Yetiştiriciliği

Yetiştiriciliği

Son dakika yetiştiriciliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yetiştiriciliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yetiştiriciliği haber sayfamızda...

Yetiştiriciliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.943 yetiştiriciliği haberi bulunmuştur.
Papağan ‘Osman’, ilahi duyunca kendinden geçiyor
Papağan ‘Osman’, ilahi duyunca kendinden geçiyor Hobi olarak 10 yıldır kuşlarla ilgilenen ve aynı zamanda muhabbet kuşu yetiştiriciliği yapan Rahim Çakmak, 5 yıl önce, yavruyken aldığı 'Umbrella Kakadu' cinsi papağanına, hayatını kaybeden dedesinin adı olan 'Osman' ismini koydu. Bir yıl boyunca eğitim verdiği papağanına 50'den fazla kelime öğreten Çakmak, aynı zamanda verdiği komutlarla, kendisine söylenenleri yerine getirmesini de sağladı. ‘Osman’ın, komutuyla yürüyerek kafesine gittiğini, çağırınca yanına geldiğini, birisine kızmasını istediğinde de çıkardığı seslerle kızgınlığını ifade ettiğini belirten Çakmak, “Osman'ı ilk aldığımda, bebekken, dedemin ismini koydum. Osman'ı, kendimizden, ailemizden bir parça gibi hissettik. Osman, evimize geldiğinde birkaç ay boyunca bizi ısırdı. Fakat sonrasında bizden bir parça oldu. Çocuklara, anneye, babaya karşı, bana karşı hep hassastır. Benim sesimi duysun yeter ki. Kapıyı vurup, ‘Açın kapıyı’ dediğim zaman, hemen ‘Baba, baba’ diye bağırıyor. Ailemizin bir ferdi olduğunu kendi de biliyor. Yabancılara karşı biraz agresif" diye konuştu.
16.04.2024 Yaşam
Bir yıl boyunca 50 kelime öğretti! Papağan ‘Osman’ı kendinden geçiren ilahi
Bir yıl boyunca 50 kelime öğretti! Papağan ‘Osman’ı kendinden geçiren ilahi Bursa’da sahibinin görüntülerini sosyal medyada paylaştığı 5 yaşındaki 'Osman' adını verdiği papağanın videoları, 30 milyon izlenmeye ulaşırken, en çok da ilahi videoları dikkat çekiyor.
16.04.2024 Gündem
Balıkçılıkta avlanma sezonu 15 Nisan'da sona eriyor
Balıkçılıkta avlanma sezonu 15 Nisan'da sona eriyor Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, “2023-2024 balıkçılık av sezonu başta hamsi olmak üzere birçok türün avcılığı açısından bereketli geçti” dedi. 2023-2024 balıkçılık av sezonu ise 15 Nisan’da kapanacak.
14.04.2024 Ekonomi
Öğretmenliği bırakıp devlet desteği ile koyun yetiştiriciliğine başladı
Öğretmenliği bırakıp devlet desteği ile koyun yetiştiriciliğine başladı Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Kodallı Çiftliği köyünde yaşayan ve bir dönem Fizik öğretmenliği yaptıktan sonra köy hayatını seçerek “Köyümde yaşamak için bir ‘SÜRÜ’ nedenim var” projesinden faydalanan Celal Yazır, hayvan sayısını 100’den 500’e çıkardı.
12.04.2024 Ekonomi
Hollanda'dan geldi, belediye başkanı oldu
Hollanda'dan geldi, belediye başkanı oldu Hollanda’da 22 yıl ticaretle uğraştıktan sonra memleketine kesin dönüş yapan gurbetçi Ulvi Akdemir, doğup büyüdüğü toprakların belediye başkanı oldu.
5.04.2024 Gündem
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi MEB, 2016’dan itibaren açmaya başladığı tematik liselerin sayısını 46’ya çıkardı. Meslek birlikleri sayının artırılmasını talep ederek, tarımsal teknoloji, tohum ve fide yetiştiriciliği, yapay zekâ gibi alanlarda da liselerin açılması gerektiğini vurgluyor...
5.04.2024 Eğitim
Çifte kazanç: İlk hasat fasulyede
Çifte kazanç: İlk hasat fasulyede Türkiye'nin üretim merkezlerinden Mersin'de örtü altında iki farklı ürün üretimi yapan çiftçiler, üzümden önce bağların altlarına diktikleri fasulyede hasada başladı.
2.04.2024 Ekonomi
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor Tarımın kalbi Sivas’ta sunduğu 42 bin lira maaş, dayalı döşeli ev ve karavan imkanlarına rağmen çalıştırılacak çoban bulunamıyor.
30.03.2024 Haberler
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor
 42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor Tarımın kalbi Sivas’ta sunduğu 42 bin lira maaş, dayalı döşeli ev ve karavan imkanlarına rağmen çalıştırılacak çoban bulunamıyor.
31.03.2024 Ekonomi
Balığa da yumurtaya da destek
Balığa da yumurtaya da destek Bu yıl, tarım-gıda ve kırsal kalkınma alanındaki yatırımlara toplam 248 milyon euro hibe desteği sağlanacağını belirten Bakan Yumaklı, "Yeni program döneminin en büyük yeniliği ise bugüne kadar 42 ilimizde uyguladığımız IPARD Programı'nın uygulama alanını ülke geneline yaygınlaştıracak olmamız" dedi.
20.03.2024 Ekonomi
Teknik liselerin eğitim- öğretim desteği ödemelerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı
Teknik liselerin eğitim- öğretim desteği ödemelerine ilişkin değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 2023- 2024 Eğitim ve Öğretim Yılında Organize Sanayi Bölgeleri içinde veya dışında açılan Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrenciler için verilecek olan eğitim- öğretim desteğinde değişiklik yapıldı.
19.03.2024 Eğitim
Bakan Yumaklı: 785 milyon euro hibe desteği kullandıracağız
Bakan Yumaklı: 785 milyon euro hibe desteği kullandıracağız Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, IPARD III Kırsal Kalkınma Programı kapsamında 7 yılda, 81 ilde 785 milyon euro hibe desteği kullandırılacağını bildirdi.
19.03.2024 Ekonomi
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, Ödemiş'te projelerini tanıttığı tarım lansmanı düzenledi. Lansmana Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da katıldı.
16.03.2024 Gündem
Süper modelden radikal karar! Kovboy sevgilisine yakın olabilmek için ev aldı
Süper modelden radikal karar! Kovboy sevgilisine yakın olabilmek için ev aldı Günümüzde podyumların en çok aranan modellerinden biri olan olan Bella Hadid, gönlünü ABD’nin en ünlü at eğitmenlerinden ve binicilerinden biri olan Adan Banuelos'a kaptırmıştı. Aşkları tam gaz devam eden ikiliden Hadid'in, kovboy sevgilisine yakın olabilmek için Teksas'ın kırsal kesiminden bir ev aldığı ve oraya taşındığı iddia edildi.
16.03.2024 Cadde
Bakan Kacır: KOSGEB’den yararlanan kobilerin sayısını 6 bin 680’e çıkardık
Bakan Kacır: KOSGEB’den yararlanan kobilerin sayısını 6 bin 680’e çıkardık Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen 'Batman Ekonomik Kalkınma, Kültür ve Turizm Projeleri Açılış ve 2024 Yılı GAP Projeleri İmza Töreni'ne katıldı.
6.03.2024 Ekonomi
Kadın çiftçiler 300 bini geçti! Tarladan sofraya kadar kadın emeği var
Kadın çiftçiler 300 bini geçti! Tarladan sofraya kadar kadın emeği var Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 300 bin 509 kadın çiftçi bulunurken kadın girişimciler bitkisel üretimde yoğunlaşıyor.
6.03.2024 Ekonomi
Kadınlar ipek kozasından dekoratif ürünler yapıyor
Kadınlar ipek kozasından dekoratif ürünler yapıyor Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde kadınlar ipek kozasından dekoratif ürünler yapıyor.
29.02.2024 Ekonomi
Esnaf çetesi çökertildi
Esnaf çetesi çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova merkezli Kocaeli, Sakarya ve Bursa’da eş zamanlı düzenlenen “Kafes-47” operasyonlarında bölgede “Çakar” olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.
26.02.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu
Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonlarda 'Çakar' olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.
25.02.2024 Haberler
Son dakika! Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu
Son dakika! Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonlarda 'Çakar' olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.
25.02.2024 Gündem
At Yarışı’nda yeni adres: Hipodrom.com
At Yarışı’nda yeni adres: Hipodrom.com Demirören Grubu, şans oyunlarında gücünü at yarışlarıyla daha da arttırdı. Hipodrom.com, 30 Ocak’ta sanal bayi olarak resmen yayın hayatına ve faaliyetlerine başladı. Artık yarışseverler sadece TJK’ya bağlı E-Bayi’den oynamayacak. Hipodrom.com Genel Müdürü Ersin Erdem, bu yepyeni girişimi anlattı.
18.02.2024 Skorer
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
5.02.2024 Ekonomi
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı'
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi
YEDAM atölye sergileri marta kadar devam ediyor
YEDAM atölye sergileri marta kadar devam ediyor Tamamı bağımlılık alanında çalışan uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibiyle bağımlı bireylere ve bağımlı bireylerin yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek hizmeti veren YEDAM’larda (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) psikososyal destek hizmetlerinin yanı sıra atölye çalışmaları da yürütülüyor.
3.02.2024 Pazar
Akrabası tarla verdi, 'şifalı' diye ektikçe kazandı! 'En az 400 bin lira gerekiyor'
Akrabası tarla verdi, 'şifalı' diye ektikçe kazandı! 'En az 400 bin lira gerekiyor' Kurumsal işlerde 12 yıl çalıştıktan sonra ekolojik yaşama adım atabilmek için yeni bir hayat kurmaya karar verdi ve ata toprağı Kastamonu’ya taşınarak burada tıbbi bitki yetiştirmeye başladı. Akrabasının kullanması için verdiği tarlada üretim yapan girişimci Zeynep Erkaragülle, "En az 400 bin liraya ihtiyacınız var. Bu işe girip zarar eden çok insan gördüm. Duyan herkes deli olduğumu söyledi" diyerek işin sırrını paylaştı.
23.01.2024 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Yetiştiriciliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.