Yemin

Yemin

Son dakika yemin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yemin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yemin haber sayfamızda...

Yemin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.979 yemin haberi bulunmuştur.
Samsun İmsakiye 2021: Samsun İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)
Samsun İmsakiye 2021: Samsun İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)Samsun iftar ve sahur vakitleri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan ayına girilmesi ile birlikte Samsun'da ikamet eden vatandaşlar gün gün farklılık gösteren sahur(imsak) ve iftar vakitleri konusunda sorgulama yapıyor. Günler ilerledikçe sahur vakitleri geri gelirken iftar vakitleri daha ileriye gidiyor. İşte 2021 Samsun İmsakiyesi ve iftar ve sahur vakitleri...
15.04.2021 Ramazan
Bingöl İmsakiye 2021: Bingöl İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)
Bingöl İmsakiye 2021: Bingöl İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)Ramazan imsakiyesi 2021 takvimi yayımlandı. İl İl imsak vakitleri açıklandı. Bingöl sahur ve iftar vakti de merak edilen şehirler arasında yer aldı. Peki Bingöl'de imsak ezanı saat kaçta okunuyor, oruç ne zaman açılıyor? İşte oruç tutan vatandaşların sıklıkla sorguladığı Bingöl'de sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta? sorusunun yanıtıyla birlikte gün gün Bingöl imsakiyesi 2021...
15.04.2021Ramazan
Yemin Nasıl Bozulur? Yemin Bozmanın Kefareti Nedir?
Yemin Nasıl Bozulur? Yemin Bozmanın Kefareti Nedir?Yemin, günlük yaşam içerisinde oldukça sık bir şekilde dilen çok bir kutsal söz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan yemin konusu pek çok insanın çok fazla merak etmekte olduğu konular arasında yerini almaktadır. Sizin için insanlar tarafından en çok sorulan yemin nasıl bozulur? Yemin bozmanın kefareti nedir şeklindeki soruların yanıtlarını derledik.
14.04.2021Dini Bilgiler
Boşanma aşamasındaki eşinden Cansu'ya: Hepinizi kör bıçakla keseceğim
Boşanma aşamasındaki eşinden Cansu'ya: Hepinizi kör bıçakla keseceğimBolu’da, gördüğü şiddet ve kumar bağımlılığı nedeniyle boşanma davası açtığı eşi E.İ.'den sürekli ölüm tehditleri aldığını söyleyen 1 çocuk annesi Cansu İrki (31), cep telefonu kayıtlarını dinletti. E.İ. kayıtlarda, "Hepinizi kör bıçakla keseceğim. 3-5 gün yatarım 6'ncı gün yine dışarıdayım. Bu seni son uyarışım" dedi.
14.04.2021Gündem
Acılı ailenin yürek yakan hikayesi! 15 sene önce kaybolan kızlarını arıyorlar
Acılı ailenin yürek yakan hikayesi! 15 sene önce kaybolan kızlarını arıyorlarİzmir’de, 15 yıl önce ailesiyle pikniğe giden ve o zaman 5 yaşında olan İlayda Taşçı, ormanlık alanda kayboldu. Gerek polisin gerekse jandarmanın araştırmalarına ve İlayda'nın son haline yönelik robot resimlerinin çizilmesine rağmen sonuç alınamadı. Gözyaşları içinde yardım isteyen anne Bedriye Taşçı, "Lütfen benim sesimi duyun, kızımı bulun" dedi.
14.04.2021Gündem
Öğretmene veda şiiri - Engin Çağatay
Öğretmene veda şiiri - Engin ÇağatayÖğretmenler toplumda büyük bir saygınlığa sahiptir. Gelecek nesilleri şekillendiren öğretmenler adeta heykeltıraş görevi görürler. Öğrenciler ve öğretmenler birlikte geçirdiği sürede duygusal bağ da kurarlar. Öğretmene veda şiiri de bu konuları işlemektedir. İşte Öğretmene veda şiiri sözleri.
14.04.2021Şiirler
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı!
Son dakika... Melania Trump ortaya çıktı!Mar-a Lago'ya taşındıktan sonra gözlerden uzak bir hayat süren ABD'nin eski First Lady'si, kameralar önüne bir çıktı pir çıktı. Melania Trump, 2 bin dolarlık elbisesiyle girdiği salonda kocası eski Başkan Donald Trump'ı gölgede bıraktı.
12.04.2021Dünya
Şair Amanda bir ‘ilk’e imza attı
Şair Amanda bir ‘ilk’e imza attıABD merkezli ünlü moda dergisi Vogue gelecek ayki sayısının kapağında ilk kez bir şaire yer verdi. ABD Başkanı Biden’ın yemin töreninde şiir okuyarak ünlenen Amanda Gorman, Vogue’a kapak oldu.
9.04.2021Dünya
Sözleşmeli Er başvurusu nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir? 2021 Sözleşmeli Er başvuru ekranı...
Sözleşmeli Er başvurusu nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir? 2021 Sözleşmeli Er başvuru ekranı...Sözleşmeli Er başvurusu nasıl yapılır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 5 Nisan'da alınmaya başlayan Sözleşmeli er başvuruları alınmaya devam ediyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na alınacak olan Sözleşmeli Er başvuruları kapsamında adaylarda aranan en önemli şartlar arasında 25 yaşını doldurmamış olmak aranıyor. Bunun yanı sıra en az ilköğretim mezunu olmak ve askeri okullardan hangi koşullarda olursa olsun ilişiği kesilmemiş olma şartı aranıyor. Peki Sözleşmeli Er başvurusu nereden ve nasıl yapılır, işte şartlar...
7.04.2021Gündem
Ahid Ne Demek? Ahid Tdk Sözlük Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?
Ahid Ne Demek? Ahid Tdk Sözlük Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?''Ahd'' kökünden türetilmiş olan Ahid sözcüğü dilimize Arapçadan geçmiştir. Ahit şeklinde kullanımı da yaygındır. Tasavvufta terim anlamıyla kullanılan bu sözcüğün ilk anlamı sözleşme ve yemindir. Ahd-i Vefa ise verdiği sözü tutmak, vaadini yerine getirmek anlamına gelir. Ahid TDK sözlük anlamı nedir, nasıl kullanılır? Örnek cümleler ile birlikte açıkladık.
6.04.2021Eğitim
Oktay, Nijer Cumhurbaşkanı’nın ant içme törenine katıldı
Oktay, Nijer Cumhurbaşkanı’nın ant içme törenine katıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Nijer Cumhuriyeti’nin yeni seçilen Cumhurbaşkanı Mohamed Bazoum’un yemin törenine katıldı.
3.04.2021Siyaset
Duygu Özaslan: Saçımı bir daha yıkamayacağım
Duygu Özaslan: Saçımı bir daha yıkamayacağımYouTube'da çektiği makyaj videoları ile tanınan sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, yeni saç stilini paylaştığı fotoğrafıyla dikkat çekti.
2.04.2021Cadde
Nijer'de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınlarında silah sesleri duyuldu
Nijer'de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınlarında silah sesleri duyulduNijer'de cumhurbaşkanlığı sarayı civarında silah sesleri duyulduğu belirtildi.
31.03.2021Dünya
‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ dönemi
‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ dönemiİçişleri Bakanlığı’nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması hayata geçirildi.
31.03.2021Gündem
Emniyet'e 15 Temmuz 2016 sonrası 124 bin 327 yeni personel alındı
Emniyet'e 15 Temmuz 2016 sonrası 124 bin 327 yeni personel alındı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrasında 15 bin 627'si komiser yardımcısı, 80 bin 979'u polis memuru ve 27 bin 721'i çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere, emniyet teşkilatımıza toplam 124 bin 327 yeni personel temin edilmiştir." dedi.
30.03.2021Siyaset
CHP ve İYİ Parti ‘Andımız okunsun’ teklifleri sundu
CHP ve İYİ Parti ‘Andımız okunsun’ teklifleri sunduCHP ve İYİ Parti milletvekilleri, Öğrenci Andı’nın okullarda her sabah okunmasının, kanunla düzenlenmesini öngören tekliflerini TBMM Başkanlığı’na sundu.
29.03.2021Siyaset
Nefis Nedir? İslamiyette Nefis Nasıl Anlatılmıştır?
Nefis Nedir? İslamiyette Nefis Nasıl Anlatılmıştır?İnsanoğlu kimi zaman servetle, kimi zaman yoklukla, kimi zaman canıyla kimi zaman da canıyla sınanır. Çünkü yeryüzünün en şerefli canlısı olmak yanında pek çok çok imtihanı da getirir. İnsanların en büyük sınavlarından birisi de nefsi ile mücadelesidir. İslam dininde nefis nedir? Nasıl açıklanmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.03.2021Ramazan
Gülbank Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gülbank Örnekleri Nelerdir?
Gülbank Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gülbank Örnekleri Nelerdir?Yeniçeri Ocağı 14. yüzyılda I. Murad tarafından kuruldu. Yeniçeri askerlerinin savaşa giderken ve sefere çıkarken yüksek sesle okudukları dualara gülbank denir. Osmanlı İmparatorluğunun en köklü geleneklerinden biri olan gülbanklar daha sonraki yıllarda çeşitli törenlerde ve tarikat ayinlerinde de okunmuştur. Gülbank ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Sizin için örnekleri ile birlikte derledik.
27.03.2021Eğitim
Son dakika! MSB'den 'irtica' tartışmasına yanıt!
Son dakika! MSB'den 'irtica' tartışmasına yanıt!Gelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Harp Okulları ile astsubay meslek yüksek okulları giriş şartında, "irticai faaliyete karışmamış olmak" şartının kaldırılmasının ardından başlayan tartışmalara yanıt verdi.
26.03.2021Gündem
İhlas Suresi okunuşu Arapça ve Türkçe! İhlas Suresi oku ve dinle
İhlas Suresi okunuşu Arapça ve Türkçe! İhlas Suresi oku ve dinleİhlas Suresi Arapça okunuşu ve Türkçe meali araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kuran-ı Kerim'de yer alan 112. sure olan İhlas Suresi hakkında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa şöyle buyurmuştur; “Varlığım elinde olan Allah’a yemin ederim ki bu sûre Kur’an’ın üçte birine denktir” buyurmuştur. İşte İhlas Suresi Arapça Okunuşu ve Türkçe meali...
24.03.2021Sureler
Son dakika... Yargıtay'dan dönen Samatya cinayeti davasında karar çıktı!
Son dakika... Yargıtay'dan dönen Samatya cinayeti davasında karar çıktı!Samatya'da 9 yıl önce Ermeni asıllı Türk vatandaşı Maritsa Küçük'ü öldüren Murat Nazaryan'ın, Yargıtay'dan dönen davasında karar çıktı. Mahkeme Ermeni asıllı Türk vatandaşı sanık Nazaryan hakkında “Beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, “Konut dokunulmazlığının ihlali" suçundan 10 ay hapis cezası verdi.
24.03.2021Gündem
Fecir (Fecr) nedir, ne demek? Fecir vakti ne zaman?
Fecir (Fecr) nedir, ne demek? Fecir vakti ne zaman?Fecir TDK'ya göre ne demek araştırılıyor. Ramazan ayı ile birlikte merak edilen sözcüklerin başında gelen fecr kelimesinin anlamı da yoğun olarak aratılmaya başladı. Kelimeyle ilgili Fecr suresi de bulunuyor. İşte, fecr vakti ve fecir suresi...
21.03.2021Gündem
Bedelli askerlik ücreti ne kadar 2021? Bedelli askerlik kaç gün, başvuru nasıl yapılır? İşte yaş sınırı ve şartları...
Bedelli askerlik ücreti ne kadar 2021? Bedelli askerlik kaç gün, başvuru nasıl yapılır? İşte yaş sınırı ve şartları...Bedelli askerlik ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Bedelli askerlik yapacak olan vatandaşlar, bedelli askerlik ücretini öğrenmek istiyor. Ardından ise bedelli askerlik kaç gün, yaş sınırı ve şartları neler bilmek istiyor. Peki bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Vatani görevini bedelli olarak tamamlamak isteyenler için tüm detaylar haberimizde...
17.03.2021Gündem
ABD kabinesinde ilk ‘yerli’
ABD kabinesinde ilk ‘yerli’ABD Başkanı Joe Biden’ın İçişleri Bakanlığı’na aday gösterdiği Debra Haaland, Senato’dan onay alarak ülke tarihinde “kabineye seçilen ilk Amerikan yerlisi” oldu. Senato Genel Kurulu’ndaki oylamada 40 “Hayır”a karşılık 51 “Evet” oyu alan Haaland, bu başarısıyla Amerikan siyasi tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Daha önce Temsilciler Meclisinde New Mexico eyaletinin demokrat vekillerinden biri olan Haaland’in kısa sürede yemin ederek görevine resmen başlaması bekleniyor.
17.03.2021Dünya
Sağlıkçıların tek isteği, daha iyi şartlar
Sağlıkçıların tek isteği, daha iyi şartlarPandemide en ön cephede mücadele eden ve hayatını kaybeden 387 sağlık çalışanı, Karşıyaka Belediyesi tarafından Bostanlı Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Parkı’na yerleştirilen anıt ile yaşayacak.
16.03.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

2021ne zamaniftarsahurimsak

Yemin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.