Geri Dön
SiyasetAfganistan için yoğun diplomasi

Afganistan için yoğun diplomasi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi. Erdoğan, sosyal medya hesaplarından, Afganistan’daki son gelişmeler ve düzensiz göç konusunda telefonda görüştüğü liderlerle hangi konuları ele aldığına ilişkin paylaşımda bulundu.

Afganistan için yoğun diplomasi

 

Erdoğan paylaşımında, 20, 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde konuyla ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel’e ilettiği mesajlara ilişkin bir infografiğe de yer verdi.

“Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” diyen Erdoğan, “Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Erdoğan, MKYK toplantısına başkanlık etti

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Merkezi’ndeki toplantıda Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, Erdoğan’ın sağında ve solunda oturdu. Fotoğraf çekiminin ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Vatandaşlarla sohbet etti

Hafta sonunu İstanbul’da geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKYK toplantısı için Ankara’ya gitmek üzere dün öğle saatlerinde Kısıklı’daki evinden çıktı. Kısıklı’da yol kenarında bekleyenleri görünce makam aracını durduran Erdoğan, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Erdoğan, sohbetin ardından Atatürk Havalimanı’ndan Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Ankara’ya gitti.-İSTANBUL DHA

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubuS-400, F-35 derken ABD ile şu günlerde F-16 krizi de yaşanıyor. 3 ABD'li senatör Dışişleri Bakanlığı'na Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu gönderdi. Peki imzası olan senatörler kim? Mektubu anlamı ne? Türkiye'nin F-35'ler için verdiği para konusu nasıl çözülecek?
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler