Uluslararası Ceza Mahkemesi

Uluslararası Ceza Mahkemesi

Son dakika Uluslararası Ceza Mahkemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Ceza Mahkemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Ceza Mahkemesi haber sayfamızda...

Uluslararası Ceza Mahkemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.957 uluslararasi ceza mahkemesi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savundu
Son dakika: Biden'den skandal açıklama! İsrail'i böyle savunduGelen son dakika haberşne göre; ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek "Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var." dedi. Biden, yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.
13.05.2021 Dünya
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ile İYİ Parti’nin mafyalaşmış siyasetten bahsetmesinin hezeyan olduğunu belirterek,  “Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir” dedi
12.05.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den sert tepki: İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidir
MHP lideri Bahçeli'den sert tepki: İsrail yaptıklarının bedelini ödemelidirMilliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, İsrail'in alçak saldırıları sonrası sert tepki gösterdi. Bahçeli, 'İsrail, yaptıklarının bedelini ödemelidir. Uluslararası Ceza Mahkemesi zulmün hesabını İsrail devletinden sormak mecburiyetindedir.'
11.05.2021Siyaset
Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler!
Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler!İsrail polisinin, işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırması sonrası protesto gösterileri yapıldı.
8.05.2021Gündem
İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde Mescid-i Aksa saldırısı protesto edildi
İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde Mescid-i Aksa saldırısı protesto edildiİsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir grup, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasını protesto etti.
8.05.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan Biden'a sert tepki! 'Karşılığı yok'
Son dakika... Adalet Bakanlığı'ndan Biden'a sert tepki! 'Karşılığı yok'Adalet Bakanlığı, "ABD Devlet Başkanı'nın açıklamalarının hukuki bir karşılığı yoktur. Bireylerin olduğu gibi devletlerin de lekelenmeme hakkı vardır. Tamamen siyasi saiklerle ortaya atılan mesnetsiz iddialar, asırlar boyunca adalet ve hukukla yaşamış bir milletin şanlı tarihine çamur atma arayışından başka bir anlama gelmemektedir" açıklamasını yaptı.
26.04.2021Siyaset
Sudan, BAE’yi savaş suçuyla yargılayacak
Sudan, BAE’yi savaş suçuyla yargılayacakİş vaadiyle kandırılan 600 kadar vatandaşının Libya’ya götürülerek Hafter saflarında savaşa dahil edildiğini savunan Sudan yönetimi BAE’ye ait “Black Shield” şirketine dava açıyor. Sudan’ın Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne gidebileceği belirtildi.
16.04.2021Dünya
Terhune'de iki toplu mezar daha bulundu
Terhune'de iki toplu mezar daha bulunduLibya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde iki mezar daha bulunduğunu duyurdu.
5.04.2021Dünya
Biden, Trump yönetiminin getirdiği o yaptırımları kaldırdı
Biden, Trump yönetiminin getirdiği o yaptırımları kaldırdıABD'de Başkan Joe Biden, önceki Başkan Donald Trump'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) yetkililerine getirdiği yaptırımları kaldırdı.
3.04.2021Dünya
Filistinli gruplar, UCM'yi "İsrailli yetkilileri yargılamaya" çağırdı
Filistinli gruplar, UCM'yi "İsrailli yetkilileri yargılamaya" çağırdıFilistinli gruplar, Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) Filistin halkına karşı suç işleyen İsrailli yetkilileri yargılama çağrısında bulundu.
30.03.2021Dünya
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildi
İsrail'in, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı "Hamas ve UCM konusunda" uyardığı belirtildiİsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet Başkanı Nadav Argaman???????'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı "Hamas'la ortak liste ve ortak hükümet" meselesinin yanı sıra "Uluslararası Ceza Mahkemesiyle (UCM) iş birliği" konularında uyardığı bildirildi.
19.03.2021Dünya
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!
Terhune'de bir toplu mezar daha bulundu!Libya hükümeti, Haziran 2020'de ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune kentinde bir mezar daha bulunduğunu açıkladı.
10.03.2021Dünya
Savaş ve şiddette kadınlar! Köleliğe zorladılar
Savaş ve şiddette kadınlar! Köleliğe zorladılarBoko Haram, DAEŞ, El Kaide ve Eş-Şebab gibi örgütler, nüfusu terörize etmek, sivilleri stratejik alanlardan uzaklaştırmak ve insan ticareti yoluyla gelir elde etmek için kadınlara cinsel şiddet uyguluyor. Avrupa’dan Asya’ya dünyanın birçok bölgelerinde yaşanan kriz ve savaş kadınların sırtına ek yük bindiriyor. Eşleri savaşta yaralanan, ölen veya esir alınan kadınlar hayatta kalma mücadelesi verirken savaş stratejisi olarak kullanılıyor.
8.03.2021Gündem
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM Başsavcısının kararına tepki
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM Başsavcısının kararına tepkiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda'nın işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında işlendiği öne sürülen savaş suçlarına ilişkin resmi soruşturmanın başladığını duyurmasına tepki gösterdi.
3.03.2021Dünya
Filistin yönetimi UCM Başsavcısının kararını memnuniyetle karşıladı
Filistin yönetimi UCM Başsavcısının kararını memnuniyetle karşıladıFilistin yönetimi, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda'nın işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında işlendiği öne sürülen savaş suçlarına ilişkin soruşturmanın başladığını duyurmasını memnuniyetle karşılarken, soruşturmanın hızlı şekilde sonuçlandırılması çağrısı yaptı.
3.03.2021Dünya
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Filistin toprakları için "savaş suçu" soruşturması!
Son dakika... Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Filistin toprakları için "savaş suçu" soruşturması!Uluslararası Ceza Mahkemesi, Filistin topraklarında savaş suçu işlenmesi ile ilgili soruşturmanın başladığını açıkladı.
3.03.2021Dünya
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladı
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladıHollanda Temsilciler Meclisi'nde, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanımlayan karar kabul edildi.
25.02.2021Dünya
Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı'na Khan Karim seçildi
Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı'na Khan Karim seçildiNew York'taki Birleşmiş Milletler (BM) merkezinde yapılan Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcılığı seçimlerini İngiliz avukat Khan Karim kazandı.
12.02.2021Dünya
Son dakika! MYK'nın ardından Ömer Çelik'ten sert tepki: Kabul etmiyoruz!
Son dakika! MYK'nın ardından Ömer Çelik'ten sert tepki: Kabul etmiyoruz!AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MYK'nın ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik yeni anayasa çalışmaları hakkında, "Cumhurbaşkanı halk tarafından seçiliyor. Millete verilmiş bir yetki milletten geri alınamaz." ifadelerini kullandı.
9.02.2021Siyaset
İsrail Dışişleri Bakanı Ashkenazi, Blinken ile UCM'nin Filistin kararını görüştü
İsrail Dışişleri Bakanı Ashkenazi, Blinken ile UCM'nin Filistin kararını görüştüİsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin İsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında yargı yetkisinin bulunduğu yönündeki kararını ele aldı.
8.02.2021Dünya
Af Örgütü: UCM'nin kararı işgal altındaki Filistin için umut ışığı oldu
Af Örgütü: UCM'nin kararı işgal altındaki Filistin için umut ışığı olduUluslararası Af Örgütü, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM), işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen Roma Statüsü kapsamındaki suçlar üzerinde yargı yetkisine sahip olduğu kararının adalet arayan Filistinli mağdurlara yeni bir umut ışığı olduğunu açıkladı.
8.02.2021Dünya
Filistin için tarihi karar
Filistin için tarihi kararUluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) yetki alanının İsrail’in 1967’deki savaş sırasında işgal ettiği toprakları kapsadığına hükmetmesi büyük ses getirdi
7.02.2021Dünya
Son dakika! Bakanlık duyurdu: UCM'den Filistin kararı
Son dakika! Bakanlık duyurdu: UCM'den Filistin kararıDışişleri Bakanlığı'nca, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM), 1967'den bu yana İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs dahil Filistin topraklarında yargı yetkisinin bulunduğuna hükmetmesinin memnuniyetle karşılandığı belirtildi.
6.02.2021Siyaset
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM'nin Filistin lehine verdiği karara tepki
İsrail Başbakanı Netanyahu'dan UCM'nin Filistin lehine verdiği karara tepkiİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) İsrail'in işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında işlediği iddia edilen savaş suçlarına ilişkin soruşturma açmaya yetkili olduğu yönündeki kararına tepki gösterdi.
5.02.2021Dünya
Son dakika... Uluslararası mahkemeden flaş Filistin kararı!
Son dakika... Uluslararası mahkemeden flaş Filistin kararı!Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), İsrail'in Filistin topraklarında işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturmada, söz konusu suçları soruşturmak için yetkili olduğuna karar verdi. Filistin Adalet Bakanı, mahkemenin verdiği hükmün tarihi bir karar olduğunu söyledi. ABD ve İsrail karara tepki gösterdi.
5.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

filistinisrailUluslararası Ceza MahkemesiabdUCM

Uluslararası Ceza Mahkemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.