Uyuşturucu Karteli

Uyuşturucu Karteli

Son dakika uyuşturucu karteli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uyuşturucu karteli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uyuşturucu karteli haber sayfamızda...

Uyuşturucu Karteli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 197 uyusturucu karteli haberi bulunmuştur.
'Türk baron' 2 ay rehin kaldı! Yatak odasına özel asansör, milyonluk hediyeler...
'Türk baron' 2 ay rehin kaldı! Yatak odasına özel asansör, milyonluk hediyeler...Ankara merkezli uyuşturucu operasyonu, Kolombiya’daki Cali Karteli’nden Türkiye’ye uzanan kokain rotasını ortaya çıkardı. Kokain, çiçek, muz ve kahve kolileri arasında uçakla Kolombiya, ABD ve Hollanda rotasını izleyerek Türkiye’ye getiriliyordu. Gemilerle sevkiyatı yapılan kokain ise İtalya üzerinden Mersin Limanı’na ulaşıyordu.
3.10.2021Gündem
Çiçek sepetlerinden uyuşturucu çıktı
Çiçek sepetlerinden uyuşturucu çıktıİstanbul, Ankara ve Mersin'de düzenlenen operasyonda uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltına alındı. Operasyonlarda 71 kilo 634 gram kokain ele geçirildi. Ekvador, Kolombiya ve Türkiye uyuşturucu hattının çökertildiği operasyonun ayrıntılarını, CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ anlattı.
30.09.2021Haberler
Son yılların en kapsamlı operasyonu... Uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltında
Son yılların en kapsamlı operasyonu... Uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltındaİstanbul, Ankara ve Mersin'de düzenlenen operasyonda uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltına alındı. Operasyonlarda 71 kilo 634 gram kokain ele geçirildi. Ekvador, Kolombiya ve Türkiye uyuşturucu hattının çökertildiği operasyonun ayrıntılarını, CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ anlattı.
30.09.2021Haberler
Son dakika! Son yılların en kapsamlı operasyonu... Uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltında
Son dakika! Son yılların en kapsamlı operasyonu... Uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltındaİstanbul, Ankara ve Mersin'de düzenlenen operasyonda uyuşturucu kartelinin 7 önemli ismi gözaltına alındı. Operasyonlarda 71 kilo 634 gram kokain ele geçirildi. Ekvador, Kolombiya ve Türkiye uyuşturucu hattının çökertildiği operasyonun ayrıntılarını, CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ anlattı.
30.09.2021Gündem
Meksika'da uyuşturucu karteli kampında infaz edilen 8 kişinin cesedi bulundu
Meksika'da uyuşturucu karteli kampında infaz edilen 8 kişinin cesedi bulunduMeksika'nın batısındaki bir uyuşturucu karteli kampında infaz edilen 8 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ülkede, sık sık uyuşturucu çetelerinin rakip kartellerden veya halktan kişileri kaçırıp öldürdükleri de biliniyor.
31.07.2021Dünya
Plajda güneşlenirken jet ski'den açılan ateşle vuruldu
Plajda güneşlenirken jet ski'den açılan ateşle vurulduTurizm cennetinde uyuşturucu kartelleri savaşa tutuştu, görgü tanıkları iki silahlı kişinin deniz yoluyla kaçmadan önce 10 ila 15 el ateş ettiğini aktarıyor.
16.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Arabada kurşun yağdırdılar! Uyuşturucu baronunun sevgilisiydi...
Son dakika haberi: Arabada kurşun yağdırdılar! Uyuşturucu baronunun sevgilisiydi...Uyuşturucu karteli patronunun acımasız cinayetinin üzerindne sadece birkaç ay sonra, kız arkadaşı da suiaksta surban gitti. Motosikletli silahlı adamlar otomobilinde oturan kadına kurşun yağdırdı, etraf kan gölüne döndü.
12.06.2021Dünya
Baron kocasını mahkemede sattı
Baron kocasını mahkemede sattıÜnlü uyuşturucu baronu El Chapo’nun eşi Coronel Aispuro, ABD’de görülen davada, kocasına Sinaloa kartelini yönetmesine ve hapishaneden kaçmasına yardım ettiğini itiraf etti. Eski güzellik kraliçesi, müebbet hapisle karşı karşıya
12.06.2021Dünya
Meksika'da kartel lideri ve belediye başkanı gözaltında
Meksika'da kartel lideri ve belediye başkanı gözaltındaKörfez Karteli'nin 'Kovboy' lakaplı liderlerinden Evaristo Cruz ve adamları silahlarıyla birlikte bir kasabada yakalandı. Gözaltına alınan kasaba belediye başkanının evinde de silahlar ve uyuşturucu çıktı.
9.04.2021Dünya
Katliam yaptılar! 11 ölü, 2 yaralı
Katliam yaptılar! 11 ölü, 2 yaralıMeksika'nın batısında düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.
28.02.2021Dünya
Dünya bu gelişmeyi takip ediyor! Meksika bilgi istedi
Dünya bu gelişmeyi takip ediyor! Meksika bilgi istediMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD'de uyuşturucu kaçakçılığından hapiste olan Joaquin Guzman'ın eşi Emma Colonel Aispuro'nun dün neden tutuklandığına ilişkin ABD makamlarından daha fazla bilgi verilmesini umduğunu söyledi.
23.02.2021Dünya
Meksika'da çantaların içinden insan kalıntıları çıktı
Meksika'da çantaların içinden insan kalıntıları çıktıJalisco'ya bağlı Zapopan'da bulunan çantalar kemiklerin incelenmesi için Adli Tıp'a gönderildi, bölgede Meksika'nın en ürkütücü karteli Jalisco Yeni Nesil hakim.
13.02.2021Dünya
Kan donduran olay! 18 çantada insan parçaları bulundu
Kan donduran olay! 18 çantada insan parçaları bulunduMeksika'nın batısındaki Jalisco eyaletinde içinde insan kalıntılarının olduğu çantalara rastlandı.
13.02.2021Dünya
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktı
Mormon katliamının arkasından kartel lideri çıktıMeksika'da geçen yıl Mormon Kilisesi'ne bağlı Amerikalı bir ailenin 9 üyesinin öldürülmesiyle ilgili olarak bir kişinin daha yakalandığı bildirildi. BBC'nin Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre, "La Linea" uyuşturucu karteliyle bağlantılı, eski polis memuru olduğu düşünülen bir kişi gözaltına alındı.
24.11.2020Dünya
'Bücür'ün oğullarından şeytani plan! Para karşılığı örgüte katıyor
'Bücür'ün oğullarından şeytani plan! Para karşılığı örgüte katıyorMeksika'nın ünlü uyuşturucu baronu “El Chapo” (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman’ın oğlullarının, ülkenin kuzey sınırlarındaki uyuşturucu rehabilitasyon merkezindeki gençleri parayla örgüte kattığı ortaya çıktı.
10.11.2020Dünya
Toplu mezarlarda 59 ceset bulundu!
Toplu mezarlarda 59 ceset bulundu!Meksika'da Guanajuato eyaletine bağlı Salvatierra kentinde toplu mezarlarda 59 ceset bulundu.
30.10.2020Dünya
500 milyon dolar! Dudak uçuklattı...
500 milyon dolar! Dudak uçuklattı...Denize kıyısı bulunmayan ülkeden gelen haber şok etkisi yarattı, havadan bırakılan paketlerin içi açılınca gerçek ortaya çıktı.
22.10.2020Dünya
Son dakika: İngiliz uyuşturucu karteline İstanbul'da operasyon! Ünlü müzik gruplarıyla çalışmış...
Son dakika: İngiliz uyuşturucu karteline İstanbul'da operasyon! Ünlü müzik gruplarıyla çalışmış...Kolombiya’dan gönderilen gübreye emdirilmiş 258 kilo kokainin sahibi uluslararası uyuşturucu kartelinin 15 üyesi yakalandı… Gözaltına alınanlar arasında İngiliz üye Anthony Murray’da bulunuyor. Murray’ın İngiltere’nin tanınmış müzik grupları olan Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü olduğu ortaya çıktı.
8.10.2020Gündem
İngiliz uyuşturucu karteline İstanbul'da operasyon! Ünlü müzik gruplarıyla çalışmış...
İngiliz uyuşturucu karteline İstanbul'da operasyon! Ünlü müzik gruplarıyla çalışmış...Kolombiya’dan gönderilen gübreye emdirilmiş 258 kilo kokainin sahibi uluslararası uyuşturucu kartelinin 15 üyesi yakalandı… Gözaltına alınanlar arasında İngiliz üye Anthony Murray’da bulunuyor. Murray’ın İngiltere’nin tanınmış müzik grupları olan Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü olduğu ortaya çıktı.
8.10.2020Haberler
'Pablo Escobar' ambalajlı yüzlerce kilo kokain ele geçirildi
'Pablo Escobar' ambalajlı yüzlerce kilo kokain ele geçirildiHollanda'nın Rotterdam Limanı'nda son iki gün içinde farklı ülkelerden gönderilen 2 tondan fazla kokain ele geçirildi. Güney Amerika'dan gönderilen kokain paketlerinin üzerinde, Kolombiyalı uyuşturucu karteli lideri Pablo Escobar'ın adı ve fotoğraflarının yer aldığı görüldü.
3.10.2020Dünya
Ukrayna'da "İçişleri Bakanı istifa etsin" protestosu
Ukrayna'da "İçişleri Bakanı istifa etsin" protestosuUkrayna’nın başkenti Kiev’de hareketli saatler yaşandı. Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un istifasını isteyen yüzlerce gösterici, parlamento binası önünde gerçekleştirdiği protesto gösterilerinde polis aracını ateşe verdi.
5.06.2020Dünya
Son dakika... Dünya sarsıldı! Kızıp emir verdi...
Son dakika... Dünya sarsıldı! Kızıp emir verdi...Son dakika haberlere göre, resmi yayın organları tarafından çekilen fotoğraflar Reuters ve AP tarafından dünyaya servis edildi, kıyamet koptu. Osmanlı torunu olan Devlet Başkanı'nın bir emriyle hepsinin üstleri soyuldu, sıraya dizildi.
28.04.2020Dünya
Dünyanın en tehlikeli ülkesinde bir yılda 35 bin cinayet
Dünyanın en tehlikeli ülkesinde bir yılda 35 bin cinayetUyuşturucu kartellerinin savaş sahası Meksika'daki bir diğer korkunç veri, son 14 yılda 60 bin insanın kayıp olması. Ülkede bulunan toplu mezarların sayısı ise 3 bin 631.
22.01.2020Dünya
Cezaevinde mahkumlar arasında silahlı çatışma çıktı: 16 kişi öldü
Cezaevinde mahkumlar arasında silahlı çatışma çıktı: 16 kişi öldüMeksika'da silah sesleri yaklaşık iki buçuk kesilmedi, çatışmanın neden başladığı henüz bilinmiyor. Çoğunlukla kapasitesinin üzerinde mahkum barındıran ve uyuşturucu çetelerinin yönettiği Meksika cezaevlerinde, şiddet olayları sıklıkla yaşanıyor.
2.01.2020Dünya
Meksikalı eski bakana ABD'de gözaltı
Meksikalı eski bakana ABD'de gözaltıEski Kamu Güvenliği Bakanı Luna'nın uyuşturucu karteli Sinaloa'dan en az 6 milyon dolar rüşvet aldığı belirtiliyor. Luna'nın kartele güvenli sevkiyat rotaları konusunda verdiği gizli bilgiler dosyada.
11.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

meksikakarteluyuşturucuuyuşturucu karteliABD

Uyuşturucu Karteli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.