Oynatma Listesi
HABERLER

Coronavirüs denetimleri sürüyor!

İstanbul Beyoğu ve Beşiktaş'ta coronavirüsle mücadele konusunda alınan tedbirler polis ve zabıta ekiplerince denetlendi. Taksim’de polisler korona virüse karşı maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi. Denetim sırasında maskesiz görülen bir kadın çekim yapan gazetecinin üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Öte yandan Eskişehir'de tramvayda ortaya çıkan manzarası pes dedirtti.

Taksim’de ve İstiklal Caddesi’nde polis ekipleri yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi. Ekipler maskesi olmayan ve kurallara uymayan vatandaşları durdurup cezai işlem uyguladı. Maskesini takmayan vatandaşlar ise polisler tarafından uyarıldı. Polis ekipleri ayrıca iş yerlerini de denetledi. 

Bir iş yerine giren polislerin iş yeri çalışanları tarafından ateşleri ölçülmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Bazı vatandaşlar denetimleri takmadığını söylerken, maskesiz yakalanan bir kadın ise çekim yapan gazetecinin üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Genç kadın ne kadar dirense de maske takmadığı için 900 lira cezadan kurtulamadı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 81 ilin tümünde koronavirüsle mücadele kapsamında denetimler gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde Trafik Şube Müdürlüğü tarafından toplu ulaşıma yönelik başlayan denetimler gün içinde açık alan, kafeterya ve işletmelerde sürdü. Bu kapsamda Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde birtakım denetimler gerçekleştirdi. 

İstiklal Caddesi'nde yapılan tüm uyarılara rağmen maske takmayan vatandaşlara denetim kapsamında ceza yazıldı. Polis ekiplerinin denetimine takılan maskesiz bir vatandaş elindeki peçeteyle ağzını ve burnunu kapatmaya çalışsa da ceza yemekten kurtulamadı. 

Denetim için bir tatlıcıya giren polis ekipleri, ateşi ölçülerek içeri alındı. Ekipler, tedbirlere gösterdikleri hassasiyet için işletmeye teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Beşiktaş'ta yapılan denetimlere de çok sayıda ekip katıldı. Polis ve zabıta ekiplerin iş birliğinde Beşiktaş Çarşı'da maske kuralına uymayan vatandaşlara cezalar kesildi. Denetime maskesiz yakalanan bir kişi polis ekiplerini görünce yolunu değiştirmeye çalışsa da ceza yemekten kurtulamadı. Acele bir şekilde evden çıktığını ve yanına maske almayı unuttuğunu belirterek kendisini savundu. 

Sosyal mesafe kuralına uymayan bir işletmeye de ceza yazıldı. İstanbul'da denetimlerin gün boyu süreceği öğrenildi.

Eskişehir’de, corona virüs (Covid-19) nedeniyle birçok tedbir alınırken, tramvayda ortaya çıkan manzara ise pes dedirtti. Ülke genelinde pandemi sürecinde birçok önlem alınırken, Eskişehir'de ortaya çıkan manzara pes dedirtti. Şehirde en çok kullanılan toplu taşıma araçlarının başında gelen tramvaylarda adeta insan seli yaşandı. Yolcular arasında sosyal mesafeye dikkat edilmezken vatandaşlar kuralları hiçe saydı. Onlarca yolcu dip dibe seyahat ederken oluşan manzara, hayrete düşürdü.

Tepebaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lokantacılar Odası personelinden oluşan ekipler, İçişleri Bakanlığı'nca valilere gönderilen genelge kapsamında 'Covid-19' denetimi yaptı.

Ekipler, Porsuk Çayı kenarında bulunan kafe, restoranlar ile kent merkezinde faaliyet gösteren berberleri denetledi. İş yerlerinde yapılan maske denetimlerinin yanı sıra gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığı da kontrol edildi. Genelge kapsamında; lokanta, restoran, kafe, çay bahçeleri, dernek lokalleri, park, bahçe, rekreasyon alanları, internet kafeler, tiyatro salonları, düğün ve nikah salonları, lunapark, kahvehane, kıraathane, berber kuaför ve güzellik salonları, hamam, kapalı yüzme alanları, spor merkezleri, konaklama tesisleri, ticari taksi ve durakları, toplu ulaşım denetimlerine devam edileceği belirtildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER