Siyaset Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçu'ya ziyaret

Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçu'ya ziyaret

03.04.2022 - 16:36 | Son Güncellenme:

Kırgızistan Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Azamat Camankulov ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki makamında ziyaret etti.

Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçuya ziyaret

Türkiye ve Kırgızistan'ın ayrı beşiklerde büyümüş iki öz kardeş olduğunu vurgulayan Topçu, "İki ülke ilişkileri her alanda gelişerek devam etmektedir. Türkiye dost ve kardeş ülke Kırgızistan'a her konudaki desteğini sürdürmektedir.

Haberin Devamı

Türkiye-Kırgızistan ilişkileri bölgenin de refah ve barışına önemli katkılar sağlamaktadır. Kardeş Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Sayın Azamat Camankulov ve heyetine bu anlamlı ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kırgızistan Kültür Bakanından Başdanışman Topçuya ziyaret

Camankulov da, "Kırgızistan'ın yakın dostu olan sizinle burada bir araya gelmekten çok memnunuz. 2022 yılında Türkiye'de Kırgızistan Kültür Günleri başta olmak üzere birkaç etkinlik düzenlenecek olup bu faaliyetlerin iki ülkenin var olan iyi ilişkilerine, ortak tarih ve kültürüne büyük katkısı olacaktır diye düşünüyor, bu konuda desteklerinizi bekliyoruz" diye konuştu.