Üretimi

Üretimi

Son dakika üretimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üretimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üretimi haber sayfamızda...

Üretimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.234 uretimi haberi bulunmuştur.
Güneydoğu'dan 93 firma 'İlk 1000 İhracatçı Firma' sıralamasına girdi
Güneydoğu'dan 93 firma 'İlk 1000 İhracatçı Firma' sıralamasına girdiGüneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, bölgedeki 93 firmanın Türkiye İhracatçılar Meclisince hazırlanan "İlk 1000 İhracatçı Firma-2020" sıralamasında yer aldığını bildirdi.
24.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyadaki emtia fiyatlarındaki artışın tarımsal girdi fiyatlarını etkilediğini ancak artışların olması gerekenin çok üzerinde seyrettiğini bildirdi.
24.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Otomobil alacak ya da satacaklar dikkat! Yıl sonunda etkisi belli oldu
Son dakika haberi: Otomobil alacak ya da satacaklar dikkat! Yıl sonunda etkisi belli olduSon dakika haberlere göre, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan pandemi ve yaşanan çip krizi, sıfır ve 2. el otomobil piyasasını olumsuz etkiledi. Peki İlerleyen günlerde 2. elde fiyatlar düşecek mi? Araç almak ya da satmak isteyenleri neler bekliyor? İşte cevabı...
24.09.2021Gündem
Sertifikalı tohumla üretilen patateste kuraklığa rağmen rekolte arttı
Sertifikalı tohumla üretilen patateste kuraklığa rağmen rekolte arttıTarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle Erzurum'un verimli topraklarıyla buluşturulan sertifikalı patates tohumu, kuraklığa rağmen üreticinin yüzünü güldürdü.
24.09.2021Ekonomi
Batı Akdeniz'in mermeri 78 ülkede alıcı buluyor
Batı Akdeniz'in mermeri 78 ülkede alıcı buluyorTürkiye'de en fazla mermer ihracatı yapan 10 il arasında yer alan Antalya, Isparta ve Burdur'dan 78 ülkeye 8 ayda 249 milyon 95 bin dolarlık mermer satışı gerçekleştirildi.
24.09.2021Ekonomi
Ukrayna'dan Bayraktar TB2 hamlesi!
Ukrayna'dan Bayraktar TB2 hamlesi!Türkiye ile Ukrayna, savunma sanayii alanında iş birliğini artırıyor. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba, Bayraktar TB2'lerin üretimi için Ukrayna'da fabrika kurulacağını belirtti.
24.09.2021Ekonomi
Adalı kadınlar bal üretecek
Adalı kadınlar bal üretecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) artık yoluna ‘Enstitü İstanbul İSMEK’ olarak devam edecek.
24.09.2021Gündem
Türkiye kritik eşiği aştı! İlk kez üretildi
Türkiye kritik eşiği aştı! İlk kez üretildiSavunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) denizaltıların torpido kovan kısmını ilk kez Türkiye’de üreterek, Gölcük Tersane Komutanlığı’na teslim etti.
23.09.2021Haberler
Bebeklerin vücudunda yetişkinlerden 15 kat fazla mikroplastik bulundu
Bebeklerin vücudunda yetişkinlerden 15 kat fazla mikroplastik bulunduABD'de yapılan yeni bir araştırma, bebeklerin vücutlarında yetişkinlere kıyasla 15 kat fazla mikroplastik bulunduğunu ortaya koydu. Bilim insanları bunun başlıca sebebinin, biberonlar, emekleme halıları, diş kaşıyıcıları ve tekstil ürünleri olduğunu söylüyor.
23.09.2021Dünya
Panga Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Panga Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Panga balığı günümüzde merak edilen balık türlerinden biridir. Bu balık sadece Vietnam'da yaşamaktadır. Özellikle Amerika'da son zamanlarda oldukça popülerdir. Panga balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...BM Gıda İsrafı Raporu'na göre Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor. Rapora göre, Türkiye dünya genelinde en fazla gıda israfının yapıldığı ülkeler arasında. Peki, kişi başına 93 kilograma denk gelen bu israfın sebeplerini, gelecek yıllarda ekonomiye ve insanlığa zararlarını, çöpe giden yiyeceklerin bütçesiyle daha farklı ve yararlı neler yapılabileceğini ne kadar biliyoruz? İşte cevabı...
23.09.2021Gündem
ABD ve Çin'in satışları petrolü etkiler mi?
ABD ve Çin'in satışları petrolü etkiler mi?Küresel petrol talebindeki toparlanma ve üretim kesintileriyle daralan petrol piyasası denge arayışına devam ederken, uzmanlar fiyatların stratejik petrol rezervlerini piyasaya sürmeye hazırlanan ABD ve Çin'in bu hamlelerinden uzun vadede etkilenmeyeceğini belirtiyor.
23.09.2021Uzmanpara
Maserati MC20’ye tasarım ödülü!
Maserati MC20’ye tasarım ödülü!Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20, Avrupa Ürün Tasarım Ödülü (The European Product Design Award) kapsamında ödüle layık görüldü.
23.09.2021Otomobil
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyor
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyorBir zamanlar korkordatolarla anılan ayakkabı sektöründe üretim ve ihracat rekorları kırılırken, eleman bulamamaktan yakınan sektör temsilcileri bu konuda acilen yeni meslek okulları açılması gerektiğini belirtiyor.
23.09.2021Ekonomi
Madencilik sektörü için 'sorumlu madencilik inisiyatifi' hazırlanıyor
Madencilik sektörü için 'sorumlu madencilik inisiyatifi' hazırlanıyorTürkiye Madenciler Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu, dünyada bilinen 90 çeşit madenden 80'inin Türkiye'de bulunduğunu belirterek, "Türkiye bir maden ülkesi. Bu potansiyeli daha insani, çevreci ve verimli kullanmak adına dernek olarak bir inisiyatif üzerinde çalışıyoruz. Amacımız madenciliğin kalitesini artırıp, Türkiye'nin gayri safi milli hasılası içindeki payını yüzde 1'den yüzde 4'e çıkarmak." dedi.
23.09.2021Ekonomi
ABD'nin ham petrol stokları azaldı
ABD'nin ham petrol stokları azaldıABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 3 milyon 500 bin varil azaldı.
23.09.2021Uzmanpara
Sözünü #DoğayaBırak
Sözünü #DoğayaBırakLe Petit Marseillais, dünyadaki yaşamın sürmesinde hayati derecede önemli olan biyoçeşitlilik konusuna organik sertifikalı Bio Duş Jeli ailesiyle katkıda bulunuyor. Le Petit Marseillais,Türkiye’nin yeşillendirilmesi için sosyal girişim ecording ile yürüttüğü iş birliği sayesinde Akdeniz Bölgesi'nin batısından doğusuna biyoçeşitliliğin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlıyor. Proje kapsamında satılan her Bio Duş Jeli ürünü için doğaya ecoDrone’larla bir tohum topu atılıyor.
23.09.2021PembeNar
Tilapia Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Tilapia Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Balıklar deniz canlıları arasında en fazla dikkatleri üzerine çeken canlı türleridir. Birbirinden farklı vücut yapıları, renkleri ve daha pek çok özelliği ile dünyada pek çok ilgi çekici balık türü bulunmaktadır. Bu balık türlerinden birisi de Tilapia balığıdır. Birden fazla türü ile diğer balık türlerine nazaran çok farklı özellikleri bulunan Tilapia balığı merak uyandırmaktadır. Bu özel balık türünü yakından tanımak isteyenlere özel Tilapia balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
22.09.2021Evcil Hayvan
Şile'de fabrika yangını
Şile'de fabrika yangınıGelen son dakika haberine göre; Şile'de bir fabrikada çıkan yangın nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına Anadolu Yakası'nda bulunan çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
22.09.2021Haberler
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarı
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarıİtalya Çelik İmalatçıları Federasyonu Başkanı Alessandro Banzato, enerji fiyatlarının İtalya'da çelik üretimi için henüz bir sorun olmadığını ancak daha fazla artışı engellemek için aksiyon gerekli olduğunu söyledi.
21.09.2021Uzmanpara
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısı
ASO Başkanı Özdebir'den 'yerli ve milli ürün kullanılması' çağrısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ülkeye giren ve ülkeden çıkan döviz arasındaki farkın 84 milyon Türkiye vatandaşının tercihlerinden kaynaklandığını belirterek, "En büyük dövizi bireyler olarak bizler harcıyoruz ve hak etmediğimiz bir lüksü yaşıyoruz. Bu anlamda herkesin harcamalarını yaparken yerli ve milli ürünleri kullanması son derece önemli." ifadelerini kullandı.
21.09.2021Ekonomi
Hasta eşi için kozalak pekmezi yaptı, şimdi 5 ton üretiyor
Hasta eşi için kozalak pekmezi yaptı, şimdi 5 ton üretiyorBartın’da, 5 yıl önce televizyon izlerken kozalak pekmezinin KOAH rahatsızlığı olanlara iyi geldiğini öğrenen Gülten Özsoy (47), eşi için 30 kilo pekmez yaptı. Bir süre sonra çevresindekilerin de pekmezden istemesiyle üretimi artıran Gülten Özsoy, şimdi 5 ton pekmez üretiyor.
21.09.2021Haberler
Son dakika haberleri: Hasta eşi için kozalak pekmezi yaptı, şimdi 5 ton üretiyor
Son dakika haberleri: Hasta eşi için kozalak pekmezi yaptı, şimdi 5 ton üretiyorBartın’da, 5 yıl önce televizyon izlerken kozalak pekmezinin KOAH rahatsızlığı olanlara iyi geldiğini öğrenen Gülten Özsoy (47), eşi için 30 kilo pekmez yaptı. Bir süre sonra çevresindekilerin de pekmezden istemesiyle üretimi artıran Gülten Özsoy, şimdi 5 ton pekmez üretiyor.
21.09.2021Ekonomi
Televizyonda görüp denedi! Siparişlere yetişemiyor
Televizyonda görüp denedi! Siparişlere yetişemiyorBartın’da, 5 yıl önce televizyon izlerken kozalak pekmezinin KOAH rahatsızlığı olanlara iyi geldiğini öğrenen Gülten Özsoy (47), eşi için 30 kilo pekmez yaptı. Bir süre sonra çevresindekilerin de pekmezden istemesiyle üretimi artıran Gülten Özsoy, şimdi 5 ton pekmez üretiyor.
21.09.2021Ekonomi
Ordu'da kurulan fındık kurutma üniteleri üreticilerin işini kolaylaştırdı
Ordu'da kurulan fındık kurutma üniteleri üreticilerin işini kolaylaştırdıOrdu'da elverişsiz hava koşulları sebebiyle fındığı kurutmakta zorlanan üreticiler, Fatsa Ziraat Odasınca kurulan kurutma üniteleri sayesinde ürün kaybını önlüyor.
21.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bartınfiyatplusistanbulABD

Üretimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.