Geri Dön
Siyaset‘HDP parti değil kapatılmalıdır’

‘HDP parti değil kapatılmalıdır’

HDP İzmir il binasına saldırıda öldürülen Deniz Poyraz’ın PKK’nın milis kanadından olduğunu iddia eden Bahçeli, “HDP parti marti değil, açılmamak üzere kapatılmalı” dedi

‘HDP parti değil kapatılmalıdır’

ANKARA Milliyet - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HDP il başkanlığı saldırısı için “provokasyon” diyen Bahçeli, saldırıda öldürülen Deniz Poyraz’ın da PKK’nın milis kanadından olduğunu ileri sürdü. HDP’nin açılmamak üzere kapatılması gerektiğini savunun Bahçeli’nin konuşması özetle şöyle:

ZEKİ MÜREN’LE AVUT: Kılıçdaroğlu’nun birlikte iktidar olmayı hedeflediği dostları arasında PKK’nın, FETÖ’nün, DHKP-C’nin, Türk düşmanlarının sıralamadaki yeri neresidir?  Acaba terörist Demirtaş, Karayılan, dost kategorisinde midir? Eski çamlardan bardak olmayacağına göre, Kılıçdaroğlu’na tavsiyem akşamları video çekip paylaşmak yerine merhum Zeki Müren’in eski dostlar isimli şarkısını dinleyerek kendisini avutmasıdır.

PARTİ MARTİ DEĞİL: Kılıçdaroğlu, demokrasilerde parti kapatmak yanlış diyor, kuşkusuz halt ediyor. O dediği meşruiyet ve hukuk sınırları içinde faaliyet gösteren partiler için geçerlidir, HDP bunun dışındadır ve zaten parti marti de değildir. Terörizmin siyaset ayağı hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır.

BİR PROVOKASYON: HDP’nin hukuk konusu olduğu bir dönemde, şu tuhaf zamanlamaya bakınız ki, İzmir HDP il binasına yapılan hunhar saldırı ve suikast elbette şiddetli bir provokasyon, alçak bir komplo olarak değerlendirilmelidir. Lütfen dikkat buyurunuz, öyle bir gün seçilmiştir ki, binada tek bir HDP’li yönetici yoktur, hatta planlı bir toplantı da iptal edilmiştir. Tıpkı Ankara Gar patlamasında, tıpkı Suruç katliamında olduğu gibi, HDP’liler birden bire kayıplara karışmışlardır. 

ÖNÜ ARKASI ARAŞTIRILMALI: Katilin ise bozkurt işareti yapan ve silah tutan halini resmeden fotoğrafları sanki bir yerlerde hazırda bekletiliyormuş gibi anında servis edilmiştir. Bu katil gerçekte kimdir? HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Bağ ve bağlantıları kimleri ve nereleri işaret etmektedir? Provokasyonun içinde derin PKK’nın, yabancı istihbarat örgütlerinin, kiralık taşeronların parmağı var mıdır? HDP’yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı’nı ve Türk devletini suçlamak üzerine bina edilen bu cinayetin önü arkası, sonuna kadar araştırılmalıdır.

MİLİS İŞBİRLİKÇİ: Öldürülen Deniz Poyraz’ın kim olduğunu size söyleyeyim, PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden halkanın içinde yer alan milis iş birlikçidir. Bu milis iş birlikçinin babası ise duyan herkesi şok eden açıklamalarda bulunmuş, bir nevi canlı bomba gibi patlamıştır. İzmir’in göbeğinde bir PKK’lı arayıp da bulamayacağı bir propaganda imkanı yakalamış, bunu da şerefsizce kullanmıştır.

İl başkanlarına çevrim içi eğitim

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, MHP Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulu bünyesinde düzenlenen eğitimler başladı. İl başkanlarının tamamının katılımıyla başlayan program, 25 Haziran’a kadar sürecek. Açılışını, Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç’ın yaptığı programda, ilk dersi, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’nin kuruluşu ve teşkilatlanması” başlığı altında verdi.

Eğitimler kapsamında, Türk tipi başkanlık modeli, Türk milliyetçiliği, Türkiye’de seçimler, Türk dünyası, temel hukuk, Türk dış politikası, etkili iletişim, liderlik ve sosyal medya konuları ele alınacak.

Bayram dönüşü otogarda yoğunlukKurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirenler İstanbul'a geri dönmeye başladı. Geri dönüşlerin başlamasıyla 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler