Yavuz Sondaj Gemisi

Yavuz Sondaj Gemisi

Son dakika yavuz sondaj gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yavuz sondaj gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yavuz sondaj gemisi haber sayfamızda...

Yavuz Sondaj Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 184 yavuz sondaj gemisi haberi bulunmuştur.
Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları sürüyor
Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları sürüyorKaradeniz'de sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla 7 Ekim'de Filyos Limanı'na ulaşan Yavuz Sondaj Gemisi'nin kule montajı çalışmaları hızla devam ediyor.
19.11.2021Ekonomi
Türkiye, 5 enerji gemisiyle denizlerde bayrağını dalgalandırıyor
Türkiye, 5 enerji gemisiyle denizlerde bayrağını dalgalandırıyorTürkiye, enerji bağımsızlığı adımlarını hızlandırırken "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle denizlerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
12.11.2021Ekonomi
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyor
TPAO, Karadeniz doğal gazının ulaşacağı 1 milyon dönüm alanda çalışma yapıyorKaradeniz'de keşfedilen doğal gazın çıkarılacağı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki Filyos Limanı'nda, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) tahsis edilen 1 milyon dönümlük alanda, yüzlerce kamyon ve personel ile rafine ve boru hatları için çalışması yapıyor. Kıyı Lojistik Merkezi Müdürü Özgür Erden "Karada yapılan her şeyi su altında iş makineleriyle yapıyoruz. Deniz tabanında su altı robotlarıyla çalışıyoruz" dedi.
1.11.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'de
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deTürkiye'nin sondaj gemilerinden 'Yavuz', Karadeniz'de gerçekleştirilen sondaj faaliyetlerine katılmak için Zonguldak'a ulaştı. Filyos Limanı'nda kule montajı yapılacak 'Yavuz', ardından Karadeniz'deki ilk görevine başlayacak.
7.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldıYavuz sondaj gemisi, kule direklerinin sökümünün ardından petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına katılmak üzere İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Geminin boğaz geçişine Kıyı Emniyeti Kurtarma römorkörü de eşlik etti.
6.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyor
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyorYavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.
27.09.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Yavuz sondaj gemisinin Haydarpaşa Limanı'na yanaştığı ve hazırlıkların ardından Karadeniz'e hareket edeceği bilgisini paylaştı.
15.08.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirledi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirlediYenikapı açıklarından demir alan Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açılmak üzere İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Yavuz, gerekli teknik hazırlıkların tamamlanması için Haydarpaşa Limanı'na demirledi.
14.08.2021Ekonomi
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiTürkiye'nin "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla 2018'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından satın alınan "Yavuz" gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
29.06.2021Ekonomi
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?Sismik araştırma kelimesi en fazla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de anlamını bilmediğiniz bir kelime ile karşılaşırsanız bunun manasını öğrenmek isteyebilirsiniz. Sismik araştırma nedir? Sismik araştırma gemileri ne yapar? Son zamanlarda oldukça fazla karşılaşabileceğiniz sismik araştırma gemileri ile ilgili tüm detayları derledik.
29.03.2021Eğitim
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacak
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacakFatih sondaj gemisinin Türkiye'nin açık denizlerdeki ilk değerleme kuyusu Türkali-1'de çalışmalarını bitirmesinin ardından, Kanuni de bu kuyunun tamamlama sondajı işlemlerini yapacak.
16.11.2020Ekonomi
Doğu Akdeniz yine ısınıyor! Göreve başladılar
Doğu Akdeniz yine ısınıyor! Göreve başladılarTürkiye, sondaj faaliyetleriyle ısınan Doğu Akdeniz’de, Oruç Reis ve Barbaros Hayrettin Paşa sismik araştırma gemilerini tekrar görevlendirdi.
13.10.2020Siyaset
Bakanlıktan Yavuz sondaj gemisine ilişkin açıklama!
Bakanlıktan Yavuz sondaj gemisine ilişkin açıklama!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, Yavuz sondaj gemisinin bakım ve ikmal çalışmaları için Mersin'in Taşucu Limanı'na döndüğü bildirildi.
5.10.2020Ekonomi
Rumların pazarlığı AB’yi kızdırıyor
Rumların pazarlığı AB’yi kızdırıyorKıbrıs Rum Kesimi’nin, Avrupa Birliği’nin Belarus’a uygulamak istediği kısıtlamalara “Türkiye şartı” koşması ve süreci kilitlemesi, AB diplomatlarını sinirlendiriyor
20.09.2020Dünya
Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon
Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyonTürkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akndeniz'deki gerilimi artıran Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirdi.
19.09.2020Gündem
Son dakika: Karadeniz ve Akdeniz'den sıcak görüntü! Türkiye'den dünyaya net mesaj...
Son dakika: Karadeniz ve Akdeniz'den sıcak görüntü! Türkiye'den dünyaya net mesaj...Milli Savunma Bakanlığı'ndan son dakika Doğu Akdeniz ve Karadeniz mesajı geldi. Açıklamada, Fatih gemisine Karadeniz'de, Yavuz ve Barbaros gemilerine Doğu Akdeniz'de koruma görevinin sürdüğü belirtildi
17.09.2020Gündem
Türkiye'den yeni Navtex ilanı
Türkiye'den yeni Navtex ilanıAkdeniz'de Yavuz Sondaj Gemisi'nin Navtex süresi 12 Ekim'e kadar uzatıldı.
15.09.2020Haberler
Son dakika: Türkiye'den yeni Navtex ilanı
Son dakika: Türkiye'den yeni Navtex ilanıSon dakika haberine göre, Yavuz sondaj gemisinin görev süresi 12 Ekim'e kadar uzatıldı.
16.09.2020Gündem
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan, 'Oruç Reis' açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan, 'Oruç Reis' açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, "Oruç Reis bugüne kadar söz konusu sahada 3525 kilometrelik sismik veri toplama işlemini gerçekleştirmiştir. Gemi, ikmal ve bakım işlemlerinin ardından sismik arama ve araştırma faaliyetlerine devam edecektir" açıklamasında bulundu.
13.09.2020Gündem
Türkiye'nin bulduğu doğal gaz neyi değiştirecek? İşte cevabı...
Türkiye'nin bulduğu doğal gaz neyi değiştirecek? İşte cevabı...Akdeniz ve Karadeniz’de enerji kaynağı arama ve tarama çalışmalarını sürdüren Türkiye, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz rezervi tespit etti. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Bu gaz Türkiye’nin ne kadarlık ihtiyacını karşılayacak? Türkiye, gazı nasıl çıkarmayı planlıyor? İşte bu soruların cevapları...
24.08.2020Ekonomi
Türkiye'nin denizlerdeki enerji filosu
Türkiye'nin denizlerdeki enerji filosuTürkiye, enerji piyasasındaki gücünü artırmak ve enerji bağımsızlığı yolunda hızla ilerlemek için 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle Doğu Akdeniz başta olmak üzere denizlerde Türk bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor.
22.08.2020Ekonomi
Son dakika... Türkiye'den Yavuz Sondaj Gemisi için yeni NAVTEX ilanı
Son dakika... Türkiye'den Yavuz Sondaj Gemisi için yeni NAVTEX ilanıTürkiye, uzun süredir Doğu Akdeniz’de faaliyetlerde bulunan Yavuz sondaj gemisi için yeni NAVTEX yayınladı Söz konusu NAVTEX, Yavuz’un şuan görev yaptığı sahadaki faaliyet süresini 15 Eylül’e kadar uzatıyor.
15.08.2020Gündem
Doğu Akdeniz’de yerli-milli sondaj
Doğu Akdeniz’de yerli-milli sondajTürkiye Petrol Endüstrilerinde Milli Teknolojiler Çalıştayı, yerli tedarikçiler ile TPAO’yu buluşturacak. Çalıştayda Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri için yerli milli çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor
7.02.2020Ekonomi
Rumların Türkiye paniği devam ediyor
Rumların Türkiye paniği devam ediyorTürkiye'nin Doğu Akdeniz'de, Rumların sözde ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde (MEB) yer alan 8’inci parselde sondaj çalışmalarına başlaması ülkede paniğe neden oldu.Gelen son dakika bilgisine göre, Yavuz'un bölgeye gitmesi üzerine Rum hükümeti, Türkiye'nin Ada'daki sondaj bilgilerini elde ettiğini ileri sürdü. Rum muhalefeti de Türkiye'nin sondaj bilgilerine sahip olmasının olumsuz bir durum olduğunu açıkladı.
23.01.2020Dünya
Türkiye'den ezber bozacak adım!
Türkiye'den ezber bozacak adım!Enerji çevreleri Türkiye’nin D. Akdeniz’deki son hamlesinin, Güney Kıbrıs’ı enerji denklemi dışına çıkarabileceği görüşünde...Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki son adımı, sürpriz gelişmeleri gündeme getirdi. Sondaj gemisi Yavuz’un Doğu Akdeniz’de intikal ‘G Bölgesi’ne intikal etmesiyle, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) enerji denklemi dışında kalması söz konusu.
22.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yavuz Sondaj Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.