Yeni Askerlik Sistemi

Yeni Askerlik Sistemi

Son dakika yeni askerlik sistemi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeni askerlik sistemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeni askerlik sistemi haber sayfamızda...

Yeni Askerlik Sistemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 536 yeni askerlik sistemi haberi bulunmuştur.
S-400'ler nerede? sorusuna yanıt! Bakan Akar net konuştu
S-400'ler nerede? sorusuna yanıt! Bakan Akar net konuştuMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400'lerle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. S-400'lerin nerede tutulduğuna ilişkin bir soru üzerine Bakan Akar, "Bu askeri güvenlik konusu. Gizlidir, açıklanamaz" ifadelerine yer verdi. Öte yandan TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddiasıyla ilgili konuşan Bakan Akar, "TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. TSK’nın son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik olarak tekrarlanıyor." dedi.
16.11.2021Gündem
MSB kaynakları: Bedelli askerlik konularının istismarı, personeli olumsuz etkilemekte
MSB kaynakları: Bedelli askerlik konularının istismarı, personeli olumsuz etkilemekteMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, "bedelli askerlik uygulamasının kaldırılması" veya "bedel ücretinin azaltılması" gibi popülist söylemlerle gençlerin duygularının istismar edilmemesi gerektiğini, bu tür tartışmaların kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini olumsuz etkilediğini bildirdi.
24.07.2021Gündem
Bedelli askerlik 39 bin 788 lira oldu
Bedelli askerlik 39 bin 788 lira oldu Yeni askerlik sistemi ile kalıcı hale getirilen bedelli askerlik uygulamasında, 2021 yılı birinci dönem ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi.
27.01.2021Gündem
2000'e 1 Askerlik yerleri açıklandı mı? Bedelli askerlik sonuçları belli oldu mu?
2000'e 1 Askerlik yerleri açıklandı mı? Bedelli askerlik sonuçları belli oldu mu?Şubat ayında silah altına girecek olan binlerce kişinin askerlik yerleri için geri sayım başladı. Milli Savunma Bakanlığı 6 Aralık'ta yayımladığı duyuru ile askerlik yerlerinin tarihini açıklamıştı. Unutanlar ya da tarihi henüz bilmeyenler şu sıralar "2000'e 1 şubat celbi askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor.
21.01.2020Gündem
Hayata dokunan yasalar çıktı
Hayata dokunan yasalar çıktıTBMM’nin 2019 takvimi, yerel seçimler nedeniyle verilen araya rağmen dolu dolu geçti. Askerlikten eğitime, yargıdan, turizme, vergiden, internete hayatımızın her alanına dokunan bir dizi düzenleme yasalaşarak yürürlüğe girdi.
30.12.2019Siyaset
Bakan Akar'dan S-400 açıklaması
Bakan Akar'dan S-400 açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu'ndan konuştu.
11.12.2019Siyaset
Akar’dan yeni askerlik sistemi yorumu: Bir zafiyet doğmadı
Akar’dan yeni askerlik sistemi yorumu: Bir zafiyet doğmadıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda yeni askerlik sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
11.12.2019Gündem
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Müracaat olağanüstü
Son dakika... Milli Savunma Bakanı Akar: Müracaat olağanüstüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemine ilişkin, "Yedek astsubaylığa müracaat, teveccühü olağanüstü. Vatandaşlarımız çok ciddi ilgi gösterdiler. Bizi de son derece sevindirdi. Temennimiz de bunlardan bir kısmının sistemin gereği normal bir yıllık hizmetlerini bitirdikten sonra askerlikte kalmaları." dedi.
10.12.2019Gündem
‘Barış Pınarı tamamlandı’
‘Barış Pınarı tamamlandı’Güvenlik kaynakları, TSK’nın Ayn İsa bölgesinde bir operasyonunun bulunmadığını belirterek, “Barış Pınarı Harekâtımız bitti, tamamladık. Gelen tacizlere karşı meşru müdafaa kapsamında karşılık veriliyor” diye konuştu.
26.11.2019Gündem
Terör örgütü yandaşlarının taşlı saldırılarıyla ilgili flaş açıklama
Terör örgütü yandaşlarının taşlı saldırılarıyla ilgili flaş açıklamaGüvenlik kaynakları, Suriye'nin kuzeyinde Rusya ile yapılan ortak devriyelere yönelik yapılan taşlı saldırılara ilişkin, "Rus muhataplara gerekli tedbirlerin alınması için uyarılarda bulunuyoruz. Devriyelere yönelik provokasyonlar git gide azaldı" dedi. Kaynaklar, ayrıca TSK'nın Ayn İsa bölgesinde bir operasyonun bulunmadığını belirterek, "Barış Pınarı Harekatımız bitti, tamamladık. Gelen tacizlere karşı meşru müdafaa kapsamında karşılık veriliyor. Mutabakata uyuyoruz" diye konuştu.
25.11.2019Gündem
Son dakika| Bakan Akar: Terör koridoru meselesi bitti
Son dakika| Bakan Akar: Terör koridoru meselesi bittiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı’nı belirterek, “Harekatın sonuçları neye vardı: Terör koridoru oluşturulması meselesi bitti. Amerikalılar ‘Rojava hayali bitti’ diyor” dedi.
21.11.2019Siyaset
99/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Kasım Celp dönemi askerlik yerleri
99/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Kasım Celp dönemi askerlik yerleriAskerlik hizmetini Kasım Celp döneminde yerine getirmek isteyen binlerce yükümlü Ağustos ayı itibariyle Askerlik şubeleri aracılığıyla başvuruda bulundu. 99/4 askerlik yerleri için başvurularının tamamlanmasının ardından adaylar askerlik hizmetini nasıl yerine getirmek istediklerine dair bilgileri 31 Ağustos tarihine kadar e-Devlet aracılığıyla bildirdi. Peki 99/4 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Kasım Celp döneminde ilk sevk ne zaman?
12.09.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akar açıkladı: İlk ortak helikopter uçuşu bugün
Son dakika... Bakan Akar açıkladı: İlk ortak helikopter uçuşu bugünMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Birleşik Müşterek Harekat Merkezi tam kapasiteyle faaliyete başladı. Birinci safha faaliyetleri ile ilgili sahada uygulamalara geçildi. İlk ortak helikopter uçuşu bugün yapılıyor. Ayrıca teröristlere ait mevzilerin ve tahkimatın tahribine de başlandı" dedi.
24.08.2019Siyaset
Bunu yapan o parayı alır!
Bunu yapan o parayı alır!Yeni askerlik sistemi kapsamında hayata geçirilen yedek astsubaylık uygulaması gençlerden yoğun ilgi gördü. Kısa sürede 9 bine yakın yükümlü, yedek astsubay olabilmek için başvuruda bulundu. İşte askere gidene ve askerliğini uzatana sağlanan haklar...
6.08.2019Ekonomi
Yedek astsubaylığa yoğun ilgi
Yedek astsubaylığa yoğun ilgiYeni askerlik sistemi kapsamında hayata geçirilen ve yoğun ilgi gören yedek astsubaylık uygulamasına kısa sürede 9 bine yakın yükümlü başvuru yaptı.
4.08.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi ayrıntıları neler? Askerlik çağı ne zaman, hizmet süresi ne kadar?
Yeni askerlik sistemi ayrıntıları neler? Askerlik çağı ne zaman, hizmet süresi ne kadar?Yeni askerlik sisteminin gün itibariyle resmi gazetede yayımlanmasının ardından ilk terhisler de başladı. Peki askerlik çağı hangi aralıklarda olacak ve hizmet süresi ne kadar? İşte milyonlarca genci yakından ilgilendiren yeni askerlik sistemi ile ilgili detaylar...
26.06.2019Gündem
Ve terhisler başladı
Ve terhisler başladıKocaeli'de yeni askerlik sistemi kapsamında 6 ayını dolduran askerlerin kimi 5 gün, kimi de 6 ay önceden erken terhis sevinci yaşadı. Komutanları ve arkadaşları ile vedalaşan askerler, evlerinin yolunu tuttu.
11.09.2019Haberler
Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girdi mi? Süreyi geçen askerler terhis oluyor mu?
Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girdi mi? Süreyi geçen askerler terhis oluyor mu?TBMM'de kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan yeni askerlik sistemi bugün resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Yeni askerlik sistemi sonrası belirtilen süreyi geçen askerler isteklerine göre terhis olmaya başladı. İşte yeni askerlik sistemine ilişkin tüm ayrıntılar...
26.06.2019Gündem
Son dakika: 120 bin askere müjde! Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika: 120 bin askere müjde! Resmi Gazete'de yayımlandıYeni askerlik kanun teklifi Meclis'te kabul edilerek yasalaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan kanunla birlikte askerlik süresi 6 aya inerken, bedelli askerlik kalıcı hale geldi. 6 ayını dolduran yaklaşık 120 bin askerin terhis olması bekleniyor.Askerlik süresini 6 aya indiren, bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getirerek askerlik sistemini yeniden düzenleyen kanun,  Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
26.06.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girdi! Kısa dönem askerlik süresi ne kadar? Bedelli ücreti...
Yeni askerlik sistemi yürürlüğe girdi! Kısa dönem askerlik süresi ne kadar? Bedelli ücreti...Yurt genelinde milyonlarca genci yakından ilgilendiren yeni askerlik sistemine ilişkin müjdeli haber geldi ve yeni askerlik sistemi gün itibariyle yasalaştı. İşte yeni askerlik sistemine ilişkin bilinmesi gerekenler...
25.06.2019Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Kanunu'nu onayladı
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Kanunu'nu onayladıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Askerlik Kanunu'nu onayladığını bildirdi.Askerlik Kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
26.06.2019Gündem
Askerlikte yeni dönem
Askerlikte yeni dönemAskere Alma Kanun Teklifi görüşmeleri düzenlendi. Askere Alma Kanun Teklifi oylamasında 354 milletvekili oy verdi, bunların 335 kabul, 17 red ve 2 çekimser oy kullanıldı. Kanun teklifinde, askerlik hizmet süresi er ve erbaşlar için altı ay, yedek subay ve astsubaylar için on iki ayıdır. Hizmet süresinin ihtiyaca göre iki katına kadar arttırmaya veya yarısına kadar azaltmaya Cumhurbaşkanı karar verebilir. Bu şeklide belirlenen süre altı aydan az olamayacak. Yedek subaylar dört yıllık fakülte mezunları veya dengi okullardan, yedek astsubaylar ise iki veya üç yıllık okullardan mezun olanlar için geçerli olacak. Bedelli askerlik, istekli olanlardan ve Türk Silahlı Kurulu ihtiyacı dikkate alınarak, 240 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısı iyle çarpımı sonucu bulunacak miktarı peşin ödenmesi halinde yapılabilecek. Öğretmenlerin buir ay temel eğeitim aldıktan sonra milli Eğitim bakanlığı emrine verilecekler. Doktorlar bir ay temel eğitimlerini tamamladıktan sonra sağlık bakanlığı emrine verilecek. Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışanları her türlü askerlik görevi ertelenecek. Yükümlülerin askerlikleri lise ve dengi okullarda öğrenim görenler için 22 yaş, fakülte ve yüksekokullar ile meslek yüksekokullarda öğrenim görenler için 28 yaşanını tamamladıkları yılın sonunu geçmemek kaydıyla ertelenecek. Er ve erbaşlara muvazzaflık hizmetlerinin heer ayı için bir gün içzin verilecek. TOKİ yaptığı konutların tahsisinde kendi üzerine kayıtlı olmayanlar öncelikle istifade edebilecek. Barışta, olağanüstü hal veya seferberlik hallerinde veya savaşta, askerliğini henüz yapmadan, Milli Güvenlik Kurulunca gerekli görülen sahalarda Milli Savunma Bakanlığı teklifi üzerine Cumhurbaşkanınca özel olarak görevlendirilen gönüllüler, Cumhurbaşkanınca belirlenen şartlara uydukları takdirde askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Bakaya oyanlar 1 Kasım 2019 tarihine kadar başvurmaları halinde bedelli askerlikten yararlanabilecekler.
11.09.2019Haberler
Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı! Hizmet süresi ne kadar?
Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı! Hizmet süresi ne kadar?Yeni askerlik sistemi ile ilgili teklifin yasalaşıp yasalaşmayacağı merak konusuydu. TBMM Genel Kurulunda bedelli askerlik ile ilgili kanun teklifi için oylama yapıldı. Yeni askerlik sistemi yasalaştı.
25.06.2019Gündem
Son dakika... Yeni askerlik teklifi yasalaştı
Son dakika... Yeni askerlik teklifi yasalaştıAskerlik süresini 6 aya indiren, bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getirerek askerlik sistemini yeniden düzenleyen kanun  teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
25.06.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi yasalaştı mı?
Yeni askerlik sistemi yasalaştı mı?Yeni askerlik sistemi için karar verildi. Bedelli askerlik uygulamasının kalıcı hale gelmesi için tüm gözler TBMM'deydi. Bugün toplanan Genel Kurul'da oylama yapıldı.
25.06.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.