Üretici Fiyatları

Üretici Fiyatları

Son dakika ÜRETİCİ FİYATLARI haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÜRETİCİ FİYATLARI gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÜRETİCİ FİYATLARI haber sayfamızda...

Üretici Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.720 üretici fiyatları haberi bulunmuştur.
Çin'de enflasyon yavaşladı
Çin'de enflasyon yavaşladı Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'in tüketici enflasyonu mart ayında gıda ve seyahat fiyatlarındaki gerilemeyle sert bir şekilde düştü.
11.04.2024 Uzmanpara
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı”
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üretici ile market arasındaki makasa işaret ederek, arasındaki “Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” dedi.
29.03.2024 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Tarım üretici fiyatlarında artış
Tarım üretici fiyatlarında artış Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarım üretici fiyatlarının şubat ayında yıllık yüzde 58,29, aylık yüzde 7,18 arttığını açıkladı.
15.03.2024 Ekonomi
ABD'de üretici fiyatları arttı
ABD'de üretici fiyatları arttı ABD'de üretici fiyatlarında enerji ve gıda fiyatlarındaki artışın etkisiyle piyasa beklentilerinin üzerinde yukarı hareket yaşandı.
14.03.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde üretici fiyatları geriledi
Euro Bölgesi'nde üretici fiyatları geriledi Euro Bölgesi'nde ocakta üretici fiyatları aylık bazda yüzde 0,9 düştü.
5.03.2024 Uzmanpara
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) şubat ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde, gıda ve hizmet gruplarına dikkat çekti.
5.03.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Merkez Bankası Şubat ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde, gıda ve hizmet gruplarına dikkat çekti.
5.03.2024 Ekonomi
“Üreticide 2 lira 50 kuruş olan limon, 18 lira 36 kuruşa markette satıldı”
“Üreticide 2 lira 50 kuruş olan limon, 18 lira 36 kuruşa markette satıldı” Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Üreticide 2 lira 50 kuruş olan limon 18 lira 36 kuruşa, 3 lira 50 kuruş olan portakal 23 lira 53 kuruşa, 115 lira olan kuru incir 506 lira 20 kuruşa, 13 lira 33 kuruş olan kabak 47 lira 90 kuruşa markette satıldı” dedi.
1.03.2024 Ekonomi
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi TÜRKİYE Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken; diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Ekonomi
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken, diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Uzmanpara
Aylık enflasyon ocakta yüzde 6.7
Aylık enflasyon ocakta yüzde 6.7 Ocakta enflasyon aylık bazda yüzde 6.7, yıllık bazda yüzde 64.86 oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şubattan itibaren enflasyonun aylık oranlarının düşeceğini öngördü.
6.02.2024 Ekonomi
Almanya'da üretici fiyatları düştü
Almanya'da üretici fiyatları düştü Almanya'da sanayi ürünleri için üretici fiyatları aralık ayında geçen yılın aynı dönemine göre %8,6 düştü.
19.01.2024 Uzmanpara
Almanya’da çiftçiler hükümete istifa çağrısı yaptı
Almanya’da çiftçiler hükümete istifa çağrısı yaptı Almanya’nın başkenti Berlin’de çiftçiler, hükümetin tarımsal sübvansiyonlarını kademeli olarak kaldırma kararını protesto ederek, istifa çağrısında bulundu. Çiftçiler, konuşma yapan Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner’i yuhaladı.
16.01.2024 Dünya
Avrupa'da çiftçi krizi büyüyor! Maliye bakanına 'sarı kart' gösterdi
Avrupa'da çiftçi krizi büyüyor! Maliye bakanına 'sarı kart' gösterdi Almanya’nın başkenti Berlin’de çiftçiler, hükümetin tarımsal sübvansiyonlarını kademeli olarak kaldırma kararını protesto ederek, istifa çağrısında bulundu. Çiftçiler, konuşma yapan Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner’i yuhaladı.
15.01.2024 Dünya
Çin'de tüketici fiyatları geriledi
Çin'de tüketici fiyatları geriledi Çin'de tüketici fiyatları aralık ayında geriledi, 2023 yılı enflasyonu hedefin çok altında kaldı.
12.01.2024 Uzmanpara
Özel okullarda yüzde 57 zam yolda
Özel okullarda yüzde 57 zam yolda Özel okul ücretlerine bu yıl yapılabilecek tavan zam, yönetmeliğe göre yüzde 57. Bu oranla ortalama ücretler 200 bin TL’ye yaklaşırken bazı gözde kolejlerin ücretleri ise 1 milyon TL’ye ulaşacak.
7.01.2024 Eğitim
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) enflasyon değerlendirmesinde yıllık enflasyon temel mal ve hizmet gruplarında sınırlı yükselirken, enerji ve gıda gruplarındaki artış daha belirgin olduğu bildirildi.
4.01.2024 Uzmanpara
İngiltere'de enflasyon kasımda düştü
İngiltere'de enflasyon kasımda düştü İngiltere'de kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyonda aylık ve yıllık bazda düşüş dikkat çekti.
20.12.2023 Uzmanpara
Japonya'da üretici fiyatları yavaşladı
Japonya'da üretici fiyatları yavaşladı Japonya'da şirketlerin birbirlerine uyguladıkları mal ve hizmet fiyatlarını ölçen şirket malları üretici fiyat endeksi kasım ayında keskin bir şekilde yavaşladı, ancak yine de piyasa beklentisinin üzerinde kaldı.
12.12.2023 Uzmanpara
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1,01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.
5.12.2023 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına dair özet metin yayımlandı.
30.11.2023 Uzmanpara
Japonya'da hizmet üretici enflasyonu arttı
Japonya'da hizmet üretici enflasyonu arttı Japonya'da işletmeler arası hizmet enflasyonu sıkı iş piyasasının iş gücü maliyetlerini artırmasıyla ekim ayında hızlandı.
27.11.2023 Uzmanpara
Almanya'da üretici fiyatları düştü
Almanya'da üretici fiyatları düştü Almanya'da sanayi ürünleri için üretici fiyatları Ekim 2023'te bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11 düştü.
20.11.2023 Uzmanpara
Dolar bugün kaç TL?
Dolar bugün kaç TL? Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 28.67’nin üzerinde başladı.
16.11.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Üretici Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.