Yüksel Aksu

Yüksel Aksu

Yönetmen, senarist, oyuncu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Aynı okulda yüksek lisans yaptı.kısa filmler, belgeseller, tv dizilerinde yönetmenlik yaptı. 2006 yılında yapımcı, yönetmen ve senarist olarak gerçekleştirdiği Dondurmam Gaymak filmiyle yurtiçi ve yurtdışında birçok ödüller aldı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde dersler vermektedir. Filmleri BelgesellerUnderground Kadir ve Sinema Çetesi - 1995Maksat Namım Yürüsün - 1995 / 1996Anadolu'nun Son Göçerleri Sarıkeçililer (2010)Kısa filmlerZamanın Labirentinde Karşılaşma - 1993Uzun metrajlı filmlerDondurmam Gaymak - 2006Entelköy Efeköy'e Karşı - 2011Dizi filmlerBir Dilim Aşk 2004Büyük Yalan 2004Pilli Bebek 2003Yılan Hikayesi 2000Yasemince 1999Leyla İle Mecnun 2011Ödülleri 23. ANKARA FİLM FESTİVALİ (ENTELKÖY EFEKÖY'E KARŞI)En İyi FilmEn İyi YönetmenEn İyi Senaryo47. ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ EN İYİ BELGESEL (ANADOLU'NUN SON GÖÇERLERİ)25. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ (DONDURMAM GAYMAK)(Jüri Özel Ödülü)13. ADANA ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ (DONDURMAM GAYMAK)(Jüri Özel Ödülü)(Halk Ödülü)(En İyi Erkek Oyuncu)4. NEWYORK QUEENS ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ - ABD (DONDURMAM GAYMAK)(En İyi Yönetmen)(En İyi Komedi Filmi)HBO KOMEDİ FİLMLERİ FESTİVALİ - ABD (DONDURMAM GAYMAK)(En İyi Yabancı Film)2.İSMAİL DÜMBÜLLÜ ÖDÜLLERİ (DONDURMAM GAYMAK)(En İyi Film)18. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI (DONDURMAM GAYMAK)(Umut Veren Yeni Yönetmen Ödülü)(Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü)7. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ (UNDERGROUND KADİR VE SİNEMA ÇETESİ)(ikincilik ödülü) (1995)ADANA BELGESEL FİLMLER (UNDERGROUND KADİR VE SİNEMA ÇETESİ)(Birincilik ödülü) (1995)

Yüksel Aksu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 803 yüksel aksu haberi bulunmuştur.
'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin afişi yayınlandı
'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin afişi yayınlandıAnadolu rock müziğinin unutulmaz ismi Cem Karaca’nın hayatını anlatan, başrolünde İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı 'Cem Karaca’nın Gözyaşları' filminden ilk afiş görücüye çıktı.
3.11.2023Cadde
Savaşın dehşeti tiyatro sahnesinde yankılandı
Savaşın dehşeti tiyatro sahnesinde yankılandıDeniz Hamzaoğlu ve Deniz Barut'un rol aldığı, Ferenc Karinthy’nin yazdığı ve Özge Kayakutlu’nun dilimize çevirdiği 'Gellert Tepesi'nde Düş ve Gerçek' tiyatro oyunun prömiyeri, Trump Sahne’de gerçekleşti. Bomba ve siren sesleri altında savaşın anlamsızlığını anlatan oyun, seyirciler tarafından dakikalarca alkışlandı.
21.10.2023Cadde
'Cem Karaca’nın Gözyaşları' sete çıktı
'Cem Karaca’nın Gözyaşları' sete çıktı8 Şubat 2004 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren usta sanatçı Cem Karaca’nın hayatını sinemaya taşımaya hazırlanan 'Cem Karaca’nın Gözyaşları' filminin çekimleri Bakırköy'de başladı. Yüksel Aksu’nun yönettiği yapımda, Cem Karaca'yı İsmail Hacıoğlu canlandıracak.
25.09.2023Cadde
'Cem Karaca'nın Gözyaşları' adlı filmde Emel Sayın'ı canlandıracak isim belli oldu
'Cem Karaca'nın Gözyaşları' adlı filmde Emel Sayın'ı canlandıracak isim belli olduAnadolu rock müziğinin unutulmaz ozanı Cem Karaca’nın hayatını anlatacak olan filmde Emel Sayın'ı canlandıracak isim belli oldu.
6.09.2023Cadde
Leyla ile Mecnun'un hikayesini gerçek zannedenler bu satırları okuyunca şaşırıyor...
Leyla ile Mecnun'un hikayesini gerçek zannedenler bu satırları okuyunca şaşırıyor...Leyla ile Mecnun hikayesi, birçok sinema filmine, romana ve şiire konu olmuştur. Peki, Türk edebiyatının en önemli klasiklerinden biri olan Leyla ile Mecnun hikayesi gerçek mi sizler için derledik.
28.08.2023Yaşam
Toto Karaca’yı Yalçın canlandıracak
Toto Karaca’yı Yalçın canlandıracakCem Karaca’nın hayatını anlatan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filminde Karaca’nın annesi ünlü tiyatrocu Toto Karaca’yı canlandıracak isim belli oldu.
22.08.2023Kültür Sanat
Türk filmleri Frankfurt’ta
Türk filmleri Frankfurt’taKültürlerarası İletişim Derneği tarafından TÜRSAK Vakfı Türkiye proje ortaklığı ile düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 11-16 Haziran tarihleri arasında Frankfurt’ta 23. kez sinemaseverlerle buluşacak.
31.05.2023Kültür Sanat
Cem Karaca'nın hayatı film oluyor
Cem Karaca'nın hayatı film oluyor'Tamirci Çırağı', 'Namus Belası', 'Resimdeki Gözyaşları' ve 'Bu Son Olsun' gibi birçok unutulmaz esere imza atan, Anadolu rock müziğinin efsanelerinden Cem Karaca'nın hayatı beyazperdeye taşınıyor.
28.04.2023Cadde
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa CaddeEski eşe göndermeMiley Cyrus, yeni single’ı ‘Flowers’ı, eski eşi Liam Hemsworth’un doğum günü olan 13 Ocak’ta yayınlayacak...
6.01.2023Cadde
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde‘Elleri kırılsın’Deniz Seki, Bahşehir Gölet Parkı’nda bulunan Gazino Bahçeşehir’de sahne aldı...
28.11.2022Cadde
‘Geçmişi terk etmeden ileri gitmeliyiz’
‘Geçmişi terk etmeden ileri gitmeliyiz’Tankut Kılınç’a göre İstanbul ancak tarihi, kozmopolit kültürü, gelenekleri, olağanüstü doğası ile bir mutluluk vadedebilir ve bunlar en çok tahrip ettiğimiz unsurlar. İlk uzun metrajı “Dersaadet Apartmanı” bu çelişkiyi simgeliyor.
13.10.2022Kültür Sanat
Her şey İstanbul’u muhafaza etmek için
Her şey İstanbul’u muhafaza etmek içinTankut Kılınç’ın yazıp yönettiği “Dersaadet Apartmanı”nın İstanbul galası gerçekleştirildi. Film beton grisinin şehrin mimari ve kültürel dokusuna hâkim oluşuna karşı bireysel bir mücadele hikâyesi anlatıyor.
1.10.2022 Kültür Sanat
Erkan Can: Tiyatrocu olmasaydım gemici kağıdımı hazırlatmıştım!
Erkan Can: Tiyatrocu olmasaydım gemici kağıdımı hazırlatmıştım!Usta sanatçı Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali’nin üçüncü gününde Erkan Can, Güven Kıraç ve Yüksel Aksu, Zeytindalı Meydanı’nda Gemliklilerle buluştu. Etkinlik alanını dolduran yüzlerce katılımcının oluşturduğu kalabalık, ünlü oyunculara büyük ilgi gösterdi. Konuklar, ‘’Eşref Kolçak anısına böyle bir festivalin yapılması gurur verici. Biz de burada olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi. Erkan Can, konservatuara girmeden önce doğduğu Bursa’da birçok iş yaptığını açıkladı.
28.07.2022Cadde
İftarlık Gazoz filmi konusu ve oyuncu kadrosu! İftarlık Gazoz filmi kaç yılında nerede çekildi?
İftarlık Gazoz filmi konusu ve oyuncu kadrosu! İftarlık Gazoz filmi kaç yılında nerede çekildi?İftarlık Gazoz filmi bu akşam Star TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Başrollerinde Berat Efe Parlar ve Cem Yılmaz'ın yer aldığı İftarlık Gazoz filmi 2016 yılında vizyona girdi. İşte İftarlık Gazoz filmi konusu ve oyuncu kadrosu ve karakterleri...
2.04.2022Cadde
Farah Zeynep Abdullah ile Erdal Beşikçioğlu'nu buluşturan Bergen filminde yeni gelişme
Farah Zeynep Abdullah ile Erdal Beşikçioğlu'nu buluşturan Bergen filminde yeni gelişmeFarah Zeynep Abdullah ile Erdal Beşikçioğlu'nu buluşturacak olan Bergen filmi yakında sete çıkıyor. Filmle ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı.
20.09.2021Cadde
Sürpriz aşk!
Sürpriz aşk!Deniz Barut ve Yüksel Aksu, önceki gün Nişantaşı’nda el ele Snob Magazin objektiflerine yakalandı.
3.09.2021Cadde
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyŞüpheliler"de kocalarından kurtulmak için plan yaparken mafyanın eline düşen üç arkadaştan birini oynuyor. Gönlünde daha fazla komedide oynamak var: "Ben de Gülse Birsel'le çalışmak isterim, neden olmasın?" diyor.
13.08.2021Kültür Sanat
İftarlık Gazoz nerede çekildi? İftarlık Gazoz filmi konusu ve oyuncuları
İftarlık Gazoz nerede çekildi? İftarlık Gazoz filmi konusu ve oyuncularıİftarlık Gazoz, yerli komedi türünde filmdir. Dikkat çeken yapım 2016 yılında çekildi ve sinema salonlarında ilgiyle izlendi. İftarlık Gazoz filmi televizyon ekranlarında film severlerle buluşuyor. Peki, İftarlık Gazoz filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
8.03.2021Cadde
Dondurmam Gaymak filmi nerede, ne zaman çekildi? İşte Dondurmam Gaymak filmi konusu ve oyuncuları
Dondurmam Gaymak filmi nerede, ne zaman çekildi? İşte Dondurmam Gaymak filmi konusu ve oyuncuları2005 yılında Muğla'nın Merkez, Ula, Yatağan ve Gökova ilçelerinde çekimleri gerçekleştirilen Dondurmam Gaymak filmi, bu akşam FOX TV ekranlarında bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Komedi ve dramı bir arada bulunduran ve yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören filmle ilgili merak edilenleri sizler için derledik...
23.06.2020Cadde
Dondurmam Gaymak nerede çekildi? Konusu nedir, oyuncuları kimler?
Dondurmam Gaymak nerede çekildi? Konusu nedir, oyuncuları kimler?Bu akşam ekranda komedi filmi Dondurmam Gaymak olacak. Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı filmin oyuncu kadrosu mütevazı isimlerden oluşuyor. İşte filme dair bilgiler...
18.11.2019Gündem
‘Söz Vermiştin’  görücüye çıktı
‘Söz Vermiştin’ görücüye çıktı‘Söz Vermiştin’ filminin özel gösterimi, önceki akşam Soho House’ta yapıldı.
14.11.2019Cadde
Hükümlüleri ziyaret ettiler
Hükümlüleri ziyaret ettiler‘Avlu’ dizisinin oyuncuları, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti.
3.02.2019Cadde
Berat Efe Parlar: Annemin hasta olduğunu sette öğrendim
Berat Efe Parlar: Annemin hasta olduğunu sette öğrendimİftarlık Gazoz filminde canlandırdığı Adem rolü ile dikkatleri üzerine çeken Berat Efe Parlar, Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu.
17.01.2019Cadde
İftarlık Gazoz Filmi Nerede Çekildi?
İftarlık Gazoz Filmi Nerede Çekildi?Türk sinemasının dram/komedi türünde son yıllardaki en başarılı örneklerinden olan İftarlık Gazoz filmi, 2016 yılında seyirciyle buluştuğunda büyük beğeni kazanmıştı...
25.10.2018Güncel
Hülya Avşar, Avlu dizisine mi katılıyor?
Hülya Avşar, Avlu dizisine mi katılıyor?Yeni sezonda, Avlu dizisinde psikopat bir cezaevi müdiresi karakterini Hülya Avşar'ın canlandıracağı iddia edildi.
20.06.2018TV-Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Yüksel Aksu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.