Yetiştiriciliği

Yetiştiriciliği

Son dakika yetiştiriciliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yetiştiriciliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yetiştiriciliği haber sayfamızda...

Yetiştiriciliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.696 yetiştiriciliği haberi bulunmuştur.
Ankara'dan Samsun’a gelip tarlaya girdi, sigortasını bozdurup toprağa yatırdı
Ankara'dan Samsun’a gelip tarlaya girdi, sigortasını bozdurup toprağa yatırdıSamsun Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimde desteklediği kadın girişimcilerden Gülşen Hekimoğlu, aldığı desteklerle tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriyor. Bireysel emeklilik sistemindeki parasını bozdurup toprağa yatıran ve sonrasında aldığı desteklerle tarlasında kadın çiftçileri istihdam eden Hekimoğlu, ürünlerini markalaştırıp paketleyerek satışa sunmaya hazırlanıyor.
24.05.2022Kobi
Tek tek elle toplanıyor, kilosu 360 TL'ye kadar çıkıyor
Tek tek elle toplanıyor, kilosu 360 TL'ye kadar çıkıyorAntalya'nın Serik ilçesinde yaban mersini için hasat dönemi başladı. Özenle tek tek toplanan ve 'Blueberry' adı ile de bilinen yaban mersinlerinin kilogram fiyatı 250 ila 360 TL arasında tüketiciye sunuluyor.
23.05.2022Haberler
Tek tek elle toplanıyor, kilosu 360 TL'ye kadar çıkıyor
Tek tek elle toplanıyor, kilosu 360 TL'ye kadar çıkıyorAntalya'nın Serik ilçesinde yaban mersini için hasat dönemi başladı. Özenle tek tek toplanan ve 'Blueberry' adı ile de bilinen yaban mersinlerinin kilogram fiyatı 250 ila 360 TL arasında tüketiciye sunuluyor.
23.05.2022Ekonomi
Bu bitkiler sinek ve böcekle besleniyor, büyük rağbet var
Bu bitkiler sinek ve böcekle besleniyor, büyük rağbet varBursalı çiçekçinin yurt dışından getirdiği sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor.
22.05.2022Haberler
Portakal bahçeleri içinde  turizm
Portakal bahçeleri içinde turizmFinike’yle özdeşleşen portakal bahçeleri içinde kurulu doğal yaşam köyü TurkuazKöy’ün hikayesini kurucusu Celal Bülbül anlatıyor.
22.05.2022Pazar
Adana, salebin üretim merkezi olacak
Adana, salebin üretim merkezi olacakTarım ve Orman Bakanlığına bağlı Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) tarafından salep üretimi için girişimcilere eğitim çalışması yapıldı.
20.05.2022Kobi
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanı
Türkiye’nin çeltik ambarında ekim zamanıTürkiye’nin çeltik ambarı Edirne’de üreticiler tohumlarını toprakla buluşturuyor. Ekim zamanının başlamasıyla suyu çok seven pirinç tarlaları suyla kaplandı.
15.05.2022Ekonomi
Hibe desteğiyle hayvan çiftliği kurdu
Hibe desteğiyle hayvan çiftliği kurduNiğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar Kasabasında aldığı hibe ile entansif koyun yetiştiriciliği yapan girişimci Fevzi Kırım, kırmızı et üretimine katkı sağlıyor.
11.05.2022Kobi
Sebze fideleri görücüye çıktı
Sebze fideleri görücüye çıktıKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde sebze fideleri görücüye çıktı. Artan sebze fiyatları nedeniyle vatandaşların ilgi gösterdiği fideler, ortalama 2 liradan alıcı buluyor.
11.05.2022Ekonomi
Fizyoterapist Sedef'in boğa sevdası, kariyerinin önüne geçti!
Fizyoterapist Sedef'in boğa sevdası, kariyerinin önüne geçti!Muğla’da, 23 yaşındaki üniversite mezunu Sedef Çoban, fizyoterapistliği tercih etmeyerek boğa yetiştiricisi oldu. Güreşlerde çok sayıda derecesi bulunan 'Çoban Efe' isimli boğasına gözü gibi bakan genç kız, "Atalarımızdan kalma bir geleneğin sürmesine katkıda bulunduğum için mutlu ve gururluyum" dedi.
4.05.2022Gündem
Tavuk Cinsleri ve Özellikleri Nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleri
Tavuk Cinsleri ve Özellikleri Nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleriİnsanlara etleri ve yumurtaları ile besin kaynağı olan tavuklar evcilleştirilebilir bir kuş alt türüdür. Genellikle çiftliklerde yetiştirilirler. Türkiye’de de tavuk yetiştiriciliği oldukça popülerdir. 24 milyar nüfusu ile dünyada en çok bulunan kuş türü olmasına rağmen tavuklar uçamazlar ve yumurta ile çoğalırlar. Tavukların özellikleri cinslerine göre farklılık gösterir. Değişik coğrafyalarda evrimleşmesi sonucu farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Tavuk cinsleri ve özellikleri nelerdir? Tavuk Çeşitleri ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
3.05.2022Evcil Hayvan
Köylü kadınlar yılda 6 milyon liralık tohum yetiştiriyor
Köylü kadınlar yılda 6 milyon liralık tohum yetiştiriyorBursa'da köylü kadınlar, yılda 6 milyon liralık tohum üretimi yaparak, tohumları yurt dışına ihraç ediyor.
2.05.2022Ekonomi
Üreticiler tepki gösterdi! 7 liradan alıp 25 liraya satıyorlar
Üreticiler tepki gösterdi! 7 liradan alıp 25 liraya satıyorlarAntalya'nın Manavgat ilçesindeki çiftçiler, verimliliği ve ürün çeşitliliğini artırmak için çaba sarf ediyor. Üreticiler, 7 liradan alınan ürünün 25 liraya satılmasına tepki gösterdi.
29.04.2022Ekonomi
Adana'da arıcılara 945 ton şeker desteği yapıldı
Adana'da arıcılara 945 ton şeker desteği yapıldıTürkiye bal üretiminde birinci sırada yer alan Adana’da arıcılara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinesinde Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen şeker dağıtımı yapıldı.
28.04.2022Ekonomi
Arı üreticilerine şeker desteği
Arı üreticilerine şeker desteğiMalatya’da arı üreticilerinin verimli bir üretim sezonu geçirmeleri için arı yetiştiricilerine toz şeker dağıtımı yapıldı.
22.04.2022Ekonomi
En az 300 yıllık 1737 tahıl ambarı ile arı sereni belgelendi
En az 300 yıllık 1737 tahıl ambarı ile arı sereni belgelendiAntalya'nın Elmalı ilçesinde çivi kullanılmadan sedir ve taştan yapılan, bazılarının içinde Osmanlıca yazılar bulunan ve en az 300 yıllık geçmişi olduğu değerlendirilen 1658 tahıl ambarı ile 79 arı sereni, kayıt altına alındı. Kültürel miras değerindeki 1737 yapı için web tabanlı harita oluşturuldu. Antalya Kültürel Miras Derneği Başkanı Dr. Selda Baybo, "İlk başladığımızda bu kadar beklemiyorduk, bu sayıya biz de şaşırdık" dedi.
20.04.2022Gündem
Bilgisayar mühendisinin manda tutkusu
Bilgisayar mühendisinin manda tutkusuTokatlı bilgisayar mühendisi ne mesleğinden nede dede mesleği mandacılıktan vazgeçebildi
16.04.2022Haberler
Tazesinin kilosu 400, kurusu 3 bin TL... Türkiye’de ilk defa üretimi yapıldı
Tazesinin kilosu 400, kurusu 3 bin TL... Türkiye’de ilk defa üretimi yapıldıMersin’de bulunan Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nde sadece doğal ortamda belirli bölgelerde yetişen ve ekonomik değeri yüksek olan 'Kuzugöbeği Mantarı' örtü altında üretilerek başarılı bir sonuç alındı
12.04.2022Haberler
Tazesinin kilosu 400, kurusu 3 bin TL! Türkiye’de ilk defa üretimi yapıldı
Tazesinin kilosu 400, kurusu 3 bin TL! Türkiye’de ilk defa üretimi yapıldıTürkiye’de belirli bölgelerde doğal olarak yetişen ancak şu ana kadar birkaç ülke dışında üretimi yapılamayan 'Kuzugöbeği Mantarı' Türkiye'de ilk defa Mersin’de Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nde kurulan bir serada üretilerek verimli bir sonuç elde edildi. Tazesinin kilogram fiyatının 400, kurusunun ise 3 bin TL olduğu mantarın fiyatının, Ar-Ge çalışmalarının tamamlanmasının ardından çiftçiye alternatif ürün olarak sunulması hedefleniyor.
11.04.2022Ekonomi
Tarımsal üretime yüksek kredi
Tarımsal üretime yüksek krediCumhurbaşkanlığı kararı ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince kullandırılan hazine destekli düşük faizli tarım kredilerinin üst limitleri yükseltildi.
10.04.2022Ekonomi
Çiftçi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Çiftçi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBirden fazla karşılığı ile beraber Çiftçi kelimesi için bulmacalarda değerlendirecek değişik sözcükler bulunmaktadır. Peki, çiftçi bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada çiftçi kelimesi için karşılıkları derledik.
6.04.2022Eğitim
Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybetti
Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybettiGazeteci ve radyocu Rauf Gerz (56), Sultangazi'de Yüksel Çalkam idaresindeki otomobilin kendi kullandığı motosiklete çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Başta Hürriyet Gazetesi olmak üzere uzun yıllar havacılık sektöründe hem muhabir olarak, hem de şirketlerin kurumsal iletişiminden sorumlu üst düzey yöneticilik yapan Gerz'in ölümü basın ve havacılık camiasında büyük üzüntü yarattı. Evli ve bir çocuk babası olan Gerz, doğa ve motosiklet tutkunuydu.
4.04.2022Gündem
Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybetti
Gazeteci ve radyocu Rauf Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybettiGazeteci ve radyocu Rauf Gerz (56), Sultangazi'de Yüksel Çalkam idaresindeki otomobilin kendi kullandığı motosiklete çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Başta Hürriyet Gazetesi olmak üzere uzun yıllar havacılık sektöründe hem muhabir olarak, hem de şirketlerin kurumsal iletişiminden sorumlu üst düzey yöneticilik yapan Gerz'in ölümü basın ve havacılık camiasında büyük üzüntü yarattı. Evli ve bir çocuk babası olan Gerz, doğa ve motosiklet tutkunuydu.
4.04.2022Haberler
İpek böceği yetiştiriciliği el birliğiyle canlanıyor
İpek böceği yetiştiriciliği el birliğiyle canlanıyorMilas Belediyesi, Kozabirlik ile işbirliği yaparak ilçede yüzlerce yıldır yapılmakta olan ancak son yıllarda giderek azalan ipek böcekçiliğini yeniden canlandırmak amacıyla bir proje başlattı.
29.03.2022Ege
Cipso Çiçeği Nedir? Yetiştiriciliği, Bakımı Ve Özellikleri
Cipso Çiçeği Nedir? Yetiştiriciliği, Bakımı Ve ÖzellikleriGörünüşü ile dikkat çeken cipso çiçeği nerede yetişir? Cipso çiçeği yetiştiriciliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Cipso çiçeğinin bakımı ve özellikleri de çiçek severlerin merak ettiği konular içerisinde yer almaktadır. Çiçeğin görsel özellikleri, nerede yetiştiği, hangi hava şartlarında yetiştiği ve çiçeğin nasıl yetiştirildiği hakkında detayları derledik.
24.03.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yetiştiriciliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.