Yeni Anayasa

Yeni Anayasa

Son dakika yeni anayasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeni anayasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeni anayasa haber sayfamızda...

Yeni Anayasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.167 yeni anayasa haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bakan Gül duyurdu: Cezaevlerinde açık görüşler yeniden başlıyor
Son dakika: Bakan Gül duyurdu: Cezaevlerinde açık görüşler yeniden başlıyorGelen son dakika haberine göre: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Sağlık Bakanlğı Bilim Kurulunun tavsiye kararıyla açık görüşler uzun bir aranın ardından 1 Aralık Çarşamba günü başlayacak." açıklamasında bulundu.
24.11.2021Gündem
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruz
Bakan Gül: Taciz niteliğinde ısrarlı takibin daha ağır cezalandırılmasına çalışıyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik her türlü şiddet eylemini kınadığını belirterek, "Özellikle kadınlara yönelik huzur ve sükun bozucu ya da taciz niteliğindeki ısrarlı takip fiillerinin ayrıca daha ağır cezalandırılmasına ilişkin yeni bir suç ihdası da çalışma başlıklarımız arasındadır" dedi.
24.11.2021Siyaset
Bakan Gül: Türkiye, birçok alandaki vesayetini AK Parti ile sona erdirdi
Bakan Gül: Türkiye, birçok alandaki vesayetini AK Parti ile sona erdirdiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin birçok alandaki vesayetini AK Parti'nin sona erdirdiğini, özgürlükler önündeki engelleri kaldırdıklarını ve vesayetle mücadele ettiklerini belirtti.
20.11.2021Siyaset
İşte 'sürpriz' görüşmeden çıkan sonuç! 50+1'e dokunulmayacak, AYM'ye kısıtlama
İşte 'sürpriz' görüşmeden çıkan sonuç! 50+1'e dokunulmayacak, AYM'ye kısıtlamaÖnceki günkü Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde yeni anayasa çalışmalarının ele alındığı, iki liderin 50+1 dahil Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin özüne dokunmama konusunda hemfikir olduğu ifade edildi.
19.11.2021Siyaset
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklama
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklamaPartisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın Genel Merkez'de başka bir göreve geçmesiyle ilgili "Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir. Değerlendirmelerimizde, İsmet Yılmaz Bey’in ismi öne çıktı. Asıl takdir makamı gruptur. Kararı milletvekillerimiz verecektir." dedi. Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısıyla ilgili de konuşan Çelik, "Darbelere destek vererek ülkeye yaşatılan acılarla nasıl helalleşecekler" ifadelerini kullandı.
15.11.2021Siyaset
‘Seçimin ana tartışması yeni anayasa olabilir’
‘Seçimin ana tartışması yeni anayasa olabilir’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesi’nin “Anayasalar ve Siyaset” konferansına katıldı. Kadıköyde bulunan Filizli Köşk’teki toplantıya Şentop’un yanı sıra Türk Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesi Başkanı İdris Güllüce ve Türk Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesi Başkan Yardımcısı İlhan Albayrak ve davetliler katıldı.
7.11.2021Siyaset
Şentop: Önümüzdeki seçimlerin temel tartışması yeni anayasa konusu olabilir
Şentop: Önümüzdeki seçimlerin temel tartışması yeni anayasa konusu olabilirTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, "Ben yeni anayasa tartışmasına uygun bir ortam olduğunu düşünüyorum halen fakat henüz sıcak bir tartışma ortamına gelmedi. Belki önümüzdeki seçimlerin temel tartışma konusu yeni anayasa konusu olur, olabilir" dedi.
6.11.2021Siyaset
‘Hâkime coğrafi teminat’ ilk kez Anayasa’ya girecek
‘Hâkime coğrafi teminat’ ilk kez Anayasa’ya girecekCHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi kurmaylarının ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem”e ilişkin rutin toplantısı önceki gün gerçekleştirildi.
4.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayım
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi açıklaması: Ben taarruzdayımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşü gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı ABD gazetelerinin, "Erdoğan krizden kaçtı, geri adım attı" haberlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok.' dedi.
27.10.2021Siyaset
Bakan Gül'den 10 büyükelçiyle ilgili açıklama
Bakan Gül'den 10 büyükelçiyle ilgili açıklamaAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, tutuklu Osman Kavala'yla ilgili büyükelçiliklerin geri adım atmalarına ilişkin, "Bundan sonra Türkiye'nin egemenliğine yönelik saldırıda bulunulmayacağını da ben düşünüyorum ve inanıyorum. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten yerinde, Türkiye'nin hukukuna, Türk yargısına yönelik saldırıya karşı da çok önemli bir duruş sergilemiştir." dedi.
26.10.2021Gündem
Bakan Gül: Oyun kurucu, oyunları bozan ülkedir
Bakan Gül: Oyun kurucu, oyunları bozan ülkedirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'yi bölmek ve huzuru bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini belirterek, "Türkiye, üzerinde oyun oynanabilecek bir ülke değildir. Oyun kurucu, oyunları bozan ülkedir." dedi.
23.10.2021Siyaset
Resmen hayal kırıklığı! 'Umduğumuz şeyi başaramadık'
Resmen hayal kırıklığı! 'Umduğumuz şeyi başaramadık'Gelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen, Suriye Anayasa Komitesi toplantılarının altıncı turunun hayal kırıklığıyla sonuçlandığını ve Komite toplantılarına bu şekilde devam edemeyeceklerini belirterek, "Elde etmeyi umduğumuz şeyi başaramadık. Yeni bir metin sunmamaya karar veren hükümet (Beşşar Esed rejimi) delegasyonuydu." dedi.
22.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklama
TBMM Başkanı Şentop'tan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasi cinayetler işlenebileceği iddialarıyla ilgili, "Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez." dedi.
15.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, güçlendirilmiş parlamenter sistemin, parlamentoyu güçlendiren değil, hükümeti, yürütmeyi güçlendiren bir sistem olduğunu belirterek, "Bugün zaten güçlendirilmiş bir yürütme var. Güçlendirilmiş yürütmeden şikayetçi olup da dönüp dolaşıp yürütmeyi güçlendiren bir sistem önerisinde bulunmayı biraz ilgi çekici buluyorum." dedi.
14.10.2021Siyaset
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklamasıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "siyasi partilerin birbirleriyle iş birliğine karşı olmadıklarını, teröristlerinin uzantılarıyla iş birliğine ve ittifaka karşı olduklarını" belirtti.
10.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdiAK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış. Halbuki bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz." dedi.
8.10.2021Siyaset
‘3600 ek gösterge seneye çözülecek’
‘3600 ek gösterge seneye çözülecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sıkıntılarımız var, ama nasıl çözüleceğini de en iyi biz biliyoruz” dedi. Erdoğan 3600 ek gösterge meselesinin de önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüleceğini açıkladı.
8.10.2021Siyaset
'KHK’lılar raporunu yazmaya başladık'
'KHK’lılar raporunu yazmaya başladık'Karaca, partisinin KHK’lılar için başlattığı çalışmayı ve illerde bu çerçevede yapılan toplantıları Milliyet’e anlattı. Karaca, “Biz, 16 bin KHK’lının katıldığı bir anket yaptık. Raporu yazmaya başladık” dedi...
8.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili Kahraman'dan 'yeni anayasa' açıklaması
Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili Kahraman'dan 'yeni anayasa' açıklamasıCumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili yaptığı konuşmanın, bazı art niyetli kişi ve çevrelerce kasıtlı olarak çarpıtıldığını kaydetti.
7.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için tarih verdiAK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış. Halbuki bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden biziz." dedi.
7.10.2021Haberler
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'Anayasa’nın ilk dört maddesiyle ilgili tartışmalara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tüm CHP’lilerin iradesi midir yoksa Kılıçdaroğlu’nun kişisel fikri midir? Eğer bu CHP’nin kurumsal iradesiyse ortada ülkemiz açısından çok vahim bir sorun var demektir” dedi.
7.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto etti
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto ettiPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Akşener'in 'başbakanlığa adayım' sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "HDP, Millet İttifakı'ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu." ifadelerini kullandı.
6.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto ettiPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Akşener'in 'başbakanlığa adayım' sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "HDP, Millet İttifakı'ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu." ifadelerini kullandı.
6.10.2021Haberler
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Laiklik Anayasa’daki yerini koruyacaktır
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Laiklik Anayasa’daki yerini koruyacaktırAK Parti MKYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
6.10.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparız
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparızGelen son dakika haberine göre; AK Parti sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası yaptığı açıklamada, "Mavi Vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Mavi Vatan ana vatanın ayrılmaz bir parçasıdır. Hakkımızı korumak için her türlü bedeli öderiz, her şeyi yaparız." ifadelerini kullandı. Çelik açıklamalarında Türkiye'de organize sanayi bölgelerinin sayısının 325 olduğunu bildirdi. Fransa'daki bayrak provokasyonuna da değinen Çelik, "Galatasaray taraftarı dozunda cevap vermiş ve olgun bir tutum sergilemiştir" dedi. Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin bilgi veren Sözcü Çelik, "Laiklik, Anayasa'nın vazgeçilmezidir" ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Anayasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.