Geri Dön
OtomobilArabalarda Lokal Boya Nedir, Nasıl Anlaşılır? Lokal Boya (Yama Boyası) Neden Yapılır?

Arabalarda Lokal Boya Nedir, Nasıl Anlaşılır? Lokal Boya (Yama Boyası) Neden Yapılır?

Otomobiller kaza yapması sonucunda bazı hasarlar alır. Bu hasralar sonucunda bölgenin boyanması gerekir. Arabalarda yapılan lokal boya işleminin nasıl yapıldığı merak ediliyor. Özellikle bu boyanın nasıl anlaşılacağı da araç sahiplerinin merak ettiği konulardan biridir. Arabalarda loka boya nedir, nasıl anlaşılır? Lokal boya (yama boyası) neden yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Arabalarda Lokal Boya Nedir, Nasıl Anlaşılır? Lokal Boya (Yama Boyası) Neden Yapılır?


Arabalarda yapılan lokal boya, herhangi bir parçanın tamamının değil bir bölümünün boyanması işlemidir.

Arabalarda Lokal Boya Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Araçlarda bazı nedenlerden dolayı boyama işlemi yapılır. Bu boyama işlemleri boyanacak alana göre değişiklik gösterir. Özellikle lokal boya olarak adlandırılan boya çeşidi, bir parçanın belirli bir kısmının boyanmasıdır. Tüm parçanın boyanması durumu lokal boya olarak adlandırılmıyor. Eğer araç parçalarının ufak bir bölümü boyanıyorsa, lokal boya işlemidir. Boya kontrolleri için boyacıların kullandığı bazı cihazlar bulunuyor.

Lokal Boya (Yama Boyası) Neden Yapılır?

Lokal boyalar, genellikle aracın herhangi bir noktasında oluşan küçük hasarlar için yapılır. Mevcut boyanın kalkması sonucunda, o bölgenin boyama işlemi yapılır. Yapılan bu işlem lokal boya olarak adlandırılır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler