte mutasyona sahip Hindistan varyantına karşı testlerinin sürdüğünü ve aşısının bu varyanta karşı etkili olacağından emin olduğunu söyledi.
28.04.2021Dünya
AB: Temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70'ini aşılamış olacağız
AB: Temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70'ini aşılamış olacağızAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB ülkelerindeki yetişkin nüfusun yüzde 70'inin temmuzda yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmış olacağını söyledi.
23.04.2021Dünya
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Nüfusun yüzde 80'inin çok yüksek risk grubundaki şehirlerde yaşadığını ifade eden Sağlık Bakanı Koca, Ramazan ayında tam kapanma olacak mı sorusuna yanıt verdi. Öte yandan Bakan Koca, "En geç haziran sonu itibarıyla 40 yaş üstünü aşılayabileceğimizi, 30 milyon aşıyla bunu 30-35 yaşına düşürebileceğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.
13.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

aşıBioNTechkoronavirüsuğur şahinson dakika haberler

Uğur Şahin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.