Geri Dön
Dini BilgilerSabah Ezanı İmsaktan Kaç Dakika Sonra Okunur?

Sabah Ezanı İmsaktan Kaç Dakika Sonra Okunur?

Müslümanlara farz kılınmış olan namazlar vardır. Günlük 5 vakit namazda farzdır. Her namaz vaktinin ezanı ve saatleri vardır. Sabah ezanı en çok karıştırılan vakittir. Çünkü imsak ve sabah ezanı farklı saatleri kapsar. Sabah ezanı imsak saatinde mi okunur yoksa imsaktan sonra mı okunur? Merak edilen bir konudur. Sabah ezanı imsaktan kaç dakika sonra okunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sabah Ezanı İmsaktan Kaç Dakika Sonra Okunur?

Namaz vakitlerini kaçırmamak, namazları doğru zamanda kılmak önemlidir. Yoksa namazlar başka vakitte kılınacak ise kazaya bırakılmış olur. Sabah ezanı da imsak vaktinden farklı zamanda okunur.

 Sabah Ezanı İmsaktan Kaç Dakika Sonra Okunur?

 Sabah ezanı, imsakta mı okunur? Güneşte mi? Evet, bu soru birçok kişinin aklını kurcalar. Çünkü namaz vaktini belirlemek için önemlidir. Sabah ezanı imsakla beraber okunmaz. İmsak sabah ezanı ve güneş farklı saatlerdir.

 İmsak ile sabah ezanı arasındaki zaman dilimi saat farkına ve mevsimlere göre değişir. Sabah ezanı genelde imsak vaktinden 30 ila 45 dakika sonra olunmaktadır. Sabah namazı ise sabah ezanından sonra güneş vaktine kadar kalınabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler