Geri Dön
Milliyet Executiveİş Dünyasının Eğitim Üssü: BMI Business School Istanbul

İş Dünyasının Eğitim Üssü: BMI Business School Istanbul

Dünyada yaşanan dijital dönüşüm ve piyasalardaki rekabet koşullarının her geçen gün artması sonucunda, üniversiteler ve özel sektör arasındaki mesafenin giderek açıldığı ciddi bir şekilde tartışılmaya başladığı bir gerçek. Özellikle Türkiye’de üniversite eğitiminin, özel sektörün nitelikli ve yetkinlik sahibi insan kaynakları beklentisini karşılamaktan uzak kaldığı sıklıkla gündeme geliyor.

İş Dünyasının Eğitim Üssü: BMI Business School Istanbul

Günümüzde genç profesyoneller ve yöneticilerin, iş dünyasının yeniliklerini ve deneyimlerini odağına alan, bu sayede sektörün aradığı yetkinliklere cevap verebilecek nitelikte gelişim fırsatı sağlayan, sertifika ve eğitim programları sayesinde kendilerini geliştirmeleri bekleniyor. Başka bir deyişle artık üniversite mezuniyeti, iş dünyasında başarılı olmak ve kariyer basamaklarında yukarı çıkmak için yeterli bir ölçü olarak görülmüyor.

Business School nedir?

İşte tam bu noktada, Business School (İş Okulu) konsepti devreye giriyor. Dünyada ve Avrupa’da oldukça prestijli örnekleri bulunan Business School’lar, özel sektörün beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip eden ve bu doğrultuda iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim programları sunmaya odaklanmış profesyonel kurumlar.

Üniversitelerin ve diğer akademik kurumların aksine, iş okulları; yönetim, finans, pazarlama, satış, insan kaynakları, operasyon, dijitalleşme gibi iş fonksiyonu odaklı alanlarda, iş dünyasına ilişkin pratik bilgi ağırlıklı ve güncel yetkinliklere odaklanan eğitim programları sunuyorlar. Buna bağlı olarak, iş okullarının eğitmen kadroları da genellikle deneyimli iş dünyası profesyonelleri, yönetim danışmanları veya özel sektör odaklı çalışan akademisyenler ve araştırmacılardan oluşuyor.

The Princeton Review’e göre, “Business School’lar akademik teorileri alır ve bunları gerçek dünyadaki problemlere uygularlar. Katılımcıları, belirsizlik, risk ve değişimin üstesinden kolayca gelebilecek zeki karar vericiler ve profesyoneller haline getirirler.”

Kısacası iş okulları akademik dünya ve iş dünyası arasında bir köprü görevi gören butik bir iş dünyası üniversitesi olarak hareket ediyor.

İş Dünyasının Eğitim Üssü: BMI Business School Istanbul

Türkiye’de İş Okulu konseptinin öncüsü

Business School (İş Okulu), özellikle Amerika ve Avrupa’da, dünyanın gelişmiş ekonomilerinde oldukça yaygın ve prestijli bir konsept.

Türkiye’de ise iş okulu konseptin öncü ve lider kurumu BMI Business School Istanbul. Özel sektörü girişimli ilk ve tek kurum olma özelliği BMI’ı farklı bir noktaya koyuyor ve dünyadaki muadillerine benzer bir iş okulu konseptine yaklaştırıyor.

BMI, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden akademisyenler, sektörün tecrübeli yöneticileri, alanında uzman yönetim danışmanları ve iş dünyası deneyimli eğitmenler ile birlikte çalışarak, özel sektörün ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak eğitim ve gelişim programları düzenlemeye özen göstermekte. Aynı zamanda, London School of Economics (LSE), Paris Sorbonne Business School, Mannheim Business School gibi uluslararası saygın kuruluşların iş birliğiyle düzenlenen yönetici gelişim programları sayesinde, Türkiye ve Avrupa iş dünyası arasında bilgi, iletişim ve iş ağının gelişmesine de katkıda bulunuyor.

20 yıla yaklaşan serüveninde, iş dünyasında önemli bir bilinirlik ve saygınlık kazanmış olan BMI Business School Istanbul tarafından sunulan eğitim ve sertifika programları hakkında detaylı bilgi için www.bmieducation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yer: İstanbul! Buz dolu çukurda feci son
Kar yağışı ne zaman bitecek? Meteoroloji uyardı: Büyük tehlike!
Aşısız adama şok! Hastanenin kararı tartışma yarattı
Erdoğan yakında tamamlanacağını söyledi! 3-4 aya yasal düzenleme
'Dahi' lakaplı ünlü modacının sonu! Ölüm nedeni...
Hande Erçel-Kerem Bürsin aşkı bitti!
Otogar uyanıkları! Yasağı fırsata çevirdiler
Araç alacaklara kötü haber! Alarma geçildi
Şebnem hemşirenin sır ölümü! Dikkat çeken çıplak ayak detay
Galatasaray'dan bomba golcü hamlesi! Eski Fenerbahçeli...
Arabayla uçmaya hazır olun! Onaylandı
Merhum futbolcuyu anlattı! 'Baba eğer yarın oynarsam...'
Altın alacaklar dikkat! Merakla bekleniyor, bugün belli olacak...
Tartışılan İmamoğlu fotoğrafı! Vatandaşlar isyan etti
Yaza düğün var! Özge Gürel: Evet, evleniyoruz