Yeterlilik

Yeterlilik

Son dakika Yeterlilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yeterlilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yeterlilik haber sayfamızda...

Yeterlilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.509 yeterlilik haberi bulunmuştur.
YKS üniversite sınavı ne zaman, ertelendi mi? 2021 ÖSYM sınav takvimi YKS tarihleri
YKS üniversite sınavı ne zaman, ertelendi mi? 2021 ÖSYM sınav takvimi YKS tarihleriYKS ne zaman yapılacak? 2021 YKS ertelendi mi? ÖSYM tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Mayıs ayında yapılacak olan İSG, e-YDS/4 ve 5 sınavları ertelendi. Peki, üniversite sınavı için de erteleme kararı geldi mi? Haziran ayında yapılması planlanan 2021 YKS yapılacak mı? İşte ÖSYM tarafından YKS için belirlenen tarihler.
7.05.2021Gündem
Tüzük kurultayı için randevu talebi
Tüzük kurultayı için randevu talebiTüzük kurultayı isteyen Bedri Baykam, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşebileceğini belirterek, ziyaretin mayıs sonu ya da haziran başında olabileceğini söyledi.
7.05.2021Siyaset
Usluer, CHP’den istifa etti
Usluer, CHP’den istifa ettiCHP Parti Meclisi (PM) üyesi Gaye Usluer, partisinden istifa etti. Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettim. Birlikte yol yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vaz geçmeden devam edeceğim” dedi.
6.05.2021Siyaset
‘Saat başı 11 kişi hayatını kaybediyor’
‘Saat başı 11 kişi hayatını kaybediyor’CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi tarafından hazırlanan pandemi raporuna göre; Türkiye’de son 6 günde her bir saatte 11 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
5.05.2021Siyaset
Irak’tan Türkiye’ye nota
Irak’tan Türkiye’ye notaIrak Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Irak’ın kuzeyindeki bir üs bölgesine yaptığı ziyareti gerekçe göstererek, Türkiye’ye nota verdi.
5.05.2021Gündem
Son dakika: YKS’de bu konulardan soru çıkacak! 50 gün kaldı
Son dakika: YKS’de bu konulardan soru çıkacak! 50 gün kaldıGelen bir son dakika haberine göre; Üniversite adaylarının yarışacağı YKS’ye 50 gün kaldı. Uzmanlara göre başarıya ulaşmak için doğru bir programlama yapıp, genel tekrarın ardından bol deneme sınavı çözerek kalan süreyi iyi değerlendirmek gerekiyor. Geçen yıllardaki sınavlar dikkate alındığında ilk basamak olan TYT’de daha çok okuduğunu anlamaya yönelik, AYT’de ise bilgi ağırlıklı soruların çıkacağı tahmin ediliyor. Peki, hangi konular önemli? İşte cevaplar…
5.05.2021Eğitim
‘Mısır’la yeni mekanizmalar oluşturmaya çalışıyoruz’
‘Mısır’la yeni mekanizmalar oluşturmaya çalışıyoruz’AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
4.05.2021Siyaset
Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’
Çelik’ten Anastasiadis’e yanıt! ‘Zihniyeti bozuk’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in Türkiye’yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Bu şekilde bozuk ağızla konuşması zihniyetinin ne kadar bozuk olduğunu gösteriyor” dedi.
4.05.2021Dünya
AK Parti MYK toplantısı sona erdi
AK Parti MYK toplantısı sona erdiAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı sona erdi.
3.05.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdiAK Parti Sözcüsü Çelik, "Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” şeklinde konuştu.
3.05.2021Siyaset
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de
Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin düzenleme Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle elektronik haberleşme işletmecilerine yönelik düzenleme yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Bundan sonra yetkilendirilecek her işletmecinin; asgari 50 metrekare ofisinin bulunması, en az 2 üniversite mezunu personel çalıştırması, yabancı menşeli şirketlerinin müdür veya sorumlu müdürlerinin ülkemizde ikamet etmesi istenecek" dedi.
1.05.2021Ekonomi
Bankacılık sektörünün ilk çeyrek net karı 16 milyar liraya yükseldi
Bankacılık sektörünün ilk çeyrek net karı 16 milyar liraya yükseldiBankacılık sektörünün Ocak-Mart döneminde net kârı yıllık bazda yüzde 4.3 artışla 16 milyar liraya yükseldi.
30.04.2021Ekonomi
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü  şiddet mağduru
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü şiddet mağduruRapora göre; Türkiye’de 1 milyon 300 bin ev işçisi kadın bulunuyor. Her 10 kadın işçiden üçü cinsel fiziksel şiddete ve işyerinde mobbinge uğruyor. 5 yılda 100’den fazla ev işçisi çalışırken yaşamını yitirdi...
30.04.2021Gündem
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den rezerv açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin eleştirilere yanıt verirken, ülkenin kendisinden değil dünyadaki konjonktürden kaynaklanan süreci atlatmak için bu işlemlerin yapılmasının elzem olduğunu bildirdi.
29.04.2021Ekonomi
HDP ile CHP arasında ‘soykırım’ tartışması
HDP ile CHP arasında ‘soykırım’ tartışmasıCHP ile HDP arasında “soykırım” gerilimi yaşanıyor. Öztrak, HDP’nin MYK bildirisinde “soykırım” ifadesinin kullanılmasını sert dille eleştirdi. HDP’den CHP’ye “Haddinizi bilin” yanıtı geldi.
29.04.2021Siyaset
Son dakika... HDP'den CHP’li Öztrak’a tepki: Haddinizi bilin!
Son dakika... HDP'den CHP’li Öztrak’a tepki: Haddinizi bilin!CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ‘Ermeni soykırımı’ ifadesinin yer aldığı bildiri yayınlayan HDP’yi ‘emperyalistlerin gölgesinde ezik siyaset’ yapmakla eleştirmişti. Öztrak'a cevap HDP Sözcüsü Ebru Günay'dan geldi.
28.04.2021Gündem
Beyaz altında büyük mesai
Beyaz altında büyük mesaiÜreticiler pamuk ekimine başladı. İki sezon arka arkaya yaşanan kayıplar telafi edilmek isteniyor ancak önemli üreticilerden Aydın’da su kısıtı nedeniyle pamuk ekimi yarı yarıya azalacak. Tekstil ve hazır giyim başta olmak üzere çok önemli bir katma değere dönüşen pamukta hedef ülke ihtiyacının yüzde 70’ini içeriden karşılamak. Yeni ekim dönemi öngörülerini inceledik.
28.04.2021Ekonomi
Öğretmen bir fenomen gibi olmalı
Öğretmen bir fenomen gibi olmalıSosyal medyada içerikleri 3 saniyede atlayan ancak ilgisini çekiyorsa durup bakan Z Kuşağı’na, uzaktan eğitim vermek çok zor. Öğretmenlerin bilgisayarda ne yaptığını denetleyemediği bu kuşağın, ilgilerini derse çekebilmek için bir Youtuber veya Instagram fenomeniyle adeta rekabet etmesi gerekiyor.
28.04.2021Eğitim
İkinci el otomobilde büyük oyun! 45 gün sonra...
İkinci el otomobilde büyük oyun! 45 gün sonra...Araç alacak vatandaşları uyaran TÜDEF Başkanvekili Sinan Vargı, “İki araç kesilip birbirine eklenerek yapılan araca sağlam raporu verebiliyorlar. Ya da ekspere aynı renk, modelde sağlam aracı götürüp noterde ağır hasarlı aracın satışını yapabiliyorlar. Vatandaş, TSE Yeterlilik Belgesi olmayan ekspere gitmesin” dedi.
27.04.2021Ekonomi
CHP’den Biden’a ortak tepkiye ‘evet’
CHP’den Biden’a ortak tepkiye ‘evet’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısında ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullanması masaya yatırıldı.
27.04.2021Siyaset
CHP’den “rakip analizi” çalışması
CHP’den “rakip analizi” çalışmasıCHP, hem rakip analizi yapmak hem de kendi seçmeninin duygu ve düşüncelerini ortaya çıkarmak için çalışma yapıyor.
26.04.2021Siyaset
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayız
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayızTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.
25.04.2021Ekonomi
‘Belgeli istihdamı yaygınlaştırmalıyız’
‘Belgeli istihdamı yaygınlaştırmalıyız’Mesleki yeterlilik belgesi başvuru noktası olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların zorunlu mesleki yeterlilik belgelerine erişimini ücretsiz bir şekilde sağlamaya başladı.
24.04.2021Ege
Finansal Analiz Nedir, Amaçları Nelerdir? Finansal Analiz Teknikleri Nelerdir?
Finansal Analiz Nedir, Amaçları Nelerdir? Finansal Analiz Teknikleri Nelerdir?Modern çağın olmazsa olmazı haline gelen şirketler için finansal analizler çok büyük önem taşır. Bu sebeple finansal nitelikteki analizlerin günümüz modern çalışma hayatında büyük bir öneminin varlığı söz konusudur. Sizin için Finansal Analiz nedir, amaçları nelerdir? Finansal Analiz teknikleri nelerdir şeklinde pek çok insanın sorduğu soruların yanıtlarını detaylarıyla birlikte derledik.
23.04.2021Eğitim
Son dakika! Bu illere büyükşehir statüsü geliyor! Tam 51 belediye
Son dakika! Bu illere büyükşehir statüsü geliyor! Tam 51 belediyeGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti, 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde 30 büyükşehir dışında kalan diğer 51 il belediyesinin statüsünü de büyükşehir statüsüne getirmeyi gündemine aldı.
23.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

yksMYKsektörCHP2021 yks

Yeterlilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.