Von Der Leyen

Von Der Leyen

Son dakika Von der Leyen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Von der Leyen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Von der Leyen haber sayfamızda...

Von Der Leyen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 605 von der leyen haberi bulunmuştur.
AB yenilenebilir enerjiye hız veriyor
AB yenilenebilir enerjiye hız veriyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, küresel enerji piyasalarındaki fiyat dalgalanmalarına karşı yenilenebilir enerji kullanımını artırmak istediklerini söyledi.
25.10.2021Uzmanpara
AB nükleere ve doğal gaza ihtiyaç duyuyor
AB nükleere ve doğal gaza ihtiyaç duyuyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa'nın yenilenebilir enerjinin yanı sıra nükleer gibi istikrarlı bir kaynağa ve geçiş sürecinde doğal gaza ihtiyaç duyduğunu söyledi.
23.10.2021Uzmanpara
AB nükleere ve doğal gaza ihtiyaç duyuyor
AB nükleere ve doğal gaza ihtiyaç duyuyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa'nın yenilenebilir enerjinin yanı sıra nükleer gibi istikrarlı bir kaynağa ve geçiş sürecinde doğal gaza ihtiyaç duyduğunu söyledi.
22.10.2021Ekonomi
AB liderleri yarın bir araya gelecek
AB liderleri yarın bir araya gelecekAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, enerji fiyatlarındaki artış, ticaret, hukukun üstünlüğü, iklim ve göç konularını da içeren başlıkları görüşmek üzere yarın Brüksel'de toplanacak.
20.10.2021Ekonomi
AB doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyor
AB doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ithal doğal gaza aşırı bağımlı olduklarını ve bunun zafiyete dönüştüğünü belirterek, AB'nin, gaz tedarikçilerini çeşitlendirmesi ve temiz enerjiye geçişi hızlandırması gerektiğini kaydetti.
20.10.2021Uzmanpara
AB-Polonya gerginliği: Avrupa Birliği 'Yaptırımlar masada' diyor, Varşova birliği 'şantaj yapmakla' suçluyor
AB-Polonya gerginliği: Avrupa Birliği 'Yaptırımlar masada' diyor, Varşova birliği 'şantaj yapmakla' suçluyorAvrupa Parlamentosu'nun (AP) bugün Strasbourg'da yapılan oturumunda, Polonya'da hukukun üstünlüğü prensibine yönelik tehditler tartışıldı. Avrupa Birliği (AB) ve Polonya'dan karşılıklı sert eleştiriler geldi. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Polonya'nın AB'nin ortak değerlerini ihlal etmesine izin vermeyeceklerini söyledi. Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki AB'yi "şantaj yapmakla" suçladı.
19.10.2021Dünya
AB, 1 milyardan fazla Kovid-19 aşısı ihraç etti
AB, 1 milyardan fazla Kovid-19 aşısı ihraç ettiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, şimdiye kadar 1 milyar dozdan fazla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ihraç ettiklerini söyledi.
18.10.2021Ekonomi
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
Afganistan’a yardım yolda
Afganistan’a yardım yoldaAvrupa Birliği (AB), Afganistan konulu G20 liderler toplantısında, Afgan halkının insani ihtiyaçlarının karşılanması, Afganistan’ın komşularının desteklenmesi ve güvenliğin artırılması amacıyla 1 milyar euro’luk “destek paketi” sundu.
13.10.2021Dünya
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandı
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandıİtalya Başbakanı Mario Draghi, G20 liderlerinin Afganistan gündemiyle ilk kez bir araya gelmesiyle bu soruna "çok taraflılık" çerçevesinde bir yanıt verildiğini ve Birleşmiş Milletlerin (BM) insani krizi yönetmede ana aktör olacağını söyledi.
12.10.2021Dünya
Piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı
Piyasalar Fed tutanaklarına odaklandıKüresel pay piyasaları, rekor seviyelere çıkan emtia fiyatları, ABD'deki borç tavanı krizi ve karışık gelen iş gücü piyasası verileriyle sınırlı da olsa yükseliş eğiliminde hareket ederken, gelecek hafta gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ve enflasyon verilerine çevrildi.
9.10.2021Uzmanpara
AB’de tarihi kriz! 'Temel ilke' reddedildi
AB’de tarihi kriz! 'Temel ilke' reddedildiPolonya Anayasa Mahkemesi, AB ilkelerinin reddi anlamına gelen bir karara imza attı ve AB hukukunun belirli konularda ulusal mevzuata üstünlüğü ilkesini reddetti. Karara AB’nin tepkisi sert oldu
9.10.2021Dünya
AB'den Polonya'ya ültimatom! Adımlar atılacak
AB'den Polonya'ya ültimatom! Adımlar atılacakAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Polonya Anayasa Mahkemesinin "ülkedeki yasaların bazı AB yasalarından üstün olduğuna" dair verdiği karara tepki göstererek, "AB yasaları, anayasal hükümler dahil ulusal yasalardan önce gelir." ifadesini kullandı.
8.10.2021Dünya
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandıKüresel piyasalarda, ABD'nin borç limiti konusunda anlaşmaya varılması ve enerji krizine yönelik endişelerin kısmen yatışmasıyla dün alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün ABD'nin eylül ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.
8.10.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandıAvrupa borsaları, işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 1,6 artışla 458,57 puana çıktı.
7.10.2021Ekonomi
'Artan enerji fiyatlarından üreticiler sorumlu'
'Artan enerji fiyatlarından üreticiler sorumlu'Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, son dönemde artan enerji fiyatlarından, talebe rağmen üretimi artırmayan doğal gaz tedarikçilerinin sorumlu olduğunu ifade etti.
7.10.2021Uzmanpara
AB zirvesinde Türkiye için 'Süper güç' dedi
AB zirvesinde Türkiye için 'Süper güç' dediTürkiye konusunda birçok skandal açıklama yapan Avusturya Başbakanı Kurz, bu kez AB-Batı Balkanlar zirvesinde farklı bir yol izledi. Kurz, AB'nin bölgeye üyelik perspektifi sunmaması durumunda burada 'Rusya, Çin ve Türkiye gibi süper güçlerin rolünün artacağı' uyarısı yaptı.
7.10.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandıAvrupa borsaları, işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 1,17 artışla 456,03 puana çıktı.
5.10.2021Ekonomi
AB'den ABD'ye yeşil ışık: Taahhüdümüzü yineledik
AB'den ABD'ye yeşil ışık: Taahhüdümüzü yineledikAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ABD Başkanı Joe Biden ile savunmadan ticaret ve teknoloji ortaklığına kadar birçok konuda iyi bir telefon görüşmesi yaptığını, birlikte ilerlemeye olan taahhütlerini yinelediklerini bildirdi.
4.10.2021Dünya
'Plaka' krizi Balkanları karıştırdı! Kosova ve Sırbistan arasında gerilim tırmanıyor
'Plaka' krizi Balkanları karıştırdı! Kosova ve Sırbistan arasında gerilim tırmanıyorKosova'nın 20 Eylül'de Sırbistan plakalı araçların geçişlerine izin vermemesiyle başlayan gerginlik ikinci haftasında devam ediyor.
30.09.2021Dünya
AB'den flaş Kabil ve 'AUKUS' mesajı
AB'den flaş Kabil ve 'AUKUS' mesajıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Afganistan'daki gelişmeler ve "AUKUS" anlaşmasıyla ilgili gelişmelerin AB'nin stratejik özerklik konusuna ağırlık verilmesi gerektiğini gösterdiğini söyledi.
21.09.2021Dünya
AB Dışişleri Bakanları, Fransa-ABD krizini New York'ta görüşecek
AB Dışişleri Bakanları, Fransa-ABD krizini New York'ta görüşecekAvrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için bulundukları New York’ta Fransa ile ABD arasındaki denizaltı anlaşması krizini ele alacak.
20.09.2021Dünya
Avrupa Birliği 30 milyar euro bütçeli yeni idare oluşturdu
Avrupa Birliği 30 milyar euro bütçeli yeni idare oluşturduAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sırasında karşılaşılan zorluklardan alınan dersler doğrultusunda olası sağlık krizleriyle baş edebilmek için yeni bir idare oluşturdu.
16.09.2021Dünya
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan net mesaj: Böyle bir iş birliği olmaz
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan net mesaj: Böyle bir iş birliği olmazKabil Havalimanı'nın işletilmesiyle ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Tek başına Katar ya da Türkiye'nin üstleneceği bir iş değil. İlle bir devlet olmak zorunda değil, şirketler de var. Güvenlik konusunda düşüncelerimizi Taliban'a ilettik." dedi. AB'nin göçmenler ile ilgili siyasetiyle ilgili konuya da değinen Çavuşoğlu, 'Biz para veririz, Afganları ülkede tutun gelmesinler' anlayışı olursa böyle bir iş birliği olmaz" şeklinde konuştu.
2.09.2021Siyaset
AB'de yetişkinlerin yüzde 70'i aşılandı
AB'de yetişkinlerin yüzde 70'i aşılandıAB Komisyonu Başkanı von der Leyen, AB'deki yetişkin nüfusun yüzde 70'inin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tam olarak aşılandığını bildirdi.
31.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABavrupa birliğiavrupadoğal gazenerji

Von Der Leyen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.