Veli Ağbaba

Veli Ağbaba

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya 1 .sıra Adayı.Veli Ağbaba1968 yılında Malatya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamlayan Ağbaba, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Öğrenci Derneği kurucu ve yöneticiliği yaptı. Aynı yıllarda Eskişehir Halkevi'ne de üye olarak öğrenci gençlik hareketinin içinde yer aldı. Askerliğinin ardından 1993 yılında SHP'ye üye oldu. 1994 yılında Malatya Belediye Meclis Üyesi seçildi ve Türkiye'nin en genç Belediye Meclis Grup Başkanı oldu. 1995 yılında CHP İl Saymanlığı, 1998'de CHP İl Eğitim Sekreterliği ve 4 dönem de CHP kurultay delegesi seçildi. 18 Ocak 1999'da CHP İl Başkanlığına seçilen Veli Ağbaba, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı oldu. 2003-2005 yılları arasında CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeliğine seçilirken, 2004'te CHP Seçim Komitesi Başkanlığı, 2007 yılında da CHP Malatya milletvekilliğine aday adayı oldu. 2011 seçimlerinde CHP Malatya Milletvekili olan Ağbaba, TBMM Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Çevre Komisyonu üyeliğinde bulundu. Halen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi olan Ağbaba, CHP 34. Olağan Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi. Ağbaba, 8 Mayıs 2014 tarihinden itibaren CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.Ağbaba, evli ve iki çocuk babası.

Veli Ağbaba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 962 veli agbaba haberi bulunmuştur.
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildi
CHP'li Ağbaba'nın annesinin cenazesi Malatya'da toprağa verildiCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın dün hayatını kaybeden annesi Elif Ağbaba (88), son yolculuğuna uğurlandı.
29.09.2021Gündem
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın annesi vefat etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın annesi vefat ettiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın, bir süredir hastanede tedavi gören annesi Elif Ağbaba hayatını kaybetti.
28.09.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdırİzmir'de Fütürizm-Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı'na katılan Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hızlı büyüme şansının yüksek yetenek inşasına bağlı olduğunu belirterek "Yüksek yetenek inşası, ülke nüfusunun ortalama yüzde 2'sini oluşturan zeki bireylerin korunması ve sorunlarının çözülmesini içerir. Bizim en büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır" dedi.
26.09.2021Siyaset
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındı
Tunceli’deki yangın kontrol altına alındıTunceli’nin Hozat ilçesinde 16 Ağustos’ta başlayan yangın Ovacık ilçesine de sıçradı. Bölgede günlerdir devam eden yangına Orman Genel Müdürlüğü ekipleri dün havadan da müdahale etmeye başladı. 4 ayrı noktadaki yangınlar kontrol altına alındı.
30.08.2021Gündem
Kitap aşkına!
Kitap aşkına!Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kitap Fuarı, Ören Mahallesi yürüyüş yolunda açıldı.
20.08.2021Ege
Kemal Kılıçdaroğlu'nun acı günü! Teyzesi son yolculuğuna uğurlandı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun acı günü! Teyzesi son yolculuğuna uğurlandıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teyzesi Fecire Işık (85), Tunceli'de düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenazeye Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP'li milletvekilleri de katıldı.
14.08.2021Siyaset
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’
‘Borca batan esnaf ayakta duramıyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçen ay iflas eden esnaf sayısının bir önceki aya göre yüzde 94, kapanan şirket sayısının ise yüzde 116 oranında arttığını duyurdu.
26.07.2021Siyaset
Sivas'ta 28 yıl önce hayatını kaybedenler anıldı
Sivas'ta 28 yıl önce hayatını kaybedenler anıldıSivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.
2.07.2021Gündem
‘Sanatçılara hibe desteği verilmeli’
‘Sanatçılara hibe desteği verilmeli’CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, iktidarın sahne, sanat ve eğlence sektörüne “savaş açtığını” söyleyerek, yasaklar devam edecekse, sanat emekçilerine hibe desteği verilmesini istedi
5.06.2021Siyaset
MHP’li Durmaz’dan ‘gri pasaport’ açıklaması
MHP’li Durmaz’dan ‘gri pasaport’ açıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Adana’nın Karataş İlçe Belediyesi’ne yönelik “gri pasaport”  iddialarına ilişkin olarak yazılı açıklama yaptı.
5.06.2021Siyaset
AĞBABA: Esnaf toplu iflas eşiğinde
AĞBABA: Esnaf toplu iflas eşiğindeCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından hazırlanan ‘İflas Raporu’na göre; 2021 yılının ilk 4 ayında en çok kepenk kapatan 5 il İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa oldu.
24.05.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarını dinledi
Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarını dinlediCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra emekli olmuş vatandaşlarla video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirerek sorunlarını dinledi.
16.05.2021Siyaset
3 milyon 276 bin çocuk hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşıyor
3 milyon 276 bin çocuk hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşıyorCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın hazırladığı raporda Türkiye’de en az 3 milyon 276 bin çocuğun hiçbir geliri olmayan hanelerde yaşadığı belirtildi.
12.05.2021Siyaset
‘Refahımızın yükselmesi için çalışacağız’
‘Refahımızın yükselmesi için çalışacağız’‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla yayımlanan mesajlarda işçi ve emekçilerin günü kutlandı.
1.05.2021Siyaset
‘Yaşam tarzına müdahaledir’
‘Yaşam tarzına müdahaledir’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kapanma takvimi içinde 30 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında alkol yasağı uygulanacağı iddialarına tepki gösterdi.
28.04.2021Gündem
CHP’den 15 maddelik 1 Mayıs talebi! İşçilere aşıda öncelik tanınmalı
CHP’den 15 maddelik 1 Mayıs talebi! İşçilere aşıda öncelik tanınmalıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs öncesinde emek bürolarının 15 talebini açıkladı.
19.04.2021Siyaset
Son dakika... CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke
Son dakika... CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezlekeGelen son dakika haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da arasında bulunduğu 10 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları, TBMM Başkanlığına sunuldu.
14.04.2021Siyaset
Ankara’da buluştu
Ankara’da buluştuKarabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Karabağlar Belediyesi’nin projeleri ve çalışmaları hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgi veren Selvitopu, Kibar Mahallesi Belediye Hizmet Kompleksi, Nasrettin Hoca Çocuk Bilim Kültür Merkezi, Limontepe Semt Merkezi’nin tamamlandığını söyledi.
5.04.2021Ege
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandı
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandıTürkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Avukatı Abdullah Demirhan, vakfın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) kaynak aldığına yönelik iftiralara ilişkin açtıkları manevi tazminat davalarının olumlu neticelenmeye devam ettiğini belirterek, "İstanbul 13. Asliye Mahkemesi’nde T3 Vakfı’na atılan iftiralardan biri daha sonuçlandı. Mahkeme, Birgün Gazetesi yazarı Gözde Bedeloğlu’nun da iddialarının asılsız olduğuna hükmederek, T3 Vakfı’na 15 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti." dedi.
12.03.2021Gündem
CHP lideri emeklilere seslendi: Her bayram asgari ücret  kadar para verelim
CHP lideri emeklilere seslendi: Her bayram asgari ücret kadar para verelimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sorunlarını ve taleplerini dile getirmek üzere Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile parti genel merkezinin önünde basın toplantısı düzenleyen emekliler ile görüştü.
11.03.2021Siyaset
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Maltepe Belediyesi işçilerinin grev kararı almasının ardından cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek büyüdü. Sokaklarda oluşan çöp yığınları havadan da görüntülendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.
28.02.2021Siyaset
‘Marttan bugüne 187 kurye öldü’
‘Marttan bugüne 187 kurye öldü’ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezde görüştüğü motokuryelerin sorunlarını dinledi.
25.02.2021Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu, proje uzmanlığı eğitimi sertifika törenine katıldı
Kemal Kılıçdaroğlu, proje uzmanlığı eğitimi sertifika törenine katıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yerel Yönetimler Birimi ile Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası işbirliğinde gerçekleştirilen, 'Proje Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Töreni'ne katıldı.
24.02.2021Siyaset
Yollara düşüyor
Yollara düşüyorCHP lideri Kılıçdaroğlu Kırşehir ve Bolu ile başlayan yurt gezilerine devam edecek.
22.02.2021Siyaset
CHP’li Öztrak: Milletin gündemini işgal etmeyin
CHP’li Öztrak: Milletin gündemini işgal etmeyinCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ile birlikte Ankara Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Bayram Şahin, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’yı ayrı ayrı ziyaret etti.
3.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

chpveli ağbabaKemal Kılıçdaroğluizmirson dakika haberler

Veli Ağbaba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.