Washington Dc

Washington Dc

Son dakika Washington DC haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Washington DC gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Washington DC haber sayfamızda...

Washington Dc

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 799 washington dc haberi bulunmuştur.
Gözler perşembe gününde! ABD resmen iade ediyor
Gözler perşembe gününde! ABD resmen iade ediyorGılgamış destanından bir parça şiirin yazılı olduğu 3 bin 600 yıllık tabletin, ABD tarafından Irak'a iade edileceği bildirildi.
21.09.2021Dünya
İletişim Başkanlığı, BM Genel Kurulu öncesi panel düzenleyecek
İletişim Başkanlığı, BM Genel Kurulu öncesi panel düzenleyecekİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu öncesinde BM Plaza'da 'Kovid-19 Sonrası Dönemde Güvenin Yeniden İnşası ve Umudun Tazelenmesi: Türkiye'nin Uluslararası Düzene Bakış Açısı' başlıklı panel düzenleyeceklerini belirtti.
17.09.2021Gündem
Son dakika: Washington'da korkutan yangın!
Son dakika: Washington'da korkutan yangın!Son dakika haberine göre, ABD'nin başkenti Washington DC'deki Ulusal Güvenlik binasında yangın çıktı.
16.09.2021Dünya
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldi
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldiDonald Trump, 11 Eylül saldırılarının 20. yıl dönümünde New York belediye başkanlığına aday olmayı "çok isteyeceğine" dair espri yaptı.
16.09.2021Dünya
Karsu: Pandemi boyunca pozitif kalmaya çalıştım
Karsu: Pandemi boyunca pozitif kalmaya çalıştımKarsu, güçlü sesi ve enerjisiyle hem Türkiye'de hem de dünyanın farklı yerlerinde hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Pandeminin başından bu yana hastanede koronavirüs hastalarına her hafta konser veren, Türk yemeklerini yaşadığı ülke olan Hollanda'da tanıtmak için ülkenin en çok izlenen kanallarından birinde program yapan Karsu, bir süredir özlem duyduğu alkış seslerine de kavuştu. Yaz boyunca farklı yerlerde müzikseverlerle buluşan Karsu 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında 20 Eylül akşamı Harbiye Açıkhava'da Karsu Plays Atlantic Records projesi için sahnede olacak. Müziğin efsane isimlerini üne kavuşturan Ahmet Ertegün'ün hikâyesi etrafında kurgulanan konserde Karsu, öykünün başlangıcını Mustafa Kemal Atatürk'e dayandırıyor. Konser öncesi yoğun temposu arasında konuşma fırsatı bulduğumuz Karsu ile hem bu projesini hem de yeni çalışmalarını konuştuk.
16.09.2021Kültür Sanat
Son dakika... FBI gizli belgeyi açıkladı! 11 Eylül'de Suudi Arabistan şüphesi...
Son dakika... FBI gizli belgeyi açıkladı! 11 Eylül'de Suudi Arabistan şüphesi...Cumartesi günü ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Başkan Biden'in verdiği talimat üstüne 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili ilk belgeyi yayınladı. Belgede, Suudi Arabistan hükümetine yönelik sarsıcı iddialar var.
12.09.2021Dünya
Uzaya gitmeden önce Türksat 5B için ilk anlaşma imzalandı
Uzaya gitmeden önce Türksat 5B için ilk anlaşma imzalandıTürksat AŞ, yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B uydusu için ilk anlaşmasını imzaladı. Türksat AŞ ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşmasıyla Inmarsat GX servisleri Türkiye'de Türksat 5B uydusu üzerinden gerçekleştirilecek.
9.09.2021Teknoloji
ABD basını: Tahliye edilen Afganların 40 bini ABD dışında bekletiliyor
ABD basını: Tahliye edilen Afganların 40 bini ABD dışında bekletiliyorAmerikan basınına sızan belgelere göre, ABD Afganistan'dan tahliye ettiği 20 bin Afgan'a yurt içindeki, 40 bin Afgan'a da yurt dışındaki askeri üslerde ev sahipliği yapıyor.
2.09.2021Dünya
ABD'de Proud Boys liderine 155 gün hapis cezası
ABD'de Proud Boys liderine 155 gün hapis cezasıABD'de Black Lives Matter (Siyahların Yaşamı Değerlidir) eylemcilerine ait bir bayrağı yakan aşırı sağcı grup Proud Boys'un lideri Enrique Tarrio, 155 gün hapis cezasına çarptırıldı.
24.08.2021Dünya
ABD tarihinde ilk! Beyazların nüfusu düşecek
ABD tarihinde ilk! Beyazların nüfusu düşecekABD'de yapılan son nüfus sayımının, beyazların genel nüfusa oranında tarihte ilk kez düşüş olduğunu göstermesi bekleniyor.
12.08.2021Dünya
Oylamadan kaçan siyasetçiler eyaleti terk etti
Oylamadan kaçan siyasetçiler eyaleti terk ettiTeksas’ta Cumhuriyetçilerin tasarısını engellemek isteyen 50 Demokrat, eyaleti terk etti.
14.07.2021Dünya
Bezos kahvaltıda ahtapot yiyor
Bezos kahvaltıda ahtapot yiyorTarihin en zengin insanı Jeff Bezos kahvaltıda ahtapot ızgara yerken, Elon Musk savaş uçağı aldı. Mark Zuckerberg ise elektrikli sörf kullanıyor
8.07.2021Dünya
İsyanı TikTok'tan duyurdular: McDonald's çalışanları toplu istifa etti
İsyanı TikTok'tan duyurdular: McDonald's çalışanları toplu istifa ettiTikTok'ta paylaşılan video serisi, bir McDonald's restoranındaki işçilerin tamamının kötü çalışma koşullarını gerekçe göstererek işi bıraktığı anları belgeledi. Kapıdaki notta "Herkes istifa etti, kapalıyız" yazıyor.
1.07.2021Teknoloji
Baron kocasını mahkemede sattı
Baron kocasını mahkemede sattıÜnlü uyuşturucu baronu El Chapo’nun eşi Coronel Aispuro, ABD’de görülen davada, kocasına Sinaloa kartelini yönetmesine ve hapishaneden kaçmasına yardım ettiğini itiraf etti. Eski güzellik kraliçesi, müebbet hapisle karşı karşıya
12.06.2021Dünya
Biden'i takip edecek gazetecilerin uçağı, ağustos böceklerine takıldı
Biden'i takip edecek gazetecilerin uçağı, ağustos böceklerine takıldıABD'nin başkenti Washington DC ve çevre eyaletleri istilası altına alan "Broad X" ağustos böcekleri, ABD Başkanı Joe Biden'ın bugün başlayacak Avrupa ziyaretini takip edecek gazetecileri taşıyan uçağın saatlerce rötar yapmasına yol açtı.
9.06.2021Dünya
Britney’nin hayatı müzikal oluyor
Britney’nin hayatı müzikal oluyorAmerika’daki Shakespeare Theatre Company, Britney Spears müzikaline ev sahipliği yapacak.
30.05.2021Kültür Sanat
E-ticaret devine şok! Dava açıldı
E-ticaret devine şok! Dava açıldıABD'li e-ticaret devi Amazon, uygulamalarıyla adil olmayan şekilde fiyatları artırdığı iddia edilerek antitröst yasasını çiğnediği gerekçesiyle Washington DC başsavcısı tarafından dava edildi.
25.05.2021Ekonomi
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiası
‘Kadınlarla tuzak kuruldu’ iddiasıNew York Times’a göre, Trump’ın iktidarı sırasında başkana karşı çalışan bir “derin devleti” kökten sökmek için bazı kadınlar “tuzak” olarak kullanıldı. Kadınların görevi hedefteki kişileri “baştan çıkarıp”, Trump aleyhinde konuştukları anları kaydetmekti
15.05.2021Dünya
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemde
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemdeAdını, ortaya çıktığı Küba'nın başkenti Havana'dan alan gizemli hastalık, ilk olarak 2016-2017 yıllarında Küba'da görev yapan Kanadalı ve ABD'li diplomatlar ile ailelerinde görüldü.
1.05.2021Dünya
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!ABD'de başkent Washington DC ve Virginia'daki iki Beyaz Saray yetkilisine yönelik "Havana sendromu" isimli hastalığa yol açan saldırının soruşturulduğunun ortaya çıkmasının ardından Miami'deki bir hükümet yetkilisine yönelik saldırının da soruşturulduğu belirtildi.
30.04.2021Dünya
Rekor sıcaklık düşüşü yaşandı! ABD için flaş uyarı geldi
Rekor sıcaklık düşüşü yaşandı! ABD için flaş uyarı geldiYeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giren ABD'de bundan etkilenen 70 milyondan fazla kişiye, sıcaklığın mevsim normallerinin çok altında seyredeceği uyarısı yapıldı.
21.04.2021Dünya
Son dakika... Biden'dan Kongreye saldırısında yaşamını yitiren polisin naaşına ziyaret
Son dakika... Biden'dan Kongreye saldırısında yaşamını yitiren polisin naaşına ziyaretABD Başkanı Joe Biden, 2 Nisan'da ABD Kongresi çevresindeki barikatlara bir kişinin aracıyla daldığı saldırıda yaşamını yitiren polis William Evans'ın, Kongre binasına getirilen naaşını ziyaret etti.
13.04.2021Dünya
ABD'nin başkentinde salgın önlemleri 1 Mayıs'tan itibaren gevşetiliyor
ABD'nin başkentinde salgın önlemleri 1 Mayıs'tan itibaren gevşetiliyorABD'nin başkenti Washington DC'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle alınan bazı önlemlerin kademeli olarak gevşetileceği açıklandı.
5.04.2021Dünya
Biden, araçla Kongre barikatlarına ve polislere çarpılmasını "şiddetli saldırı" olarak nitelendirdi
Biden, araçla Kongre barikatlarına ve polislere çarpılmasını "şiddetli saldırı" olarak nitelendirdiABD Başkanı Joe Biden, bugün bir sürücünün aracıyla ABD Kongresi yerleşkesindeki barikatlara çarparak 1 polisin yaşamını yitirmesine, 1 polisin de yaralanmasına neden olmasıyla ilgili "şiddetli saldırı" değerlendirmesinde bulundu.
2.04.2021Dünya
Son dakika... 'Güvenlik tehdidi' nedeniyle kapatılan ABD Kongre binası açıldı
Son dakika... 'Güvenlik tehdidi' nedeniyle kapatılan ABD Kongre binası açıldıGelen son dakika haberine göre, güvenlik tehdidi nedeniyle giriş çıkışlara kapatılan ABD Kongre binası yeniden açıldı. Görgü tanıkları, bir şahsın bariyerlere çarptıktan sonra elinde bıçakla arabadan çıkması üzerine polisin ateş açtığını aktarmıştı. ABD Başkanı Biden, olay için "şiddetli saldırı" değerlendirmesinde bulundu.
2.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdjoe bidenson dakika haberlerdünyaWashington

Washington Dc ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.