Geri Dön

Christopher Nolan dizi platformlarından rahatsız

Bu yaz Dunkirk filmi sayesinde hayranlarıyla hasret gideren Christopher Nolan, izleyicilerden sinemaya sahip çıkmalarını istedi.

Christopher Nolan dizi platformlarından rahatsız

Christopher Nolan, Sofia Copolla ile birlikte katıldıkları bir film tanıtım toplantısında konuştu.En son bu yaz Dunkirk ile sinemaseverin karşısına çıkan Christopher Nolan, sinemanın geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Dunkirk'ün tanıtımı çerçevesinde gerçekleşen buluşmada konuşan Christopher Nolan, izleyicilerden filmleri ait oldukları yerde, sinemada izlemelerini istedi. Nolan'ın bu açıklaması dizi izleme platformlarına bir gönderme olarak algılandı. Son dönemde pek çok yapımcı ve yönetmen dizi platformlarına, izleyici alışkanlıklarını değiştirdiği gerekçesiyle mesafeli duruyor.

Birkaç yıldır dizi platformları tarafından yayınlanan film kalitesindeki yapımlar, sinemayı zora soktu. Film üretiminde yaşanan tıkanmanın aksine dizi sektöründeki canlılık ve orijinal fikiler, izleyicinin bu mecralara yönelmesine neden oldu. Dizi işine mesafeli duran yönetmen ve yapımcılar olduğu kadar, trende uyan pek çok ünlü isim de var. Anthony Hopkins, Kevin Spacey ve Nicole Kidman gibi isimleri çoktandır dizilerde görmeye başladık bile.

Christopher Nolan ve Sofia Coppola'nın çağrısına izleyicilerin ne yönde karşılık vereceğini zaman gösterecek. Ancak son yıllarda büyük film yapım şirketlerinin rekabette zorlandığı da bir gerçek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber