Vade

Vade

Son dakika Vade haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vade gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vade haber sayfamızda...

Vade

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.688 vade haberi bulunmuştur.
Son Dakika: Türkiye'de çok yaygın! Binlerce kişi bekliyor, beklenti büyük...
Son Dakika: Türkiye'de çok yaygın! Binlerce kişi bekliyor, beklenti büyük...Son dakika gelen habere göre borcunu ödemek için ‘söz’ verip de ödeyemeyene hapis cezası yok, borcu karşılığı çek verip de çek karşılıksız çıkınca var! Binlerce esnaf, pandemide hapis tehdidiyle karşı karşıya. Beklenti büyük, şimdi çözüm zamanı! Yasal düzenleme ile mağduriyet önlenir. İşte detaylar...
17.04.2021 Ekonomi
Kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına ilişkin sektörden ilk açıklama
Kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına ilişkin sektörden ilk açıklamaSektör temsilcileri, ödemelerde kripto varlıkların kullanılmamasına dair yönetmeliğin yatırımcılar açısından mağduriyet oluşturacak bir gelişme olmadığını belirtirken, düzenlemenin kripto varlıklara yönelik değil, ödeme sistemlerine ve elektronik para kuruluşlarına ilişkin yapıldığına işaret ediyor.
16.04.2021Ekonomi
Kısa vadeli dış borç yükseldi
Kısa vadeli dış borç yükseldiKısa vadeli dış borç stoku, şubatta 2020 sonuna kıyasla yüzde 2 artarak 141,2 milyar dolara çıktı.
16.04.2021Uzmanpara
Kısa vadeli dış borç şubatta arttı
Kısa vadeli dış borç şubatta arttıKısa vadeli dış borç stoku, şubatta 2020 sonuna kıyasla yüzde 2 artarak 141,2 milyar dolara çıktı.
16.04.2021Ekonomi
Dönüşüm bir an  önce tamamlanmalı
Dönüşüm bir an önce tamamlanmalıEge Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmirlileri güç birliğine davet etti, “1999’daki yönetmelik öncesi ruhsat alan yapıların dönüşümü bir an önce tamamlanmalı” dedi
16.04.2021Ege
Cüneyt Paksoy'dan altın değerlendirmesi
Cüneyt Paksoy'dan altın değerlendirmesiStratejist Cüneyt Paksoy piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Paksoy, altın alacaklara da önemli tavsiyelerde bulundu.
13.04.2021Altın
Eyüpspor'da TFF 1. Lig'e yükselmenin sevinci yaşanıyor
Eyüpspor'da TFF 1. Lig'e yükselmenin sevinci yaşanıyorMisli.com 2. Lig Kırmızı Grup'ta sezonun bitimine 5 hafta kala TFF 1. Lig'e yükselmeyi garantileyen Eyüpspor'un başkanı Murat Özkaya, kısa vadeli hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyledi.
11.04.20211.Lig
Halkbank’ın desteğine büyük ilgi
Halkbank’ın desteğine büyük ilgiHalkbank’ın kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla 8 Mart Kadınlar Günü’nde hayata geçirdiği Kadın Girişimci Kredi Paketi büyük ilgi görüyor.
9.04.2021Ekonomi
Tarım Kredi'den Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredisi
Tarım Kredi'den Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredisiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi), yetiştiricilerin Kurban Bayramı öncesi yem ihtiyaçlarının faizsiz karşılanması amacıyla kampanya başlattı.
8.04.2021Ekonomi
Reel sektörün döviz pozisyon açığı geriledi
Reel sektörün döviz pozisyon açığı gerilediFinansal kesim dışındaki firmaların net döviz açığı, ocak ayında 156 milyar 138 milyon dolar seviyesine indi.
2.04.2021Uzmanpara
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin açıklama
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine ilişkin gündeme gelen soruları yanıtladı.
31.03.2021Uzmanpara
UBS, GBPUSD için tahminlerini artırdı
UBS, GBPUSD için tahminlerini artırdıUBS tarafından hazırlanan raporda GBPUSD için tahminler artırıldı.
31.03.2021Uzmanpara
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Bakan Pekcan, TMB'nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu
Bakan Pekcan, TMB'nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştuTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile AB'ye önemli fayda sağlayacak Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine, Türkiye olarak hazır olduklarını belirterek, "Sürecin en kısa sürede başlatılmasını arzu ederiz. Muhtemel bir güncelleme, kamu alımları ve hizmetler sektörünü de içereceğinden, bunun müteahhitlik sektörümüze de olumlu ve somut yansımaları olabileceğinin altını çizmek isterim." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Özsermaye Nedir? Özsermaye Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Özsermaye Nedir? Özsermaye Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?En çok merak edilen ve işletmeler açısından öneme sahip olan durumlardan biri öz sermayedir. Her ne kadar bu kelime çok duyulsa bile ne anlama geldiği pek fazla bilinmez. Peki Öz sermaye nedir? Öz sermaye hesaplama işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında merak edilen bilgiler.
30.03.2021Eğitim
Ters Repo Nedir, Nasıl Hesaplanır? Ters Repo Kim Tarafından Yapılır?
Ters Repo Nedir, Nasıl Hesaplanır? Ters Repo Kim Tarafından Yapılır?Repo terimi özellikle ekonomi piyasalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple bankacılık işlemlerinde repo işlemlerinin önemi de oldukça fazladır. Bunun yanında ters repo terimi de sıklıkla kullanılan terimlerden bir tanesidir. Ters repo nedir, nasıl hesaplanır? Ters repo kim tarafından yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.03.2021Eğitim
TOKİ'den 557 TL taksitle ev! İşte projeler...
TOKİ'den 557 TL taksitle ev! İşte projeler...TOKİ vatandaşları uygun fiyata ev sahibi yapmaya devam ediyor. 8 şehirde 1.365 konut kurasız satışa sunuldu. Fiyatlar 114 bin, taksitler ise 557 liradan başlıyor.
29.03.2021Emlak
3 milyar liralık finansman hazır
3 milyar liralık finansman hazırTürkiye’nin kentsel dönüşüm seferberliğine 2021 yılında en güçlü desteklerden birini İller Bankası (İlbank) sunacak.
23.03.2021Ekonomi
Hizmet Dökümünde Prime Esas Kazaç Nedir? P.e.k Brüt Ücret Midir?
Hizmet Dökümünde Prime Esas Kazaç Nedir? P.e.k Brüt Ücret Midir?Sigorta primlerinin takibi ve kontrolü esnasında bit takım ibareler ile karşılaşmaktayız. Bu ifadelerin çalışan için ne anlama geldiği merak konusudur. Bu ifadelerden bir tanesi de PEK yani prime esas kazanç unsurudur. Çalışanlarca sorgulanan prime esas kazanç ne anlama gelmektedir? Aslında bir brüt ücreti mi ifade ediyor? Bu terim ile SGK neyi açıklamak istiyor? İşte, prime esas kazanç hakkında bilinmesi gerekenler.
22.03.2021Eğitim
Emlak Katılım, Türkiye'nin ilk ortaklığa dayalı sukuk ihracını gerçekleştirdi
Emlak Katılım, Türkiye'nin ilk ortaklığa dayalı sukuk ihracını gerçekleştirdiTürkiye Emlak Katılım Bankası, yaklaşık 47 milyon liralık ihraçla, Özel Fon Hesabı Havuzu üzerinden Türkiye'nin ilk emek-sermaye ortaklığına dayalı sukuk ihracını gerçekleştirdi.
22.03.2021Ekonomi
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!Gelen bir son dakika haberine göre; ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Gündem
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Haberler
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Hareketlendi, düzenleme...
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Hareketlendi, düzenleme...Son dakika haberine göre ikinci el otomobil satışlarında vadelendirme işlemi fiyata göre belirlenirken, orta gelir grubunu ilgilendiren 120 bin lira ve altındaki araçlar için 45 ay olan vade sayısı 60 aya çıkarıldı. İzmirli ikinci el esnafı, yeni vadelendirme işleminin satışlara olumlu yansıdığını ve piyasayı hareketlendirdiğini söyledi.
19.03.2021Otomobil
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağız
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağızİzmir Bayraklı’da vatandaşların “deprem toplanma alanı” olarak kullandığı alana trafo yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ortada bir risk varsa biz vatandaşımızdan yana gerekeni yapacağız” dedi
19.03.2021Gündem
Kredi kampanyası
Kredi kampanyasıTürk Ekonomi Bankası (TEB) Milas Şubesi, Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ziyaretiyle “Esnafa Bahar Geldi” kampanyasını tanıttı.
19.03.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

vadeizmirparatürkiyekısa

Vade ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.