Uluslararası Uzay İstasyonu

Uluslararası Uzay İstasyonu

Son dakika Uluslararası Uzay İstasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Uzay İstasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Uzay İstasyonu haber sayfamızda...

Uluslararası Uzay İstasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.109 uluslararası uzay istasyonu haberi bulunmuştur.
Uluslararası Uzay İstasyonu'nun güneşin etrafındaki silüetini görüntüledi
Uluslararası Uzay İstasyonu'nun güneşin etrafındaki silüetini görüntülediUzay istasyonunun evinin üstünden görüntülenebileceğini fark eden İngiliz fotoğrafçı Jamie Cooper, bir saniyeden kısa sürede tarihi kareler yakaladı.
21.06.2022Dünya
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildi
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildiAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı Perseverance, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde insan çöpleri tespit etti.
16.06.2022Dünya
‘İki kişi eğitilecek bir kişi gidecek’
‘İki kişi eğitilecek bir kişi gidecek’Serdar Hüseyin Yıldırım, “Uzaya gitmek için 36 bin kişi başvurdu. İki kişi eğitim alacak ama bir kişi Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek” dedi
15.06.2022Cadde
İlk Türk astronot olmak için 36 bin kişi kayıt yaptırdı
İlk Türk astronot olmak için 36 bin kişi kayıt yaptırdıMilli Uzay Programı çerçevesinde ilk Türk astronot, 2023 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek. İzmir Ekonomi Üniversitesinde (İEÜ) konferans veren Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, uzaya gitmek için kayıt yapanların sayısının 36 bin civarında olduğunu belirterek “Başvuruyu tamamlayanların sayısı ise 500’ü buldu. Bunun bini bulacağını düşünüyoruz. Uzaya gitmek için sadece iki kişi eğitim alacak ama bir kişi Uluslararası Uzay İstasyonu’na giderek orada deneylerimizi yapacak” dedi.
14.06.2022Ekonomi
İnsanlı ilk uzay görevi için deney önerileri alınıyor
İnsanlı ilk uzay görevi için deney önerileri alınıyorMilli Uzay Programı çerçevesinde belirlenen 10 hedef projeden biri olan Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu Projesi ile bir Türk vatandaşının, 2023’te uzaya erişiminin sağlanması ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) bilimsel deneyleri gerçekleştirmesi hedefleniyor.
13.06.2022Gündem
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?Türkiye Uzay Ajansı tarafından, başvurular arasından belirlenen iki kişi Cumhuriyet'in 100. yılında Uluslarrası Uzay İstasyonuna gönderilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini vererek tarihini duyurduğu Milli Uzay Programı, başvuru şartları da belli oldu. Peki, Milli Uzay Programı son başvuru günü ne zaman, şartlar neler?
24.05.2022Gündem
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğizSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, uzay alanında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Aya erişim hedeflerimiz var. 2023 ve 2028 olarak iki aşamalı ay misyonunu hayata geçireceğiz. İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz" dedi.
18.05.2022Ekonomi
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronot, Ay tutulmasını görüntüledi
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronot, Ay tutulmasını görüntüledi16 Mayıs'ta Türkiye saatiyle 05.30 sularında gerçekleşen süper kanlı Ay tutulması, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (UUİ) astronotlar tarafından da gözlemlendi.
18.05.2022Dünya
55 milyon dolara uzaya çıktılar
55 milyon dolara uzaya çıktılarUzay tarihinde ilk defa kişi başı 55 milyon dolar ödeyen 3 kişi Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderildi.
10.04.2022Dünya
Uzaya "özel ticari" görev! Bilet parası 55 milyon dolar
Uzaya "özel ticari" görev! Bilet parası 55 milyon dolarUzaya ilk özel ticari misyon gerçekleştirildi. 55 milyon dolar bilet parası ödeyen 3 kişi, Uluslararası Uzay İstasyonu'na bilimsel projelerde çalışmak için gitti.
9.04.2022Ekonomi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdiYeryüzünden 400 kilometre yukarıya kurulacak olan Orbital Reef isimli özel uzay istasyonu 10 turisti barındıracak. Buraya gelenler günde 32 gün doğumu ve gün batımı görme imkânına kavuşacak.
9.04.2022Dünya
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndü
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndüABD'li NASA astronotu Vande Hei ve Roscosmos kozmonotları Anton Shkaplerov ile Pyotr Dubrov'u taşıyan Soyuz MS-19 uzay aracı Dünya'ya iniş yaptı.
30.03.2022Haberler
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!Bugüne dek büyük direniş örneği gösteren Mariupol zorda. Rus askerinin kente girdiği öne sürülürken, Mariupol'un ve dolayısıyla Ukrayna'nın Azak Denizi ile bağlantısı kesildi.
20.03.2022Dünya
Son dakika: Rusya-Ukrayna krizi 'uzaya' da sıçradı! Kararı resmen açıkladılar
Son dakika: Rusya-Ukrayna krizi 'uzaya' da sıçradı! Kararı resmen açıkladılarSon dakika haberine göre; Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) ile arasındaki ortak Mars görevi olan ExoMars programını Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları nedeniyle askıya aldığını duyurdu.
17.03.2022Dünya
NASA astronotları 'uzay yürüyüşüne' başladı
NASA astronotları 'uzay yürüyüşüne' başladıNASA astronotları Kayla Barron ve Raja Chari, güneş enerjisini ISS'te elektrik gücüne çeviren cihazlar için gerekli olan değişiklik kitlerini birleştirmek ve kurmak için uzay yürüyüşüne başladı.
15.03.2022Haberler
İkiye bölünme riski doğdu! Rusya yaptırımları bilim dünyasını da vuracak
İkiye bölünme riski doğdu! Rusya yaptırımları bilim dünyasını da vuracakBatı dünyasının Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ukrayna’ya saldırmasının ardından 5 binden fazla yaptırıma maruz kalan Rusya, bu alanda İran, Suriye ve Kuzey Kore’yi geride bırakarak dünyanın en çok yaptırım uygulanan ülkesi oldu. Rusya’nın uluslararası bilimsel projelerden de dışlanmaya başlamasının ise şaşırtıcı sonuçlarının olacağı tahmin ediliyor.
17.03.2022Dünya
Ukrayna'ya saldırı uzayı da karıştırdı
Ukrayna'ya saldırı uzayı da karıştırdıAvrupa ile Rusya'nın arasının Ukrayna nedeniyle bozulması, Mars gezgini Rosalind Franklin'in fırlatılma planının da askıya alınmasına neden oldu. NASA ise Uluslararası Uzay İstasyonu'nu Rusya'sız nasıl yörüngede tutacağına dair endişeli.
2.03.2022Dünya
Anastasia Lenna ülkesi için destek istedi! Sınırımızı geçen herkes öldürülecek
Anastasia Lenna ülkesi için destek istedi! Sınırımızı geçen herkes öldürülecek Daha önce Türkiye'de mankenlik yapan eski Ukrayna güzeli Anastasia Lenna, Rus işgaline karşı ülkesine destek verilmesini istedi.
28.02.2022Dünya
NASA'dan Uzay İstasyonu'nu imha etme planı!
NASA'dan Uzay İstasyonu'nu imha etme planı!NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu'nu (UUİ) 2031'de imha etme planlarını açıkladı. Planlara göre yaklaşık 445 tonluk yapı Pasifik Okyanusu'nun güneyindeki, "uzay aracı mezarlığı" diye bilinen ıssız bir bölgeye düşürülecek.
2.02.2022Dünya
Uzaya çıkan Japon milyarder 'yeni hedefini' açıkladı
Uzaya çıkan Japon milyarder 'yeni hedefini' açıkladıJaponya'nın en zengin 30. kişisi olarak bilinen ve 12 günlük uzay yolculuğunu tamamlayarak dünyaya dönen Japon milyarder Yusaku Maezawa, "Sadece yukarı değil, aşağı da seyahat etmek istiyorum" diyerek yeni hedefinin dünyanın en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru olduğunu ifade etti.
7.01.2022Dünya
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! Üçgen UFO'nun sırrı...
Yılbaşı gecesi görülüp ortadan kayboldu! Üçgen UFO'nun sırrı...Yıllardır pek çok habere konu olan, en son ABD Savunma Bakanlığı yani Pentagon'un bile araştırmak üzere özel birlik oluşturduğunu duyurduğu UFO'lar 2022'de de gündemde.
6.01.2022Dünya
Japon milyarder Maezawa, 12 gün sonra uzaydan dünyaya döndü
Japon milyarder Maezawa, 12 gün sonra uzaydan dünyaya döndüJaponya'nın en zengin otuzuncu kişisi olarak bilinen milyarder iş insanı Yusaku Maezawa 12 gün süren uzay yolculuğunu başarı ile tamamladı.
20.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Uzay İstasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.