Geri Dön

Zeydan Karalar kimdir, kaç yaşında? Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar biyografisi...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 31 Mart 2019'de gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP'den Adana Byükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçime giren ve % 53,69 oy oranı ile Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar, bu tarihten itibaren Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını görevini yürütmektedir. İşte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar hakında merak edilenler...

Zeydan Karalar kimdir, kaç yaşında? Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar biyografisi...

Zeydan Karalar bu akşam ekrana gelecek olan MasterChef yarışmasının konukları arasında yer alıyor. Her hafta bir takım oyunun dış çekim olarak gerçekleştirildiği MasterChef yarışmasında bu haftanın dış çekimi Adana'da gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'da bu akşam ekrana gelen MasterChef yarışmasının konukları arasında yer aldı. 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan Zeydan Karalar % 53,69 oy oranı ile seçimi kazanmış ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. İşte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar hakkında merak edilenler...

ZEYDAN KARALAR KİMDİR?

Zeydan Karalar, 1958 yılında Adana Merkez’de doğdu. 1977 yılında Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı.1977-1980 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

1980 yılında Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun oldu.1981’de, 23 yaşında Makine Mühendisleri Odası Başkanlığına seçildi. 2 yıl bölge başkanlığı ve üst kurul (TMMOB) delegeliği yaptı.

79-85 yılları arasında Çukobirlik’te İplik İşletme Şefi olarak çalıştı.1985-1991 yılları arasında Alman AEG ETİ Endüstri A.Ş’de Müşteri Hizmetleri Yöneticiliği yaptı.1991-1996 yılları arasında Çukobirlik İplik Dokuma Fabrika Müdürü ve Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1996-2007 yılları arasında Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük yaptı. Kazakistan’da Okan-Antriko Entegre Teksitl Fabrikası’nı da kurdu ve Genel Müdürlüğü’nü yaptı. 2005 yılında kendi şirketi A-TEKS Mühendislik’i , 2008 yılında ise ikinci şirketi Başkent Pres’i kurdu.

7 Temmuz 2010’da CHP Adana İl Başkanlğı’na atandı. Referandum çalışmalarını yürüttü. 23 Ocak 2011’de İl Kongresini de kazanarak bu göreve Genel Seçimler sürecinde de devam etti. ADSİAD , MMO üyeliğini ve A-TEKS Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürüyor.

Zeydan Karalar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu ve 31 Mart 2019'da gerçekleştirilen seçimlerde % 53,69 oy oranı ile seçimi kazanmıştır.

Hatay'da nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldiHatay'ın İskenderun ilçe merkezinde nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber