Uzay Yolu

Uzay Yolu

Son dakika uzay yolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzay yolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzay yolu haber sayfamızda...

Uzay Yolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 667 uzay yolu haberi bulunmuştur.
IMDb Top 250 Film Listesi 2022: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2022: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 FilmDünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Kültür Sanat
Bir başkadır dizi keyfi
Bir başkadır dizi keyfiRadyoda “Arkası Yarın”la başlayan tutkumuz televizyonda dizilerle sürüyor. Bir sonraki bölümde ne olacağı merakı bizi bizden alıyor. Sinema yazarı ve TV eleştirmeni Murat Tolga Şen ile iz bırakan diziler konusunda nostaljik bir yolculuğa çıkarken hayatın akışına da tanık olduk.
29.05.2022Kültür Sanat
İstanbul’da bir uzay yolu
İstanbul’da bir uzay yoluDünyanın en büyük gezici uzay sergisi NASA “Space Adventure” İTÜ iş birliğinde geliştirilerek Metropol İstanbul’da her yaştan insanı ağırlıyor...
19.12.2021Kültür Sanat
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Başına gelen dünyayı şoke etti
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Başına gelen dünyayı şoke etti'Uzay Yolu' filminde Kaptan Kirk'ü canlandıran ve uzaya çıkan en yaşlı kişi olan 90 yaşındaki Kanadalı oyuncu William Shatner ile birlikte Blue Origin şirketinin aracıyla uzay yolculuğu gerçekleştiren milyarder iş insanı Glen de Vries hayatını kaybetti. Bundan sadece bir ay önce uzaya seyahat eden ilk 600 kişiden biri olan Glen de Vries, 49 yaşındaydı.
15.11.2021Dünya
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Uçak kazasında hayatını kaybetti
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Uçak kazasında hayatını kaybetti‘Uzay Yolu’ filminde Kaptan Kirk'ü canlandıran ve uzaya çıkan en yaşlı kişi olan 90 yaşındaki Kanadalı oyuncu William Shatner ile birlikte Blue Origin şirketinin aracıyla uzay yolculuğu gerçekleştiren milyarder iş insanı Glen de Vries hayatını kaybetti. Bundan sadece bir ay önce uzaya seyahat eden ilk 600 kişiden biri olan Glen de Vries, 49 yaşındaydı.
13.11.2021Haberler
SAHA EXPO’ya damga vurdular! İşte dikkat çeken kareler
SAHA EXPO’ya damga vurdular! İşte dikkat çeken karelerTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı başladı. Fuarda savunma sanayiinde milli teknolojik sistemler sergileniyor, sektörün nabzını tutan çeşitli paneller de düzenleniyor. 30 ülkeden 80 yabancı firmayla birlikte toplam 500 katılımcı yer alıyor. SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, 13 Kasım'a kadar hibrit olarak yani hem fuar alanında hem de dijital ortamda gerçekleştirilecek, 15 Kasım'da sanal fuara dönüşecek.
22.02.2022Teknoloji
Haluk Bayraktar: Hedefimiz elde edilen başarıların sürdürülebilir kılınması
Haluk Bayraktar: Hedefimiz elde edilen başarıların sürdürülebilir kılınmasıSAHA İstanbul'un bu yıl ikinci kez düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde bugün kapılarını açtı.
10.11.2021Haberler
Haluk Bayraktar: Hedefimiz elde edilen başarıların sürdürülebilir kılınması
Haluk Bayraktar: Hedefimiz elde edilen başarıların sürdürülebilir kılınmasıSAHA İstanbul'un bu yıl ikinci kez düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde bugün kapılarını açtı.
10.11.2021Ekonomi
Tom Hanks'ten Bezos'a '28 milyon dolarlık' ret!
Tom Hanks'ten Bezos'a '28 milyon dolarlık' ret!Oyuncu Tom Hanks, ABD'li iş insanı Jeff Bezos tarafından Blue Origin'in uzay yolculuğuna davet edildiğini ancak 28 milyon dolar ödemek istemediği için daveti reddettiğini açıkladı.
4.11.2021Dünya
Kaptan Kirk’ün silahı müzayedede satılacak
Kaptan Kirk’ün silahı müzayedede satılacakABD yapımı, efsanevi bilimkurgu dizisi “Uzay Yolu”nda Kaptan James Kirk’ü canlandıran William Shatner’ın dizideki ilk görünümünde kullandığı silahının açık artırmayla satılacağı açıklandı.
4.11.2021Dünya
‘Uzaya değil Dünya’ya bakın’
‘Uzaya değil Dünya’ya bakın’Uzay turizmi için yarışan milyarderleri eleştiren Prens William “Gözünüzü uzaya dikeceğinize Dünya’yı kurtarın. Büyük zihinler, gidecek gezegen aramak yerine yerküremizi onarmalı” dedi.
15.10.2021Dünya
‘Kaptan Kirk’ün uzay seyri
‘Kaptan Kirk’ün uzay seyri“Uzay Yolu” dizisinin efsanevi Kaptan Kirk’ü William Shatner, Blue Origin şirketinin aracıyla 10 dakikalığına uzaya gitti. 90 yaşındaki aktör uzaya çıkan en yaşlı kişi oldu
14.10.2021Dünya
Kaptan Kirk kimdir, gerçek adı nedir? Uzay Yolu'nun Kaptan Kirk'i William Shatner yaşı ve dizileri...
Kaptan Kirk kimdir, gerçek adı nedir? Uzay Yolu'nun Kaptan Kirk'i William Shatner yaşı ve dizileri...Star Trek dizisinde Kaptan Kirk karakterine hayat veren 90 yaşındaki oyuncu William Shatner uzaya gitti. Shatner dizide Yıldız Gemisi Atılgan'ın kumandanı olarak izleyici karşısına çıkıyordu. Peki, Uzay Yolu'nun Kaptan Kirk'i William Shatner kimdir?
13.10.2021Cadde
Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gitti
Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gittiEfsane Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran Kanadalı oyuncu William Shatner, uzay şirketi Blue Origin'in New Shepard uzay aracı ile yola çıktı. 90 yaşındaki Shatner, böylece uzaya giden en yaşlı kişi oldu.
13.10.2021Haberler
Erdoğan, Soçi zirvesini değerlendirdi: Suriye’de kalıcı çözüm vakti
Erdoğan, Soçi zirvesini değerlendirdi: Suriye’de kalıcı çözüm vaktiCumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Soçi’de görüştüğü Putin ile İdlib başta olmak üzere Suriye konusunu detaylarıyla ele aldıklarını belirtti. Erdoğan, “Artık bu meseleye kalıcı bir çözüm bulma vakti geldiğini konuştuk” ifadelerini kullandı. Erdoğan, ABD ile F-35 krizine ilişkin olarak “1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık. Bu ne olacak? Bu paraları kolay kolay kazanmadık, kazanmıyoruz. Ya uçaklarımızı verecekler ya da parayı verecekler” dedi
1.10.2021Siyaset
James Bond ‘kadın mı olmalı erkek mi’ tartışmasında son nokta!
James Bond ‘kadın mı olmalı erkek mi’ tartışmasında son nokta!Daniel Craig'in beşinci ve son kez James Bond karakterini canlandırmasının ardından uzun süredir devam eden, "Yeni James Bond kadın mı olacak yoksa erkek mi?" tartışmalarına son noktayı, filmin yapımcısı Barbara Broccoli koydu. Gündem yaratan açıklamaların ardından sinema eleştirmenlerinden de peş peşe yorumlar geldi. İşte sinema tarihinin en tanınan casusunun kaderini belirleyecek tartışma...
28.09.2021Kültür Sanat
Işınla beni Bezos!
Işınla beni Bezos!Jeff Bezos’un şirketinin uzaya gerçekleştireceği ikinci sivil mürettebatlı yolculuğa, “Kaptan Kirk” karakteriyle tanınan “Uzay Yolu” dizisinin efsane oyuncusu William Shatner’ın da katılacağı belirtildi
26.09.2021Dünya
Simülasyon argümanı nedir?
Simülasyon argümanı nedir?Filmlerde, dizilerde, kitaplarda karşımıza çıkan bir durum simülasyon argümanı. “Var mı yok mu?” diye büyük tartışmalara neden olan simülasyon argümanına bizler de Molatik olduk. Simülasyon argümanı nedir?
4.05.2021Diğer
Ankara, İzmir ve Van’a ‘uzay yolu’
Ankara, İzmir ve Van’a ‘uzay yolu’Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A ve 5B uydularından hizmet sunulacak yeni frekans bantları için Türksat Gölbaşı Merkez Kampüsü’nde yer istasyonları kurulum çalışmalarında son aşamaya geldiklerini bildirdi. Türkiye’nin, Türksat 5A, 5B ve 6A’nın devreye girmesiyle uzayda çok daha güçlü olacağını vurgulayan Karaismailoğlu, “Türksat 5A’nın fırlatılması uzay ve havacılık vizyonumuzu pekiştirecek. Bu olayı, Türkiye Uzay Haftası etkinlikleriyle tüm halkımıza ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.
3.12.2020Ekonomi
Uzay yolu açıldı
Uzay yolu açıldıTürkiye’nin fırlattığı yerli ve milli sonda roketiyle uzay ligine çıktığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motor teknolojisinin ilk uzay denemelerine başlayacağını söyledi
31.08.2020Ekonomi
Dilan Çiçek Deniz: Uzaylı dili öğrenmeye başladım
Dilan Çiçek Deniz: Uzaylı dili öğrenmeye başladımKarantina döneminde üç ay evden çıkmayan oyuncu Dilan Çiçek Deniz, "Klingon öğrenmeye (Kurgusal Uzay Yolu evreninde Klingonlu türünün konuştuğu yapay dil) başladığını söyledi.
1.08.2020Cadde
Uzay Yolu hangi dizinin adıdır? Kim Milyoner Olmak İster
Uzay Yolu hangi dizinin adıdır? Kim Milyoner Olmak İsterATV'nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yepyeni bir bölümle daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. Bugün oldukça heyecanlı geçen yarışmada yine çarpıcı bir soru merak konusu oldu. Peki Uzay Yolu hangi dizinin adıdır?
30.03.2020Gündem
Uzay Yolu'nda, Yamyamlar Arasında, Boğa Güreşçisi gibi filmlerdeki başkarakterin adı nedir? Kim Miliyoner Olmak İster
Uzay Yolu'nda, Yamyamlar Arasında, Boğa Güreşçisi gibi filmlerdeki başkarakterin adı nedir? Kim Miliyoner Olmak İsterATV'nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yepyeni bir bölümle daha izleyenlerin karşısına çıkıyor. Bugün oldukça heyecanlı geçen yarışmada yine çarpıcı bir soru merak konusu oldu. Peki Uzay Yolu'nda, Yamyamlar Arasında, Boğa Güreşçisi gibi filmlerdeki başkarakterin adı nedir?
24.02.2020Gündem
ABD Uzay Gücü'nün yeni logosunun Star Trek'e benzerliği dikkat çekti
ABD Uzay Gücü'nün yeni logosunun Star Trek'e benzerliği dikkat çektiTrump'ın paylaştığı logo sosyal medyayı anında karıştırdı, Star Trek'in dizi ve filmlerinde Sulu karakterini canlandıran George Takei, "Öhö öhö. Bundan bazı telif ödemeleri bekliyoruz" dedi.
26.01.2020Dünya
Kırmızı Bank 19. Bölüm (19 Ocak 2020)
Kırmızı Bank 19. Bölüm (19 Ocak 2020)Kırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank milliyet.com.tr'de sizlerle. Bugün 19 Ocak 2020… Bakın geçmişte takvimler 19 Ocak’ı gösterdiğinde neler olmuş, Kırmızı Bank’ın gündeminde izleyelim…
23.01.2020Kırmızı Bank

Benzer Haber Etiketleri

Uzay Yolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.