Ursula Von Der Leyen

Ursula Von Der Leyen

Son dakika Ursula von der Leyen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ursula von der Leyen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ursula von der Leyen haber sayfamızda...

Ursula Von Der Leyen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 536 ursula von der leyen haberi bulunmuştur.
AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yasalaştı
AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yasalaştıAvrupa Birliği (AB) kurumları, Birlik sınırları içindeki seyahatlerde kullanılacak aşı sertifikasına ilişkin düzenlemeyi yasalaştırdı.
14.06.2021Ekonomi
İkinci gün zorlu geçti
İkinci gün zorlu geçtiG7 zirvesinin ikinci gününde liderler başbaşa görüşmeler gerçekleştirirken, gündemde İngiltere ile AB arasındaki sorunlar ve Çin’in etkisi gibi konular vardı
13.06.2021Dünya
Zirve hareketli başladı
Zirve hareketli başladıG7 Zirvesinin ilk gününde liderler aile fotoğrafı çektirdi ve ilk görüşmeler gerçekleşti. Zirvede ilk günün gündemi aşı, iklim değişikliği ve Çin oldu...
12.06.2021Dünya
Avrupa bir haftada 4 zirveye ev sahipliği yapıyor
Avrupa bir haftada 4 zirveye ev sahipliği yapıyorAvrupa, 11-16 Haziran tarihlerinde 4 büyük zirveye ev sahipliği yapacak.
11.06.2021Dünya
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Dünya
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Uzmanpara
G7 yoksul ülkelere 1 milyar doz aşı bağışlayacak
G7 yoksul ülkelere 1 milyar doz aşı bağışlayacakİngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 ülkelerinin 2022 yılının sonuna kadar fakir ülkelere toplam 1 milyar doz yeni tip koronavirüs aşısı bağışlamasının planlandığını bildirdi.
11.06.2021Dünya
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Dünya
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Uzmanpara
2 günlük toplantı sonrası karar çıktı! Anlaştılar
2 günlük toplantı sonrası karar çıktı! AnlaştılarG7 ülkeleri, çok uluslu şirketlerin faaliyette bulundukları her ülkede en az yüzde 15 oranında vergilendirilmeleri konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.
5.06.2021Ekonomi
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçti
AB'de uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu geçtiAB üyesi ülkelerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı dozu sayısı 250 milyonu aştı.
2.06.2021Dünya
Kritik AB-ABD zirvesinin tarihi belli oldu
Kritik AB-ABD zirvesinin tarihi belli olduAvrupa Birliği (AB) yönetimi ile ABD Başkanı Joe Biden'ı bir araya getirecek AB-ABD Zirvesi'nin 15 Haziran'da Brüksel'de yapılacağı bildirildi.
26.05.2021Dünya
Son dakika... AB, aşılama ve güvenli açılma hedefinde iyimser!
Son dakika... AB, aşılama ve güvenli açılma hedefinde iyimser!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılamaların hızlandığını, temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70’inin aşılanması ve AB ülkelerinin açılması hedefine ulaşabileceklerini söyledi.
25.05.2021Dünya
‘Hava korsanlığı!’
‘Hava korsanlığı!’Belarus’un muhalif bir gazeteciyi gözaltına almak için “sahte bomba ihbarıyla” bir yolcu uçağını indirmesi dünyada şok yarattı. “Hava korsanlığı” ve “devlet terörü” olarak nitelenen olay sonrası Belarus’a Avrupa Birliği hava sahası kapatıldı.
25.05.2021Dünya
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandı
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Brüksel'de yüz yüze yaptıkları zirve toplantısında başta Belarus olmak üzere Rusya, AB-İngiltere ilişkileri ve gündemdeki dış politika konularını görüştü. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, (Belarus'a indirilen uçak) Bu olay demokrasi, ifade özgürlüğü ve Avrupa'nın egemenliğine saldırıdır' dedi. AB Konseyi Başkanı Charles Michel de 'Masum insanların hayatlarıyla Rus ruleti oynanması girişimlerini hoş göremeyiz' açıklamasında bulundu.
25.05.2021Dünya
Son dakika... AB Liderler Zirvesi 'indirilen uçak' ile başladı!
Son dakika... AB Liderler Zirvesi 'indirilen uçak' ile başladı!Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Orta Doğu'daki durum, Rusya, AB-İngiltere ilişkileri gibi diğer gündem maddelerinin önüne geçen Belarus konusunu da ele almak üzere Brüksel'de bir araya geldi.
24.05.2021Dünya
Son dakika... İtalya'daki teleferik kazasında can kaybı 14'e yükseldi
Son dakika... İtalya'daki teleferik kazasında can kaybı 14'e yükseldiİtalya'nın kuzeyinde Stresa-Mottarone teleferik hattındaki kabinin seyir halindeyken düşmesi neticesinde ölenlerin sayısı 14'e yükseldi. Kazaya yönelik soruşturma başlatıldı.
23.05.2021Dünya
Son dakika... AB ve NATO'dan Belarus'a 'uçak' tepkisi!
Son dakika... AB ve NATO'dan Belarus'a 'uçak' tepkisi!Avrupa Birliği (AB) ve NATO, Belarus'un Ryanair'e ait bir yolcu uçağını "bomba ihbarı yapıldığı gerekçesiyle başkent Minsk'e indirmesine ve ardından uçakta bulunan Belaruslu muhalif bir gazeteciyi gözaltına alması"na sert tepki gösterdi.
23.05.2021Dünya
AB aşı sertifikası konusunda anlaştı
AB aşı sertifikası konusunda anlaştıAvrupa Birliği (AB), üye ülkeler ve Avrupa Parlamentosu (AP), uzun süredir tartışılan “Kovid seyahat sertifikası” konusunda anlaşmaya vardı. AB ülkelerinde yaşayanlar, 1 Temmuz’dan itibaren koronavirüse karşı aşılandıklarını, testlerinin negatif çıktığını ya da son 6 ayda Kovid-19 geçirdikleri için kanlarında antikor oluştuğunu gösteren bir sertifikayla AB içinde sorunsuz seyahat edebilecek.
22.05.2021Dünya
Son dakika... Küresel Sağlık Zirvesi sona erdi! 'Afrika'da aşı üretimini artırmak istiyoruz'
Son dakika... Küresel Sağlık Zirvesi sona erdi! 'Afrika'da aşı üretimini artırmak istiyoruz'Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, aşı üretim kapasitesini artırmak istedikleri Afrika'da söz konusu alanda üretim yapacak fabrikalara ihtiyaç olduğunu söyledi.
21.05.2021Dünya
Avrupa Birliği'nden Filistin-İsrail sorununda siyasi çözüm vurgusu
Avrupa Birliği'nden Filistin-İsrail sorununda siyasi çözüm vurgusuAvrupa Birliği (AB) yönetimi, Hamas ile İsrail arasında ateşkes sağlanmasından memnuniyet duyulduğunu belirterek İsrail-Filistin sorununun sadece siyasi çözümle sonlanabileceğini vurguladı.
21.05.2021Dünya
Son dakika: Ve anlaşma sağlandı! Kısıtlamalar kalkıyor...
Son dakika: Ve anlaşma sağlandı! Kısıtlamalar kalkıyor...Gelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği (AB) kurumları, Birlik sınırları içinde seyahatlerde kullanılması planlanan "aşı sertifikası" konusunda uzlaşı sağladı. Uzlaşıya göre AB üyesi ülkeler, sertifika yürürlüğe girdikten sonra ek test veya karantina gibi seyahat kısıtlamalarından kaçınacak.
20.05.2021Ekonomi
Uğur Şahin kimdir? Biontech kurucusu Uğur Şahin kaç yaşında, nereli? Uğur Şahin hayatı...
Uğur Şahin kimdir? Biontech kurucusu Uğur Şahin kaç yaşında, nereli? Uğur Şahin hayatı...Bilim Kurulu Toplantısı bugün yapıldı. Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'na Uğur Şahin'in de katılacağını duyurdu. Vatandaşlar ise Uğur Şahin kimdir, kaç yaşında? Uğur Şahin nereli? sorularına cevap aramaya başladı. Haberimizin içeriğine Uğur Şahin'in biyografisini ve başarılarını ekledik. İşte koronavirüs dönemine eşi Özlem Türeci ile aşı bularak damga vuran ve gündemden düşmeyen Uğur Şahin hakkında merak edilenler...
20.05.2021Gündem
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!DSÖ, bugüne kadar onaylanmış olan aşıların, virüsün mevcut bütün varyantlarına karşı etkili olduğunu söyledi. Ancak, aşıdan çok şey beklenilmemesi ve tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda uyardı.
20.05.2021Dünya
AB, Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer'la yeni sözleşme imzaladı
AB, Kovid-19 aşısı için BioNTech-Pfizer'la yeni sözleşme imzaladıAvrupa Birliği (AB), BioNTech-Pfizer ile toplam 1,8 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı alımına yönelik sözleşme imzaladı.
20.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereABG7Avrupa Birliğikoronavirüs

Ursula Von Der Leyen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.