Geri Dön
Siyaset'10 hayatta kalma ürününe zam yapmayın'

'10 hayatta kalma ürününe zam yapmayın'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözlü olarak 10 temel gıda maddesine zam yapmama çağrısısında bulunduğu zincir marketlerine, aynı talebini mektup olarak da iletti.

'10 hayatta kalma ürününe zam yapmayın'

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan paylaştığı mektup şöyle: ‘‘Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır. Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da, hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi; söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, '10 Hayatta Kalma Ürünü' için kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim. Bu ürünler: Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir. Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakârlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız. Kara kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.’’

Öte yandan Kılıçdaroğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ve beraberindeki heyeti Parti Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etti. Kabulde Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz de yer aldı.

‘Mersin'e de geliyor musun?’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisiyle ilgili videolu paylaşımına sosyal medyadan yanıt verdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bazı konuşmalarından kesitler yer alan bir videoyu sosyal medyadan “Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız” notuyla paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu da Erdoğan’ın paylaşımını eklediği mesajında, “Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar... Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun?” ifadelerini kullandı.l ANKARA Milliyet

Beklenen kar başladı! Bursa-Ankara yolu ulaşıma kapandı
Çağlayan Adliyesi'nde silah sesleri! Polise bıçaklı saldırı
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı
AK Parti'den EYT müjdesi! 2022 yılı içerisinde...
ABD'li akademisyene sert tepki: Utanmanız gereken yaptığınız katliamlardır
3 ayda 1 yıllık para kazanıyorlar! 'İlçede yatacak yer bile yok'
İran'dan Van için flaş karar! Önümüzdeki günlerde...
Fenerbahçe'de istifaya davet edilen ve kongre çağrısı yapılan Başkan Ali Koç kararını verdi!
Kayseri'de korkutan deprem! Peş peşe flaş açıklamalar...
Film setlerini aratmayacak kaçış planı! 'Bu neyin paniği'
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...
Şansal Büyüka'dan zehir zemberek Fenerbahçe eleştirisi
Defne'nin itirafı şaşırttı: Kızlarımın babası kıyafetlerime karışırdı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler