Vaka Artışı

Vaka Artışı

Son dakika vaka artışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vaka artışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vaka artışı haber sayfamızda...

Vaka Artışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 838 vaka artışı haberi bulunmuştur.
Vaka sayısı artan Tunceli'de yoğun bakımdaki hastalar ya aşısız ya da eksik aşılı
Vaka sayısı artan Tunceli'de yoğun bakımdaki hastalar ya aşısız ya da eksik aşılıSağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka oranı en fazla artan iller arasında ilk sırada yer alan Tunceli’de İl Sağlık Müdürü Çağdaş Özdemir, yoğun bakımda 8 hasta olduğunu, bunların da ya aşısız ya da eksik aşılı kişiler olduğunu söyledi. Özdemir, "Toplum bağışıklığına ulaşmamamızın etkisiyle son dönemde bir vaka artışı yaşıyoruz. Aşılamanın faydasını da görüyoruz" dedi.
30.11.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca yeni koronavirüs vaka haritasını paylaştı
Son dakika! Bakan Koca yeni koronavirüs vaka haritasını paylaştıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık koronavirüs vaka haritasını açıkladı. 13-19 Kasım arasında en yüksek vaka oranı 481,45 ile Osmaniye oldu.
30.11.2021Gündem
Almanya'da koronavirüs kuralları sertleştirildi
Almanya'da koronavirüs kuralları sertleştirildiAşısızlar pek çok alandan dışlanırken aşılı ve iyileşmişlerin de yoğun kalabalığın olduğu mekanlarda negatif test sonucu ibraz etmesi gerekecek.
24.11.2021Dünya
Noel’in tadı bu yıl da yok
Noel’in tadı bu yıl da yokAvrupa’da Noel tatili öncesi vaka artışıyla korona yasakları geri döndü. Bazı ülkelerde tedbirlerin bir kısmı yeniden devrede. Önlem alınan ülkelerde protesto gösterileri de virüs gibi hızla yayıldı. Hollanda Başbakanı, ülkesindeki eylemlerle ilgili ‘Geri zekâlıların davranışları’ dedi
23.11.2021Dünya
Kovid vaka sayısında Avrupa endişesi
Kovid vaka sayısında Avrupa endişesiAvrupa’da vaka artışının Türkiye’yi de etkilemesi bekleniyor. Uzmanlara göre aralıkta vaka sayısı 30 binlere çıkabilir. Maske ve mesafe kuralının ihmal edildiğini söyleyen uzmanlar, başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nde vaka sayısını artmasından endişeli
18.11.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Akın'dan 'aralık' uyarısı
Bilim Kurulu üyesi Akın'dan 'aralık' uyarısıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, koronavirüs salgınında epidemiyolojik verilere göre Avrupa'da vaka artışı olduktan genellikle 2-3 hafta sonra Türkiye'de de vakaların arttığını söyleyerek, "Benim endişem; Türkiye'de de bir süre sonra özellikle aralık ayına doğru vaka artışını artık 25-30 binlerde tutamayacağız, biraz daha yükselmeye başlayacak" dedi.
17.11.2021Gündem
Başhekim Doğan: Sinop'a gelen üniversite öğrencileri, yerli turistler vakaları artırdı
Başhekim Doğan: Sinop'a gelen üniversite öğrencileri, yerli turistler vakaları artırdıSinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Muharrem Doğan, Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs vaka haritasında, en çok vaka artışı yaşanan 10 il arasında 1'inci sırada yer alan kentteki vaka artışı ile ilgili konuştu. Doğan, "Okulların açılmasıyla kente gelen üniversite öğrencileri, ilimizdeki hareketliliği bir miktar artırdı. Yine tatil dönemi ve havaların güzel olmasından dolayı yerli turistlerin de Sinop’a gelmesi, vaka sayılarını artırdı, diye düşünüyoruz” dedi.
16.11.2021Gündem
Çin'de 11 binden fazla üniversite öğrencisi karantinaya alındı
Çin'de 11 binden fazla üniversite öğrencisi karantinaya alındıÇin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinin Dalian şehrinde bir üniversitede ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle 11 binden fazla öğrenciye karantina tedbiri uygulanıyor.
15.11.2021Dünya
Vakaların arttığı Balıkesir'de 'aşı ve tedbir' çağrısı!
Vakaların arttığı Balıkesir'de 'aşı ve tedbir' çağrısı!Balıkesir’de artan vakalar il genelindeki esnafı da tedirgin etti. Yeniden kapanma endişesi duyan esnaf, vatandaşlara tedbirli olmaları ve aşılarını yaptırmaları çağrısında bulunarak, yeni bir kapanmayı ekonomik olarak kimsenin kaldıramayacağını belirttiler.
14.11.2021Gündem
Doğu Karadeniz'de vaka sayıları arttı! Tek düşen il Bayburt oldu
Doğu Karadeniz'de vaka sayıları arttı! Tek düşen il Bayburt olduSağlık Bakanlığı güncel koronavirüs vaka haritasında, Doğu Karadeniz’de 9 ilde vakalar artarken, azalan tek şehir Bayburt oldu. Sinop, Amasya ve Giresun, en çok vaka artan 10 il arasında yer alırken, Ordu ise Türkiye'de en çok vaka görülen 3'üncü il olarak açıklandı.
14.11.2021Gündem
Euro Grubu artan enflasyonu görüştü
Euro Grubu artan enflasyonu görüştüEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, enflasyondaki artışın beklenenden daha kalıcı olduğunu söyledi.
9.11.2021Uzmanpara
Euro Grubu, artan enflasyonu görüştü
Euro Grubu, artan enflasyonu görüştüEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, enflasyondaki artışın beklenenden daha kalıcı olduğunu söyledi.
8.11.2021Ekonomi
Yunanistan'da günlük Kovid-19 vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaştı
Yunanistan'da günlük Kovid-19 vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaştıYunanistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının salgının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı bildirildi.
2.11.2021Dünya
İki ülkede korkutan vaka artışı! Yeni tedbirler geldi
İki ülkede korkutan vaka artışı! Yeni tedbirler geldiAvusturya ve Çekya’da günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış yeni tedbirleri gündeme getirdi.
2.11.2021Dünya
Çanakkale ve Balıkesir'de vaka sayılarında artış devam ediyor!
Çanakkale ve Balıkesir'de vaka sayılarında artış devam ediyor!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı. En çok vaka artışının yaşandığı ilk 10 il arasında komşu kentler Balıkesir 4'üncü, Çanakkale ise 5'inci sırada yer aldı. Öte yandan Kocaeli de en fazla vaka artışı olan 10 ilden biri oldu. Kentte 100 bin kişide 428,44 olan vaka sayısı, 456,88’e yükseldi.
2.11.2021Gündem
Aşılamada mavi kategoriye geçen Tunceli'de vaka sayısı artıyor
Aşılamada mavi kategoriye geçen Tunceli'de vaka sayısı artıyorKoronavirüs mücadele kapsamında uygulanan ikinci doz aşılamada yüzde 75,3 oranla mavi kategoriye geçen Tunceli'de, vaka sayılarında artış sürüyor. İl Sağlık Müdürü Çağdaş Özdemir, "Şu anda havaların soğumasıyla beraber vaka artışımız çok yüksek seviyelere ulaştı. Ciddi sayılarla günlük vakalarla karşılaşıyoruz ancak aşılamanın faydasını görüyoruz" dedi.
2.11.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca paylaştı! İşte illere göre koronavirüs vaka sayısı
Son dakika! Bakan Koca paylaştı! İşte illere göre koronavirüs vaka sayısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık koronavirüs haritasını paylaştı. En fazla vaka görülen il Karabük olurken her 100 bin kişide Kovid-19 vaka sayısı İstanbul'da 296,84, Ankara'da 328,31, İzmir'de 57,07 oldu.
2.11.2021Gündem
‘Aşı karşıtı değiller, Kovid’i önemsemiyorlar’
‘Aşı karşıtı değiller, Kovid’i önemsemiyorlar’Türkiye’de resmi rakamlara göre Kovid-19 vaka sayısı 30 bin bandına sabitlenmiş durumda. Aktif vakaların yüzde 50’den fazlası 30 yaş altındaki kişilerden oluşuyor. 12-18 yaş arası aşı olmayan genç grupta zatürre tablosunun görülmeye başladığını belirten uzmanlar, 12-20 yaş arasında aşı seferberliği ve programı oluşturulmasını önerdi.
28.10.2021Gündem
Ordu Valisi Sonel: Pandemide toplumda gevşeme gözlemliyoruz
Ordu Valisi Sonel: Pandemide toplumda gevşeme gözlemliyoruzOrdu Valisi Tuncay Sonel, salgın ile mücadeledeki en büyük düşmanın rehavet olduğunu belirterek, "Toplumda bir gevşeme ve rahat hareket etme tarzının olduğunu gözlemliyoruz. Önümüzdeki günlerden itibaren tüm kaymakamlarımızla, emniyet, jandarma, sağlık birimlerimizle birlikte sahada olacağız" dedi.
18.10.2021Gündem
Vaka oranı en çok artan Giresun'da sıkı tedbir çağrısı
Vaka oranı en çok artan Giresun'da sıkı tedbir çağrısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasında 100 bin kişide vaka oranı en fazla artan il olan Giresun'da Tabipler Odası Başkanı Selami Oktay, sıkı tedbir çağrısı yaptı. Oktay, "Çift doz aşı, şart. Ülke genelinde aşı oranını yüzde 85'i yakalamadan tedbirleri bırakmamalıyız" dedi.
18.10.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca duyurdu! İşte illere göre haftalık vaka sayısı
Son dakika! Bakan Koca duyurdu! İşte illere göre haftalık vaka sayısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Açıklanan 2-8 Ekim verilerine göre, 100 bin kişide haftalık Kovid-19 vaka sayısı Ankara'da 356,49, İstanbul'da 274,98, İzmir'de 48,95 oldu. Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il; Giresun, Ordu, Ardahan, Kastamonu, Çorum, Samsun, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş ve Karabük oldu.
17.10.2021Gündem
Bakan Koca'nın açıkladığı listede ilk 10 il arasında! 600'e yakın sınıf karantinada
Bakan Koca'nın açıkladığı listede ilk 10 il arasında! 600'e yakın sınıf karantinadaBursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka sayısı ile aşılanma oranını açıkladı. Günlük aşılamanın 80 binden 10 binlere düştüğüne, okullarda da 600'e yakın sınıfın karantinaya alındığına değinen Yavuzyılmaz, “Anaokulu, ilkokul ve liselerde ortalamaya baktığımızda en yüksek vaka sayıları, lise öğrencilerinde” dedi.
14.10.2021Gündem
‘Uçak dolusu insan Kovid’e yeniliyor’
‘Uçak dolusu insan Kovid’e yeniliyor’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı haftalık vaka sayısı haritasında Denizli, en fazla vaka artışı yaşanan 10 şehirden biri oldu.
11.10.2021Ege
Samsun’da maske takmayanların bahaneleri şaşırttı! "Aşıyı boşuna mı olduk?"
Samsun’da maske takmayanların bahaneleri şaşırttı! "Aşıyı boşuna mı olduk?"Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel haftalık koronavirüs risk haritasına göre, vaka sayısının en fazla arttığı iller arasında Samsun, 10’uncu oldu. Kentte maske kuralına yeterince uyulmadığı gözlenirken, uyarılara rağmen kalabalık cadde ve sokaklarda maske takmayanlar, ‘Aşıyı boşuna mı olduk?’, 'Maske takmayı sevmiyorum' gibi açıklamalarda bulundu.
11.10.2021Haberler
Samsun’da maske takmayanların bahaneleri şaşırttı! Aşıyı boşuna mı olduk
Samsun’da maske takmayanların bahaneleri şaşırttı! Aşıyı boşuna mı oldukSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel haftalık koronavirüs risk haritasına göre, vaka sayısının en fazla arttığı iller arasında Samsun, 10’uncu oldu. Kentte maske kuralına yeterince uyulmadığı gözlenirken, uyarılara rağmen kalabalık cadde ve sokaklarda maske takmayanlar, ‘Aşıyı boşuna mı olduk?’, 'Maske takmayı sevmiyorum' gibi açıklamalarda bulundu.
11.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vaka Artışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.