Yetiştirme

Yetiştirme

Son dakika yetiştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yetiştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yetiştirme haber sayfamızda...

Yetiştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.568 yetistirme haberi bulunmuştur.
Çocuklar İle İlgili Sözler: Çocuk Sevgisi Ve Çocuk Yetiştirme Üzerine Güzel Sözler
Çocuklar İle İlgili Sözler: Çocuk Sevgisi Ve Çocuk Yetiştirme Üzerine Güzel SözlerÇocuklar için en anlamlı sözleri kullanabilir ve çevrenizdeki insanlara bunları aktarabilirsiniz. Özellikle çocuklara olan sevginizi nasıl anlatacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, birbirinden güzel sözleri kullanabilirsiniz. İster çocuk yetiştirme üzerine ister bir çocuğu olan sevgiyi anlatmak olsun birbirinden anlamlı sözcükler sizleri bekliyor. Üstelik hem sosyal medya hesabından hem de sevdiğiniz insanlara karşı bu sözleri kullanmanız mümkün. İşte çocuklar ile ilgili sözler: çocuk sevgisi ve çocuk yetiştirme üzerine güzel sözler hakkında değerlendirilebilecek seçenekler.
16.10.2021Güzel Sözler
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Mersin'de bulunan 6 aylık ceylan korumaya alındı
Mersin'de bulunan 6 aylık ceylan korumaya alındıMersin’de, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altına alında olan ceylan bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlüt Çetin, "Urfa ceylanı koruma altında olan bir türdür. Ceylanımızı, Şanlıurfa Kızılkuyu ceylan yetiştirme merkezine teslim edeceğiz” dedi.
15.10.2021Gündem
İYEP ne zaman başlayacak, kimler girebilir 2021? İYEP modül saatleri belli oldu mu?
İYEP ne zaman başlayacak, kimler girebilir 2021? İYEP modül saatleri belli oldu mu?İYEP uygulama takvimi MEB tarafından yayımlandı. 2021-2022 İYEP tarihlerinin açıklanmasıyla beraber başlayacağı gün ise araştırılamaya başlandı. İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) , öğrencilerin eksik öğrenmelerinin giderilmesini, psikososyal alanda desteklenmesini amaçlayan bir tedbir programı olarak geçiyor Peki İYEP ne zaman başlayacak ve kimler girebilir 2021?
13.10.2021Gündem
Şansal Büyüka: "Kuntz’a öneririm zamana sarılmayı bırak"
Şansal Büyüka: "Kuntz’a öneririm zamana sarılmayı bırak"Stefan Kuntz, Letonya maçı öncesi zaman istedi. A Milli Takım yarışma yeri, yetiştirme yeri değil... Bunun zamanı olmaz. Günü yaşamak, günü kurtarmak zorundasın. Kuntz’a öneririm; burası A Milli Takım, zamana sarılmayı bırak, her maçı kazanmaya bak.
13.10.2021Milli Takım
Yelkenler fora!
Yelkenler fora!Belediye Başkanı Aras, 9. Bodrum International Optimist Regatta ile bölge turizminin kalkınacağını, yelken sporunun teşvik edileceğini belirtti
11.10.2021Ege
Milli Eğitim’de üst düzey atamalar
Milli Eğitim’de üst düzey atamalarMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde bazı genel müdürlüklere yeni isimler atandı.
10.10.2021Siyaset
2 bakanlığa ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de
2 bakanlığa ilişkin atama kararları Resmi Gazete'deMilli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
8.10.2021Gündem
Harun Erdenay: Türkiye'yi yeniden basketbol ülkesi yapacağız
Harun Erdenay: Türkiye'yi yeniden basketbol ülkesi yapacağızTürkiye Basketbol Federasyonu'nun Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adayı olan Harun Erdenay, ''Hedefimiz ülke basketbolunu kazanan ve turnuvalarda zirveyi zorlayan eski günlerine geri döndürmektir. Dolu ve coşkulu tribünler önünde, rakip takıma zor anlar yaşatan, ülkeyle kenetlenen ve başarısı herkes tarafından konuşulan Türk basketbolunu dünyaya tekrar hatırlatma vakti geldi. Türkiye'yi yeniden basketbol ülkesi yapacağız'' dedi.
7.10.2021Basketbol
Yapay zekaya kadın eli değdi
Yapay zekaya kadın eli değdiTeknolojide Kadın Derneği (Wtech), kadınların yapay zekâ üretiminde rolünü artırmak ve teknolojinin üretim tarafında kadınların yer almasını teşvik etmek için özel bir eğitim programı başlatıyor.
7.10.2021Ekonomi
Geleceğin okulu Güzelbahçe’de
Geleceğin okulu Güzelbahçe’deHakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu, Uluslararası Eğitim Dernekleri Federasyonu’nun (ULEDEF) ‘Geleceğin Okulu Programı’na akredite olmaya hak kazanan, İzmir’deki tek ilkokul oldu. Okul; öğretmen eğitimi programları, öğrenci ve veli sosyal sorumluluk çalışmaları, STK ve diğer paydaşlarla ürettiği projelerle dikkat çekti
6.10.2021Ege
DYK nedir? DYK başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır 2021?
DYK nedir? DYK başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır 2021?DYK başvuruları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri ardından 7 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamına alındı. Öğrenciler ise DYK başvuru tarihlerini araştırıyorlar. Peki DYK başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır 2021?
6.10.2021Gündem
Geleceğin kadın yapay zekâ uzmanları yetişiyor
Geleceğin kadın yapay zekâ uzmanları yetişiyorTeknolojide Kadın Derneği, Türkiye’de bir ilke imza atarak kadınların yapay zekâ üretiminde rolünü artırmak ve teknolojinin üretim tarafında kadınların yer almasını teşvik etmek amacıyla özel bir eğitim programı başlatıyor. Program kapsamında kurumsalda çalışan kadın yöneticilerin yanı sıra yeni mezun genç kadınlar 4 ay boyunca dünyanın önde gelen online eğitim kuruluşlarından Udacity’nin çevrimiçi derslerine katılacak. Eğitimlerle yapay zekâ yetkinliklerini geliştirecek olan yeni mezun katılımcılar, program sonunda destekçi firmalarda çalışma fırsatına kavuşacak.
6.10.2021Vitrin
Bakan Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti
Bakan Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul ettiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet ile görüştü.
5.10.2021Gündem
Ordu'da kurulan yarka tesisiyle yumurta üretiminin aylık 4 milyona çıkarılması hedefleniyor
Ordu'da kurulan yarka tesisiyle yumurta üretiminin aylık 4 milyona çıkarılması hedefleniyorOrdu'da Organik Yumurta Tavukçuluğu Yetiştiriciliği Projesi kapsamında kurulan Organik Yarka Üretim Tesisi sayesinde kent genelinde yumurta üretiminin aylık 4 milyona çıkarılması hedefleniyor.
4.10.2021Ekonomi
Sivas, bal üretiminde markalaşmak istiyor
Sivas, bal üretiminde markalaşmak istiyorSivas Valisi Salih Ayhan, koloni sayısı ve bal üretimi bakımından Ordu, Muğla ve Adana'dan sonra dördüncü, arıcılık işletme sayısı bakımından Türkiye ikincisi olan Sivas'ı marka haline getirmek istediklerini bildirdi.
4.10.2021Ekonomi
Türk bitki ıslahçılarının KKTC için geliştirdiği ikinci arpa çeşidi yolda
Türk bitki ıslahçılarının KKTC için geliştirdiği ikinci arpa çeşidi yoldaTürk bitki ıslahçıları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ilk milli arpa çeşidi "Beşparmak"ı geliştirerek hasadını yapmalarının ardından ikinci çeşidin tescilini almak üzere Nisan 2022'yi hedef koydu.
3.10.2021Ekonomi
İstanbul'da 5 ilçede uyuşturucu operasyonu
İstanbul'da 5 ilçede uyuşturucu operasyonuİstanbul'da 5 ilçede düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 2'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, ele geçirilen çok sayıda uyuşturucu da kameraya yansıdı.
3.10.2021Gündem
Pedagojik formasyona kimler başvurabilir? Formasyon başvuruları başladı mı?
Pedagojik formasyona kimler başvurabilir? Formasyon başvuruları başladı mı?Pedagojik formasyon yeniden başlatılıyor. Ziya Selçuk'un bakanlığı döneminde kaldırılan formasyona kimler başvurabilir, başvurular ne zaman yapılacak?
30.09.2021Gündem
Pedagojik formasyon programı geri döndü
Pedagojik formasyon programı geri döndüZiya Selçuk’un bakanlığı döneminde kaldırılan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”, yeniden başlatılıyor. Formasyona, ilgili lisans programlarından mezun olanların yanı sıra açıköğretim mezunları da başvurabilecek.
29.09.2021Eğitim
FLO PHP Developer Yetiştirme Eğitim Kampı gençlere yeni nesil iş fırsatları sunuyor
FLO PHP Developer Yetiştirme Eğitim Kampı gençlere yeni nesil iş fırsatları sunuyorTürkiye ayakkabı sektörünün önde gelen markalarından FLO Mağazacılık, PHP Developer Yetiştirme Eğitim Kampı ile yeni nesil digi-yetenekler ile bir araya geldi. Teknoloji ve ARGE yatırımlarıyla dikkat çeken FLO; gençlere geleceğin kariyer fırsatlarını yaratmayı hedefleyen Eğitim Kampının ardından, gerçekleştireceği sınav ve mülakatta başarılı olan gençleri istihdam edecek.
27.09.2021Vitrin
Denizlili nar üreticisi, sezondan umutlu
Denizlili nar üreticisi, sezondan umutluDenizlili üreticiler, kalitesi dolayısıyla rağbet gören narın, bu sezon da gelir beklentilerini karşılamasını ümit ediyor.
26.09.2021Ekonomi
Trafikte bonus savaşı! ‘Zamanında götürmezsin kazanamazsın’
Trafikte bonus savaşı! ‘Zamanında götürmezsin kazanamazsın’Sipariş yetiştirmeye çalışırken trafik kurallarını hiçe sayan motokuryeler her gün onlarca kazaya da davetiye çıkarıyorlar. Nedeni “esnaf kurye” sistemi. Kurye ne kadar çok paket taşırsa, o kadar çok kazanıyor. Çok paket ise daha çok kural ihlali anlamına geliyor. Başına bir şey gelirse de sorumluluk kendisinde
26.09.2021Gündem
Ceketini alıp köyüne döndü! 400 dönüm araziden yüksek gelir elde ediyor
Ceketini alıp köyüne döndü! 400 dönüm araziden yüksek gelir elde ediyorKocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir süre veteriner hekimlik yaptıktan sonra mesleğini bırakarak memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine yerleşen Numan Sunar, ziraat yüksek mühendisi eşi Rabia Sunar ile birlikte badem yetiştiriyor.
24.09.2021Ekonomi
Adalı kadınlar bal üretecek
Adalı kadınlar bal üretecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) artık yoluna ‘Enstitü İstanbul İSMEK’ olarak devam edecek.
24.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2021egeatamaüretimistanbul

Yetiştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.