Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Son dakika Uludağ Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uludağ Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uludağ Üniversitesi haber sayfamızda...

Uludağ Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.964 uludağ üniversitesi haberi bulunmuştur.
Bursa’da Covid-19 nedeniyle bir polis hayatını kaybetti
Bursa’da Covid-19 nedeniyle bir polis hayatını kaybettiBursa’da Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde Covid-19 tedavisi gören Polis memuru Abdurrahman Kahveci hayatını kaybetti.
3.12.2021Gündem
Bursa'da fırtına sebebiyle metro arıza yaptı! Yolcular tahliye edildi
Bursa'da fırtına sebebiyle metro arıza yaptı! Yolcular tahliye edildiBursa’da etkili olan lodos hayatı olumsuz etkiledi. Bursaray fırtına sebebiyle arıza yapınca, yolcular tahliye edildi.
29.11.2021Gündem
Teröristlere Moskova'da resmi kabul! Lavrov, PKK heyetiyle görüştü
Teröristlere Moskova'da resmi kabul! Lavrov, PKK heyetiyle görüştüSuriye'deki iç savaşa 2016 yılından bu yana Astana ve Cenevre süreçleriyle Türkiye'yle çözüm aradığını söyleyen Rusya terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantılarını Moskova'da kabul etti. Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Pirincçi konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınında Göksu Öngören Özgür'e açıklamalarda bulundu
25.11.2021Haberler
Teröristlere Moskova'da resmi kabul! Lavrov, PKK heyetiyle görüştü
Teröristlere Moskova'da resmi kabul! Lavrov, PKK heyetiyle görüştüSuriye'deki iç savaşa 2016 yılından bu yana Astana ve Cenevre süreçleriyle Türkiye'yle çözüm aradığını söyleyen Rusya terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantılarını Moskova'da kabul etti. Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Pirincçi konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınında Göksu Öngören Özgür'e açıklamalarda bulundu
25.11.2021Dünya
Kanseri yenen tıp öğrencisi Elif, uzmanlığını kemoterapi üzerine yapacak
Kanseri yenen tıp öğrencisi Elif, uzmanlığını kemoterapi üzerine yapacakBursa'nın İnegöl ilçesinde 2019 yılında öksürük şikayetiyle gittiği hastanede lenfoma (lenf kanseri) olduğunu öğrenen tıp fakültesi öğrencisi Elif Azra Bulut (22), kök hücre tedavisi ile sağlığına kavuştu. Hastalığı atlattıktan sonra kansere yönelik projeler yürüten Bulut, uzmanlığını da kemoterapi üzerine yapacağını söyledi.
19.11.2021Gündem
Gölbaşı Barajı'nın yüzde 70'i kurudu, uzmandan uyarı geldi
Gölbaşı Barajı'nın yüzde 70'i kurudu, uzmandan uyarı geldiBursa Ovası'ndaki tarım arazilerine su sağlayan Kestel ilçesindeki Gölbaşı Barajı'nda kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Bursa Uludağ Üniversitesi Tarımsal Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Fevzi Çakmak, baraj gölünde suyun yüzde 70 oranında çekildiğini belirterek, "Göletler dolmazsa çiftçi ciddi anlamda mağdur olacak. Daha az su isteyen ürünlerin ekilmesi gerekecek. Bu da gelir kaybına yol açacaktır" dedi.
18.11.2021Gündem
Bulgaristan siyasi kaderini belirliyor
Bulgaristan siyasi kaderini belirliyorNisan ayından beri seçim ortamında yaşayan komşu ülke Bulgaristan’da bu pazar hem cumhurbaşkanlığı hem de parlamento seçimleri yapılacak. Seçimlerde ilk defa bir Türk kökenli cumhurbaşkanı adayı var. Türkiye’de kurulacak 126 sandıkta 70 bine yakın oy kullanılması hedefleniyor.
13.11.2021Dünya
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar "YÖK-Bursa İş Dünyası Buluşması"na katıldı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar "YÖK-Bursa İş Dünyası Buluşması"na katıldıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Eğitim ile istihdam ilişkisini güçlendirmek için yeni perspektifler belirlemeye ve üniversite, sanayi iş birliklerini artırmak için yeni modeller geliştirmeye, paydaşlarımızın desteğiyle önümüzdeki dönemde daha fazla gayret sarf edeceğiz." dedi
8.11.2021Teknoloji
Uludağ'ı da erittik! Milli parkta korkunç tablo
Uludağ'ı da erittik! Milli parkta korkunç tabloTürkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, son 35 yılda ciddi şekilde tahribata uğradı. Araştırmaya göre, erozyon, yerleşim alanı ve çıplak kaya yüzeylerinin kapladığı alan yüzde 7.8’den yüzde 13.3’e yükseldi, alpin çayırlarının ise yüzde 2’si yok oldu.
8.11.2021Gündem
Doğal gazın üçte biri Karadeniz’den gelecek
Doğal gazın üçte biri Karadeniz’den gelecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli doğal gazın, ülke tüketiminin üçte birini karşılayacağını söyledi.
6.11.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklaması
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki yılın ortalarında Karadeniz'in tabanına doğal gaz için boru serip ilk kaynağı vuracağız. Şu ana kadar gerekli boruların yüzde 50'den fazlasınının üretimi tamamlandı." dedi. Dönmez, "Yerli doğal gazda hedef belli, 2023'te gazın ilk fazını sisteme vereceğiz" ifadelerini kullandı.
5.11.2021Ekonomi
Akademik personel alınacak
Akademik personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Bursa Uludağ Üniversitesi akademik personel alacak.
27.10.2021Ekonomi
Son dakika haberleri... 'İstenmeyen adam' talimatının ardından büyükelçiliklerden yeni açıklama
Son dakika haberleri... 'İstenmeyen adam' talimatının ardından büyükelçiliklerden yeni açıklamaABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. Maddesi'ne riayet etmeyi teyit eder" denildi. Aynı açıklamayı Kanada, Norveç, Finlandiya, Yeni Zelanda, Danimarka, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsveç büyükelçilikleri de yayınladı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.
25.10.2021Dünya
Cemal Günbaş kimdir?
Cemal Günbaş kimdir?Cemal Günbaş kimdir? Cemal Günbaş aslen nereli, kaç yaşında, hangi gazetede yazıyor?
22.10.2021Yaşam
Küle dönen alanlar yeniden can bulacak
Küle dönen alanlar yeniden can bulacakBodrum Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle yanan alanların envanteri ve rehabilitasyonu için akademisyenlerin yaptığı incelemelerde sona yaklaşıldı.
18.10.2021Ege
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacak
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacakMuğla'da Bodrum Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi iş birliği ile Bodrum'da yanan alanlarının envanteri ve rehabilitasyonu için ilçeye gelen akademisyenlerin yaptıkları incelemelerde sona yaklaşıldı. Yanan alanların rehabilitesinde önemli rol oynayacak veri raporlarının sonuçları ortaya çıkmaya başladı.
18.10.2021Gündem
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’CHP’nin eğitim politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, bir yılda yurt sorununun çözülebileceğini belirterek, “Yer gösterin, belediyelerimiz yapsın. Yok, tık yok” dedi. Karabıyık “Hedefimizde tamamen parasız bir eğitim var. YÖK kalkacak. Bizim iktidarımızda rektör akademinin kendisi tarafından seçilecek” dedi.
18.10.2021Siyaset
Üniversiteli olmak için son şans
Üniversiteli olmak için son şansMerkezi yerleştirmede barajı aşamayanlar ile ilk iki yerleştirmede tercihlerinden birine giremeyenler için ikinci ek yerleştirme tercihleri başladı. Yaklaşık 230 bin boş kontenjan var, adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. “Bu yıl mutlaka üniversiteye girmek istiyorum” diyenler için şans sürüyor.
15.10.2021Eğitim
Ömür Akkor kimdir? Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? İşte, hayatı hakkında...
Ömür Akkor kimdir? Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? İşte, hayatı hakkında...MasterChef yarışmasına konuk olan dünyaca ünlü şef Ömür Akkor hakkında aramalar başladı. Ekonomi mezunu olan şef Akkor'un 26 kitabı bulunuyor. İzleyenler, 'Ömür Akkor aslen nereli, eşi kim?' sorularını yöneltiyor.
14.10.2021Cadde
Sağlıklı uyku antikoru artırıyor!
Sağlıklı uyku antikoru artırıyor!Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanan kişilerde lenfositlerin antikor ürettiğini, kişilerin antikoru ne kadar yüksekse hastalığa karşı korunmasının da o kadar fazla olduğunu hatırlatarak, yaptıkları bir çalışmada, sağlıklı uykunun lenfositin gelişmesinde ve antikor oluşmasında doğrudan etkili olduğunu gözlemlediklerini bildirdi.
13.10.2021Genel Sağlık
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!Sivas'ta bir grup akademisyen ve üniversite öğrencisince geliştirilen, 200 metre derinliğe kadar inebilen, tam otonom ve manuel hareket kabiliyetine sahip insansız su altı aracının, keşiflerde kullanılması planlanıyor.
11.10.2021Teknoloji
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildi
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildiYalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Haberler
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...Yalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Gündem
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’Kovid-19 salgınıyla mücadelede aşı olma yaşı 12’ye düştü. 12-15 yaş grubundaki çocuklar, ebeveyn izniyle aşı olabiliyor. Bu aşamada boşanmış anne ve baba arasında sıkıntı yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın aşı için velayet sahibi ebeveynin kararının yeterli olduğuna dair algoritmada değişikliğe gittiğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Bulut, ‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’ dedi
29.09.2021Gündem
44 bin ölümün ‘katili’ kirlilik
44 bin ölümün ‘katili’ kirlilikTürkiye’deki hava kirliliğinin erken ölümlere etkisine yönelik gerçekleştirilen araştırma, 2018 değerlerine göre o yıl hava kirliliğine bağlı 44 bin 617 erken ölüm yaşandığını ortaya koydu. Prof. Dr. Kayıhan Pala, PM2.5’e uzun süreli maruz kalma nedeniyle 2018’de en çok erken ölümün Iğdır, Kahramanmaraş, Mersin, Manisa, Niğde ve Burdur’da görüldüğünü bildirdi.
27.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uludağ Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.