Veli Ağbaba

Veli Ağbaba

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya 1 .sıra Adayı.Veli Ağbaba1968 yılında Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlayan Ağbaba, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Öğrenci Derneği kurucu ve yöneticiliği yaptı. Aynı yıllarda Eskişehir Halkevi'ne de üye olarak öğrenci gençlik hareketinin içinde yer aldı. Askerliğinin ardından 1993 yılında SHP'ye üye oldu. 1994 yılında Malatya Belediye Meclis Üyesi seçildi ve Türkiye'nin en genç Belediye Meclis Grup Başkanı oldu. 1995 yılında CHP İl Saymanlığı, 1998'de CHP İl Eğitim Sekreterliği ve 4 dönem de CHP kurultay delegesi seçildi. 18 Ocak 1999'da CHP İl Başkanlığına seçilen Veli Ağbaba, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı oldu. 2003-2005 yılları arasında CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeliğine seçilirken, 2004'te CHP Seçim Komitesi Başkanlığı, 2007 yılında da CHP Malatya milletvekilliğine aday adayı oldu. 2011 seçimlerinde CHP Malatya Milletvekili olan Ağbaba, TBMM Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Çevre Komisyonu üyeliğinde bulundu. Halen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi olan Ağbaba, CHP 34. Olağan Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi. Ağbaba, 8 Mayıs 2014 tarihinden itibaren CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.Ağbaba, evli ve iki çocuk babası.

Veli Ağbaba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 980 veli ağbaba haberi bulunmuştur.
‘Plan üstüne plan kuruyorlar’
‘Plan üstüne plan kuruyorlar’CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, AK Parti ve MHP'nin seçim yasalarında değişiklik öngören yasa teklifine ilişkin "Yasaları değiştirerek, kaybettikleri seçimi kâğıt üstünde kazanmak için, plan üstüne plan kuruyorlar" diye konuştu.
22.03.2022Siyaset
‘2022, yatırım yılımız’
‘2022, yatırım yılımız’Milas Belediyesi’nin Muhtarlar Buluşması Toplantısı’nda, Başkan Muhammet Tokat, yakın gelecekte yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
16.03.2022Ege
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, "CHP'nin Diyarbakır'da fazla oyu yok, farkındayım. Bunun kabahati bizde. İnşallah hep birlikte Türkiye'nin var olan sorunlarının tamamını çözeceğiz, hiç endişe etmeyin" dedi.
11.03.2022Siyaset
‘Tüm emekliler güç birliği yapmalı’
‘Tüm emekliler güç birliği yapmalı’Emeklilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Emeklilerin güç birliği yapması lazım. Sendika emeklilerin de hakkını savunmak zorunda. Bunun altyapısı oluşturulabilir" dedi.
22.01.2022Siyaset
‘Moral bozmayın sorunu çözeriz’
‘Moral bozmayın sorunu çözeriz’Konut Görevlileri Sendikası'nı ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "1 milyonu aşkın apartman görevlisi arkadaşıma seslenmek isterim; moralinizi bozmayın, sorunlarınızı çözmek benim boynumun borcudur" diye konuştu.
21.01.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı, adayımızı belirleyecek
Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı, adayımızı belirleyecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı, adayımızı belirleyecek. Hiç kimse en ufak bir endişe duymasın. 13'üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olacak" dedi.
20.01.2022Siyaset
EYT’liler için alana inecekler
EYT’liler için alana ineceklerCHP il örgütleri ve CHP Emek büroları, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile birlikte bugün saat 14.00'te 81 ilde eş zamanlı olarak "EYT’liler lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor" diyerek alanlara inecek.
14.01.2022Siyaset
'Demokratik yolla haklarınızı arayın'
'Demokratik yolla haklarınızı arayın'Bütün emeklilerin bir araya gelerek ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Neden beklediğiniz zam verilmedi? Bütün emeklilerden ricam, geçinemiyorsanız hesabını demokratik yollarla sormak sizin göreviniz" dedi...
7.01.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Bütün emeklilerin bir araya gelmesi, ortak hareket etmesi lazım
Kılıçdaroğlu: Bütün emeklilerin bir araya gelmesi, ortak hareket etmesi lazımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün emeklilerin bir araya gelmesi lazım, ortak hareket etmesi lazım. Bütün emeklilerin 'Eğer sen bana hak ettiğim aylığı vermiyorsan, kusura bakma ben de sana oyumu vermeyeceğim' demesi lazım" dedi.
6.01.2022Siyaset
CHP'den 'sahte içki düzenlemesi' teklifi
CHP'den 'sahte içki düzenlemesi' teklifiCHP, sahte içki üreten ve satanlarla ilgili yasal düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'de Covid dışında böyle toplu ölüme yol açan başka bir şey yok. Metil alkol satışı yapan işletmelere cinayetten ceza verilmeli" dedi.
23.12.2021Siyaset
Tüm çalışanlar asgari ücret kadar vergiden muaf olacak
Tüm çalışanlar asgari ücret kadar vergiden muaf olacakBütün çalışanların eşit şekilde asgari ücret kadar vergiden muaf olmasını düzenleyen madde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
20.12.2021Ekonomi
Barış güvercini Malatya’da uçtu
Barış güvercini Malatya’da uçtuÇiğli Belediyesi, Barış Mitingi’nde yaşanan saldırıda yaşamını yitiren 12 gencin anısına Malatya Hekimhan’da park ve anıt yaptırdı.
13.12.2021Ege
‘Alan taşacak herkes görecek’
‘Alan taşacak herkes görecek’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yanındaki alanda miting yapacak.
1.12.2021Siyaset
EYT için çözüm paketi hazırlanacak
EYT için çözüm paketi hazırlanacakCHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “EYT meselesi Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri” diyerek verdiği talimat doğrultusunda Emeklilikte Yaşa Takılılanlar (EYT) için çalışma başlattı. CHP’li kurmaylar sorunun çözümüne yönelik öneri paketi hazırlayacak.
6.11.2021Siyaset
Türkiye Haydarcan'ın ölümünü konuşuyor! "Kızlarımızı korurken canından oldu"
Türkiye Haydarcan'ın ölümünü konuşuyor! "Kızlarımızı korurken canından oldu"Ankara'da, Haydarcan Kılıçdoğan'ın korumaya çalıştığı iki kızdan biri olan D.G.'nin annesi Y.G, "Çocuklarımız kendilerini rahatsız eden kişilerden uzaklaşmasını istiyor. Bu sırada yanlarından geçen Haydarcan'dan yardım istiyor. Haydarcan da 'tamam kardeşim' diyerek saldırganların yanlarına gidiyor. Bu sırada saldırganların ellerindeki bıçağı görüyor. Kendilerini uyarırken bıçaklı saldırıya uğruyor. Haydarcan kızlarımızı korurken canından oldu." dedi.
3.11.2021Gündem
Kılıçdaroğlu, Galatasaray Başkanı Elmas'ı kabul etti
Kılıçdaroğlu, Galatasaray Başkanı Elmas'ı kabul ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas ve beraberindeki heyeti kabul etti.
27.10.2021Galatasaray
'Kredi faizlerini bir haftada sileceğiz'
'Kredi faizlerini bir haftada sileceğiz'IEsnafın, devlette kendisine muhatap bulamadığını belirten Kılıçdaroğlu, esnaf bakanlığı kurarak bu muhataplığı sağlayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu esnafın borç ve kredi faizlerini de iktidarlarının ilk haftasında silmeyi vaat etti
25.10.2021Siyaset
Yılın Basın Fotoğrafları 2021'de DHA'ya 3 ödül
Yılın Basın Fotoğrafları 2021'de DHA'ya 3 ödülYılın Basın Fotoğrafları 2021 Ödül Töreni'nde Demirören Haber Ajansı'ndan (DHA) Serhat Ozan Yıldırım, İbrahim  Laleli ve Can Erok ödüle layık görüldü.
20.10.2021Gündem
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildi
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın dün hayatını kaybeden annesi Elif Ağbaba (88), son yolculuğuna uğurlandı.
29.09.2021Gündem
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın annesi vefat etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın annesi vefat ettiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın, bir süredir hastanede tedavi gören annesi Elif Ağbaba hayatını kaybetti.
28.09.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdırİzmir'de Fütürizm-Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı'na katılan Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hızlı büyüme şansının yüksek yetenek inşasına bağlı olduğunu belirterek "Yüksek yetenek inşası, ülke nüfusunun ortalama yüzde 2'sini oluşturan zeki bireylerin korunması ve sorunlarının çözülmesini içerir. Bizim en büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır" dedi.
26.09.2021Siyaset
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındı
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındıTunceli’nin Hozat ilçesinde 16 Ağustos’ta başlayan yangın Ovacık ilçesine de sıçradı. Bölgede günlerdir devam eden yangına Orman Genel Müdürlüğü ekipleri dün havadan da müdahale etmeye başladı. 4 ayrı noktadaki yangınlar kontrol altına alındı.
30.08.2021Gündem
Kitap aşkına!
Kitap aşkına!Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kitap Fuarı, Ören Mahallesi yürüyüş yolunda açıldı.
20.08.2021Ege
Kemal Kılıçdaroğlu'nun acı günü! Teyzesi son yolculuğuna uğurlandı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun acı günü! Teyzesi son yolculuğuna uğurlandıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teyzesi Fecire Işık (85), Tunceli'de düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenazeye Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP'li milletvekilleri de katıldı.
14.08.2021Siyaset
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçen ay iflas eden esnaf sayısının bir önceki aya göre yüzde 94, kapanan şirket sayısının ise yüzde 116 oranında arttığını duyurdu.
26.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Veli Ağbaba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.