Yılmaz Erbek Apartmanı

Yılmaz Erbek Apartmanı

Son dakika Yılmaz Erbek Apartmanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yılmaz Erbek Apartmanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yılmaz Erbek Apartmanı haber sayfamızda...

Yılmaz Erbek Apartmanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 59 yılmaz erbek apartmanı haberi bulunmuştur.
Yılmaz Erbek davasında karar açıklandı
Yılmaz Erbek davasında karar açıklandıİzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık arsa sahibi Mustafa Yılmaz’a 15 yıl hapis cezası verirken, tutuksuz sanıklar statik proje müellifi Ali Özsoy’a 10 yıl, yapı denetim şirketi yetkilileri Binay Bükey ve Eşref Perviz Toğulga ile fenni mesul Nurettin Bozdoğan’a 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. 6 sanık ise beraat etti
15.06.2022Gündem
11 kişiye mezar olan Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili davada 3 beraat, 8 ceza talebi
11 kişiye mezar olan Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili davada 3 beraat, 8 ceza talebiİzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde, 11 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili, ’Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçlarından sanıkların yargılandığı davada savcı, 3 sanık hakkında beraat isterken, diğer 8 sanık hakkında da ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçundan hapis cezası talep etti.
18.05.2022Gündem
11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı sanığı: Tek suçlu ben miyim?
11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı sanığı: Tek suçlu ben miyim?İzmir’de 2 yıl önce meydana gelen depremde 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak' suçlarından 1'i tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada söz alan tutuklu sanık Mustafa Yılmaz, "Allah buraya kimseyi düşürmesin. Burası çok zor. Arsa sahibi olarak tek suçlu ben miyim? Ölmeden çıkarsam dua edeceğim" dedi.
15.04.2022Gündem
İzmir depreminde yıkılan apartmanda kolon kesildiği iddiasına flaş gelişme
İzmir depreminde yıkılan apartmanda kolon kesildiği iddiasına flaş gelişmeİzmir depreminde yıkılan, 11 kişinin hayatını kaybettiği Yılmaz Erbek Apartmanı B Bloğu'nun zemin katında, kolon kestiği iddia edilen zincir markete ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Zincir marketin bağlı olduğu şirket ve ana davada tutuklu yargılanan marketin mülk sahibi Mustafa Yılmaz (59) hakkında, kolon kesme soruşturmasında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.
28.02.2022Gündem
'Yılmaz Erbek Apartmanı davası' devam ediyor
'Yılmaz Erbek Apartmanı davası' devam ediyorİzmir depreminde çöken binalardan Yılmaz Erbek Apartmanı B Blok için haklarında "bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan dava açılan 1'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. İzmir'deki depreme markette yakalanan ve 17 saat sonra enkaz altından çıkarılan Hülya Özmet, 'Hafif bir sallantıdan sonra hemen bina çöktü. Hatırladığım, büyük sallantıyı hissetmeden bina ani bir şekilde yıkıldı' ifadelerini kullandı.
18.11.2021Haberler
'Yılmaz Erbek Apartmanı davası' devam ediyor: Büyük sallantıyı hissetmeden yıkıldı
'Yılmaz Erbek Apartmanı davası' devam ediyor: Büyük sallantıyı hissetmeden yıkıldıİzmir depreminde çöken binalardan Yılmaz Erbek Apartmanı B Blok için haklarında "bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan dava açılan 1'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. İzmir'deki depreme markette yakalanan ve 17 saat sonra enkaz altından çıkarılan Hülya Özmet, 'Hafif bir sallantıdan sonra hemen bina çöktü. Hatırladığım, büyük sallantıyı hissetmeden bina ani bir şekilde yıkıldı' ifadelerini kullandı.
18.11.2021Gündem
İzmir'de depremde yıkılan binaların yerinde yenileri yükseliyor
İzmir'de depremde yıkılan binaların yerinde yenileri yükseliyorİzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, Bayraklı'ya bağlı Mansuroğlu Mahallesi'nde yıkılan binaların yerine yenileri yapılıyor. Depremde ilk iki katı çöktükten sonra yan yatan ve vinçlerle destek yapılarak ayakta durması sağlanan Yılmaz Erbek Apartmanı'nın yerine, TOKİ tarafından yapılan 6 katlı binanın kaba inşaatı tamamlandı.
10.05.2021Emlak
Son dakika... İzmir depremi soruşturması! 22 kişiye gözaltı kararı
Son dakika... İzmir depremi soruşturması! 22 kişiye gözaltı kararıGelen son dakika haberine göre; İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili hazırlanan bilirkişi raporu sonrası 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
28.04.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: Başlıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi: BaşlıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Depremden 10 ay sonra, yani 2021 yılının Ağustos ayı itibarıyla da konutların teslimine başlıyoruz. Etaplar halinde toplam 5 bin konutu hak sahiplerine teslim edeceğiz' dedi.
22.02.2021Siyaset
Hem hatıralarını hem işini kaydetti
Hem hatıralarını hem işini kaydettiİzmir depreminde büyük hasar gören ve daha sonra yıkım kararı alınan Yılmaz Erbek Apartmanı sakinlerinden Kıvanç Sekü, hem evini hem de işini kaybetti...
4.01.2021Ege
İzmir'de 16 saat sonra enkazdan kurtuluşa imza atan UMKE ekibi, yaşadıklarını anlattı
İzmir'de 16 saat sonra enkazdan kurtuluşa imza atan UMKE ekibi, yaşadıklarını anlattıİzmir’de yıkıma neden olan deprem sonrası bölgeye desteğe giden Kütahya UMKE ekibi, arama- kurtarma çalışmaları sırasında meydana gelen artçı depremler nedeniyle enkaz altında ‘hayat üçgeni’ sayesinde kurtulduklarını söyledi. Gülçin Aykut Soydan’ı 16 saat sonra enkazdan kurtaran UMKE ekibinin sorumlusu Levent Bircan, “Orada herhangi bir insan hayatına dokunabilmek, yaşama şansı verebilmek bizler için hayatın en büyük ödülü” dedi.
24.11.2020Gündem
İzmir’de enkazdan yaralı çıkarılan Sevil Ateş hayatını kaybetti!
İzmir’de enkazdan yaralı çıkarılan Sevil Ateş hayatını kaybetti!İzmir’i vuran depremde alt katları çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda hayatını kaybeden emekli jandarma astsubay Ramazan Ateş’in (60), enkaz altından ağır yaralı olarak çıkarılan eşi Sevil Ateş (55), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sevil Ateş, memleketi Eskişehir’in Çifteler ilçesinde, eşi Ramazan Ateş’in yanına defnedildi.
9.11.2020Gündem
Yıkılan binayı böyle izlediler
Yıkılan binayı böyle izledilerİzmir depreminde hasar gören binalardan Yılmaz Erbek Apartmanı’nın kontrollü yıkımını, çok sayıda vatandaş izledi. Bazı vatandaşlar o anları kamerayla çekerken, alanda bulunanlarının çoğunun apartman sakini olmaması dikkat çekti.
8.11.2020Haberler
Hemen telefonları çıkardılar! Böyle izlediler...
Hemen telefonları çıkardılar! Böyle izlediler...İzmir depreminde hasar gören binalardan Yılmaz Erbek Apartmanı’nın kontrollü yıkımını, çok sayıda vatandaş izledi. Bazı vatandaşlar o anları kamerayla çekerken, alanda bulunanların çoğunun apartman sakini olmaması dikkat çekti.
8.11.2020Gündem
Yıkım 11 yıl  önce göze çarpmış
Yıkım 11 yıl önce göze çarpmışBayraklı’da 2009 yılında yapılan yapı stoğu araştırmasında 3 pilot bölgede incelenen 1490 binadan sadece 39’u iyi durumda bulunmuş. 5 binanın yıkıldığı Manavkuyu Mahallesi’nde incelenen 696 binadan ise 304’ünün zayıf olduğu saptanmış
6.11.2020Gündem
Son dakika... İzmir depremi soruşturmasında flaş gelişme
Son dakika... İzmir depremi soruşturmasında flaş gelişmeGelen son dakika haberine göre; İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan ve aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7'si tutuklandı.
5.11.2020Gündem
'Emrah Apartmanı'nın betonu kürekle kırılacak kadar dayanıksız'
'Emrah Apartmanı'nın betonu kürekle kırılacak kadar dayanıksız'İzmir’in Seferihisar açıklarındaki depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmalarında görev yapan AFAD ekiplerinin, binanın oldukça dayanıksız olduğunu ve beton parçalarını kürekle kırdıklarını söylediği belirtti.
5.11.2020Gündem
İzmir'de 9 şüpheli adliyeye sevk edildi
İzmir'de 9 şüpheli adliyeye sevk edildiİzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
5.11.2020Haberler
Son dakika... İzmir'de 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.
Son dakika... İzmir'de 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
5.11.2020Gündem
Son dakika... İzmir için flaş karar! 1 ay süreyle durduruldu
Son dakika... İzmir için flaş karar! 1 ay süreyle durdurulduGelen son dakika haberlerine göre, cuma günü meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 114'e yükseldi. Bölgede incelemelerde bulunan Bakan Kurum, '19 gün içinde bitireceğiz. Ona göre organize olun. Gece de geleceğiz, gece de çalışmayı göreceğiz. Burada çalışma durmayacak" talimatı verdi' dedi. Öte yandan Seferihisar'da inşaatlarda beton dökümü, bugünden itibaren 1 ay süreyle durdurulduğu bildirildi.
4.11.2020Gündem
İzmir'de acı bilanço... 112 kişi bu 9 binada hayatını kaybetti
İzmir'de acı bilanço... 112 kişi bu 9 binada hayatını kaybettiİzmir'de cuma günü yaşanan ve 114 kişinin hayatını kaybettiği depremde yıkılan 9 binanın enkazında 112 kişi yaşamını yitirdi.
4.11.2020Gündem
Depremde hayatını kaybeden Ramazan Ateş'in cenazesi toprağa verildi
Depremde hayatını kaybeden Ramazan Ateş'in cenazesi toprağa verildiİzmir'de geçen cuma meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden Ramazan Ateş'in cenazesi, Eskişehir'in Çifteler ilçesinde toprağa verildi.
4.11.2020Haberler
Kahreden tesadüf! Depreme dayanıksız diye sattığı ve yeni aldığı ev yıkıldı
Kahreden tesadüf! Depreme dayanıksız diye sattığı ve yeni aldığı ev yıkıldıİzmir'de geçen cuma meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden Ramazan Ateş'in cenazesi, Eskişehir'in Çifteler ilçesinde toprağa verildi. Yılmaz Erbek Apartmanı'nın enkazı altında kalarak yaşamını yitiren Ramazan Ateş'in kardeşi Abdil Ateş ise kahreden tesadüfü anlattı: Depreme dayanıklı olmadığını düşündüğü için evini sattı, daha sonra Yılmaz Erbek Apartmanı'na taşındı!
4.11.2020Gündem
Onun görevi enkazda kalan hayvanları kurtarmak
Onun görevi enkazda kalan hayvanları kurtarmakİzmir Valiliği Hayvan Koruma Görevlisi Sibel Altun'un görevi, enkazda kalan hayvanların kurtarılmasını sağlayıp ailesine teslim etmek veya sahiplendirmek. Altun son olarak kepçe ile enkaz çalışması yapılırken bir kedinin kepçeyle takıldığını fark edip onun kurtarılamasını sağlayarak ailesine teslim etti.
4.11.2020Yaşam
Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyor
Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyorİzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Her ikisi de 3 yaşında olan Elif Perinçek'in 65 saat sonra, Ayda Gezgin'in ise 91 saat sonra enkazdan yaralı kurtarılması akıllara kazındı. Yıkılan binaların enkazları ekipler tarafından kaldırılıyor.
4.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.