Uluslararası Ceza Mahkemesi

Uluslararası Ceza Mahkemesi

Son dakika Uluslararası Ceza Mahkemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Ceza Mahkemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Ceza Mahkemesi haber sayfamızda...

Uluslararası Ceza Mahkemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.250 uluslararası ceza mahkemesi haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu Karaca başkanlığında toplandı
TBMM Genel Kurulu Karaca başkanlığında toplandıTBMM Genel Kurulu toplandı. Kurul, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı.
7.12.2023Gündem
Kurtulmuş'tan İsrail'e Gazze tepkisi: Bütün dünya bu zulmü sadece seyretmektedir
Kurtulmuş'tan İsrail'e Gazze tepkisi: Bütün dünya bu zulmü sadece seyretmektedirTBMM Başkanı Kurtulmuş, Meclis'te Karadağ Meclis Başkanı Andrija Mandic ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi
7.12.2023Gündem
Putin 'yıldırım tur'la meydan okudu! Savaşı gölgede bırakan seyahat
Putin 'yıldırım tur'la meydan okudu! Savaşı gölgede bırakan seyahatRusya liderinin savaş uçaklarıyla birlikte Orta Doğu'ya inmesiyle başlayan gezi, özellikle zamanlamasıyla dikkat çekici. Rus ajansları Putin'in Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan saraylarında güldüğü çok sayıda fotoğrafı servis etti.
7.12.2023Dünya
Suikast planlayan casuslar pişman edilmeli
Suikast planlayan casuslar pişman edilmeliMHP lideri Devlet Bahçeli, Türkgün gazetesine verdiği röportajda, İsrail-Filistin savaşı ekseninde güvenlik gündemini değerlendirdi.
7.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, İsrail'in bu zalimce tavırları nedeniyle kendilerinin bir iflas ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti.Türkiye'nin garantörlüğe hazır olduğunu hatırlatan Erdoğan, 'Yeter ki barışı gerçekten istesinler. Biz sürekli barış diyoruz, hukuk, adalet diyoruz.' ifadelerini kullandı.
6.12.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mossad'ın Türkiye'de suikast planı yaptığını yazan ABD'li Wall Street Journal gazetesinin haberiyle ilgili soruya yanıt verdi.
6.12.2023Gündem
Bahçeli: Türkiye’de suikast planlayan casuslar doğduklarına pişman edilmeli
Bahçeli: Türkiye’de suikast planlayan casuslar doğduklarına pişman edilmeliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mossad'ın Türkiye'de suikast planları yaptığı iddiasıyla ilgili dikkat çeken mesajlar verdi.
6.12.2023Gündem
İsrail cephe genişletiyor
İsrail cephe genişletiyorİnsani aranın sona ermesinin ardından Gazze’ye yönelik saldırılarını artıran İsrail, kuzeyden gidenlerin sığındığı güneyde de bazı bölgelerin boşaltılmasını istedi...
4.12.2023Dünya
UCM Başsavcısı Khan: Tüm aktörler uluslararası insancıl hukuka riayet etmelidir
UCM Başsavcısı Khan: Tüm aktörler uluslararası insancıl hukuka riayet etmelidirUluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Karim Khan, İsrail ve Filistin’e düzenlediği 4 günlük ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Tüm aktörler uluslararası insancıl hukuka uymak zorundadır. Eğer bunu yapmazsanız, ofisim harekete geçtiğinde şikayet etmeyin” dedi.
3.12.2023Gündem
Bir kez verilecek zamla bu iş biter
Bir kez verilecek zamla bu iş biterBAE ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, asgari ücretin tespitine ilişkin “Bakan Işıkhan çalışmalarını yapıyor. Nihai tabloyu önümüze koyacak. En uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz” dedi.
3.12.2023Gündem
Erdoğan'dan Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili flaş açıklama: Sakınma diye bir şey yok!
Erdoğan'dan Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili flaş açıklama: Sakınma diye bir şey yok!Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündemindeki Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücretle ilgili soruya da yanıt veren Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki saldırılarıyla ilgili atılacak adımlara ilişkin son durumu paylaştı.
2.12.2023Haberler
Erdoğan'dan Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili flaş açıklama: Sakınma diye bir şey yok!
Erdoğan'dan Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili flaş açıklama: Sakınma diye bir şey yok!Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündemindeki Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücretle ilgili soruya da yanıt veren Erdoğan, Netanyahu'nun yargılanması için 3 bin avukatın UCM'ye başvurduğunu söyledi.
3.12.2023Gündem
Bahçeli, Netanyahu için ‘Caniyahu’ dedi
Bahçeli, Netanyahu için ‘Caniyahu’ dediMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail tarafından ateşkesin dün sabah saatlerinde sona erdirilmesinin ardından Gazze’de yüzü aşkın kişinin yaşamını yitirmesi üzerine yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Netanyahu için “Caniyahu” ifadesini kullandı
2.12.2023Gündem
Bahçeli: Caniyahu adalet ve insanlık namına yargılanmalıdır
Bahçeli: Caniyahu adalet ve insanlık namına yargılanmalıdırİsrail'in Gazze'deki saldırılarına ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gazze kelimenin tam manasıyla ölüm şeridine dönüşmüştür. Bu nedenle Türk milletinin sabrı artık taşma noktasına ulaşmıştır." dedi.
1.12.2023Gündem
Kayıp Ukraynalı çocuğu Putin'in müttefikinin evlat edindiği belirlendi
Kayıp Ukraynalı çocuğu Putin'in müttefikinin evlat edindiği belirlendiOrtaya çıkan belgelere göre, Vladimir Putin'in önemli bir siyasi müttefiki, Ukrayna'da çocuk bakımevinden kaçırılan bir çocuğu evlat edindi.
24.11.2023Dünya
AK Parti'li Zengin: UCM'de, Filistin’e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandı
AK Parti'li Zengin: UCM'de, Filistin’e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandıAK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "13-14 kadar avukat arkadaşımız ve aynı zamanda farklı 13 ülkeden 3 bine yakın dilekçeyle beraber Lahey'deler şu anda. Uluslararası Ceza Mahkemesinde Filistin'e yapılanlarla ilgili başvurunun hazırlıkları tamamlandı, bir hafta içerisinde bu başvuru yapılmış olacak" dedi.
23.11.2023Gündem
‘Binlerce Ukraynalı çocuk Belarus’a götürüldü!’
‘Binlerce Ukraynalı çocuk Belarus’a götürüldü!’Yale Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma, Rusya’nın geçen yılki işgalinden bu yana Ukrayna’dan 6 ila 17 yaşlarındaki binlerce çocuğu Belarus’taki 13 tesise zorla götürdüğünü ortaya koydu.
18.11.2023Dünya
'Gazze artık meçhul çocuklar şehri'
'Gazze artık meçhul çocuklar şehri'Gazze’nin meçhul çocuklar şehri olduğunu belirten Emine Erdoğan, First lady’leri Gazze için ses olmaya davet etti. Erdoğan, “Böyle kirli bir mirası hesabı görülmeden sonraki nesillere devretmeyi reddediyorum” dedi.
16.11.2023Gündem
Netanyahu hakkında suç duyurusu! Adalet Bakanlığı'na gönderildi
Netanyahu hakkında suç duyurusu! Adalet Bakanlığı'na gönderildiİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk ile 2 avukatın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında yapılan suç duyurusunu Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
14.11.2023Gündem
‘Gerekli gayreti göstermeye hazırız’
‘Gerekli gayreti göstermeye hazırız’Liderler düzeyinde İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği Riyad’ta gerçekleştirilen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Garantörlük dâhil gerekli gayreti göstermeye hazırız” dedi.
12.11.2023Gündem
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeli
Dünyanın merakla takip ettiği zirveden ortak bildiri: Gazze'de abluka sona erdirilmeliSuudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nin ardından yayımlanan ortak bildirgede, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları savaş suçu olarak betimlemesi talep edilirken, Kimyasal Silahların Yasaklanması Teşkilatı’na İsrail’in kimyasal silah kullanımını araştırması yönünde çağrı yapıldı.
11.11.2023Dünya
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısıİslam İşbirliği Teşkilatı 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımcılara hitap etti. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Batı'nın şımarık çocuğu gibi davranan İsrail devleti verdiği zararı tazmin etmek zorunda.' ifadelerini kullandı.
11.11.2023Haberler
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısı
Dünyanın izlediği zirvede Erdoğan'dan Gazze çağrısıİslam İşbirliği Teşkilatı 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımcılara hitap etti. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Erdoğan, 'Batı'nın şımarık çocuğu gibi davranan İsrail devleti verdiği zararı tazmin etmek zorunda.' ifadelerini kullandı.
11.11.2023Gündem
‘Soykırım suçu işleyenler UCM’de hesap verecek’
‘Soykırım suçu işleyenler UCM’de hesap verecek’Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gazze’de insanlık suçu işleyenlerin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) yargılanacağına inandığını söyledi. Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerin insan hakları kayıtlarını inceleyen BM İnsan Hakları Konseyi’ni (UNHRC) bölgede etkin tepsitler yapmaya çağırdı.
9.11.2023Gündem
Erdoğan'dan MKYK'da 'kişisel menfaat' uyarısı!
Erdoğan'dan MKYK'da 'kişisel menfaat' uyarısı!Yerel seçim sürecini başlatan Erdoğan, MKYK toplantısında aday belirleme sürecine işaret ederek, “Hiçbirimiz, ben dahil buradaki hiç kimsenin kişisel menfaatleri ön planda olmayacaktır” dedi. Erdoğan'dan CHP'deki değişimle ilgili de dikkat çeken bir tespit geldi.
9.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Ceza Mahkemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.