Geri Dön
TeknolojiAirpods Nasıl Şarj Edilir? Blootooth'lu Kulaklıkları Şar Etme Yöntemleri Nelerdir?

Airpods Nasıl Şarj Edilir? Blootooth'lu Kulaklıkları Şar Etme Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi her geçen gün günlük hayatımıza daha fazla cihazın eklemlenmesini sağlar. Bu cihazlar arasında sıklıkla görmeye başladığımız bluetooth kulaklıklar özellikleri ve kullanıcılara sundukları avantajlar nedeniyle tercih edilirler. Peki Airpods nasıl şarj edilir? Blootooth'lu kulaklıkları şar etme yöntemleri nelerdir? İşte bluetooth kulaklık şarj etme konusunda merak edilen tüm detaylar.

Airpods Nasıl Şarj Edilir? Blootooth'lu Kulaklıkları Şar Etme Yöntemleri Nelerdir?


Bluetooth kulaklık, kısaca kabloya gereksinim duymadan çalışan kulaklıklardır. Son dönemde çıkan Airpods ise Apple'ın ürettiği kablosuz kulak içi kulaklık çeşitlerinden sadece biridir. Kablosuz kulak içi kulaklıklar hoş görünümleri ve özellikleri nedeniyle günden güne popülerliği artan cihazlardandır.

Airpods Nasıl Şarj Edilir?

Airpods ürünlerini şarj etmek için kutusuna koymanız gerekir. Bu ürünleri kullanmadığınız zaman boyunca kutusunda tutarsanız sürekli şarjının dolu olmasını sağlarsınız. Kutu içinde duran Airpods ürünlerinizi hareket halindeyken bile şarj edebilirsiniz. Bu durumda şarj kutusunun şarjının da dolu olması gerekir.

Bu kutu orijinal şarj matı kullanılarak bir güç kaynağına bağlandığında şarj edilebilir. Kutu üzerinde bulunan minik ışık kutunun şarj düzeyi hakkında bilgi verir. Yeşil ışık şarjın dolu olduğunu sarı ışık ise hala şarj edildiğini gösterir.

Bluetooth Kulaklıkları Şarj Etme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi sürekli yaşadığımız kablo sorunlarını çözüme ulaştırmış hale geldi. Sürekli birbirine karışan, aşınan ve kopan kablolara alternatif olarak üretilen yüksek ses kaliteli bluetooth cihazlar eskilerinin yerlerine geçti bile. Kulaklıkla müzik dinleme, kitap dinleme ya da konuşma deneyimini en üst seviyede yaşatan bluetooth kulaklıkların şarj edilmesi de eski kulaklıklara göre biraz farklı gerçekleşir.

Bluetooth kulaklıkların şarj edilmesi uzun süreli performansı etkileyen bir eylemdir. Bu nedenle doğru şarj etme yöntemlerinin uygulaması kulaklık ömrünü uzatır. Kablosu kulaklıkların şarj edilmesinde cihazla uyumlu orijinal şarj cihazlarının kullanılması gerekir. Bu ürünlerde şarj yöntemi modele göre farklılaşabilir.

USB girişli, nominal girişli ya da yuvarlak delik şeklinde girişli modellerde şarj etme işlemi bu bağlantılarla sağlanır. Bağlantısı sağlanan güç kaynağının tam dolana kadar şarj edilmesi cihaz ömrünü ve performansını olumlu şekilde etkiler. Bu nedenle hangi yöntemi uyguluyor olursanız olun cihazınızı tam dolana kadar şarj etmeniz ve orijinal şarj aletlerini kullanmanız son derece önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler