Yetkili Servis

Yetkili Servis

Son dakika yetkili servis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yetkili servis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yetkili servis haber sayfamızda...

Yetkili Servis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 873 yetkili servis haberi bulunmuştur.
Yargıtay'dan güzel haber! Titreyen otomobil misliyle değişecek
Yargıtay'dan güzel haber! Titreyen otomobil misliyle değişecekYargıtay 3. Hukuk Dairesi, milyonlarca araç sahibine müjde niteliğinde bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, arabadaki titreme sorununa ilişkin ayıp yetkili servis tarafından giderilemediği için arabanın misli ile değişmesi gerektiğine hükmetti.
5.12.2021Ekonomi
Kombi bakımı mağduru olmayın
Kombi bakımı mağduru olmayınHavaların soğumasıyla kombi dolandırıcılıklarında artış yaşanmaya başlandı. Kombilerine bakım yaptırmak isteyenleri Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu uyardı. Ağaoğlu, "Kombi servislerini internette arattığımızda ilk çıkan sayfalara tıklamayalım. Çünkü bunların sahte olma ya da özel servis olma ihtimali var. Gelen şikayetlerde görüyoruz ki, bu tür işletmeler çoğu zaman tüketicileri mağdur ediyor" dedi. Mağdur olduğunu dile getiren İsmail Bayramoğlu da, internetten bulduğu firmaya 850 lira verdiğini ancak sonrasında ulaşamadığını söyledi.
23.11.2021Haberler
Kombi bakımı mağduru olmayın
Kombi bakımı mağduru olmayınHavaların soğumasıyla kombi dolandırıcılıklarında artış yaşanmaya başlandı. Kombilerine bakım yaptırmak isteyenleri Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu uyardı. Ağaoğlu, "Kombi servislerini internette arattığımızda ilk çıkan sayfalara tıklamayalım. Çünkü bunların sahte olma ya da özel servis olma ihtimali var. Gelen şikayetlerde görüyoruz ki, bu tür işletmeler çoğu zaman tüketicileri mağdur ediyor" dedi. Mağdur olduğunu dile getiren İsmail Bayramoğlu da, internetten bulduğu firmaya 850 lira verdiğini ancak sonrasında ulaşamadığını söyledi.
23.11.2021Ekonomi
Apple kullanıcısı ‘tamirci’ olacak
Apple kullanıcısı ‘tamirci’ olacakABD’li teknoloji şirketi Apple, akıllı telefon onarımlarını kendileri yapmak isteyenlere orijinal parçalar, dokümanlar ve aletler sağlayacağını bildirdi. Apple’dan yapılan açıklamada, kullanıcıların orijinal yedek parçalara erişiminin eskisi kadar sınırlandırılmayacağı vurgulanarak, kullanıcıların Apple’ın sağladığı parçalar, dokümanlar ve araçlar ile kendi tamir işlemlerini kendileri yapabileceği belirtildi.
19.11.2021Ekonomi
Apple'dan flaş yenilik! İsteyen kullanıcılara temin edilecek
Apple'dan flaş yenilik! İsteyen kullanıcılara temin edilecekABD'li teknoloji şirketi Apple, akıllı telefon onarımlarını kendileri yapmak isteyenlere orijinal parçalar, dokümanlar ve aletler sağlayacağını bildirdi.
17.11.2021Teknoloji
Yetki Ne Demek? Yetki Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Yetki Ne Demek? Yetki Tdk Sözlük Anlamı Nedir?1934 yılında başlatılan dilde sadeleşme hareketinden sonra literatüre birçok yeni kelime girdi. O kelimelerden biri olan yetki, ''yetmek'' fiilinden türetilmiştir. Bir kuruma ya da kişiye resmi bir merci tarafından tanınan haklara yetki denir. Bu kelime birçok kalıp ifade ve tamlamanın içinde de yer alır. Örnekler: 1- Yetkili Servis 2- Yetkili Bayi 3- Yetkisini kötüye kullanmak 4- Yetki vermek 5- Yetkisizlik kararı. Yetki ne demek, ne anlama gelir? Sizin için Yetki kelimesinin TDK sözlük anlamını örnek kelimeler ve cümlelerle derledik.
6.11.2021Sözlük
Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönem
Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönemAkaryakıt bayileri ve dağıtıcı lisans sahipleri 1 Ocak'tan itibaren sadece Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yetkilendirilen otomasyon firmalarıyla çalışabilecek. Gerekli süreçleri zamanında tamamlamayan dağıtıcı ve bayilik lisansı sahiplerinin faaliyeti durdurulacak.
9.09.2021 Ekonomi
444 0 888 Nerenin Numarası? 4440888 Nolu Telefon Numarası Kime Aittir Ve Neden Arar?
444 0 888 Nerenin Numarası? 4440888 Nolu Telefon Numarası Kime Aittir Ve Neden Arar?Telefon üzerinden gelen çağrıyı bilmek büyük bir öneme sahiptir. Böylece hangi numarayı açmak ya da hangi numarayı geri çevirmek anlaşılabilir. Peki 444 0 888 nerenin numarası? 4440888 nolu telefon numarası kime aittir ve neden arar? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
8.06.2021Gündem
Klimada ‘hijyen’ öne çıkıyor
Klimada ‘hijyen’ öne çıkıyorPandemiyle öne çıkan ‘temiz ve taze hava’, klima sezonu açılırken yine önemli bir gündem maddesi. Tüketiciler gerek mevcut klimalarının bakımlarını yaptırırken gerekse de yeni ürün alırken önce ‘hijyen’ kriterine bakıyor.
18.05.2021Ekonomi
Tam kapanma döneminde elektrikli ve hibrit araçlar için şarj uyarısı
Tam kapanma döneminde elektrikli ve hibrit araçlar için şarj uyarısıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, ulaşım sektöründe çevreci araçlara yönelimi hızlandırırken, elektrikli ve hibrit sınıfındaki araçların bakım ve onarımı uzun süren karantina ve tam kapanma süreçlerinde önem kazanıyor.
8.05.2021Ekonomi
Tüketicileri mağdur edenlere geçen yıl ceza yağdı
Tüketicileri mağdur edenlere geçen yıl ceza yağdıTicaret Bakanlığınca, geçen yıl tüketicinin korunması adına yeni düzenleme ve uygulamalar hayata geçirilirken piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında denetlenen ürün sayısı bir önceki yıla göre 4,5 katına çıkarak 10,96 milyona ulaştı.
15.03.2021Ekonomi
Tasarruf için ipuçları
Tasarruf için ipuçlarıİzmir Doğalgaz, abonelerine alınacak basit tedbirlerle hem enerji kullanımını hem de fatura ücretlerini düşürmenin formülünü anlattı
26.02.2021Ege
İthalatçı Garantili Ne Demek? İhtalatçı Garantili Telefonların Diğerlerinden Farkı Nedir?
İthalatçı Garantili Ne Demek? İhtalatçı Garantili Telefonların Diğerlerinden Farkı Nedir?Elektronik cihazlar satın alırken çoğunlukla ithalatçı garantili terimi ile karşılaşırız. Bu terimin ne anlama geldiği bu sebeple tüketiciler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Distribütör ve ithalatçı olmak üzere iki farklı garanti bulunmaktadır. İthalatçı garantili ne demek? İthalatçı garantili telefonların diğerlerinden farkı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.02.2021Eğitim
Doktor dolandırıcıların kurbanı oldu
Doktor dolandırıcıların kurbanı olduYetkili olmadıkları halde, “yetkili teknik servis” ilanı koyan ve tamire geldikleri evlerden aldıkları cihazlarla ortadan kaybolan ya da tamir etmediği cihaz için aldığı paralarla  bir daha gözükmeyen, yan sanayi parçaları takan dolandırıcıların sayısı artıyor.  Dolandırıcıların son kurbanı doktor Erdoğan Dadaş oldu. İnternet aramasında ilk sırada çıkan teknik servis numarasını çeviren doktor dolandırıcıların ağına düştü. Dadaş'ın evine gelen iki kişi, buzdolabının motorunun bozulduğunu ve 2 bin 400 TL ödeme ile değişmesi gerektiğini söyledi. Ödemeyi kabul ederek yeni motor taktıran Dadaş, buzdolabının bir süre sonra soğutmadığını fark etti. Buzdolabının kendi kataloğundaki numarayı aradık. İşte gerçeği o zaman öğrendik. Arıza kaydımızı bulamadılar. İşlemden haberleri yok. işte o zaman ‘biz dolandırıldık’ dedik” şeklinde konuştu.
10.02.2021Gündem
Root Nedir, Ne İşe Yarar? Telefona Root Atmak Garantiyi Bozar Mı?
Root Nedir, Ne İşe Yarar? Telefona Root Atmak Garantiyi Bozar Mı?Özellikle cep telefonunda sorun yaşayan pek çok kişi internet üzerine araştırma gerçekleştirdiğinde, root kelimesi ile karşı karşıya kalıyor. Söz konusu teknolojiler olduğu zaman mecburen bazı düzeltme ve yenilemeler yapılması gerektiği için, bunlar içerisinde root bir adım öne çıkıyor. Peki root nedir, ne işe yarar? Telefona root atmak garantiyi bozar mı? İşte bu konuda merak edilenler.
2.02.2021Eğitim
Palandöken, 'sahte yetkili servislere' karşı uyardı!
Palandöken, 'sahte yetkili servislere' karşı uyardı!Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde "yetkili teknik servis" adı altında dolandırıcılık olaylarının arttığını ileri sürerek, bayiden veya tanıdık esnaftan hizmet alınması konusunda uyarıda bulundu.
1.02.2021Ekonomi
Klima Temizleme Nasıl Yapılır? Klima Temizlenmezse Ne Olur?
Klima Temizleme Nasıl Yapılır? Klima Temizlenmezse Ne Olur?Klimalar, yazın serinletici kışın ısıtıcı hava vermeleri ile yaşantımıza konfor katan modern makineler. Son yıllarda havayı nemlendirme gibi farklı özellikleri ile işlevselliklerini artıran klimalar aynı zamanda dikkat çeken tasarımları ile de dikkatleri çekiyor. Klimaları kullanan kişiler ise sağlıklı ve hijyenik koşullarda bu makineleri kullanmak için nasıl temizlenmesi gerektiğini merak ederek araştırıyor. Bu konuda onlara yardımcı olmak için "Klima temizleme nasıl yapılır? Klima temizlenmezse ne olur?" gibi konu başlıklarını derledik.
19.01.2021Yaşam
Sıfır araç aldı! Hayatının şokunu yaşadı
Sıfır araç aldı! Hayatının şokunu yaşadıManisa'da, 5 yıl önce aldığı otomobilinin motor arızası vermesi üzerine otomotiv bayisine dava açan Necip Kandemir (34), yaklaşık 4 yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandı.  Bayi tarafından verilen 90 bin lirayı reddeden Necip Kandemir (34), piyasa değeri 190 bin lira olan aracının sıfırını istiyor.
8.12.2020Ekonomi
Garanti belgeleri ile ilgili flaş gelişme
Garanti belgeleri ile ilgili flaş gelişmeTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, mevcut durumda kağıt üzerinde yazılı olarak tüketicilere verilmesi zorunlu olan garanti belgelerinin ve servis fişlerinin artık elektronik ortamda da tüketicilere verilmesine olanak sağlandığını bildirdi.
5.11.2020Ekonomi
Yetkisiz tamir servisine son!
Yetkisiz tamir servisine son!Ticaret Bakanlığı, tüketicileri ve firmaları sahte tamir servislerine karşı korumak amacıyla Servis Bilgi Sistemi’ni (SERBİS) hizmete sundu
18.07.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! SERBİS hizmete giriyor
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! SERBİS hizmete giriyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüketicileri ve firmaları sahte servislere karşı korumak için "Servis Bilgi Sistemi (SERBİS)" projesini "www.servis.gov.tr" internet sitesinden hizmete sunduklarını belirterek, "Tüketicilerimiz, üretici ve ithalatçıların tüm yetkili servis bilgilerine güvenilir bir şekilde bu platformdan ulaşabilecekler." dedi.
17.07.2020Ekonomi
Yargıtay'dan motor arızası veren araçla ilgili emsal karar
Yargıtay'dan motor arızası veren araçla ilgili emsal kararAntalya'da bir kişinin sıfır kilometre olarak satın aldığı otomobilinin motor arızası verdi. Bu durum üzerine üzerine otomotiv bayisine dava açan tüketici, yaklaşık 5 yıllık hukuk mücadelesini kazandı.
22.06.2020Haberler
Motor arızası veren sıfır otomobil için Yargıtay'dan "emsal" karar
Motor arızası veren sıfır otomobil için Yargıtay'dan "emsal" kararAntalya'da sıfır aldığı otomobilinin motor arızası vermesi üzerine otomotiv bayisine dava açan tüketici, yaklaşık 5 yıllık hukuk mücadelesini kazandı.
22.06.2020Ekonomi
Hırsızların yeni hedefi!
Hırsızların yeni hedefi!Son zamanlarda araç farlarının çalınması vakaları artmaya başladı. Peki, hırsızlar neden farları çalıyor?
15.06.2020Otomobil
Beyaz eşya satışları ilk çeyrekte yüzde 11 arttı
Beyaz eşya satışları ilk çeyrekte yüzde 11 arttıTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) ocak-mart dönemi verilerine göre, yılın ilk 3 ayında beyaz eşyada 6 ana ürün grubunda iç pazar, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 11 büyüdü. İhracat oranı yüzde 3 artarken, üretim seviyesi korundu.
21.04.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yetkili Servis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.