Yaban Keçisi

Yaban Keçisi

Son dakika Yaban keçisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yaban keçisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yaban keçisi haber sayfamızda...

Yaban Keçisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 213 yaban kecisi haberi bulunmuştur.
Yaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezası
Yaban keçisi avına, sosyal medyadan ihbar sonrası para cezasıErzincan'da, koruma altındaki 2 yaban keçisini avlayıp, fotoğraf çektiren avcıya, sosyal medyadan ihbar edilmesi üzerine, para cezası uygulandı.
22.10.2021Gündem
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
21.10.2021Bebek
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları erkek isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında da özen gösteriyor. K harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
İlginç anlar! Fotokapana yakalandılar
İlginç anlar! Fotokapana yakalandılarErzincan'da doğal yaşamın korunması için kurulan 70 fotokapanın görüntülediği çok sayıda ayı, kurt, tilki, keklik, çengel boynuzlu dağ keçisi, domuz, vaşak ve tavşan gibi hayvanlar, kentin yaban hayatı zenginliğini ortaya koydu.
7.10.2021Haberler
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Yaşam
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapanda
Yalaklarda serinleyen vaşak ve ayılar fotokapandaTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yaz sıcağında susuz kalan yaban hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere ülke genelinde belirlenen alanlara su yalakları yerleştirdi. Yalaklarda serinleyip su içen vaşak, ayı, yaban keçisi ve domuzlar fotokapana yansıdı.
29.08.2021Gündem
Antalya'daki yangın sonrası yılkı atları için ovaya tonlarca yem ve saman bırakıldı
Antalya'daki yangın sonrası yılkı atları için ovaya tonlarca yem ve saman bırakıldıAntalya'nın İbradı ilçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovası'nda özgürce dolaşan ve orman yangınları sonrası beslenme sıkıntısı yaşamamaları için tonlarca yem ile saman bırakılan yılkı atları, doğaseverlere unutulmaz görüntüler sunuyor.
10.08.2021Gündem
Baraj gölüne giren yaban keçisini itfaiye kurtardı
Baraj gölüne giren yaban keçisini itfaiye kurtardıKahramanmaraş'ta, baraj gölüne giren yaban keçisi, eğitimden dönen itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı.
21.06.2021Haberler
Yeşille mavinin arasında Karadeniz
Yeşille mavinin arasında KaradenizKurtuluş Savaşı’nın tek deniz çarpışmasının yaşandığı Kuvayi Milliye şehri Ereğli’de birçok etkinlik yapılabilir. Batı Karadeniz’in çok bilinmeyen koyu Gideros, Cenevizlilerin Kytoros tanımıyla günümüze ulaşmış bir turizm cenneti. Yöresel kültür zenginliğinin yanı sıra halkı misafirperver Sinop’ta denize girilebilir.
2.06.2021Gündem
Dağ keçisi avlayan dört kişiye ceza...
Dağ keçisi avlayan dört kişiye ceza...DENİZLİ’nin Beyağaç ilçesinde, Muğla’dan gelip 4 yaban keçisini avladıkları belirlenen 6 kişiye toplam 166 bin 662 lira ceza kesildi.
22.05.2021Ege
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendi
Yaban hayatının bahar hareketliliği görüntülendiDüzce Doğa Koruma ve Milli Parkla Şube Müdürlüğü ekiplerinin ormana yerleştirdiği fotokapanlarla baharın gelmesiyle hareketlenen yaban hayatı görüntülendi.
1.05.2021Haberler
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kamerada
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kameradaErzincan'da bir kurdun, yaban keçisi avı anı bir av rehberi tarafından saniye saniye kaydedildi. Eşine belgesellerde rastlanılan kovalamacadan zaferle çıkan kurt ağzında avıyla gözden kayboldu.
8.04.2021Haberler
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldı
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldıAnadolu’nun son kalan büyük vahşi kedilerinden vaşak, avlanması yasak olmasına rağmen Niğde’deki Aladağlar Milli Park alanında vaşak ölüsü bulundu.
5.04.2021Gündem
Kırmızı listedeki vaşak, jandarmanın foto kapanına takıldı
Kırmızı listedeki vaşak, jandarmanın foto kapanına takıldıDünyada nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altında bulunan kırmızı listedeki vaşak, Tunceli'de İl Jandarma Komutanlığı'nın foto kapanına takıldı.
30.03.2021Haberler
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! 'Ormanın hayaleti' böyle görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! 'Ormanın hayaleti' böyle görüntülendiDünyada nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altında bulunan kırmızı listedeki vaşak, Tunceli'de İl Jandarma Komutanlığı'nın foto kapanına takıldı.
30.03.2021Gündem
Av turizmi durdurulsun!
Av turizmi durdurulsun!Dünya Yaban Hayatı Günü vesilesiyle 234 sivil toplum kuruluşu, av turizminin sona erdirilmesi çağrısında bulunarak “Vahşi yaşam sağlıklı çevrenin sigortasıdır” açıklaması yaptı.
4.03.2021Gündem
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiası
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiasıTunceli’de son 1 ayda 15 dağ keçisi, ölü bulundu. Vücutlarında mermi izine rastlanılmayan hayvanlardan alınan numunelerde yapılan incelemede, Yukarı Çanakçı'daki 8 dağ keçisinde, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi bulundu. Kutsal saydıkları hayvanların ölümü, köylüleri endişelendirirken, Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi Sözcüsü Avukat Barış Yıldırım, dağ keçilerinin ölüm nedeninin ticaret amacıyla bölgeye getirilen koyun sürüleri olduğunu ileri sürdü.
21.02.2021Gündem
Son dakika... Artvin'de ormanda avladılar! Döner yapıp yerken yakalandılar
Son dakika... Artvin'de ormanda avladılar! Döner yapıp yerken yakalandılarOlay Artvin'de yaşandı. Yasa dışı avcılıkla vurdukları yaban keçisini döner yapan iki kişi yakalandı. Şahıslara para cezası kesilirken avladıkları keçiye de el konuldu.
18.01.2021Gündem
Tunceli'de 8 yaban keçisi telef olmuş halde bulundu
Tunceli'de 8 yaban keçisi telef olmuş halde bulunduTunceli'nin Mazgirt ilçesinde koruma altında olduğu için avlanması yasak olan 8 yaban keçisi telef olmuş halde bulundu. Vücutlarına yara izine rastlanmayan yaban keçilerinin ölüm nedeni araştırılıyor.
5.01.2021Gündem
Mersin'de yaban keçisi avlayan 4 kişiye 40 bin lira ceza
Mersin'de yaban keçisi avlayan 4 kişiye 40 bin lira cezaMersin'in Tarsus ilçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altına alınan yaban keçisini avlayan 4 kişiye 40 bin lira ceza kesildi.
27.12.2020Gündem
Doğada, fotokapana yakalanan 'Dağların oğlu'na kısıtlamayı ihlalden ceza
Doğada, fotokapana yakalanan 'Dağların oğlu'na kısıtlamayı ihlalden cezaErzurum'un İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Haberler
Son Dakika: 'Sanırım Türkiye'de bu cezayı yiyen tek kişi benim'
Son Dakika: 'Sanırım Türkiye'de bu cezayı yiyen tek kişi benim'Erzurum'un İspir ilçesinin kırsal Yedigöl Mahallesi'nde oturan ve yörede 'Dağların oğlu' olarak tanınan Bülent Erkan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 13 Aralık Pazar günü Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından ormanlık alana yerleştirilen fotokapana yakalandı. Erkan, kısıtlamayı ihlal ettiği gerekçesiyle 789 lira para cezasına çarptırıldı.
26.12.2020Gündem
Kaçak avladıkları keçisinin derisini yüzüp, not bırakarak ipe astılar
Kaçak avladıkları keçisinin derisini yüzüp, not bırakarak ipe astılarAntalya’nın İbradı ilçesi Ürünlü Mahallesi'nde nesli tükenmekte olan dağ keçisini, yasak olmasına rağmen avlayan kaçak avcılar, içini boşalttıktan sonra kafası ve derisiyle çardağa astı. Keçinin üzerinde, kaçak avlanmanın önüne geçmek için bölgede mücadele eden muhtara yönelik tehdit notu yer aldı.
23.12.2020Gündem
Koruma altındaki yaban keçisi avına 30 bin lira ceza!
Koruma altındaki yaban keçisi avına 30 bin lira ceza!Şırnak’ın Silopi ilçesi kırsalında koruma altında ve avlanması yasak yaban keçisini vuran Ö.B.'ye, 30 bin 444 TL ceza kesildi.
20.12.2020Gündem
Tunceli'de yaban keçisi avı yapılmasının söz konusu olmadığı açıklandı
Tunceli'de yaban keçisi avı yapılmasının söz konusu olmadığı açıklandıDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 15. Bölge Müdürlüğü, Tunceli'de bir Amerikan vatandaşına yaban keçisi avı yaptırılacağı haberlerinin asılsız olduğunu bildirdi.
7.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tuncelifotokapanerzincanavyaban hayatı

Yaban Keçisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.