Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Son dakika Uludağ Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uludağ Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uludağ Üniversitesi haber sayfamızda...

Uludağ Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.949 uludag universitesi haberi bulunmuştur.
Cemal Günbaş kimdir?
Cemal Günbaş kimdir?Cemal Günbaş kimdir? Cemal Günbaş aslen nereli, kaç yaşında, hangi gazetede yazıyor?
22.10.2021Yaşam
Küle dönen alanlar yeniden can bulacak
Küle dönen alanlar yeniden can bulacakBodrum Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle yanan alanların envanteri ve rehabilitasyonu için akademisyenlerin yaptığı incelemelerde sona yaklaşıldı.
18.10.2021Ege
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacak
Bodrum'da yanan alanlar eski kimliğine kavuşacakMuğla'da Bodrum Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi iş birliği ile Bodrum'da yanan alanlarının envanteri ve rehabilitasyonu için ilçeye gelen akademisyenlerin yaptıkları incelemelerde sona yaklaşıldı. Yanan alanların rehabilitesinde önemli rol oynayacak veri raporlarının sonuçları ortaya çıkmaya başladı.
18.10.2021Gündem
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’CHP’nin eğitim politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, bir yılda yurt sorununun çözülebileceğini belirterek, “Yer gösterin, belediyelerimiz yapsın. Yok, tık yok” dedi. Karabıyık “Hedefimizde tamamen parasız bir eğitim var. YÖK kalkacak. Bizim iktidarımızda rektör akademinin kendisi tarafından seçilecek” dedi.
18.10.2021Siyaset
Üniversiteli olmak için son şans
Üniversiteli olmak için son şansMerkezi yerleştirmede barajı aşamayanlar ile ilk iki yerleştirmede tercihlerinden birine giremeyenler için ikinci ek yerleştirme tercihleri başladı. Yaklaşık 230 bin boş kontenjan var, adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. “Bu yıl mutlaka üniversiteye girmek istiyorum” diyenler için şans sürüyor.
15.10.2021Eğitim
Ömür Akkor kimdir? Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? İşte, hayatı hakkında...
Ömür Akkor kimdir? Şef Ömür Akkor kaç yaşında, nereli? İşte, hayatı hakkında...MasterChef yarışmasına konuk olan dünyaca ünlü şef Ömür Akkor hakkında aramalar başladı. Ekonomi mezunu olan şef Akkor'un 26 kitabı bulunuyor. İzleyenler, 'Ömür Akkor aslen nereli, eşi kim?' sorularını yöneltiyor.
14.10.2021Cadde
Sağlıklı uyku antikoru artırıyor!
Sağlıklı uyku antikoru artırıyor!Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanan kişilerde lenfositlerin antikor ürettiğini, kişilerin antikoru ne kadar yüksekse hastalığa karşı korunmasının da o kadar fazla olduğunu hatırlatarak, yaptıkları bir çalışmada, sağlıklı uykunun lenfositin gelişmesinde ve antikor oluşmasında doğrudan etkili olduğunu gözlemlediklerini bildirdi.
13.10.2021Genel Sağlık
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!Sivas'ta bir grup akademisyen ve üniversite öğrencisince geliştirilen, 200 metre derinliğe kadar inebilen, tam otonom ve manuel hareket kabiliyetine sahip insansız su altı aracının, keşiflerde kullanılması planlanıyor.
11.10.2021Teknoloji
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildi
Marmara Denizi'nde mimari bloklar yüklü gemi batığı keşfedildiYalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Haberler
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...
Marmara Denizi'nde keşfedildi! 3,5 metrede gemi batığı...Yalova'nın Altınova ilçesi kıyılarında araştırma gerçekleştiren ekipler, Marmara Denizi'nin yaklaşık 3,5 metre derinliğinde kargosunu mimari blokların oluşturduğu yeni bir batık keşfetti.
2.10.2021Gündem
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’Kovid-19 salgınıyla mücadelede aşı olma yaşı 12’ye düştü. 12-15 yaş grubundaki çocuklar, ebeveyn izniyle aşı olabiliyor. Bu aşamada boşanmış anne ve baba arasında sıkıntı yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın aşı için velayet sahibi ebeveynin kararının yeterli olduğuna dair algoritmada değişikliğe gittiğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Bulut, ‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’ dedi
29.09.2021Gündem
44 bin ölümün ‘katili’ kirlilik
44 bin ölümün ‘katili’ kirlilikTürkiye’deki hava kirliliğinin erken ölümlere etkisine yönelik gerçekleştirilen araştırma, 2018 değerlerine göre o yıl hava kirliliğine bağlı 44 bin 617 erken ölüm yaşandığını ortaya koydu. Prof. Dr. Kayıhan Pala, PM2.5’e uzun süreli maruz kalma nedeniyle 2018’de en çok erken ölümün Iğdır, Kahramanmaraş, Mersin, Manisa, Niğde ve Burdur’da görüldüğünü bildirdi.
27.09.2021Gündem
Çocuklar için Delta varyantı endişesi
Çocuklar için Delta varyantı endişesiOkulların ve okul öncesi eğitim birimlerinin açılmasıyla birlikte son bir haftadır ateşi yükselen, halsizlik, boğaz ağrısı gibi şikayetlerden yakınan çocukların sayısında artış gözleniyor. 12 yaşından küçük çocuğu olan anne ve babalar, çocuklarının Kovid-19 hastalığına yakalanması endişesini taşırken, uzmanlardan yeni eğitim-öğretim döneminde grip, bronşiolit ve RSV solunum yolu enfeksiyonu vakalarında da artış yaşandığı uyarısı geldi.
20.09.2021Gündem
Akla gelen son isim hayat verdi! 'İnsanlık seferberliği'nde mutlu son
Akla gelen son isim hayat verdi! 'İnsanlık seferberliği'nde mutlu sonBursa'da akut karaciğer yetmezliği tanısı konulan Suriye uyruklu ailenin 16 aylık bebeği Tamer Al Jadou, birçok kamu kurum ve kuruluşun desteği ile karaciğer nakli oldu. Ailenin aklına son olarak gelen, Suriye'den Türkiye'ye getirtilen üvey annesinden alınan karaciğer parçası ile hayata tutunan Tamer, 5 ay süren tedavi sonucu sağlığına kavuştu.
15.09.2021Gündem
İki göl için daha tehlike çanları
İki göl için daha tehlike çanlarıKuraklık ve insan eliyle kirletilen göllere her gün yenileri ekleniyor. Koruma altında olan Bursa Uluabat Gölü ve Eğirdir Gölü bunlardan sadece ikisi. Gübre ve atık kaynaklı kirliliğin su seviyesini 1 m’nin altına indirdiği Uluabat için uzmanlar, acil önlem çağrısı yaptı. İçine döşenmiş lağım borularından birinin patladığı Eğirdir Gölü’nün yüzeyini atıklar kapladı. Görülmemiş kirliliğin yaşandığı Eğirdir için Dr. Kesici ‘İnsanlık dışı manzara. Bırakın içmeyi, parmağınızı dahi sokmayın’ diyor.
13.09.2021Gündem
Sualtında tarihe dalıyorlar
Sualtında tarihe dalıyorlarSualtındaki arkeolojik zenginlikleri zorlu bir çalışmayla gün yüzüne çıkarıyorlar. Yaz boyunca İznik Sualtı Arkeoloji kazısında görev yapan sualtı arkeologlarının çalışmalarına yakından baktık
12.09.2021Pazar
AFAD Başkanlığı'na Kırıkkale Valisi Sezer atandı
AFAD Başkanlığı'na Kırıkkale Valisi Sezer atandıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD), Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı.
11.09.2021Gündem
Bursa'da kabus dolu dakikalar! Eşi bıçakla rehin aldı, polisler son anda kurtardı
Bursa'da kabus dolu dakikalar! Eşi bıçakla rehin aldı, polisler son anda kurtardıBursa'da tartıştığı eşi B.H. (32) tarafından bıçakla rehin alınan, polisin operasyonuyla kurtarılan S.H. (32), yaşadığı korku dolu anları anlattı. B.H.'nin uzun süredir psikolojik sorunları olduğunu söyleyen S.H. "Evin kapısını kilitleyip, beni yatak odasına sürükledi. Korkudan odamın kapısını kapattım. Bıçaklayacağı sırada polisler kurtardı. Çok korktum" dedi.
10.09.2021Gündem
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüş
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüşÖSYM, üniversite tercih sonuçlarını dün açıkladı. Adayların yüzde 85’i bir yükseköğretim programını kazanırken ilk üç tercihinden birine yerleşenlerin oranı yüzde 52 oldu. Yaklaşık 1 milyon kontenjandan 195 bini boş kalırken, gözde programlardan tıp ve hukukta taban puanlar düştü. Hiçbir yeri kazanamayanlar için ek yerleştirmelerde şans devam ediyor.
1.09.2021Eğitim
‘Kırmızı çizgiyi çoktan aştık bile’
‘Kırmızı çizgiyi çoktan aştık bile’Uzmanlar uyarıyor: ‘100 yıllık süreçte hava kirliliğinde her yıl yeni rekor seviyeye ulaşıyoruz. Atmosferdeki 400 PPM karbondioksit seviyesi kırmızı çizgimizde ancak bu oran çoktan aşılmış durumda’
24.08.2021Gündem
Siyaset bilimi okuyan genç, dede mesleğini geliştirip Mihaliç peyniri üreticisi oldu
Siyaset bilimi okuyan genç, dede mesleğini geliştirip Mihaliç peyniri üreticisi olduBalıkesir'in Savaştepe ilçesinde yaşayan, üniversitede siyaset bilimi ve kamu yönetimi eğitimi alan Mustafa Altınöz (32), dedesinin mesleği sütçülüğü geliştirerek kurduğu tesiste coğrafi işaretli Susurluk tostuna da lezzet katan Mihaliç peynirinden günde 3 ton üretiyor.
20.08.2021Haberler
Sağlıklı zayıflamak isteyenler dikkat!
Sağlıklı zayıflamak isteyenler dikkat!Diyetisyen Ezgi Fuçıcı, kilo vermek isteyen herkes için geçerli olan üç altın kuralı açıkladı. “Bol bol su için, öğün atlamayıp aç kalmayın, olabildiğince her şeyden yeterli ve gerekli miktar tüketin” dedi. Her bünyeye uygun olmayan ve istenmeyen sonuçlara yol açabilen popüler diyetlerden de uzak durulması gerektiğini belirtti
16.08.2021Ege
Bursa'da dehşet! Eşini ve kızını öldürüp intihar etti
Bursa'da dehşet! Eşini ve kızını öldürüp intihar ettiGelen son dakika haberine göre; Bursa’da İhsan Meşe (45), evdeki av tüfeğiyle eşi Pakize (43) ve kızı Nazlı (19) Meşe'ye ateş ettikten sonra kendisini de vurdu. Baba- kız olay yerinde, Pakize Meşe ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
14.08.2021Gündem
Karacabey'de trafik kazasında 3 kişi yaralandı!
Karacabey'de trafik kazasında 3 kişi yaralandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Bursa'nın Karacabey ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
12.08.2021Gündem
Hatice Kübra İlgün babasına verdiği sözü tuttu
Hatice Kübra İlgün babasına verdiği sözü tuttuMilli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, "Benim rahmetli babama verdiğim bir söz vardı, olimpiyat madalyası sözü. Bunu da gerçekleştirdiğim için ayrıca mutluyum" dedi.

Benzer Haber Etiketleri

bursaegeizmirorman yangınıkoronavirüs

Uludağ Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.