Geri Dön

‘Bu anlayışla barış ihtimali imkânsız’

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin İsrail ve Rusya ile ilişkilerini düzeltme çabalarının, iç siyasete yansıma olasılığının görünmediğini söyledi.

‘Bu anlayışla barış ihtimali imkânsız’

Demirtaş, DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, HDK Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, DTK eşbaşkanları Hatip Dicle ve Leyla Güven, bazı milletvekilleri ile birlikte Diyarbakır Sur Belediyesi meclis binasında bölgedeki operasyonlar, belediye başkanlarının görevden alınması ve kayyum tartışmaları ile ilgili ortak açıklama yaptı. Ortak açıklamayı okuyan Tuncel, Lice’nin yandığını ve yıkıldığını ileri sürdü.

Demirtaş, Türkiye’nin son günlerde İsrail ve Rusya ile yaptığı anlaşmanın Türkiye’deki barışı katkısının olup olmayacağı ile ilgili bir soru üzerine, “Kısa vadede bir müzakere ihtimali görünmüyor.

Erdoğan bütün kapıları kapatmış durumda ve savaştan, cenazelerden besleniyor. Bu kafa devleti, parlamentoyu ve hükümeti avcunun içinde tuttuğu müddetçe bu ülkeye barış gelmez” dedi.

Direksiyonda uyuyan sürücüsünün kaza anı kameradaABD'nin Teksas eyaletinde direksiyon başında uyuyan bir sürücü, yol kenarındaki polis aracına çarparak yan döndü ve metrelerce yolun üzerinde kaydı. O anlar polis aracının kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber