Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

Son dakika yerli otomobil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli otomobil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli otomobil haber sayfamızda...

Yerli Otomobil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.554 yerli otomobil haberi bulunmuştur.
Kacır'dan yerli otomobil açıklaması
Kacır'dan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) doğuştan elektrikli araç teknolojilerine yönelerek pek çok rakibini geride bırakma iddiası taşıdığını bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Son Dakika: Yerli otomobilde önemli gelişme! 23 oldu...
Son Dakika: Yerli otomobilde önemli gelişme! 23 oldu...Son dakika gelen habere göre Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) tasarım çalışmalarına başından beri danışman olarak destek veren Volkswagen ve Mercedes-Benz'in eski baş tasarımcısı Murat Günak, 1 Nisan'dan itibaren şirkette "tasarım lideri" olarak tam zamanlı görev yapacak.
1.04.2021Ekonomi
Son Dakika: Yerli otomobilde flaş gelişme! 20 dakikanın altına iniyor
Son Dakika: Yerli otomobilde flaş gelişme! 20 dakikanın altına iniyorTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Bağımsız testler tarafından da onaylanan yeni hücrelerin performansının 3. nesil hücrelere oranla yüzde 25 daha yüksek olduğunu açıklandı.
29.03.2021Ekonomi
Son dakika: Yerli otomobil için flaş gelişme! Kritik tarih açıklandı
Son dakika: Yerli otomobil için flaş gelişme! Kritik tarih açıklandıGelen son dakika haberine göre; yerli otomobil TOGG için kritik olacak elektrikli araç şarj altyapısı için tarih verildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı "Ekonomi Reform Takvimi"ne göre eylem, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda gerçekleşecek. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
24.03.2021Ekonomi
Küresel batarya rekabeti, tüketiciye ucuz elektrikli araç olarak yansıyacak
Küresel batarya rekabeti, tüketiciye ucuz elektrikli araç olarak yansıyacakTürkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, alternatif kaynaklı araç üretiminde küresel rekabetin arttığını belirterek, bu rekabetin tüketicilerin elektrikli araçları daha ucuza edinmelerini sağlayacağını dile getirdi.
23.03.2021Ekonomi
Gürcan Karakaş yerli otomobil çalışmalarını anlattı
Gürcan Karakaş yerli otomobil çalışmalarını anlattıTürkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, orta ve uzun vadede, otomobilin etrafına örülecek bir mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturabilmeyi hedeflediklerini bildirdi.
17.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda konuşma yapan Erdoğan, "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz" dedi.
16.03.2021Haberler
Yerli otomobilde yeni gelişme! Türk şirket üretecek
Yerli otomobilde yeni gelişme! Türk şirket üretecek 5 yıldır otomotiv teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan Karel, TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiğini açıkladı.
10.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Bakan Varank'tan 'yerli otomobil' açıklaması!
Son Dakika: Bakan Varank'tan 'yerli otomobil' açıklaması!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Türkiye’nin otomobili planlandığı şekilde, başarılı düzeyde devam  ediyor. 2022 sonunda seri üretim bandından araçlarımızı indirmeyi  başaracağız. Bu proje de doğru zamanda doğru projeye yatırımın  örneklerinden biri. Bütün markalar bugün elektrikli araçlarını erkene çekmeye başladılar." dedi.
9.03.2021Ekonomi
TOGG fabrikasının inşaatı hızla ilerliyor
TOGG fabrikasının inşaatı hızla ilerliyorTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik Tesisi’nde başlayan inşaat çalışmalarında; boyahane, enerji, gövde ve giriş binalarının altyapı çalışmalarının tamamlandığı duyuruldu. Fabrika inşaatının son hali ise dronla havadan görüntülendi.
27.02.2021Ekonomi
Son dakika: TOGG duyurdu! Yerli otomobilden güzel haber
Son dakika: TOGG duyurdu! Yerli otomobilden güzel haberYerli otomobilin üretim tesisinde çalışmalar son sürat devam ediyor. TOGG’dan yapılan paylaşımda son duruma ilişkin bilgiler verildi.
18.02.2021Ekonomi
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...Son dakika gelen habere göre DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir, BioNTech-Pfizer aşısı için geçen yılın sonunda bir anlaşma sağlandığını belirterek, "Anlaşma sonunda 4.5 milyon doz teslimatı mart sonuna kadar yapılacak" bilgisini paylaştı.
18.02.2021Gündem
Bütçede ne uzay ne de hedef var
Bütçede ne uzay ne de hedef varMilli Uzay Programı’nın kamuoyunda inandırıcı bulunmadığı, iktidarın konuyu iç siyaset malzemesi olarak kullandığı belirtilen raporda, dünya ülkelerinin uzay çalışmalarına ayırdığı ciddi bütçeler örnek gösterildi...
18.02.2021Siyaset
Son dakika: Otomotiv sektöründe değişim rüzgarı! Yerli otomobil farkı...
Son dakika: Otomotiv sektöründe değişim rüzgarı! Yerli otomobil farkı...Son dakika gelen habere göre Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 2021 yılı için devreye aldığı “Ar-Ge Yetkinlik Gelişim Programı” altındaki ilk etkinliğini Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) ile gerçekleştirdi. TAYSAD üyelerinin, yakın geleceğin elektrikli araçlar dünyasıyla daha sağlıklı entegrasyonu için hedeflenen çalışmalar kapsamında düzenlenen online etkinlikte, “Küresel ve Türkiye Mobilite Ekosistemi Geleceği” konusu ele alındı. Öte yandan TOGG projesinin hayata geçmesiyle birlikte elektrikli araç pazarındaki gelişimin daha da hızlanacağını belirten Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, son dönemde elektrikli veya elektrik destekli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte otomotiv sektöründe bir değişim rüzgarı yaşandığını söyledi.
13.02.2021Otomobil
Son dakika: Az önce imzalar atıldı! Yerli otoda büyük değişim
Son dakika: Az önce imzalar atıldı! Yerli otoda büyük değişimGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu yerli otomobil için yeni bir protokol imzaladı! Bugün imzalanan anlaşmayla birlikte yerli otoya yeni bir özellik geliyor.
11.02.2021Ekonomi
Bugün açıklandı! Bin 500 kişi istihdam edilecek
Bugün açıklandı! Bin 500 kişi istihdam edilecekTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik Tesisi'ndeki üst yapı inşaatı için bu ay 220, toplamda ise 1.500 personelin istihdam edileceği bildirildi.
18.01.2021Ekonomi
Önemli yerli otomobil açıklaması! Türkiye'nin çıkış noktası...
Önemli yerli otomobil açıklaması! Türkiye'nin çıkış noktası...Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) ülkenin yeni nesil sektörlere geçişinde en önemli dönüştürücü olacağını belirtti.
16.01.2021Otomobil
Kovid-19 salgını "elektrikli ulaşım" tercihini hızlandıracak
Kovid-19 salgını "elektrikli ulaşım" tercihini hızlandıracakTürkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, 2011-2020 döneminde Türkiye'de yüzde yüz elektrikli araç sayısının 2 bin 500'ü aştığını belirterek, "2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devletler için ciddi bir değişim sürecini tetikledi. Salgın temiz havaya olan özlemi daha da artırdı, bu durum elektrikli araç kullanımına geçiş sürecini çok daha hızlandıracak."dedi.
11.01.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'de gündem olmuştu! Günsel'den yeni atak
Son dakika: Türkiye'de gündem olmuştu! Günsel'den yeni atakYerli otomobil atağına kalkan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Günsel’i Türkiye’ye getirmiş ve büyük ilgi görmüştü. Bugün ise Günsel, yetiştirmek üzere üretim personeli alacak. İşte son dakika haberinin detayları...
6.01.2021Ekonomi
‘Biz değil, Volkswagen kaybeder’
‘Biz değil, Volkswagen kaybeder’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Manisa’ya yapacağı yatırımdan vazgeçen Volkswagen’in “resmi” açıklamasında pandemiyi gerekçe gösterdiğini söyleyerek, “Siyaseten bu işi istemeyenlerin olduğunu biliyorduk. Bu işte de biz değil, Volkswagen kaybeder” dedi.
4.01.2021Otomobil
Üretilecek ilk yerli otomobillerin sahipleri belli oldu!
Üretilecek ilk yerli otomobillerin sahipleri belli oldu!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Başkanı Turgay Türker ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede, Kovid-19 salgınının etkileri, yatırımlar, teşvikler, Türkiye'nin Otomobili, ham madde tedariki, konteyner üretimi ve Volkswagen'in Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçmesi kararı değerlendirildi.
3.01.2021Ekonomi
Son dakika: Volkswagen'in kararı ile ilgili Türkiye'den ilk açıklama
Son dakika: Volkswagen'in kararı ile ilgili Türkiye'den ilk açıklamaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Manisa'ya yatırıma hazırlanan ancak bundan vazgeçen Volkswagen'in kararına ilişkin şirketin üst yöneticisi Herbert Diess’in kendisine yazdığı mektupta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını gerekçe gösterdiğini belirterek, "Bize resmi açıklaması bu ama bu şirketlerin yönetim kurullarına baktığınızda yerel yönetimlerin yani eyaletlerin burada etkisi var, sendikaların ortaklığı var, yabancı ortaklar var. Tüm bu dengeleri tutarak yatırım kararları alıyorlar. Tabii ki burada siyaseten bu işi istemeyenlerin olduğunu biliyorduk." dedi.
3.01.2021Ekonomi
TOGG fabrikası üst yapı inşaatına 5 bin kişi istihdam edilecek
TOGG fabrikası üst yapı inşaatına 5 bin kişi istihdam edilecekTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yerli otomobilin üretileceği fabrikanın bu ay başlayacak üst yapı inşaatında 5 bin kişinin istihdam edileceğinin açıklanması, ilçede sevinç yarattı. TOGG’un inşaat alanındaki gelinen son nokta DHA dronu tarafından görüntülendi.
2.01.2021Haberler
Son dakika: Büyük sevinç ve bu ay başlıyor! 5 bin kişiyi işe alacaklar
Son dakika: Büyük sevinç ve bu ay başlıyor! 5 bin kişiyi işe alacaklarTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yerli otomobilin üretileceği fabrikanın bu ay başlayacak üst yapı inşaatında 5 bin kişinin istihdam edileceğinin açıklanması, ilçede sevinç yarattı. TOGG’un inşaat alanındaki gelinen son nokta DHA dronu tarafından görüntülendi.
2.01.2021Otomobil
Merakla bekleniyordu! Yerli otomobilden heyecanlandıran paylaşım!
Merakla bekleniyordu! Yerli otomobilden heyecanlandıran paylaşım!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin Otomobili sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşım geldi. TOGG'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda 1 yıl boyunca yapılan işler tek tek sıralandı.
27.12.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

yerli otomobilTOGGtürkiyeson haberlerSon dakika haberleri

Yerli Otomobil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.