Ülkeler

Ülkeler

Son dakika ülkeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ülkeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ülkeler haber sayfamızda...

Ülkeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.035 ulkeler haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecekSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirlerinin devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa müjdeleri tek tek sıraladı. Öte yandan Biden'ın İsrail'e silah onayıyla ilgili olarak Erdoğan, "Gazze’ye saldırılan bu olayla da siz kanlı ellerinizle bir tarih yazıyorsunuz." dedi ve Kudüs için çağrıda bulundu.
18.05.2021Siyaset
Kanlı ellerle tarih yazıyorsunuz
Kanlı ellerle tarih yazıyorsunuzCumhurbaşkanı Erdoğan, “Kudüs’ün, üç dinin temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından yönetilmesi en doğru yol olacaktır” dedi. Erdoğan, İsrail’e verdiği silah desteği ortaya çıkan ABD Başkanı Biden’a “Ne yazık ki kanlı ellerinizle bir tarih yazıyorsunuz” diye seslendi
18.05.2021Siyaset
Plastik atığa Adana’da imha!
Plastik atığa Adana’da imha!Greenpeace örgütü İngiltere’deki plastik atıkların yaklaşık yüzde 40’ının Türkiye’ye ihraç edildikten sonra yasa dışı yollarla yakıldığını ortaya çıkardı
18.05.2021Dünya
Son dakika... Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek!
Son dakika... Fransa, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu silecek!ansa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sudan'ın yaklaşık 5 milyar dolar borcunu sileceğini açıkladı. Fransa, daha önce Uluslararası Para Fonuna (IMF) olan borçlarını ödeyebilmesi için Sudan'a 1,5 milyar dolar kredi vereceğini açıklamıştı.
17.05.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın İsrail'e silah satış onayı vermesine tepki göstererek 'Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bunu söylemeye bizleri mecbur ettiniz.' sözlerini kullandı. Erdoğan, "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönen, açıkça destek olanlar, aslında yarın kendi başlarına gelecek felaketlerin tohumlarını ektiklerini unutmamalıdır." şeklinde konuştu.
17.05.2021Siyaset
Avrupalıların yüzde 12,3'ü Kovid-19 nedeniyle evden çalıştı
Avrupalıların yüzde 12,3'ü Kovid-19 nedeniyle evden çalıştıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının yüzde 12,3'ü geçen yıl işlerini evden yürüttü.
17.05.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin ile telefonda görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin ile telefonda görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ile telefonda görüştü.
17.05.2021Siyaset
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadı başladı
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadı başladıDoğu Karadeniz Bölgesi'nde 4 ilde yapılan yaş çay tarımında hasat sezonu başladı.
17.05.2021Ekonomi
Makine ihracatı 7,5 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 7,5 milyar dolar olduMakine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
17.05.2021Ekonomi
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar olduMakine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
17.05.2021Uzmanpara
Koronavirüs Hindistan'ı kasıp kavuruyor, vaka sayısı 25 milyon sınırında
Koronavirüs Hindistan'ı kasıp kavuruyor, vaka sayısı 25 milyon sınırındaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, toplam vaka sayısı 24 milyon 965 bin 463 oldu.
17.05.2021Dünya
Ülkeler hakkında ilginç bilgiler
Ülkeler hakkında ilginç bilgilerDünyamız birbirinden farklı kültüre ev sahipliği yapıyor. Her ülke kendi geleneklerini yaşatmaya gayret gösteriyor. Turist olarak gittiğimiz ülkelerde de kendi kültürümüzden farklı pek çok gelenek ile karşılaşıyoruz. Gelin onlardan bazılarına yakından bakalım.
17.05.2021Tatil
TBMM Başkanı Şentop: Filistinli kardeşlerimizin yanlarında duracağız
TBMM Başkanı Şentop: Filistinli kardeşlerimizin yanlarında duracağızTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Biz Türkiye olarak, Filistinli kardeşlerimizin hürriyet ve adalet mücadelesinde şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla yanlarında duracağız. İsrail'in vahşetine son vermek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde her türlü diplomatik gayreti gösteriyoruz" dedi.
16.05.2021Siyaset
Deri mamulleri ihracatında Kuzey Afrika sevinci
Deri mamulleri ihracatında Kuzey Afrika sevinciTürk deri giyim ve ayakkabı markalarının Kuzey Afrika ülkelerinde mağaza sayılarını artırması, Türkiye'nin deri ve deri ürünleri ihracatına olumlu yansıdı.
16.05.2021Uzmanpara
Deri ve deri mamulleri ihracatında Kuzey Afrika sevinci
Deri ve deri mamulleri ihracatında Kuzey Afrika sevinciTürk deri giyim ve ayakkabı markalarının Kuzey Afrika ülkelerinde mağaza sayılarını artırması, Türkiye'nin deri ve deri ürünleri ihracatına olumlu yansıdı.
16.05.2021Ekonomi
Hindistan'da günlük can kaybı 4 binin altına düşmüyor
Hindistan'da günlük can kaybı 4 binin altına düşmüyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 4 bin 77 kişi yaşamını yitirdi.
16.05.2021Dünya
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş olduMeclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021Gündem
İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecek
İsrail'den gelen yolculardan PCR testi istenecekTürkiye, koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu kıldığı PCR testi uygulamasını 13 ülkeden gelen yolcular için kaldırıldı. Daha önce belirlenen ülkelerde adı geçen İsrail ise listeden çıkartıldı. İsrail'den Türkiye'ye gelecek yolcular PCR testi ibraz etmek zorunda kalacak.
15.05.2021Ekonomi
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracat
"Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracatOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türkiye'nin kilogram fiyatı 100-750 avro arasında değişen trüf mantarı üretimini artırdığını belirterek, "Ekonomistlerin tahminlerine göre trüf mantarı önümüzdeki 10 yıl içinde dünya çapında yıllık 6 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşacak. Kısa vadede Türkiye olarak bu pazardan 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.
15.05.2021Ekonomi
Hindistan'da son 24 saatte 3 bin 890 kişi hayatını kaybetti
Hindistan'da son 24 saatte 3 bin 890 kişi hayatını kaybettiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 3 bin 890 bin kişi hayatını kaybetti.
15.05.2021Dünya
Rusya'dan Türkiye'ye büyük talep var!
Rusya'dan Türkiye'ye büyük talep var!Tam kapanma sürecinde vaka sayılarını üçte bir oranında düşürmeyi başaran Türkiye, yaz sezonuna güçlü bir giriş yapmayı hedefliyor. Turizmciler, haziranda Rusya, temmuzda ise Avrupa ve İngiltere pazarının hareketlenmesini bekliyor.
15.05.2021Ekonomi
Son dakika - Şenol Güneş'ten Dünya Kupası itirafı!
Son dakika - Şenol Güneş'ten Dünya Kupası itirafı!A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020’de başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi ve ekledi
15.05.2021Milli Takım
İsrail’in zulmüne eyvallah etmeyiz
İsrail’in zulmüne eyvallah etmeyizCumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Filistinlilere yönelik terörüne tepki göstererek, “Tüm dünya görmezden gelse bile İsrail’in zulmüne eyvallah etmeyeceğiz... Bu zalimlikler karşısında hem üzüntülü hem öfkeliyiz” dedi
15.05.2021Siyaset
E-ticaret için depoyu büyütüyor
E-ticaret için depoyu büyütüyorE-ticaret lojistiğinde uzmanlaşmış olan Sertrans, son dönemde depo yatırımlarıyla dikkat çekiyor.
15.05.2021Ekonomi
Çevreci tahviller 2.5 milyar $’ı aştı
Çevreci tahviller 2.5 milyar $’ı aştıTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, “Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2.5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz” dedi.
15.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeihracatisrailhindistanerdoğan

Ülkeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.