Unvan

Unvan

Son dakika unvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan unvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan unvan haber sayfamızda...

Unvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.759 unvan haberi bulunmuştur.
Son dakika - Joshua ile Fury arasındaki unvan maçı 14 Ağustos'ta yapılacak
Son dakika - Joshua ile Fury arasındaki unvan maçı 14 Ağustos'ta yapılacakBüyük Britanyalı boksörler Anthony Joshua ile Tyson Fury arasındaki ağır sıklet unvan maçı 14 Ağustos'ta yapılacak.
16.05.2021Diğer
Son dakika: Kamuda köklü değişiklik! Artık tek kapı...
Son dakika: Kamuda köklü değişiklik! Artık tek kapı...Son dakika gelen habere göre kamuda personel rejiminde köklü değişikliklere gidildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Atay, “İşe alımlar tek kapıdan yapılacak, liyakat öne çıkacak. 3 bin unvan sadeleştirilerek, ortak literatür oluşturulacak” dedi.
14.05.2021Ekonomi
Dernek Nasıl Kurulur? Dernekler Kaç Günde Kurulur?
Dernek Nasıl Kurulur? Dernekler Kaç Günde Kurulur?Günümüzde beli başlı faaliyetlerin yürütülmesi için birbirinden farklı dernekler kurulur. Kurulan bu dernekler toplumsal konularda faaliyet yürütürler. Derneklerin nasıl kurulduğu ise çok merak uyandırmaktadır. Dernek nasıl kurulur? Dernekler kaç günde kurulur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
11.05.2021Eğitim
Tur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır.
11.05.2021Sureler
Çaka Bey kimdir, tarihte nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Okan Şenozan hakkında...
Çaka Bey kimdir, tarihte nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Okan Şenozan hakkında...Selçuklu komutanı ve denizci Çaka Bey hakkında aramalar başladı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Okan Şenozan tarafından canlandırılan 'Çaka Bey kim tarafından öldürülmüştür, nasıl öldü?' gibi sorular da okuyucular tarafından merak edilen konular arasında. İşte, Çaka ve hayatı...
10.05.2021Cadde
Başkan Eş Anlamlısı Nedir? Başkan Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Başkan Eş Anlamlısı Nedir? Başkan Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerBaş kelimesinden türetilmiş olan başkan sözcüğü öz Türkçedir. 20. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren kullanılan bu sözcük, bir topluluğu temsil eden, öncü olan, yetkili ve sorumlu kişi demektir. Cümle içerisinde unvan olarak da kullanılabilir. Örnek Cümle: ''Başkan Muhsin bey, yarın kasabamızı ziyaret edecek'' Başkan sözcüğü ile eş anlamlı olan kelimeleri örnek cümlelerle derledik.
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtınca tutuklandı
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtınca tutuklandıDenizli'nin Acıpayam İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret edip kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtan, yapılan incelemede yalanı ortaya çıkınca gözaltına alınıp, unvan gaspı ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanan Halil Baki Çelen'in, doğup büyüdüğü Güney Mahallesi’nde şaşkınlık yaşanıyor. Çelen’in mahalleye bazen cübbe giyip gittiği, herkesin de kendisini savcı olarak bildiği belirtildi.
6.05.2021Haberler
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtınca tutuklandı! Mahalleli şaşkın
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtınca tutuklandı! Mahalleli şaşkınDenizli'nin Acıpayam İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret edip kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtan, yapılan incelemede yalanı ortaya çıkınca gözaltına alınıp, unvan gaspı ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanan Halil Baki Çelen'in, doğup büyüdüğü Güney Mahallesi’nde şaşkınlık yaşanıyor. Çelen’in mahalleye bazen cübbe giyip gittiği, herkesin de kendisini savcı olarak bildiği belirtildi.
6.05.2021Gündem
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıttı! Gerçek ortaya çıkınca tutuklandı
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıttı! Gerçek ortaya çıkınca tutuklandıDenizli'de kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtıp, sosyal medya hesaplarında da savcı cübbesiyle çekilen fotoğrafını paylaşan Halil Baki Çelen, polis tarafından gözaltına alındı. Bazı internet sitelerinde 'İnek parasıyla okudu. Birleşmiş Milletlerin en genç savcısı oldu' haberleri de yaptırdığı ortaya çıkan Çelen, tutuklandı. Sahte savcı ile ilgili gerçek ilçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyareti sırasında konuşmalarından şüphelenen polisin, yaptığı incelemeyle ortaya çıktı.
5.05.2021Haberler
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıttı! Gerçek ortaya çıkınca tutuklandı
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıttı! Gerçek ortaya çıkınca tutuklandıDenizli'de kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtıp, sosyal medya hesaplarında da savcı cübbesiyle çekilen fotoğrafını paylaşan Halil Baki Çelen, polis tarafından gözaltına alındı. Bazı internet sitelerinde 'İnek parasıyla okudu. Birleşmiş Milletlerin en genç savcısı oldu' haberleri de yaptırdığı ortaya çıkan Çelen, tutuklandı. Sahte savcı ile ilgili gerçek ilçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyareti sırasında konuşmalarından şüphelenen polisin, yaptığı incelemeyle ortaya çıktı.
5.05.2021Gündem
San Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'san' Yanıtları
San Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'san' YanıtlarıEski Türkçe kelimelerden biri olan san günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle ''ad'' kelimesi ile birlikte kullanılan bu sözcük, bir kişinin ünlü ve popüler olması anlamına gelir. Bulmacalarda da sıklıkla geçen san kelimesinin birden fazla karşılığı vardır. En kısa cevap 2 harfli iken, 5 ve 6 harften oluşan karşılıkları da mevcuttur. ''San'' bulmaca cevabı nedir? ''San'' kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre derledik.
5.05.2021Eğitim
‘Dava insanı baskıya boyun eğmez’
‘Dava insanı baskıya boyun eğmez’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yakın tarihin nirengi noktalarından, fikir, siyaset ve mücadele müktesebatlarının mihenk taşlarından biri olan 3 Mayıs 1944 olaylarının, Türk gençliğinin zulme direnişiyle taçlandığını, zulmete meydan okumasıyla anlam kazandığını belirtti.
4.05.2021Siyaset
'3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrı, dayatmaya ve yozlaşmaya reddiyedir'
'3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrı, dayatmaya ve yozlaşmaya reddiyedir'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrı, dayatmaya ve yozlaşmaya reddiyedir. Türk gençliğinin diri umutlarının fiiliyata dökülmesi, heyecan ve hedeflerinin haklı bir eyleme dönüşmesidir" dedi.
3.05.2021Siyaset
Sözleşme bayramı
Sözleşme bayramı1 Mayıs öncesinde imzalanan toplu iş sözleşmeleri, İzmir Büyükşehir’e bağlı İZELMAN’da çalışan 7 bin personel ile Konak Belediyesi Merbel şirketinin çalışanlarına çifte bayram yaşattı
1.05.2021Ege
U İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? U Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
U İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? U Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerÜlkemizde resmi dil olarak Türkçe kullanılmaktadır. Dilimizde kelimeler pek çok farklı anlama gelecek şekilde kullanılır. Hatta bir kelime birden fazla anlamı kastedebilir. Alfabemizde sessiz harflerle başlayan kelimler, sesli harflerle başlayanlara göre daha fazladır. Sesli harflerden birisi olan U harfi ile başlayan kelimler ise diğer harflere göre azdır. Şimdi gelelim U ile başlayan kelimeler nelerdir? U harfiyle başlayan en çok kullanılan kelimeler hangileridir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.05.2021Eğitim
Anthony Hopkins babasının mezarında şiir okudu
Anthony Hopkins babasının mezarında şiir okuduDünyaca ünlü aktör Anthony Hopkins, 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında ikinci kez Oscar ödülünü kazandıktan sonra yıllar önce kaybettiği babasının mezarını ziyaret edip şiir okudu. Hopkins, o anlarda çekilen videoyu da sosyal medya hesabından paylaştı.
30.04.2021Cadde
Adalet Bakanlığı'ndan yazılı ve sözlü sınav açıklaması! Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi?
Adalet Bakanlığı'ndan yazılı ve sözlü sınav açıklaması! Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi?Adalet Bakanlığı tarafından yazılı ve sözlü sınavlar hakkında açıklama yapıldı. 29 Nisan Perşembe akşamı başlayacak olan ve 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan tam kapanma öncesinde bir açıklamada Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Peki Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavları ertelendi mi?
28.04.2021Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu! Yazılı ve sözlü sınavlar ertelendi
Son dakika: Bakanlık duyurdu! Yazılı ve sözlü sınavlar ertelendiAdalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
27.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iki yeni bakanlık kuruldu! İşte görev ve yetkileri...
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iki yeni bakanlık kuruldu! İşte görev ve yetkileri...Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu.
20.04.2021Siyaset
Mehmethan İsminin Anlamı Nedir? Mehmethan Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Mehmethan İsminin Anlamı Nedir? Mehmethan Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Mehmet ismi Türkiye'de en çok kullanılan beş isimden biridir. Han ise genellikle başka isimlerle birlikte kullanılır. Bu iki kelimenin birleşiminden oluşan Metmethan isminin ne anlama geldiği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Son yıllarda popüler olan isimlerden biri olan Mehmethan ne demek? Bu isim Kuran'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.04.2021Eğitim
Şükrü İsminin Anlamı Nedir? Şükrü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Şükrü İsminin Anlamı Nedir? Şükrü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Şükrü ismi, ülkemizde en çok kullanılan isimlerin başında geliyor. Erkek çocuklarına verilen bu isim dilimize Arapçadan geçmiştir. Eski Türk beyliklerinde soylulara verilen bir unvan olan Şükrü, aynı zamanda askerlerin savaşta kullandıkları başlıklardan birinin adıdır. Şükrü ne demek, ne anlama geliyor? İşte, tüm detaylar.
16.04.2021Eğitim
Hatun İsminin Anlamı Nedir? Hatun Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Hatun İsminin Anlamı Nedir? Hatun Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Çocuklarınıza isim seçeceğiniz zaman vereceğiniz isimler hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Son zamanlarda en fazla tercih edilen isimler arasında Hatun ismi yer almaktadır. Hatun isminin anlamı nedir? Hatun ne demek, ne anlama gelir? Hatun ismini vermeyi düşünüyorsanız ne anlama geldiğini detayları ile derledik.
14.04.2021Eğitim
Boksör Serdar Avcı'nın dünya şampiyonluğu için yeni rakibi belli oldu
Boksör Serdar Avcı'nın dünya şampiyonluğu için yeni rakibi belli olduTürk boksör Serdar Avcı, Interim dünya yarı ağır sıklet kemeri için namağlup Gürcü boksör ile karşılaşacak.
14.04.2021Diğer
Son dakika haberleri - Avustralyalı boksör tanınmaz hale geldi! Sol gözü...
Son dakika haberleri - Avustralyalı boksör tanınmaz hale geldi! Sol gözü...Hafta sonu İngiltere'de düzenlenen WBA horoz-siklet (bantamweight) unvan maçında korkunç bir sakatlık meydana geldi.
12.04.2021Diğer
Arşidük Ne Demek? Arşidük Tdk Kelime Anlamı Nedir?
Arşidük Ne Demek? Arşidük Tdk Kelime Anlamı Nedir?Batı Avrupa ülkelerinde soyluluk nişanesi olarak birçok unvan kullanılmıştır. Bu unvanlar aynı zamanda devletin idaresinden sorumlu olan kişileri tanımlar. Kral, hükümdar ve prens dışında en çok kullanılan unvanla sırasıyla dük, arşidük ve grandük'tür. Kont ve baron da özellikle Cermen ülkelerinde sıklıkla kullanılan diğer unvanlara örnek olarak gösterilebilir. Arşidük ne demek? Arşidük TDK kelime anlamı nedir? Merak eden okurlar için ayrıntılı bir şekilde derledik.
9.04.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

boksdenizliacıpayamsahte savcıtürkçe

Unvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.