Geri Dön
SiyasetMeclis’te ‘ayakkabı çıkarma’ polemiği

Meclis’te ‘ayakkabı çıkarma’ polemiği

TBMM Genel Kurulu’nda önceki gece ilginç bir olay yaşandı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Meclis’in içinde ayakkabısını çıkarmış, ayakkabı yok.

Meclis’te ‘ayakkabı çıkarma’ polemiği

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

Uyarın ayakkabısını çıkarıyor” diyerek, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ı TBMM Başkanvekili’ne şikayet etti. Tartışma tutanaklara şöyle yansıdı:

Mahmut Tanal (CHP) - Bu kanun uygulansa siz gibi Fenerbahçe Orduevi’nde, Ergenekon, Balyoz’da... Burada efendim örgüt örgütü... Olabilir, olamayacaktınız? (CHP sıralarından alkışlar, AK Parti sıralarından gürültüler) Onun için sizden istirham ediyorum.

Cahit Özkan (AK Parti) - Fenerbahçe Orduevi’nde açıklamayı ben yaptım ben, darbecilere karşı.

Tanal- Tabii ki şimdi burada Grup Başkanvekili, söylemeyecektim söyleyeceğim, biraz önce orada ayakkabını çıkarmış da ayakkabısız oturuyordun ya, ayıp değil mi, yakışır mı sana? Grup Başkanvekilisin ya! Bir daha ikaz edin, milletvekilleri burada otururken ayakkabılarını çıkarmasınlar. Utanmıyorsunuz ya, burası Meclis.

Özkan- Sen asıl vukuatların önüne yatan sen değil misin, gazetenin önüne yatan sen değil misin? Bak nasıl kaçıyor öyle deyince, cevap bile veremiyor.

Tanal- Yani hakikaten uyarın ayakkabısını çıkarıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Devletten aldığı 750 bin lirayı iade etti!Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde kuyumculuk yapan genç, altınları bulununca sel zararı nedeniyle devletten aldığı paranın 750 bin lirasını iade etti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler