Oynatma Listesi
HABERLER

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den 'Akıncı' açıklaması

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir İDEF 2021 Fuarı'nda Akıncı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Demir, " Akıncı'nın envantere gireceği gün çok yakın" açıklamasında bulundu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir İDEF 2021 Fuarı'nda önemli açıklamalarda bulundu. İsmail Demir TRT canlı yayınında yapığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

Fuarda yabancı katılımcı sayısı salgın sebebiyle düşmüş olmasına rağmen, sayılar iyi. Geçmiş yıllardaki sayıların üzerine çıkmış durumdayız. Burası bir vitrin, Türkiye’deki savunma sanayisinin geldiği noktayı gösteriyor. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve Afrika kıtası bazında müthiş bir ilgi var. Türkiye’nin tekrar ilgi odağı olmasını sağlayan bir teşvik sağladı.

Özellikle İHA’lar konusunda artık pazarlama çabası olmasa dahi bu konuya çok büyük bir ilgi var. Fiyat performans ve bir dizi parametre bir araya geldiğinde bu ürünlerin çok kolay alınamayacağını biliyorlar. Her ne kadar İHA’lar öne çıktıysa da bir dizi başka ürünlerimizin de ne kadar önemli olduğunu görüyor olacağız. Sadece İHA’lar değil onları destekleyen unsurların da ne kadar önemli olduğunu gösterecek ürünlerimizi sergilemiş olacağız.

2023’DE HANGARDAN ÇIKIYOR

Jet motorlu bir İHA’mız geliyor olacak ve aynı zamanda bir jet uçağımız geliyor olacak. Muharip uçağı inşallah 2023’de hangardan çıkıyor olacak. Proje ekiplerimiz çalışıyor ve çalışmalarımızın gayet iyi gittiğini görüyoruz.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER