Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Son dakika yıldız teknik üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yıldız teknik üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yıldız teknik üniversitesi haber sayfamızda...

Yıldız Teknik Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.684 yıldız teknik üniversitesi haberi bulunmuştur.
Barış Yurtçu: Deniz'i o sahnelerde çok kıskandım, çok maçoydum
Barış Yurtçu: Deniz'i o sahnelerde çok kıskandım, çok maçoydum Onların adını ilk duyduğumuzda 2005 yılıydı… Kolpa grubu, 2009 yılında ilk albümleri Hayat Senin’i yayımladılar. O günden bugüne de sayısız hit şarkı, albüm ve cover yaptılar. Son Nefesim, Yatağın Soğuk Tarafı, Gurur Benim Neyime, Beni Aşka İnandır onlardan sadece bazıları.
22.05.2024 Gündem
Fintek girişimlerine destek
Fintek girişimlerine destek Halkbank ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle start-up niteliğindeki girişimlere özel tasarlanan HUBrica Hızlandırma Programı başladı.
30.04.2024 Ekonomi
10 bin işletme için dijital yetkinlik ölçümü
10 bin işletme için dijital yetkinlik ölçümü Vodafone Business, Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri iş birliği ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) desteğiyle hazırlamış olduğu Sanayide Dijital Yetkinlik Analizi’yle şirketlerin dijital yetkinlik seviyelerini ölçeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre kendi dijital yetkinliklerini sektördeki diğer işletmelerle karşılaştırabilme şansı yakalayabilecek olan KOBİ’ler geliştirmeleri gereken alanları tespit edebilecek.
26.04.2024 Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Yapay zekayı ülke açısından çok önemli görüyoruz
YÖK Başkanı Özvar: Yapay zekayı ülke açısından çok önemli görüyoruz Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bugün, ülkemizdeki üniversitelerde 198 farklı ülkeden 350 bine yakın uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Bu yönüyle ülkemiz dünyada en fazla öğrenciye sahip ilk 10 ülke arasına girmiş ve yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Hedefimiz uluslararası öğrenci sayısında, dünyada ilk 5’e girmektir" dedi.
19.04.2024 Gündem
Kahve peşinde baristalıktan genel müdürlüğe!
Kahve peşinde baristalıktan genel müdürlüğe! Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk kahve satışlarındaki yükselişi baristalıktan genel müdürlüğe uzanan kendi hikâyesi eşliğinde anlattı.
5.04.2024 Milliyet Executive
Malatya'da AK Parti'li Sami Er başkan seçildi
Malatya'da AK Parti'li Sami Er başkan seçildi Malatya'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'li Sami Er, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İlçelerde ise AK Parti 7, CHP 5 ve MHP 1 belediye başkanlığını kazandı.
31.03.2024 Gündem
Düzce'de seçim sonuçları! Faruk Özlü başkan seçildi
Düzce'de seçim sonuçları! Faruk Özlü başkan seçildi Düzce’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlarına göre, AK Parti Faruk Özlü, Belediye başkanı oldu. Partililer ve vatandaşlar Özlü’nün seçilmesinin ardından Düzce Belediyesi binası önünde kurulan ramazan etkinlik çadırında toplanarak kutlama yaptı. İlçelerde ise AK Parti 4, MHP 3 ve CHP belediye başkanlığı kazandı.
31.03.2024 Gündem
Ünlü isimler oylarını kullandı! Hande Erçel sandığa Hakan Sabancı'nın VIP aracıyla geldi
Ünlü isimler oylarını kullandı! Hande Erçel sandığa Hakan Sabancı'nın VIP aracıyla geldi Sanat dünyasının birbirinden ünlü isimleri, yerel yöneticilerini seçmek için oylarını kullandı. Genç şarkıcı Aleyna Tilki sandığa bu sene ilk kez oy kullanan Ayça Tilki ile giderken, Hande Erçel ise oy vermeye sevgilisi Hakan Sabancı'nın VIP aracıyla geldi.
1.04.2024 Cadde
YÖK’ten yapay zekâ ve dijitalleşme atağı
YÖK’ten yapay zekâ ve dijitalleşme atağı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ın başkanlığında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ, Dijitalleşme ve Büyük Veri” toplantısı gerçekleştirildi.
6.03.2024 Eğitim
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik'
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik' Sahte doktordan sahte öğretmene birçok meslek grubunun suistimal edildiğini gördük. Ancak astronotun sahtesini hiçbirimiz duymamıştık, ta ki Serkan Anılır'ın hikâyesini öğrenene kadar. Tüm dünyayı, en başta da Japonları 'İlk Türk astronotum' diyerek kandıran Serkan Anılır gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sırra kadem bastı.
1.03.2024 Yaşam
Murat Aygen: En büyük hayalim aile olmaktı!
Murat Aygen: En büyük hayalim aile olmaktı! 'Medcezir', 'Bodrum Masalı', 'İstanbull Gelin', 'Mucize Doktor' ve 'Yasak Elma' gibi yapımlarda rol alan Murat Aygen, Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü'nün düzenlediği söyleşi etkinliğinde öğrencilerin sorularını cevapladı.
23.02.2024 Cadde
CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM protokol imzaladı
CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM protokol imzaladı CoinTR, Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı.
20.02.2024 Uzmanpara
CHP Güngören Belediye Başkan Adayı Yüksel Yalçın kimdir, nereli, ne iş yapıyor?
CHP Güngören Belediye Başkan Adayı Yüksel Yalçın kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Cumhuriyet Halk Partisi Güngören ve Esenyurt ilçeleri için yeni aday atandığını duyurdu. CHP'den yapılan açıklamada "başkan adaylarımız, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir" denildi. Bununla birlikte 'Yüksel Yalçın kimdir, nereli, ne iş yapıyor?' soruları merak edilmeye başlandı. CHP Güngören’de Temel Akkoçlar’ın yerine Yüksel Yalçın’ı aday gösterdi. Peki, Yüksel Yalçın kimdir? İşte detaylar...
19.02.2024 Bilgi Rehberi
Raporu görünce şoke oldular! Kentsel dönüşümle yapılan binalar 'dayanaksız' çıktı
Raporu görünce şoke oldular! Kentsel dönüşümle yapılan binalar 'dayanaksız' çıktı Bahçelievler’de site sakinleri, binalarının eski ve depreme dayanıksız olması nedeniyle 2019 yılında kentsel dönüşüm için bir inşaat firmasına başvurdu. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binaların yerine yapılan yeni yapı, inşaat halindeyken hak sahiplerinin şikayeti üzerine yapılan incelemelerde depreme dayanıksız olduğu tespit edildi.
19.02.2024 Haberler
Raporu görünce şoke oldular! Kentsel dönüşümle yapılan binalar 'dayanaksız' çıktı
Raporu görünce şoke oldular! Kentsel dönüşümle yapılan binalar 'dayanaksız' çıktı Bahçelievler’de site sakinleri, binalarının eski ve depreme dayanıksız olması nedeniyle 2019 yılında kentsel dönüşüm için bir inşaat firmasına başvurdu. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binaların yerine yapılan yeni yapı, inşaat halindeyken hak sahiplerinin şikayeti üzerine yapılan incelemelerde depreme dayanıksız olduğu tespit edildi.
19.02.2024 Gündem
At Yarışı’nda yeni adres: Hipodrom.com
At Yarışı’nda yeni adres: Hipodrom.com Demirören Grubu, şans oyunlarında gücünü at yarışlarıyla daha da arttırdı. Hipodrom.com, 30 Ocak’ta sanal bayi olarak resmen yayın hayatına ve faaliyetlerine başladı. Artık yarışseverler sadece TJK’ya bağlı E-Bayi’den oynamayacak. Hipodrom.com Genel Müdürü Ersin Erdem, bu yepyeni girişimi anlattı.
18.02.2024 Skorer
'Teknopark firmalarına sağladığımız vergi muafiyeti 184 milyar liraya ulaştı'
'Teknopark firmalarına sağladığımız vergi muafiyeti 184 milyar liraya ulaştı' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, YTÜ Yıldız Teknopark Maslak yerleşkesi açılış programına katıldı. Teknopark firmalarına yapılan vergi muafiyetlerinin 184 milyar liraya ulaştığını belirten Bakan Kacır, “182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yapılarak bir kaldıraç etkisi oluşturduk. Böylelikle bu girişimler toplam 23,1 milyar lira sermaye kaynağına erişti” dedi.
6.02.2024 Ekonomi
Sanayi için 1000 dijital elçi aranıyor
Sanayi için 1000 dijital elçi aranıyor 81 ildeki OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin çalışanları ücretsiz olarak dijitalleşme eğitimlerine katılabilecek. Vodafone Business ve OSBÜK işbirliğiyle düzenlenen programda, eğitimler Yıldız Teknik Üniversitesi’nce verilecek. Hedef 1000 dijital elçiye ulaşmak.
26.01.2024 Ekonomi
SAMİ ER kimdir? AK Parti Malatya Belediye Başkan Adayı Sami Er aslen nereli, kaç yaşında?
SAMİ ER kimdir? AK Parti Malatya Belediye Başkan Adayı Sami Er aslen nereli, kaç yaşında? Sami Er hayatı ve kariyerine dair ayrıntılar araştırılanlar arasında. AK Parti Malatya Belediye Başkan Adayı olan Sami Er, eğitimine Malatya'da başladı ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamladı. Peki, Sami Er kaç yaşında?
18.01.2024 Bilgi Rehberi
AK Parti'nin Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir
AK Parti'nin Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayını mevcut başkan olan Emrah Özdemir olarak açıkladı.
18.01.2024 Gündem
‘En’ler belli oldu
‘En’ler belli oldu Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ‘Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde 2023’ün parlayan yıldızları 35 kategoride ödüle layık görüldü.
13.01.2024 Cadde
'Kelime Oyunu', '2023'te En Beğenilen TV Show Programı' seçildi
'Kelime Oyunu', '2023'te En Beğenilen TV Show Programı' seçildi Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ve her yıl medya, sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin katıldığı 'Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni' bu yıl 22’nci kez gerçekleştirildi.
12.01.2024 Cadde
Dilan Çiçek Deniz: Cevap belli! Çok yakın arkadaşım yok
Dilan Çiçek Deniz: Cevap belli! Çok yakın arkadaşım yok 'Amadeus'taki 'Costanze’ karakteriyle '2023 Yılında En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncusu’ seçilen Dilan Çiçek Deniz'e, "Yakın arkadaşınız ve sevgiliniz arasında kararsız kalsaydınız kimi seçerdiniz" sorusu yöneltildi. 2014 Miss Turkey'de ikinci seçilen tescilli güzel, çarpıcı bir açıklamada bulundu.
13.01.2024 Cadde
İlk Türk astronot uzaya Türkiye'de yetişen bitkiyi götürecek
İlk Türk astronot uzaya Türkiye'de yetişen bitkiyi götürecek Pilot Albay Alper Gezeravcı, 17 Ocak’ta ‘ilk Türk astronotu’ unvanıyla uzaya çıkacak. Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda(ISS) 14 gün kalacak, 13 deneye imza atacak. Tuz Gölü’nde yetişen ‘Schrenkiella Parvula’ bitkisini uzaya götürecek Gezeravcı’nın yapacağı deneyleri Milliyet sizin için detaylandırdı.
4.01.2024 Gündem
CHP lideri Özel, Ege Akersoy'un babası ile görüştü
CHP lideri Özel, Ege Akersoy'un babası ile görüştü CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul'da İsmail A.'ya yumruk attığı için tutuklanan üniversite öğrencisi Ege Akersoy'un babasıyla görüştü.
2.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yıldız Teknik Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.